Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

jajka78
28. júl 2009

zuzujan, to mi teda hovor, este bola aj horucava.manzel ma ovlazoval studenou vodou, pit som nemohla. takze manzela odporucam aj ja.

bolo vela porodov. ale boli sme celkom dobra skupinka na izbe,az na jednu, maly jej stale plakall. nevedel sa prisat. a poradit nechcela.
potom mi odisli a prisla dalsia varka 3 bab, s nimi som bola len den a noc na izbe. dlhsie by som asi nevydrzala 😉
prisla som skor kvoli vyvolacke a odisla neskor kvoli zapalu.

zuzujan
28. júl 2009

no teda mala si na izbe veselo, ale obdivujem ta - ja som taka truba ze mam rada sukromie a ked som vzdy lezala v nemocnici trpela som, pokial sme boli dve na izbe v pohode ale ked sme boli 4, uz som chcela utiect domov 🙂
ale co uz , par dni vydrzim.....

jajka prave som si este dobalovala tasku do porodnice a rozmyslam ci mi budu stacit dva baliky porodnickych vloziek a dvoje jednorazove nohavicky, ci si este nemam prikupit
a nemas nejaky tip na nieco, co nebyva napisane v zoznamoch a pomohlo ti to v porodnici?? aby som na nic nezabudla....

a inak stale kojis?

minkak
28. júl 2009

ahojte 🙂
zuzujan aky je v tom rozdiel ,ze bola na izbe ako prvorodicka,kde boli 4,keby bola druhorodicka uz je to OK?

pink_lady
28. júl 2009

😕 😕 😕 vsak ked je viac, je veselsie... 🙂

zuzujan
28. júl 2009

ja som to aspon tak pochopila na predporodnej priprave, kde nam rozpravali, ze prvorodicky su na roomingu, kde su dve a maju stale babo pri sebe, ucia sa kupat, kojit a viacrodicky su aj viacere na izbe a mali by vediet ako kojit a kupat babo........v podstate, ze sestricky maju viac roboty s prvorodickami......

pisem ako tatar, ale snad ste to pochopili 😀

pinky moze byt, ale zalezi na zdravotnom stave.....ked som bola po operacii bola som rada za klud a ze som sa mohla vyspat - teda ak to slo
inak celkovo nemocnice nemusim, uz som mala dost pobytov all inclusive, bleee 😝

minkak
28. júl 2009

pink suhlasim 🙂

zuzujan-pochopili sme 😉ale teda, tak to pocujem prvykrat,my sme boli tiez 4 na izbe 😉
neviem si predstavit,ze by to takto rozdelovali,davaju tam kde maju volne 😉 a tie 4 dni sa to da vydrzat a uz ked mas babo pri sebe,tak Ti je vela veci jedno.... 😵 hlavne ,ze ste uz spolu 😵

zuzujan
28. júl 2009

minkak zas mas uplnu pravdu, ked budem mat pri sebe babo asi budem stale mimo......nebudem sa vediet vynadivat.....ja sa tak hrozne tesim ....

vidim ze cakas dvojicky.... srdecne gratulujem, budes mat asi viac prace ako obycajne, kedze uz mas jedno bejby
ja som si tiez priala mat dvojicky, ale som stastna aj za jedno - dlho sme museli cakat kym sa podarilo.......

julianka99
28. júl 2009

Ďakujem za všetky mamičky čakatelky za rady 🙂)) no ja som tak čiastočne zbalená tak uvidíme...
Dnes som ale kupovala nový prašok na pranie - Persil Sensitive, ten veru krajšie vonia ako tá Lovela... tak uvidíme.. dúfam že to bude ok aj pre mimi.... inak ten ocot je fakt zázračný 🙂) mäkkulinké pradielko...
No my sa tiež chystame mať pri pôrode aj ocina, len ten má preteky dva týždne pred pôrodom tak uvidíme či to nevypukne skôr.. :((((( toho sa fakt obávam....
Pinky a čo Ty ako sa cítiš? Už si doma?
Momo no ako je to s Vami? Furt nič... ? 🙂) Možno sa aj uvidíme na cvičku bud. týžden :DDDD

minkak
28. júl 2009

zuzujan-verim Ti 🙂 ja som sa tiez nevedela vynadivat na malu 😵
dakujem pekne 😵 no budem,budem ,ale zvladneme 😵 my sme vobec necakali,ze by mohli byt dvojicky,bol ten pre nas riadny sok,ale strasne sa tesime 😵

venonna
28. júl 2009

cafte kocice 🙂
jajka78 cooo? To preco si nemohla pit??? To teda fakt nechapem... 😕
kacenka, no teda, pekne referencie pises... 😠 ja som si pre toto zajednala dulu, ze keby sme malu nemali komu nechat, aby to neviselo na MM, inak budu pri porode obaja aj s dulou 😉 \

jajka78
28. júl 2009

venon, nemohla, netusim preco az potom na izbe, to mi davali aj infuzky,som bola total zmotana 😀

zuzu, myslim ze zatial staci to co mas, tie nohavcky su uplne super, aj rychlo uschnu ked si preperies. vlozky sietove tiez, mne MM este nosil lebo ja som mala nadmernu spotrebu.
a ja som si vzala este podlozku co sa dava pod babatka ta hygienicka.
a kedze som nemohla sediet nafukovacie koleso. na tom sa fajne sedelooo. 😀
inak si uz ani nespominam. slapky do sprchy urcite, ale to je asi aj v zozname.
kojim stale, po roku by som rada prestala ale chciet je jedna vec a maly ked sa pricucne je strasne zlatucky, bude mi to luto.

a minka ma pravdu ked mas pri sebe babo nic ine ta nezaujima.i ked nase babatka co sme boli 3 ked sa napapkali boli kludne noci,ale ta baba co som spominala, plackal drobec hlavne v noci. a to sme si chceli aj oddychnut. no a ja som tam bola uz dobre dlho tak dvojnasobne oddych.

momo0703
28. júl 2009

Julianka, tak srandičky, srandičky s tým cvičením 😠 keby som tam nabehla s mojimi opuchnutými nohami, ani cvičiť by ste od smiechu nemohli 😀 😀 😀 Som taká zvedavá čo mi zajtra Dr. povie na kontrole, keď pred 2 týždňami mi povedala, že už sa nestretneme pokiaľ bude na dovolenke, že ja medzi tým už porodím, tak neviem, čo mi povie zajtra, či ma pošle aj na nejakú kontrolu do nemocnice, veď termín mám už túto nedeľu 😨 teda v knižke mi napísala dr. 2.8. ale tu mi vypisuje 5.8., tak neviem... 😠

minkak
28. júl 2009

momo ajojky,tak zajtra sa zase stretneme? 😉

venonna
28. júl 2009

ha, takze aj momo chodi ku Kubalovej? Tak to tam budeme tri 😉 ale netusim , ako to spravim, kedze sa dlho cakava a ja malu nemam kde nechat a okolo 12 uz bude paradne mrzuta v tej cakarni 😒

jajka, no to je uplny vrchol, ked Ti ani nepovedali preco 😠 ja ze si mala nejake velke komplikacie, alebo co... ale nechat Ta pri takom tazkom vykone, ako je porod, uplne vysusit a potom to dohanat infuzkou, tak to je zrele na nakopanie do prdele 😠 😠 😠 ved na "zapade" sa pije bezne, dokonca aj je, u nas si zeny zvacsa zvyknu brat aspon cukriky s hroznovym cukrom, tie nezasytia zaludok, ale energiu dodaju...
a preco chces po roku prestat kojit, ked to vyhovuje malemu aj Tebe? Ja som kojila rok aj 7 mesiacov a kebyze mi nezacne tvrdnut brucho, kojim mozno este dlhsie 😅 ved je to obdobie, ktore sa uz nikdy nezopakuje, okrem toho podla vyskumov ma materske mlieko okolo 2 rokov dietata viac imunitnych latok, ako pri novorodencovi (co ma logiku, lebo 2-rocny prcek uz "ochutnava" kadeco a vselikde, aj chodi viac do kolektivu...)

momo0703
29. júl 2009

Ahojte, tak teda dnes to bol u Kubalovej o držku 😠 , prišla som o 8.15 a odchádzala som hádam o 12.00, nechápem prečo si objednávala aj tie, čo nie sú tehotné, keď v stredu býva poradňa, prvé dve hodiny som sedela na stole, kde bývajú brožúrky, lebo stáť by som nevládala, nohy mám také opuchnuté, že ani tie šlapky, čo má v tej "prezliekarni" som si nemohla obuť 😠 😠 😠 no a poslala ma aj do nemocnice na CTG či ako sa to volá, / ozveny/? bol tam dr. Jankovský a nechápal na čo ma tam poslala, keď termín mám až v nedeľu, že to sa posiela, až keď sa prenáša 😝 No mňa sa pýta načo ma tam moja dr. poslala 😖 😖 😖 , ale že všetko je o.k., tak sa budem trápiť ďalej, nič sa tam dole nezmenilo 😖

julianka99
29. júl 2009

Jáááájj momo tak teda nič moc deň čo? No veru aj som si užila čakanie v čakárni po dovolenke.. 🙂 ale dalo sa to... Je to drsné a ešte v tých teplách... Tak Ti držím palce nech si to do nedele malinký rozmyslí 🙂 aj ked do tých horúčav sa mu asi nechce... 🙂

minkak
29. júl 2009

ahojte 🙂
veru momo tak-tak,ale dr.bola nahnevana,ze tam bolo tolko ludi,ze tam vobec nemali tolke byt....sa jej tam nahrnuli po dovolenke....
ja som tiez povedala,ze vsak citim sa dobre,ale ze tam ma to teda zmohlo....ja som tam prisla okolo 10:45,odchadzala som o 14:20 😒
Ale mame vsetko v poriadku ,tak sa vytiesame 😵 😵 😵

venonna
29. júl 2009

tak sa pridavam do klubu zhrozenych - u Kubalovej v cakarni 🙄
momo, ani si nevyzerala zmorena teplom, taka pekna tehula 😉
ja som tam trcala od 11 takmer do 2 aj s malou... som dufala, ze ma niekto pusti alebo sa sestricka zmiluje, ale nakoniec som sa ozvala sama, kvoli malej... minkak prepac, ze som Ta predbehla 😅 inak, ledvo som ju chuda udrzala pri vedomi domov, aby sa aspon trocha polievky najedla, kym zaspi... 😒
inak nechapem, preco v takomto pripade berie aj tie, co objednane neboli 😠 😠 😠

minkak
29. júl 2009

venonna v pohode,prosim Ta ved som isla hned po Tebe 😉
ked tie co tam chodili mimo,isli skor pre recepty a odber....aspon si teda myslim,no ved aj tehuliek tam bolo dost 😉
ale vsak zvladli sme 😉 tiez mate vsetko OK?
nabuduce uz bude lepsie 😉
kedy ides?ja o 2 tyzdne 🙂 a este na to sono v 30tt-uz som sa aj objednala 🙂

venonna
29. júl 2009

minkak, ja som mala ist na ctg uz dnes, ale som sa na to vykaslala kvoli malej, zajtra idem do nemocky doobeda... a k dr. idem o tyzden... a este na prietoky sa musim objednat...

momo0703
30. júl 2009

Ahojte, ja idem v pondelok k dr. bude to 1 deň po termíne, /a prvý krát, čo idem inokedy ako v stredu/ ak dovtedy neporodím 😖 😖 😖 , keď ma dr. zbadala, tak mi povedala, že som bola najlepšia adeptka na pôrod počas jej dovolenky 😠 veď som jej aj hneď povedala, že je klamárka 😀 😀 😀

venonna
30. júl 2009

momo, a neskusis ten ricinovy olej 😅 😀 😉

zuzujan
30. júl 2009

ahojte, tak momo stale si 2v1????,
ja mam este tyzden cas do terminu, ale uz by som tak chcelaaa.......hlavne teraz ked zas zacalo horko, fuuj
tiez idem v pondelok na poradnu do nemocnice a hrozne som zvedava ci sa cosi pohlo..

o tom ricinovom oleji som citala, nevyzeralo to nejako vabne 😝

momo0703
31. júl 2009

Ahojte, ja som veru ešte nič neskúšala, počkám do pondelka a potom uvidím 😒 😒 Som taká unavená akási, že by som dnes hádam ani tlačiť nevládala, neviem či je to počasííííím, alebo čo 😠

davija
1. aug 2009

Ahojte. Necitala som celu diskusiu ohladne porodnice v TN (ved je toho uctyhodnych 106 stran...), tak mozno sa spytam na vec, ktoru ste uz preberali. Kamoska, ktora nedavno rodila v BB ma trochu vystrasila rozpravanim o tzv. hromadnych vizitach. Vraj sa im do izby nahrnul kopec doktorov a medikov, vsetky rodicky povinne roztiahli nohy, sestra odstranila pinzetou vlozku a predstavenie sa zacalo... No, nemyslim si o sebe, ze som nejaka citlivka, teda v tom zmysle, ze som zmierena s holenim (nech mi oholia ja hlavu, ked to pomoze) aj s klistirom, ale aby mi medzi nohy zizalo naraz 10 ludi???... Ako je to s vizitami v TN?

julianka99
1. aug 2009

No davija.. zaujímavé... o tom som ešte nepočula veru ani ja... 🙂 je to dosť divnéé....
Tak ako je to dievčatá :D ??? Je to také drsné? 😖

tatanya
1. aug 2009

Ahojte,
ja som rodila v TN v 2008, ale nic take sa nekonalo... sestricka pred vizitou odklopila vlozku, ale kedze sme nemali ziadne problemy, tak doktori sa na nas ani nepozerali...., len primar postlacal brucho, asi ci sa maternica dobre zavinuje a to bolo vsetko... mali sme paplon prehodeny cez nohy.... nebojte sa, vizita je uplne v pohode.... 😉

davija
1. aug 2009

Dakujem za info. Mne to tiez prislo dost divne... A najma zbytocne. Verim tomu, ze po porode mi bude vela veci, nad ktorymi si teraz tzv. "lamem hlavu" ukradnutych, ale toto konkretne ma velmi nelaka zazit. Dufam, ze budem mat na porod(nicu) tiez prevazne pozitivne spomienky.

minkak
1. aug 2009

ahojte 🙂
tak ja som tam bola v roku 2006 a bolo to tak,len tu vlozku som si dala sama prec 😉
ale tak vsetci nepozeraju,viac menej len postavaju....len primar trochu kuk,postlacal brucho ako pise tatanya,popytal sa a bolo... 😉
ja som teda riadna hamblivka,ale tam mi to bolo proste tak nejako fuk-ked treba tak treba....a to nehovorim,ze sme boli na izbe4,cize oproti mne dalsie dve maminy.....
davija drzkam palceky nech mas dobre spomienky 🙂 ale je fakt ,ze tam je cloveku asi uz vela veci jedno a potom vsetkom,teraz je to nepredstvitelne....netreba nad tym rozmyslat!
ked pride iste k istemu-staci pritom kuk na drobca 😵 a trva to len chvililinku 😵

martinano
2. aug 2009

davija vizita v trencine nikto nic nevidi okrem primara cez nohy mas paplon nakukne len primar a tp fakt nakukne neobzera a klistir nie je povinnost ak chces dostanes ak nie tak nie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre