Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

sivka
12. júl 2009

ahojte, ja este k tomu placlivemu udoliu....no baby, nechcem strasit, ale este len pockajte po porode...ja som bola cele tehu absolutne v poho, ale teda po porode....este doteraz mi hormony tak skacu, ze nemam problem rozhucat sa na poziadanie 😀 😀 😀 uz zo seba nechapem, nikdy som take nieco nezazila, je to skratka silnejsie ako moja vola...ale asi je to dane aj neustalou unavou, nevyspatostou a tak okolnostami 😅 ale vsetci vravia, ze to prejde a bude vsetko ok, tak cakam 😀 😀 😀 😀
a dievcata - tie slapky do sprchy - URCITE zoberte. ja som mala aj svoj teplomer a este cajovu lyzicku, to vam tam nedaju (som papala detske vyzivy). mala som sice aj svoje nocne kosele ale vobec som ich nevytiahla...vyuzila som erarne, sak co si budem svoje nicit...ale zupan som nosila svoj. a ja som na ritulku davala svoj kremik, mala som Bepanthen (ten je aj na bradavky, kdyby neco), ja tu rybaciu akosi nemozem citit 😝
a ja som teda nepotrebovala, ale kolegyna na izbe hej - vlozky do podprsenky, strasne sa jej spustilo mlieko, mala kosele celkom premocene...mne sa teda v porodke mlieko spustilo len mierne, ale pre istotu som vlozky mala zbalene.

minkak
12. júl 2009

ahojte kocky tak sa hlasim este aj tu ,uz sme doma ,boli sme oddychovat na chalupe,bolo nam super 😵
vsetko som si poctivo docitala,ale ste popisali... 😉
pozerala som ten zoznam,v podstate sa toho moc nezmenilo,ale tie kelimky ma teda dostali 😀 😀 😀

momo0703
13. júl 2009

Ahojte, ako sa nám to tu zase pekne rozbehlo 😉 😉 Ja som bola dnes u doktorky, od zajtra má 2 týždne dovolenky, tak ma chcela ešte vidieť, ale vraj sa už asi nestretneme po jej návrate, už to vyzerá veľmi dobre, že to tam dole mäkkne hurá, hurá, hurá 😀 😀 Ináč aj mne malý už tak tlačí dole, že sa mi zdá, ako keby mi niekto tlačil do modriny, najhoršie je to v noci, keď sa pretáčam z jednej strany na druhú. Julianka, máš pravdu v Tren. Tepliciach je stále veľa ľudí, ale najviac v nedeľu, my tu bývame 1 rok aj 2 mesiace a veľmi sa nám tu páči, viac ako v TN, nič nám tu nechýba, bývame presne medzi zdravotným strediskom /kam chodíš k dr./ a základnou školou, všetko blízko, takže super, len tu nemám žiadne kamošky, ale začnem kočíkovať, tak sa to hádam zmení 🙂

julianka99
13. júl 2009

No vidíš momo... a ja som na tom tak isto s tým kočíkovaním... asi budem chodievať do TN stále sa tam cítim ako doma.... ale v Trenč. Tepliciach máte krásne prostredíčko na kočikovanie.. tak sa možno niekedy stretneme 🙂)) no moja doktorka má teraz tri týdne dovču až na konci júla idem do poradne...a som zvedavá čo nového sa dozviem.... 🙂)) oazj Ty čo čakáš chlapca tušiím že ? 🙂) Jáááj Ty to už čochvíla máš zasebou... 🙂)) no som zvedavá čo budeš hovoriť... potom sa sem nazabudni pozrieť a dať info 🙂) Držíme palce... 🙂))ozaj a čo mužík ide k pôrodu ? 🙂

momo0703
13. júl 2009

To prostredie na kočíkovanie je fakt super, aj keď som sa bola nahlásiť u detskej doktorky, či k nej môžeme chodiť, tak mi povedala, že vôbec nemajú deti s alergiami, astmou..., ale že keď chodila sem-tam zastupovať do TN, že deti majú veľmi veľa alergií a bývajú často choré. Polovička ide ku pôrodu, ináč nie sme manželia, sranda je, že svadbu sme mali mať tento víkend čo bol 11.07.2009, všetko sme mali vybavené už minulý rok: Farský kostol v TN, Reštauráciu Maritim, foto-video...ale keď som zistila, že som tehotná a v dec. som začala krvácať, tak sme ju museli zrušiť, lebo sme nevedeli, či nepôjdem do nemocnice..., tak sme si povedali, že svadba môže byť hoci-kedy aj s bábätkom, /budú krajšie fotky/ 🙂 ale keďže už nie som najmladšia, tak to bábo sme brali ako našu najväčšiu a najdôležitejšiu vec na svete 🙂

ivella
13. júl 2009

momo,nikto ani nebude vediet z ste neni manzelia,my sme tiez neboli,az ked mal maly dva roky sme sa brali a o nic sme neprisl,som si to chcela ja ja uzit,aspon sa zabavit,vypit si... 😀 😀 a ked maleho vyfesakujes,takeho perfektneho druzbu ti spravi... 😅 😅 😅

pink_lady
13. júl 2009

momo ten scenar mi nieco pripomina 😉 juuj ale keby vidis resp. pocujes ako to u nas susedky riesia 😝 😒

julianka tak budes s nami kocikovat v TN 😵 ako ti inak bolo dnes? ja som bola doobeda chvilu vonku - ze idem umyt si okna na aute lebo sa mi pod stromom olepili od pelu ci co to bolo a potom som mala cele auto plne os a vcielok a ledva som v tom horku vysla po schodoch 😝 😝 nedali by sa tie 2 mesiace nejako urychlit? 😅

sivka nestras s tym placom ja mam dost uz teraz dnes mi stacilo vidiet sanitku pred nasim domom a uz som isla rumazgat a pritom sa ma to vobec netykalo no ... 😝

pink_lady
16. júl 2009

tehulky co je s vami? 😕 niektore mozno uz rodite ale julianka dufam ze si v poriadku 😕

julianka99
16. júl 2009

Ahoj Pinky.. jasné zatial sme v porádku 🙂)))) teda až nato tvrdnutie bruška.. 😒 a tie príšerné horká ma zbíjajú... dnes mám posledný den v práci.... potom dovča a MD.... 🙂) len čo doma? 🙂))
A Ty sa ako cíitš Pinky?
Momo ako si natom? 🙂

pink_lady
16. júl 2009

julianka a od kedy presne nastupujes na MD? mne by mal dat doki buduci tyzden papiere...nevies co vsetko treba vybavit ked tie papiere budem mat v rukach? mam v tom trosku chaos 😅
tie horucavy 😝 😝 ☹ juli nejdeme niekde na 2 mesiace kdesi do antarktidy? 😀
dnes nacuvam od rana drobca ze kedy konecne sa ozve ale nejak sa mu nechce - vsak v tom teple sa ani nedivim ale jeden kopanec by mi mohol dat 😅 co su toto za moresy nepozdravit rano maminku a ta potom trpne 😔

julianka99
16. júl 2009

No veru to sú morésy.. 🙂)) moje malé kope dnes od rána, my sme mali včera zase také kludné obdobie.... neboj to bude v poho.... uvidíš ozve sa... :o))))) inak ja mávam šialené sny o pôrode... no pomoooc....
S tými papiermi neviem, nám to vybavuje personálne oddelenie a nástup mám 7/8 dovtedy musím čerpať dovolenku :((( no ale aspon sa budem šetriť 😉 Ty kedy nastupuješ? :D Ozaj kupuješ si aj monitor dychu? 😉

pink_lady
16. júl 2009

no dufam ze to bude v poho ze sa tam v tom teple neuvarilo ☹ ☹ predvcerom bolo take vymyselne saskovalo ostosest 😅
sestricka mi hovorila ze mozem 23.7 alebo potom najnesko musim 6.8. Neviem ci sa da aj daco medzitym alebo su takto urcene datumy, mne by vyhovovalo 3.8. Ale v podstate to je ejdno, aspon by som v septembri este dostala nieco aj za dovolenku nie uz len matersku 🙂
Dufam ze bude stacit tiez len na personalne to odovzdat nemam najmensej chute v tomto teple behat este kadetade po nejakych uradoch... 😝
este som sa nerozhodla s tym monitorom dychu, kamosky co maju deti mi tvrdia ze to su zbytocne peniaze tak netusim ☹ vraj ze sa to oplati pri detoch predcasne narodenych alebo ak maju nejake problemy s dychanim ... 😔 ty budes kupovat?

julianka99
16. júl 2009

No hybaj na materskú nech môžeme spolu debatiť že čo budeme porábať doma 🙂)))
Ja mám práve kamošky, ktoré si nevedia vynachváliť monitor dychu... a tak si ho chcem aj ja zadovážiť... len tie ceny, achhh.... tak zatial zhánam... 🙂

momo0703
16. júl 2009

No čaute, ja teda ani von radšej nechodím, ☹ keď tak, až večer, v Tepliciach do parku, tam je fajn. alebo do TN na nákupy do obchodov, ktoré sú dlhšie otvorené, na balkón len poliať kvety a zavesiť prádlo 😀 Viem, že keby som si tam sadla, že sa idem opalovať, alebo vypiť si kávu, tak som za chvíľu opuchnutá a spotená ako myš 😒 😒 Na materskú sa chodí najviac 8 a najmenej 6 týždňov pred pôrodom, určí to lekár, dostanete papier, ktorý treba odovzdať do účtarne, tam Vám to musia potvrdiť + priložiť príjem za celý minulý rok a odovzdať to na sociálnej poisťovne, tá Vám vypočíta materskú dovolenku čo je 55% z vymeriavacieho základu za rok 2008. Materská je 28 týždňov, slobodné mamičky majú 36 tuším. 😉 Julianka a nerozmýšľala si nad tým monitorom dychu z pôrodnice? Duncová hovorila, že sa to dá zapožičať na pól roka, cena je tuším 200Sk/mesiac. 🙂 🙂 🙂

pink_lady
16. júl 2009

momo prajem nech to uz pride cim skor, my s Juli to este musime vydrzat 🙂
Uff to este aj na socialku budem muset? A a predpokladam ze v sidle zamestnavatela no ach jaj ☹
To by bolo super keby sa da ten monitor pozicat, ked ono ja by som ho tiez chcela len ked to tolko stoji a peniazkov uz nejak nazvys nie je ☹

mmonna
17. júl 2009

Ahojte....chcem sa spytat,ci nema niektora skusenost s tvrdnutim brucha asi kazdu stvrt hodinu....uz od vcera ma to drzi,a pokracuje to aj v noci....chcela by som ist do nemocky,nech ma uz tam pozru,lebo moj mudros ma dovolenku..myslite,ze ma nevyhodia?

julianka99
17. júl 2009

Ahojky
no Mmonna neboj nevyhodia... max. budú nepríjemní, ale radčšej chod ... ved to už môže byť aj mimi na ceste 🙂)) no držím palce... len pekne chod... 🙂
Momo ja si ho chcem radčšej kupiť... lebo už použitý z bazaru kupim za 1500 síce českých ale bude môj... takto dám za požičanie skoro tak isto... a to nehovorím že niekto ho chce mať aj rok.... čo poznám baby tak im to dosť pomáha... 🙂)) tak určite ho kupim...len nie nový ale použitý...
Pinky neboj... ja som na žiadnu socialke nebola tak možno ani Ty nebudeš musieť... :D TAk kedy pôjdeš na MD?
Baby dnes sa znova uvaríme... :/// pomooooc.... takže zaliezť do úkrytov... a čakať na zajtrajšiu upršanú sobotu 🙂)))

klya1
17. júl 2009

Pinky ani ja som papiere na socialku neniesla. Na nete som pred nejakym tym tyzdnom nasla info, ze stredni a velki zamestnavatelia to riesia vo svojej rezii. Takze papier od lekara treba len odovzdat v praci (personalne alebo financne oddelenie). A este ma na personalnom upozornili, ze potom im treba dorucit aj malej rodny list. Inak, ja som sa na socilake chcela informovat uz pred niekolkymi mesiacmi, ale velmi som tam nepochodila. Asi ta pani nemala svoj den, tak ma dost odbila. Podarilo sa jej zrusit ma do 5 minut, co inak nie je vobec lahke 😀

pink_lady
17. júl 2009

ahojte diky za infosky 🙂 tak snad moj zamestnavatel patri aj medzi tych velkych 😅
juli ja este presne neviem, buduci tyzden idem k dokimu tak potom budem vediet... 😉 ale uz som dlllho doma, by som uz nezvladala cestovat denne 80 km do prace 😲 je mi strasne v tomto teple ako noc bola dost blba, od vecera ma pichalo v podbrusku ale strasne neprijemne 😲 tak som trosku stresovala 😝 a rozh odla som sa ze si dnes pre istotu uz pobalim nejake zakladne veci, keby sa nieco zomelie a musela by som nahodou ist zas lezat alebo co...pri mojom stasti...si trosku aj z toho srandu robim ze 34.tyzden sa blizi 😀 /kedze som isla lezat v 14., 24., tak ze 34 ...a potom ze by porod az 44? 😀 /
mmona ...urcite ti nikto nevynada ked tam pojdes dufam ze uz si sa isla ukazat 😉 uz by to tiez mohlo nieco znacit 😎
klya pozeram ze ty si tiez septembrovka ...takze ak by si nahodou prenasala 🤐 😅 a my s juliankou by sme isli o nieco skor tak by sme sa mohli v nemocke aj stretnut 😎

giza
17. júl 2009

ahojte vsetky, zbehla som len letmo pozdravit z kupelov, kde nestihacka s netom, ved som na 4. deti sama ....Sivka s tym placom ta nepotesim, mne to ostalo -tiez sa viem rozrevat na "poziadanie" co sa mi nikdy predtym nez som porodila nestalo....no u mna boli aj okolnosti s otca v tedy zamotane (mal nehodu) a od vtedy mam taky vacsi respekt k zivotu ako takemu (tak mozno preto 😔 )...
Ivella bys i neverila ako vedia ludia pozachrbat rozpravat o tych co su neni splu na papiery 😠 😠 😠 ...najhorsie je ze to moze byt aj tvoja vlastna rodina - som take necakala od najblizsich .... 😕 😕 😕 - odvtedy som nad nimi definitivne "zlomila hul"...
mmonna - hlavne aby sa babo hybalo....no nadavat ti nikto nebude ak sa necitis v poriadku, za kontrolu nic nedas...
pinky - to su dobre plany- ale iba plany.... 😉

julianka99
17. júl 2009

No to bol den... další sparák... fuuuj hrôza.... :(
a tá noc to bude... spánok nikde.....
Tak dúfam Pinky že žiadny 34tyžden nebude... nevymýšlaj........ musím počkať na mňa.... to nejde len tak 😵
Ja sa skrývam pred slnkom ako sa dá.... ale láka ma to niekde sa ísť okúpať.. Vás nie?
Pinky potom daj vedieť že kedy Ťa vypíše... 🙂)) ale máš to teda dialku Ti poviem :o)))

pink_lady
17. júl 2009

juli - vcera som sa bola kupat ale na krytej plavke a padlo mi to strasne super ... 😵 ved ja na teba pockam 😵
von som dnes vysla az kolo 18.30, skor som jednoducho v tom teple nebola schopna 😝
ty robis tu v trencine? lebo v tychto teplach obdivujem kazdu tehulu i netehulu co chodi do roboty hoc i v jednom meste kde byva... 😝

klya1
17. júl 2009

Jezisi Pinky nestras 😝 V tomto horku ledva zijem a pocitam dni do terminu... Predstava, ze by to malo byt neskor, je dost hororova 😅 Inak, tie posledne dni v pracu boli fakt hrozne, este ze kolegynky boli zlate a snazili sa to prezit kvoli mne aj v tom prievane, co som im tam stale robila (ventilator, okno otvorene, dvere otvorene...) 🙂 Ale zase, tehotenstvo ma aj svoje vyhody. Ja teda neviem ako vy, ale ja mam pocit, ze zakazdym ked sa priblizim k ceste, tak vsetci soferi pre istotu brzdia. A v autobuse ma minule pustala sadnut taka uz starsia pani (len nemusela byt taka dotknuta, ked mi bolo trapne to vyuzit...). 😀
A veru, to kupalisko laka... Tusim idem este trochu bludit po nete, ci by sa aspon podvecer na chvilku nedalo... Aj ked teda predstava samej seba momentalne v plavkach... Chi-chi.

julianka99
18. júl 2009

😝 Jééj no Pinky... hned by som išla aj ja na plavku... len nemám plavky 🙂)) aké nosíš TY? Nejaké tehu, či normálne dvojdielne a je :DDD
Nerobím v Tn ale chodím tak každý den, za rodičimi alebo kamoškami... 😎 takžže si užívam ten hic.... ale ja šoférujem tak je to o to ešte horšie... ☹ našťastei máme klimu v aute.... aj ked to tiež nieje výhra :D
Kyla tak ja teda mám práve opačný pocit,mám pocit že tým ludom je uplne jedno či je niekto tehotný či nie... či to je v potravinách do mňa vrážaujú a tiež v autobuse.... nepustia sadnúť.... no ale čo už..... 😝
Tak dnes malo pršať ale vyzerá to na dalši sparák vo vlastnej šťave 😉

pink_lady
18. júl 2009

mna praveze tento stav v plavkach povzbudzuje - nemusim sa hanbit za svoje sunky mam na ne pravo tak pekne si masirujem aj bez skryvania sa za uterakom 😀 plavky mam normalne - cele,este z cias pred tehu som si raz take vacsie kupila a stale su mi dobre, su natahovacie 😀
preco horsie ked soferujes? 😅 ja praveze radsej sadnem za volant ako do autobusu a dychat tam tu spotenotu... 😝 sice v mojom aute nemam klimu ale ja si ju urobim - prievan cez vsetky okna, pred tym som to neznasala 😀

pink_lady
18. júl 2009

akoze aj ja pozeram ze kde su tie slubene burky a ochladenie ☹ taaaaak som sa tesila

julianka99
19. júl 2009

Tak Tehulky... máme tu slúbené ochladenie 🙂)) jupííííí teda až nato, že sme chcelei dnes grilovat :( no ale čo ten vzdúšik...... suuuuper
Pinky aj ja radčšej šoférujem než aby som išla busom, len ked mi tvrdne bruško tak je dosť nepríjemné...
Asi sa aj ja vyberiem niekde k vode..... dám si plavky a tričko a poprípade sa skovám niekde nech niesom moc na očiacha :DDD
Inak neviem ako Vy, ale ja mám teraz problém s trávením... vždy ked sa najem tak to potom nie a nie ztráviť... :(( tak musím jesť pomaly a v malých dávkach :DDD

zuzujan
20. júl 2009

ahojte tehulky, je tu akesi ticho.....vychutnavate si konecne ten chladok co?? 😉
jooj ako vam zavidim, ze sa chodite kupat a plavat....ja uz len cakam kedy to pride a kupat som sa nemohla cele tehu, som hrozne citliva na vsetku tu pliagu, hned dostanem infekciu......tak si pekne este leto uzivajte, ked mozete......

uz tu nechodi vela kociek, co porodili teraz nedavno, napriek tomu tu hodim zopar otazok, co este mam na porodnicu v TN:

chcela som sa opytat, tie ktore ste uz rodili v TN porodnici tento rok, ako tam vyzera nadstandardna izba?? ma vlastne wc a sprchu?? a izby vyzeraju tak ako je fotka na internete????
http://mail.fntn.sk/index.php?option=com_datsog...

lebo som prekvapena ked som videla fotky, ze ake to tam mate pekne..... 🙂

a este k epiduralke, dnes som sa pytala doktora, ci potrebujem vopred nejake vysetrenie ked chcem epiduralku, povedal ze nie, ze sa pri porode uvidi ci ju chcem alebo nie.........a ja som myslela, ze bez vysledkov krvi mi ju nedaju.....tak to je zvlastne. Ak ste niektora rodili s epiduralkou v TN teraz nedavno, dajte mi prosim vediet...

ivella
20. júl 2009

zuzu,staci ti v nemocke aj pri prijme povedat ze chces epi,alebo na vysetrovni priamo dokimu co ma sluzbu,oni uz vedia co a ako,povedali mi ze im na to staci aj 20minut...ale ani jedna PA,ani doktor,nikto ju moc neodporuca...teda ja som ju chcela tiez v krajnom pripade a odhovorili ma,aj som rada,dalo sa to prezit,usetrila som 100eur a nakupila za ne pre seba 😀
a tie porodne saly su presne take ako na webe,na nadstandarde som nebola 😒 ...ale aj izby su v pohode,taka klasika,ale ved tie styri dni sa to da vydrzat 😉 😉

pink_lady
21. júl 2009

caute 🙂
no mas pravdu izby su v pohode, trosku lepsie su na sestonedeli, ja som len nechcela aby niekto myslel ze izby su take super ako na obrazku 😅

neviem ako je to s epi, ale mam pocit ze aj pred nou treba pohovor s anesteziologom, ...ale viem ze nikdy nie je iste ci ten anesteziolog bude moct prist alebo nie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre