Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

venonna
1. sep 2009

no aj ked Ti mama zrejme moc nevyhovuje, podla mna je to vzdy lepsia volba, ako nemat nikoho
a ano, asi si trafila, ze maju dojem, ze to vsetky len kopirujeme... ale aj tak , kebyze to mas podpisane primarom, ma to urcitu cenu...
no a ze ignorovali ten moj porodopis... to nechapem ani ja 😕 a pritom som mala ozaj mlady personal... 😒
tak Ti drzim palce, nech Ti to vyjde podla Tvojich predstav 😉

babula
4. sep 2009

ahojte kočky, no ja sem píšem prvýkrat, tak vam vsetkym drzim palce... 😉

ale chcela by som vas poprosit o info, citala som na nete ze v TN robia predpôrodnu pripravu, mohli by ste mi niekto napisat kto to absolvoval o co ide v skratkosti, ja totiz nechodim ani na cvičenia lebo som na rizikovom s kludovym rezimom, tak som chcela vediet co obsahuje tento kurz.

a ešte som sa chcela spytat, to či bude robeny cisarsky o tom rozhodne, len napr.primar, alebo ked budem mat od napr.neurologicky ze odporuca cisarsky,tak mi ho aj spravia?

dakujem

mimo1001
4. sep 2009

Ahojte,
som tu prvykrat a vela som sa od vas dozvedela. Zrovna som prvy den na MD a chcela by som tiez rodit v TN. Rodila som tam aj pred 14rokmi a bola som spokojna. Vtedy sa ale porodopis nerobil, ale bo som o nom nepocula. Kde ho mozem spisat?

giza
4. sep 2009

babula...su tu spatne prispevky od mam ktore tam chdili ..neviem presne uz kto ale treba asi im napisat IP (spravu na ich postu priamo dotycnej co by ti viac napisala), inak sa tam informuje o beznych veciach co ta cakaju atd...to je tu na dlho....
co sa tyka cisarskeho, tak to je tak ak mas padny dovod od ktoreho kolvek lekara nan, tak ti ho urobia...

mimo...ahoj - porodopis si mozes spisat ale i tak ho budes musiet z najvacsou pravdepodobnostou hovorit podla kladenych otazok lekarovi pri prijme na porodnicu....je to anamneza celej tvojej rodiny vratane teba, predosleho dietata, blizkych pribuznych atd... 😉

giza
4. sep 2009

venonn, az dnes som sa sem dostala a nasla si tvoj odkaz na foto, dakujem.... 🙂
praca ma pohlcuje dokonale a chodim domov s 😝 a totalne 🙄 ....

venonna
5. sep 2009

cafte kocky 🙂
babula, ak mas kludovy rezim a tehu-cvicenia nehrozia, odporucam tu jednorazovu pripravu, na kt. mozes ist s partnerom, my s mm sme tak boli a aj on si pochvaloval, vraj sa konecne dozvedel, naco mi pri porode bude uzitocny 😀 😅
kontakty mozno najdes niekde tu...
http://mail.fntn.sk/index.php?option=com_conten...

mimo, ja som si porodopis zostavila podla tohto
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=72939
tak ak mas chut, skus, mozno Tebe ho budu akceptovat...
a ak si chces spisat aj porodny plan, ja som si robila podla linkov na tejto stranke
http://www.alinka.sk/c/porodny-plan-936.html

giza, neviem, ci sa tie fotky daju aj stiahnut, ak nie, staci sa ozvat, poslem mailom 😉

mimo1001
6. sep 2009

venonna,

velmi pekne dakujem za radu 🙂

giza
6. sep 2009

zdravim venonna a "beriem za slovo" - prosim si tie fotecky 2. (spolocnu vasu co som tie vlasy odsekla + tu so mnou), lebo tu ked ich stiahnem tak to je mini verzia a naviac sa to neda zvacsit, respektive da ale je to rozmazane k nepoznaniu...dakujem...

julianka99
14. sep 2009

No Nazdiš baby tehulky... ste tu vôbec nejaké septembrovky? Tak ako ja napríklad :DDD už sa mi to blíži... a pomaly volám naše bábenko von... 😀

tinnka9
14. sep 2009

Jeeej, julianka 99, vidím, že máme na deň rovnaký termín 😉

julianka99
14. sep 2009

jééj no hurááá niekto tu je aj v mojom termíniku 🙂)) Teším sa... tak to sa možno aj stretneme v nemocke.. Budeš rodiť v TN? Ako sa cítiš? Tiež už by si to radčšej mala už za sebou... mňa chytá aj nejaký strach 😖

tinnka9
14. sep 2009

Áno, chystám sa sem do TN. Tie pocity sú presne také ako tvoje, samozrejme aj strach. Čakáte prvé bábo? My už druhé, preto ten strach, lebo viem, do čoho idem ☹ . Už aj niečo nasvedčuje tomu, žeby sa ti to blížilo? Lebo u mňa zatiaľ nič...

julianka99
14. sep 2009

No my čakáme prvé 🙂)) takže ten strach je taký že idem do niečoho neznámeho... ale hovorím si prežili to iné prežijem aj ja 🙂)) verím že sa to bude dať :D
Neviem čo by to malo byť, možno snád že ma bolievajú kríže... ale dnes idem na kontrolu tak som zvedavá čo mi povie doktorka, dúfam že už to bude nejako vyzerať.. :D
A čo čakáte? A aký bol prvý pôrod? 😉

tinnka9
14. sep 2009

Ja som tiež šla prvýkrát vysmiata do pôrodnice 😀 . Jasné, že sa to dá prežiť, najdôležitejšie je, aby malinké bolo v poriadku. Prvého som rodila s vyvolávačkou - šlo to relatívne rýchlo (do 3hodín sa narodil), ale "užila" som si to - bolesti nenormálne. My čakáme chlapčeka, a vy?

julianka99
14. sep 2009

No ja som už uplne dopletená, doktorka mi tvrdí že dievčatko ale všetci ostatní tvrdia že podla tvaru bruška atd. je to chlapček... tak už ozaj neviem... a som viac a viac zvedavá, samozrejem najdôležitejšie je aby bolo mimi zdavé ale toto mi bude stále behať po rozume.. Vy ste boli na 3D sone? alebo Ti to povedala na obyčajnom?
A čo Tvôj tvar bruška?
Asi si prenášala, ked Ti ho vyvolávali že? Vraj to nieje bohviečo ked sú vyvolávčky je to tak?

tinnka9
14. sep 2009

Nie, nebola som na 3D, ale 2x mi potvrdil na obyčajnom sone chlapca. A aj ja to tak nejak vnútorne cítim, že to bude chlap jak vyšitý. Neprenášala som, malý sa narodil presne v deň termínu, ale pravdepodobne to chceli urýchliť, lebo bol už dosť veľký. Ja sa práve utešujem tým, že tie bolesti boli také strašné kvôli vyvolávačke, preto by som teraz bola rada, keby to šlo prirodzene. Veď uvidíme 🙂

julianka99
14. sep 2009

Aha... a čo to bolo to prvé? Chlapček? A čo vážil? :D
Aj máš teraz špicaté bruško? 🙂 A kto Ťa rodil?
Viem mám milion otázok ale to vieš prvorodička :DDDD
No mne povedala moja doktorka asi 4x že dievčatko a raz jeden doktorko v nemocke tiež že dievčatko :D tak ale koho stretnem tak jasný chlapec 🙂)) a ja mám tiež tušáka že chlapček to bude :D

tinnka9
14. sep 2009

Áno, prvý chlapec, váha 4400g 😀 . Špicaté brucho asi nemám, ale mám ho presne také isté ako prvýkrat. Vtedy som nerodila tu v TN, ale v BN. Tak budeš mať prekvapko, ak by to bol náhodou chlapec 😉 . Mne ten náš svoju "výstroj" ukázal na sone už v 16tt 😀

julia30
14. sep 2009

ahojte aj my sme sice oficial oktober ale ak neporodime tento tyzden (38tt) tak dalsi ideme na vyvolanie kedze mame tehotensku cukrovku a problem s tlakom. Tak uvidime, je to nas prvy porod a vobec neviem co mam cakat a ani neviem ako maju vyzerat poslickovia a ci uz tu boli alebo neboli alebo co 🙂 jednoducho som z toho zmatena ;) ale presne ako hovori julianka99 prezili to ine prezijeme aj my. Dufam, ze budeme mat dost sil.

inak julianka99 podla toho ake mas brusko alebo ci si vracala v prvom trimestri alebo nie to vobec neber za relevantne ze co to bude. Ked ti to potvrdili viac krat za sebou ze bude dievca a este aj dvaja rozdielni doktori tak asi to tak bude aj ked nic nie je 100% 🙂

julianka99
14. sep 2009

Jéééj dalšia na pôrod :DDDD a ešte aj Julia ako ja :DDDDD Vítaj....
poslíčkovia veru ani ja neviem čo by to tak malo byť, ale asi tvrdnutie bruška... čo ja teda mám statočne aj v noci hlavne... 🙂)) tak uvidíme, som zvedavá ako sa to celé vypukne...
Julik držím palce nech všetko dobre dopadne.... 🙂
Inak Tini už chodiš do nemocky na kontroly či nie? 🙂

tinnka9
14. sep 2009

Zatiaľ do nemocnice nechodím, chodím 1x týždenne k svojmu gynekológovi, teraz idem vo štvrtok. Potom daj vedieť, ako si dopadla na kontrole, ok?

momo0703
14. sep 2009

Ahojte čakateľky, držím Vám všetkým palce, aby všetko išlo hladko a bábätká boli zdravééééé 🙂 🙂 🙂 🙂

lujza123
14. sep 2009

julianka99, tinnka9, julia30 , caute baby, tak to sa mozno stretneme za par dni v porodnici, no ja frajera nahanam zo sexom, nech to trochu popozenie aby to uz bolo zajtra, 15 celkom pekny datum, aspon by nemusela mala ist do skoly na svoje narodeniny. by bol sviatok vzdy he he.

davija
14. sep 2009

Caute baby, ja mam termin podla ultrazvuku 17.9. Takze sa mozno uvidime v porodnici. Zatial sa citim "normalne". Mam tiez cukrovku, tak som zvedava ci ma necaka vyvolavanie. Mozno by to bolo lepsie, ako toto cakanie... Ja uz zacinam "trochu" stresovat... 😒

julianka99
14. sep 2009

No aha kolko nás tu nazbieralo 🙂)) Tak ja dnes po kontrole stále celá, ale vraj dokonca týždna sme asi vonku :D tak mám celkom pekný stresík ale asi to k tomu patrí... kríže ma bolia, bruško tvrdne tak to budú asi Tí poslíčkovia :DDD no ved uvidíme kedy sa to naše malé vypýta na svet :D Tak si držme palce, tento týžden vyzerá byť velmi plodný :DDD

julia30
14. sep 2009

Tak ja mam uz take stavy ze neviem co mi je akoze nie ze by som mala nejake proodne boeslti, len napr dnes tak brutalnu kyselinu mam cely den a neviem sa jej zbavit ;( uz som vyskusala vsetko a nohy mam take ako bejzbolove palice tak dufam, ze sa s doktorom dohodnem ze cez vikend by sme to ukoncili lebo ja uz toho mam plne zuby a u je to jedno ci tento vikend alebo buducu stredu 🙂

uvidime ako tomu budeme moct pomoct by dvaja doma ;) dfuam, ze sa nam to podari rozbehnut ;)

lujza123
14. sep 2009

Ja mam stres ani nie z porodu ale s toho ze by som teoreticky este mohla aj prenasat cize dalsie takmer tri tyzdne uff no neviem si to predstavit vsak som jak hrosica, nohy take opuchnute ze neobujem ani jedny svoje topanky, to si neviem predstavit chodit v zabkach este aj za tri tyzdne.

julianka99
15. sep 2009

Neboj Lujzi to príde a pôjdeme všetky naraz a potom sa v Tn nemocke zbláznia.. 😀
Inak ja som sa dnes ráno zobudila s hrooooznou bolesťou bedrových kostí... auuuuuuu ... možno to je znamenie že to už príde 🙂)) ale tá bolesť je hrozná a to nehovorím o mojej chôdzi :D

davija
15. sep 2009

Ja každý večer zaspávam so stiahnutým žalúdkom, že to v noci možno už príde a ráno sa budím sklamaná, že zase nič... 🙄 A stále si opakujem, že ma čaká "NAJKRAJŠÍ ZÁŽITOK V ŽIVOTE" (to mám od kamošiek, čo to už majú za sebou... 😀). Vždy, keď ma niekde pichne, so zatajeným dychom čakám, čo z toho bude a stále nič... A potom si zase vravím, len ešte zostaň chvíľu tam kde si, veď čo si s tebou ja matka amatérka počnem?!?! Ani si nepamätám, kedy som držala novorodenca na rukách... 😲

mucilienka
15. sep 2009

caute kocenky,

tak stale sa este gulame? davija, vidim ta ako partacku do porodnice 😀

momo, tebe je treba upravit profil, lebo svietis so 47tt a 1 dietatom..

my stale nemame meno pre dievcatko... 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre