Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

pink_lady
2. júl 2009

jeeeej solmi pridala fotky emusky - zlatulinkaaa 😵 😵 😵 😵

sivka
2. júl 2009

gizi, dakujeme, veru drobec struha presne take iste grimasy ako tatik 😀
pink, no aj ja som zvedava na tu opravu....a inak pred tymi 2 rokmi to uz bola 30-tka na krku....takze dakujem za lichotku ale mladunka som hlavne duchom 😀 😀 😀 muzik ma o 10 viac, ale je to take iste decko ako ja 😀 😀 😀
ale inak sme celkom normalni 😀 😀 😀
idem kuken solminu Emusku....

sivka
2. júl 2009

no kraaasne babatenko 😵 😵 😵

solmi
2. júl 2009

Ahojte tak som hodila aj foto malej Emky.Hodim Vám sem aj info o tom mojom porode, ktoreho som sa tak bala, teda hlavne vyvolávacky.Tak v pondelok som nastupila do nemocky,vysetrili ma a povedali že zajtra ideme možno nato uvidime čo povie primar.Tak v utorok pred 7 hod.mi na sale dali vyvolavačku a dve hodiny som musela bez pohnutia ležať na chrbte.bolo to hrozne na tych uzasnych posteliach a hlavne ked ma po hodine zacali hrozne bolieť kríže.A potom to začali bolesti každych 12 min.a ctg neukazovalo nič.Tak ma pred 12tou pozrel dr.a opýtal sa ma ci chcem ist na salu,dlho rozmyslal a nakoniec som isla labo som musela mat ATB.Chodila som stale do sprchy a fit loptu je to fakt super pomaha.Potom bolesti boli už každych 7 min.Po 15tej ma pozrel primar a povedal,že už netreba ziadnu druhu tabletku na vyvolavanie,že už som na 7 cm,mám ešte isť do sprchy a o 45min mi prepichne vodu.O 15:50 mi prepichol vodu a kazal mi chodit,chodit,že tak o hodinu to bude.Odišiel za pacientkou lenže mna o 1O min chytilo ledva som prešla do žltej saly ,kým prišiel primár hlavička už bola vonku a 16:05 tu bola uz aj Emka.Horšie bolo to šitie ako celý porod a bolesti.Ale doporučujem Trenčiansku porodnicu,neda sa to porovnat z prvym porodom lepsi dr.aj sestricky.
Ivell,mnee povedala dr.,že žltačka sa prejavi na 2-3 den po narodeni,tak by ju nemal dostat.Mimi, tak konečne ste aj vy doma.Ved aj mna už tam mrle žrali,ked som tam nemala Emku pri sebe. 🙂 🙂

ivella
2. júl 2009

no cau mamina,mala emuska je na tej druhej foto presne ako si ju total pamatam,ako tam lezkala pod slnieckom a snazila sa vykukat 😉 ☹ 😎
v utorok pustili aj moju uuuzasnu spolubyvajucu 😀 😀 tak aspon posledny den ste sa mohli vklude osprchovat 😀 😝
tu zltajdu nechapem,ved mi to povedala ta detska dr.pri prepustani..stale cakam co bude 😨
porod dobry 😅,homeopatika zabrali 😉
pinky,aj ja by som potrebovala znameho na tom istom mieste,tak manzelia prihlaste sa dobrovolne 😀 😀
spanie ti nezavidim,neni nad to ulozit sa na brucho 😀
ale pozor,potom sa uz nevyspis vobec,mozno ani tie dve hodky nie 😀 😀 😀 😝 😝 😝
sivka,mam skoro vsetky bodiky len s kratkym,uz sa tesim kedy na ne dojde rad 😉

zuzujan
3. júl 2009

dobre ranko, solmi gratulujem emka je nadhernaaaaa.............a aj porod si opisala super, vobec to nevyzera nejako hrozivo 🙂 🙂

este som sa chcela spytat, ze vraj od januara je v nemocnici aj nadstandardna izba. Viete mi povedat ako je vybavena a ako je vytazena? Kamosky co rodili a mali zaplatenu izbu len pre seba si nevedia vynachvalit, hlavne to ze sa dobre vyspali a oddychli si, proste lepsi komfort ako byt 3 - 4 na izbe. Takze rozmyslam aj ja nad tym.

julianka99
3. júl 2009

Ahojte dievčatá 🙂
píšete tu krásne príbehy plné emocii, dakujem aspon vieme ako to naozaj chodi pri takom pôrode.
Mne bruško už tak netvrdne, len par krat za den. Beriem magneB6 tak verim že pomáha. Teraz cítim pohyby uplne dole, je to zvláštne už som si myslela že by mohlo byť otočené hlavičkou dole...hm??? 😒
Pinky niesom tu stále, lebo iba ked som v praci som mala net.... ALE zmena.... už máme net aj doma 🙂 🙂 tak sa vytešujem.. 🙂)))) Ako sia inak cítiš? Vidím že si si sem dala aj fotečku..,. chválim :D
Ozaj kde vlastne bývaš??? 😀

sivka
3. júl 2009

ahojte
zuzu, nadstandardka ma svoju vlastnu sprchu, ale wc nie. plati sa 16,60 za noc. cez den tam moze byt manzel, cez noc nie. vytazena je asi dost predpokladam, ale ak mas zaujem, popytaj sa na nu, aby vedeli, ze by si tam chcela byt. ak bude volna, daju ta tam.
ivell, no ved prave, ja mam tiez skoro vsetko len bodiky s kratkym...lebo som myslela, ze leto bude hicove, tak ze mu ani nic ine obliekat nebudem. no ale zatial na ne nedoslo...
tak tusim som tu porod opisala najhrozivejsie... 😖 no asi preto, ze slo o prvy...tak prepacte, nechcela som nikoho vystrasit, radsej si berte priklad z ostatnych bab co tu popisali 😉
no inak, z odstupom 2 tyzdnov sa to uz ani mne nezda take zle ako vtedy 😅 a asi je nieco na tom, ze druhorodicky to cele znasaju inak a asi lepsie ako prvo...
ha, matko uz tusim vstava, tak idem, zatial pa

ivella
3. júl 2009

ahojte 🙂
julianka,ono je to aj tak uuuuplne ine ako sa tu tise,popravde si v tom momente myslis ze snad umries a ze uz nikdy viac--tak by som opisala moj prvy porod...a druheho som sa preto bala o to viacej...ale staci minuta po porode a vidis to inak,vsetko zleee(bolesti)su zabudnute a si taka stastna,ze ti je vsetko uz jedno 😀 😀
zuzu-teda my sme sa v nemocke zhodli,ze na nadstandart by sme nechceli ist,lebo vyspis sa aj na normal izbe-ak ti to babo dovoli 😝 ,spolubyvajuce urcite...a neprehanaju to,vacsinou su vzdy po dve na izbach,len ked je plno tak viac
a potrebujes s niekym komunikovat,ked si chces odskocit,aspon ma kto dozriet na miminko...no to moj nazor,ja by som sa asi zblaznila byt sama---pokial ide o sprchy,kazda tam chodi inokedy,mne sa ani raz nestalo,ze by sme tam boli dve a viac
solmi,zato ty by si mohla porozpravat zazitok 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pink_lady
3. júl 2009

Caute kocky, no ked ste mi ziadna nedohodila muza policajta, 😀 pekne som si to odstala a odcakala :-P. Nastastie nechcel ujo policajt v aute videt nic co by som nevedela kde je 😀
Baby - co ste boli teraz v nemocke - nestretli ste tam nahodou taku mladu, 20rocnu, pozerala som v minulych novinach, ze porodila par dni potom co nas pustali - dost predcasne,tak je pravdepodobnost ze tam este bola - bola som s nou na izbe a bolo to vazne ze krute 😲😀. Mala dievcatko - Silviu, ale dopredu sme tu malu lutovali ☹.
Inak momentalne sedim u dr a je tu strasny vzduch ...este ze mi aspon moje nohy odpuchli - z policie sme sli s kamosku a jej detmi na kupalisko - ja len nohy macala a pomohlo - odpuchlo 😀

pink_lady
3. júl 2009

Inak juli citim sa jak pampuch 😀 zisiel by sa mi zeriav...a byvam v dome oproti Ivell 🙂

sivka
3. júl 2009

ahojte baby, tak dnes je asi kriticky den alebo co. matko nemoze cely den normalne zaspat, vzdy sa mu podari tak na par minut a je hore a placka....stale pyta papat, ale ked uz ma cicik v puse, tak netaha, len tak cucka na ukludnenie...ale ved ho nemozem mat cely den prisateho....uz nevieme co s nim...uz som si s nim aj poplakala dnes...netusim, ako mu pomoct, co mu vadi, ci ho nieco boli, alebo co. ach, kym bol v brusku, bolo to take jednoduche....uz len verit, ze sa to raz zlepsi...som unavena, hormony mi tiez pekne davaju zabrat, dnes mam uz fakt dost.
je to normalne, hm, maminy, ake mate skusenosti? aj vam tak babatka placu/plakavali? ze je problem ich utisit.
ako casto kojite? ja mam dnes pocit, ze nonstop...inokedy to byva tak kazde 2-3 hodinky, vzdy ked sa zobudi, len dnes sa budi strasne casto, a stale pyta.

julianka99
3. júl 2009

Jáájj Sivka rada by som Ti poradila... len mna totok ešte len čaká... 🙂 ale čo počúvam od kamošiek, tak vraj je to normálne ... asi len nemá svoj den.... alebo ho bolí bruško ??? 😒 no neviem.... Tak ale verím že zajtra bude lepšie... a s tými hormonikmi to je normal.... čo už narobíme...
Pinky... ja som na tom podobne... neviem ako Teba ale mna sa každý pýta či už za týžden rodím... kvôli brušku... :D tak mi je to vtipné... 😀

sivka
3. júl 2009

dakujem juli, si zlata, dufam, ze zajtra bude lepsie 😅

ivella
3. júl 2009

sivka,nieco je vo vzduchu,aj nas malinky bol trosku nekludny...v noci spal 6hodin,aj to som ho ja sprosta zobudila sama,ked som kontrolovala,ci vobec dycha
od poobedia do vecera pomrnkaval,ale to oni dospia,neboj
moj marek teda vrieskal od narodenia,bola som taka zufala,ze som ho raz doslova hodila na postel---do makkych paplonov-a zrazu total ticho,som sa normalne bala co sa mu stalo-ale on len zaspal...ja som bola z neho v depkach vkuse,este k tomu stale sama doma a ked muz zavolal,ze "ako sa mi mate,tak by som bol rad s vami..."isla som vybuchnut 😖 😠
deti ked su hore,by len jedli-akoby zabudli ze cicali pred 10minutami
moja a kaka?nekope moc nozickami(akoby ich az vystreloval)?

sivka
3. júl 2009

ahoj ivellka, no kakat kaka dobre, aj si poprdi...ale nozickami kope, tak to bude brusko...a casto aj grcka po troskach, tak aj to mu neprida na spokojnosti...
co sa tyka cicania, tak dnes sa citim doslova vycicana 😅 ale snad tam niekde to mliecko stale mam 😅

pink_lady
3. júl 2009

baby je mi luto ze mate taketo dni ale asi to tak byva normalne ...sivka a kludne si poplac, ulavi sa ti ...neboj sa bude dobre 😉
ja som si dnes tiez poplakala ked som sla z poradne...ako neviem ci som viac sklamana, ci nastvana...ale ... ☹ 😢 😒

sivka
3. júl 2009

pinky, zlato, a co sa stalo? co ti povedal doki v poradni? 😨

lienka55
3. júl 2009

sivka ja som to zazila tiez same revy,place,....Trvalo to tyzden lez sme na to prisli co nam je,teda dr. prisla na to za co som jej dodnes velmi vdacna.Aj mi malo papal.Mal velmi vazne zdravot. problemy.V tom bol problem.
To ta nechcem strasit,a co sa tyka toho casteho papkania,moze byt ze mas malo mliecka,treba si ho vazit ci pribera,kedy idete s Matkom do poradne?

mimi100
3. júl 2009

ahojte, dakujem všetkým za gratulácie 😉 ...aj ja popíšem niečo o mojom porode nech maminy čakatelky trochu upokojím 😀 😀 😀
tak my sme sa zobudili ako vždy niečo pred siedmou na počudovanie sme spali celu noc ani Katka nebuntošila ani ja som ebehala na záchod takže som bola celkom dobre vyspaná 🙂 dali sme si ranajky a hovorím mužovi že ma nejak bolia kríže, že dnes to už asi bude a on na mna že to už hovorím dva týždne a že on ide do roboty a keby niečo nech zavolám, tak asi o deviatej som mu volala, že ten chrbát ma stále bolí a dokonca pravidelne v 5 min intervaloch že by sme sa mali ísť ukázať do nemocky či sa niečo deje a ked nie tak pojdeme domov.tak ja som do vtedy behla do sprchy, poskákala na lopte a popri tom som varila obed lebo som si stále myslela že to nemože byť ono 😅 dolu na príje sme dorazili o desiatej s usmevom na tvári, volala som svojmu doktorovi ale ten operoval tak mi to nebral. Na porodnici bola taka mlada doktorka, tak ma vyšetrila a hovorí že som otvorená na 5 cm- som normálne valila oči a že ide zavolať mojho doktora a pustí mi plodovu vodu, to bolo asi pol jedenástej, ešte sme pospisovali papiere zavolala som muža z chodby a išli sme rovno na žltu sálu, dali ma rovno na monitor a mne zrazu začali také kontrakcie že som ich pomaly nevládala udýchať . to tam dorazil už aj moj doktor, pozrel ma a hovorí že som na 7 cm.chytila ma panika že kolko to bude ešte trvať a že takéto kontrakcie dlho nevydržím a hovorím PA že chcem ísť chodiť lebo nevydržím a ona že kde by som chodila ved už ideme rodiť 😅 😅 som jej neverila až ked som videla dokyho že sa oblieka mi odlahlo.nakoniec bolo tých kontrakcií možno desať takže to sa dalo zvládnuť a už sme tlačili a asi na 4 zatlačenie bola malá vonku, presne o 11 13 😉 velmi mi pomáhalo ako ma navigovali PA a doktor ako hovoril ako dieťa postupuje. a šitie v pohode asi 4 také kozmetické stehy a bez nástrihu pri váhe 4300 no uplne skvelé 🙂 🙂 🙂 dokedy nám malu priniesli na izbu tak doktor už aj skončil podal nám ruku a išiel preč.ja som sa ešte na porodnej sale osprchovala, dala som si obed a keby mi dovolili tak by som bola odkráčala aj po svojich 😀 no mám z celeho porodu len pozitívny zážitok akurát to bola fakt také rýchle že sme sa nestihli z mužom ani spamätať, on mi vlastne nemal ani čo pomáhať lebo ja som sa do sprchy a na loptu ani nedostala.
inak malá je strašne super to sa nedá s Katkou porovnať iba papá a spinká v noci papá iba raz, takže nás nechá vyspať, normálne musím zaklopať aby som to nezariekla. Horšie je to s Katkou tá hrozne žiarli, niekedy je to s nou na nevydržanie, teraz je ešte muž doma takže sa to dá ale uvidíme ked budeme sami ako to zvládneme.
Inak dnes sme boli v nemocnici na odbere a ten bilirubín mame stale zvýšený takže o týžden zasa na kontrolu...fuj už sa mi tam nechce behať ale čo už nemože byť všetko dokonalé ☹
idem si lahnut lebo by som písala aj do polnoci a ked bude viac času pridám aj fotky 😀

sivka
3. júl 2009

ahoj lienka, do poradne ideme v utorok. a co za problem to bol ak sa smiem spytat? no nemyslim si, ze mam malo mlieka, lebo stale tecie, ono skor matko dnes potreboval len cuckat a ukludnit sa tym. ako nahle mal cicik v puse, bol v pohode. a zase ked bol hladny, tak si aj riadne potiahol. ale medzi papanim si potreboval len tak pocuckat.

sivka
3. júl 2009

mimi, no super, tak takyto porod, to je parada, to si asi zela kazda 😉
a ty tiez ako Ivell bez nastrihu, no zavidim v dobrom 😉
tak drzim palceky, nech vam kontrola dopadne dobre, nech uz mate pokoj a mozete sa vytesovat 😵
a Katku to casom prejde, chce to vela trpezlivosti, ja viem, ale ty to urcite zvladnes 😉
tak sa drzkajte

minkak
3. júl 2009

ahojte musim Vas podocitat,tu to zase frciiiii
len som chcela sivka ja by som to videla tak ,ze dnes neprskalo,bolo veeeeeelmi teplo malinky moze byt podrazdeny asi mu bolo teplucko a bol smadny v lete je normalne,ze aj deti potebuju viac pit,ja si myslim ze to bude tym 😉 😉 😉
urcite nemas malo mliecka a ked aj pekne kaka,nieje soá coho obavat,mal svoj den chcel sa viac mojkat,dudlik mate?ked nie tak skusaj skusaj aby ste nasli ten ypravny ,my sme ich par mali a nechcela,nakoniec sme ju naucili na ten najpraobycajnejs!!! 😀 klasika latexovy 😉 a ten si podudkavala ajajajaaaaaaj nakoniec ,mohli mse my rozmyslat a kupovat vsetky moderne-tvarovane a silikonove.....
Boli casy ked som aj kazdu hodku kojila,nebojkaj kolko pyta ,tolko daj 😉
a kludne si poplac aspon sa uvolnis 😉 😉 😉 ja som si nieco poplakalaaaaaaaa 😉 😵
hlavu hore!!!!!!!!!

mimi no nemam slov -paraaaaaaaaada,to bol teda porod ,ze wauuuuu 😵 super,normalne sa s Tebou tesim ako ste to pekne zvladli a neboj Katku to prejde to chce cas 😵 😵 😵

pink a coze?????????ak teda chces o tom hovorit....

pink_lady
3. júl 2009

babulky, musim sa vyspat z dnesneho dna, zajtra vam napisem, mozno budem mat na veci uz iny pohlad - ze daco su len tie hormony tehotenske...je pravda ze teraz placem pre hocico niekedy fakt aj pre hlupost ...

mimi - super porod, aj ja chcem taky 🙂

martinano
3. júl 2009

ahojte
sivka nenechavajho ho cuckat lebo sa len napije z predneho mliecka a zadne tam zostava, skus tu dudku uz som ti to aj ja pisala.
urcite nemas malo mliecka to by si videla ono by bolo take priesvitne o nicom keby ho bolo malo
malemu bolo teplo a sama si vravela,ze ma koliky, neboj rano bude lepsie 😉
pink co sa stalo?ja som to pochopila,ze doki bol nejaky divny,ked si pisala,ze sklamana neboj rano bude lepie 😉

julianka99
4. júl 2009

Tak dobré ránečko prajem... 😉
asi ešte všetky spínkáte čooo? Ja som taký ráánostaj 🙂))
PINKY čo sa deje? Napíš a nestraš nás.... ved vieš že ideme spolu na pôrodnú sálu 🙂)) 😀 😝
A keby sa Ti chcelo tak v pondelok ideme kuknúť pôrodnicu, nechceš sa pridať?
MIMI tak krásny pôrod, to je asi fakt sen každej tehulky... 🙂 až sa to veriť nechce 🙂))
Môžem sa ŤA spýtať kto Ťa rodil? A čo je skratka PA? Nejako nato neviem prísť 🙂)
Sivka a čo malinký? Lepšie? 🙂

pink_lady
4. júl 2009

ahojte 🙂
julianka ty si ozaj ranne vtacatko 🙂)
co sa tyka vcerajska...no je pravda ze mam trochu blby pocit aj z dokiho zo vcera, lebo si z cca 20 min co som bola vnutri 15 min riesil sukromny telefonat /ja som stala uz "zmerana", nachystana pri "koze" a kukala na hodinky a stratila som pri tom odvahu sa popytat na veci co som chcela.../ a potom zvysok bol taky hr-vr... Aaale dobre, to je jeho vec skor sa jedujem na seba, ze som sa nedokazala premoct a pytat sa ...Strasne sa bojim totiz v jednej veci...Proste oco maleho ma vrodenu chybu - o ktorej sa samozrejme dopredu nevedelo /pred 36 rokmi uzv ani nic neexistovalo, naviac dost to zbabrala "svekrusa"/ - no a kedze isiel von KP tak pri porode sa to tak poskodilo,ze teraz je invalid...Posledne roky dost zanedbaval kontroly ale minuly rok som ho nahnala a nakazala spytat sa ze aka je pravdepodobnost ze by to mohlo zdedit jeho dieta ...Jeho lekar povedal ze pravdepodobnost tam urcite je...Ked som sa asi v 19 tyzdni pytala na poradni ze ci sa to da nejako skontrolovat, ze sa toho bojim, tak doktor ostal taky zarazeny, ze no, pravdepodobnost tam je, ale ze ved sa robil skrining v 12 tt a ten bol negativny...Ale ved ten skrining sa robil na downa a razstep nervovej trubice a nie na ochorenia a poskodenia klbov a kosti...Potom som s nim raz volala a vtedy mi hovoril, ze nebojte sa nabuduce to este skontrolujeme ...Nabuduce bolo vidiet ze je unaveny po nocnej - zival ze ma skoro zjedol 😀 - nechcela som ho otravovat mojimi starostami, potom zas cosi bolo, a ted som tiez nejako pocas toho telefonatu stratila odvahu do toho rypat, iba som to spomenula na rychlo pred uzv ci sa to neda skontrolovat, no vraj sak ideme merat, ale to bolo take friske meranie a nepovedal mi ktomu absolutne nic a ja ťava nemala odvahu sa dalej pytat 😠 ....A teraz hyniem strachom, ci je maly v poriadku... Hladala som tabulky v noci na internete, no neviem, az tak sa v tom nevyznam, kamoska - sestricka -studentka VS - mi tvrdila ze sa jej to nejako nezda, a ze ak malemu nieco bude som na vine ja lebo som stale na liekoch...Ano je pravda ze od zaciatku tehu som prakticky furt chora a na liekoch - lenze keby ich neberiem tak sa zadusim...Brala som antibiotika uz v 1. trimestri a - ale ozaj sa nedalo inak...A potom este 2 krat ATB...Tak sa bojim ze kombinacia dedicnosti a liekov urobia svoje...A ze sa maly neotoci /stale je KP/ a budem ho musie tlacit zadockom a zopakuje sa to iste co pred 36 rokmi...A ja budem musiet s malym chodit cely zivot po doktoroch bude cele mesiace v nemocniciach a tabletkach...Ach jaj ...asi som si mala zaplatit 3D ultrazvuk alebo ten morfologicky ale uz je asi neskoro... 😔 Uff to je dlhy prispevok, ale nesmejte sa mi mozno fakt sa na to pod vplyvom hormonov pozeram prilis citlivo...Ale vazne sa bojim o malinkeho 😢

ivella
4. júl 2009

ahojte,pinky,uz sa zobud,vsetky cakame co sa deje ☹
mimi,ahooj,teda musite na kontroly do nemocky?nam to robila nasa detska dr.,,,
sivka daj vediet ako dneska..my sa chystame na premierovu vychadzku,len krpec strajkuje ze babo nechame same doma--furt ma take blbe kecy okolo ☹ ☹
juli,PA je porodna asistentka

pink_lady
4. júl 2009

ivella ja uz zobudena 🙂 sme sa tu obisli 😎 boze musim sa vzchopit a ist od pc lebo len zhanam na internete infosky a nachadzam len take co ma este viac deptaju... 😒
inak diky za objasnenie skratky PA ja myslela ze to personal 😅
a neboj sa Mareka to prejde je to prirodzene, treba vela trpezlivosti, on potrebuje aby sa mu to v hlavicke utriaslo 😉

sivka
4. júl 2009

ahojte babulky, dakujem vam vsetkym za rady a podporu, ste take zlate 😵 😵 😵
no v noci matko pekne spinkal, papal 2x, inak buval. dnes rano po papani si zas troska poplakal, ale to ho asi stipalo mliecko, co sa mu vratilo do pusiny. potom ked to preslo, tak zaspinkal. modim sa, aby to dnes bolo lepsie ako vcera. aj ked muz hovori, ze to az take zle ani vcera nebolo, ze podla neho babatka placu aj viac ako nas mato vcera. tak ja asi zbytocne panikarim...no co uz, unava, hormony, obavy robia svoje...
cumliky mam nachystane aj silikonovy aj latexovy, ale ked sme mu skusali davat, tak vypluval, nechcel, rozculovalo ho to, napinalo...tak neviem, ci to skusat napriek tomu a bojovat s nim...ale je fakt, ze keby ho chcel, tak by sa rychlejsie ukludnil...
pinky, uz asi radsej tolko nehladaj na webe, lebo sa zbytocne stresujes a to babatku nerobi dobre. vsetko bude ok.
ja viem, ze je to tazke, ked som mala ja v tehu nejake pochybnosti, tiez som vsetko hladala na nete, ale velakrat ma to len zbytocne vystrasilo. tak sa drzkaj a hlavne klud 😵
ivell, my by sme tiez dnes radi na prvu vychadzku, tak uvidime, ci sa podari...ake bude pocko poobede a ako mlady panko bude na tom 😅
pekny vikendik vam vsetkym 😎 😎 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre