Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

evcam
16. apr 2010

Ahojte babule jedna surna otazocka tie čo poberate materskú už Vám došla? Mne zatiaľ nie. Dik

kajca50
16. apr 2010

giza
včera som preležala celý deň a dnes som o.k. , takže som nikam nešla. Malý kope tak to je hlavné. Keby čosi pôjdem na pohotovosť aj keby som nebola moc nadšená ,ale uvidíme.
Keď čítam o tom cvičení tak ja som nebola ani na jednom, pretože by som si nemohla ani ľahnúť,pretože na chrbte to nejde. Aj tak to u mňa vyzerá na sekciu.Cvičiť budem potom. 😀 😀 😀 😀

ainik1
17. apr 2010

evcam,mne prisla materska vcera doobedu

giza
18. apr 2010

Kajca, to vsetko nejak odkladas - by som sa o teba bala...a si fandis ze po sekcii cvicit, ale povzbudzujem - DO TO HO! 😉 no neni to lahke, uvidis sama....tiez riskujes so zdravim, jeden den je dobre a druhy zle a potom opat lepsie, ale ako nahle sa nieco zmeni a mas pochybnosti, tak by som sla aj keby to bol plany poplach v tvojom pripade... 😨

Jja - ... 😉

Lienka neni zac, v salach okrem farby je rozdietl aj vana a kreslo a postel a spolocne WC, je to tu zu spominane ale skusim zhrnut:

oranzova = polohovacie kreslo, vana, jedno vlastne WC so sprchou, fitlopta a postel, viac priestranna a na svetlej strane
zlta a modra = spolocne WC, klasicke "kozy" na porod ( ja to tak volam 😀 😀 )...postel na lezanie, mensie priestorovo...

tak priblizne nejak...ak su tam este detaily, typu ze fit loptu ti daju aj do tych ostatnych izieb, tak to je i s aromalampou, ci prehravacom...

jja
20. apr 2010

tak dievcence a mame po krstinkach...pridala som par foto do blogu 🙂

erytrea
20. apr 2010

jja krasne fotecky 😉 dufam ze krstinky dopadli na jednotku 😵

giza
21. apr 2010

jak ti spala krasne na ramene - no taky veget... 😉 😀 😵 ...rastie ako z vody...nie z MM! 😉

jja
21. apr 2010

no ano, na ramene je nasa oblubena poloha 🙂 tatko s krsnou sa dohadovali kto ju bude drzat a ja som sa v duchu usmievala, ze aj tak vyhra mamine rameno 😀 a tak bolo 🙂 dohodim este jednu uzastnu polohu... 😉

giza
22. apr 2010

tak babeny - dalsi posed s dulou za mnou v RC Juzancek ale veru Kolumbia si tam nebola.... 😕 ...stihame sa na dalsi x?

kolumbia
23. apr 2010

giza ja som otom nevedela ☹ moc do Tn teraz nechodim ,pokial nemusim tak sedim doma,tento tyzden si to vychutnavam lebo som nemusela ist k ziadnemu doktorovi ,idem az v utorok na poradnu tak som zvedava co mi povie,ked zase nieco take bude teba mi to povedat lebo nestiham vsetko sledovat ...dakujem

giza
23. apr 2010

Kolumb to ma mrzi, ale ja to tu vzdy napisem a je to nemenna vec, ze je to kazdy 3. stvrtok v mesiaci o 17.hod, na tom istom mieste v ten isty cas...najblizsie to teda spada 20.05. a nie som pripomienkovac, uz som nim tu bola a nevyplatilo sa mi to 😔 ....mam to i na mojej webstranke vzdy aktualne zverejnene... 😉 http://sites.google.com/site/mikidula/
Budem sa na teba tesit a aj na ostatne, ktore maju zaujem sa stretnut a porozpravat o com potrebuju...(v ramci tehotenstva, porodu, sestonedelia..) aj teraz sa mi tak zadarilo a velmi dobre som sa porozpravala s maminou, ktora uz mala v minulosti dulu pri porode v TN ( uz tu ta dula ale neposobi) - velmi vela mi to dalo....vzdy mi to nieco dava a ja davam tiez - je to vzajomne... 😉 a tak to ma byt... 🙂

Kolumb ...pekne oddychuj ...ved to neni slast obehavat vysetrenia, "zabite" dni (v zmysle, ze uz clovek nic poriadne nespravi, nestiha a je unaveny) 😒 . A ak sa ti zadari prist budem len rada... 😉, ale nie na ukor toho ze by si mala byt napata, ci unavena...

kolumbia
24. apr 2010

giza dakujem uz si to budem pamätat ,uz som vravela aj manzelovi ze ma tam zavezie ak bude mat v ten den cas tak dufam ze sa tam uvidime

giza
26. apr 2010

😉

lila61
2. máj 2010

ahojte kocky,
viete mi prosim povedat ako je to so zazmluvnenim - zaplatenim si lekara k porodu v TN?
Ja by som chcela konkretne Jankovskeho, ale na stranke gyneka.sk som nenasla v cenniku ze by mal
tuto sluzbu spoplatnenu a zda sa mi to divne. Totiz co viem, tak vsade inde sa to plati. Mate niektora skusenost?
dik.

bajlinka_tn
2. máj 2010

Ahojte maminy aj nemaminy... 🙂
Ja som tu medzi Vami nová, ale rada by som sa spýtala a budem rada ak mi niektorá odpoviete.... Nedávno som sa prisťahovala do Trenčína, síce iba 30km ale predsa... 😀 a teraz práve "snažilkujeme". Viete mi prosím poradiť nejakého dobrého lekára, ku ktorému by som mohla prejsť? Je možné, že to bude asi aj problém ak neprijímajú nové pacientky... Ale nechcem chodiť ku gynekológovi ak budem tehotná 30km. Hlavne, ak to už bude potom ku koncu tehotenstva, tak by mi to už robilo trochu problém... Ďakujem moc za nejaké tipy.

bajlinka_tn
2. máj 2010

Ou ou ou... Prepáčte, teraz som si prečítala zopár stránok dozadu a tam už takéto info píšete... Tak už som múdrejšia a vyskúšam si to obehnúť. 😉

giza
3. máj 2010

Lila...neviem o tom zeby to bolo vsade bezne, co viem uz som to tu niekde ( nie som ista, ze vtejto rubrike) s jednou maminou rozoberala a dosla som k zaveru, ze je to skor vynimocne na celom SR uzemi zajednat si podla zoficialneneho cennika gynekologa k porodu - je to mozne len v 1. porodnici v BA + druha tusim PB to bola? pisem o statnych zariadeniach - nic sukromne! ak sa mylim - sem s linkami, kde este su oficialne zpoplatneni lekari za taketo sluzby OFICIALNE (budem nesmierne vdacna za taketo info sem vlozene 🙂 🙂 aby si to precitali aj ine maminy co by mali o take zaujem..)...a to je tak skoro cca 3/4 rocna novinka!!! cize nic velmi rozsirene a u nas v TN take ani nenajdes...zatial ... 😉

giza
3. máj 2010

inak ahojte nove maminy 🙂 😉

lenkale
3. máj 2010

Zdravím Vás všetkých. Tak tzv. zazmluvnenie lekára pri pôrode a jeho starostlivosť počas šestonedelia stojí 200 EUR. Podľa mňa je to bežné aj v iných nemockách. 🙂

hori
4. máj 2010

Ahojte maminy,
je super, ze je tu forum o trencanskej porodnici, lebo ja sem tiez chcem ist. Len mam taky "mensi problemik", ako som sa tu na viacerych strankach docitala, ze nie su prilis nachylni robit cisarske rezy... mne ho vyslovene odporucila moja ocna. Lenze moj gynekolog sa nad tym len pousmial... nieco v tom zmysle, ako keby oci vobec neboli dovod. Tak teraz som pekne zmatena. Mozu v porodnici odporucanie ocnej lekarky jednoducho neakceptovat a nechat ma odrodit normalne? Dost sa toho obavam. Lebo prirodzeny porod je samozrejme pekna vec, ale pravdu povediac poskodenie ci zhorsenie zraku nemam chut riskovat.
Nemate niektora nahodou skusenosti s Trencinom v tomto smere?

lenkaaninka
4. máj 2010

ahoj hori viem že kvoli očnému tlaku alebo silným dioptiám sa robí cisar ale v tn neviem čo a ako ...a v knižke máš čo nemáš tam napísané že sekcia nutná alebo tak niečo???

kaktusik007
5. máj 2010

hori.... nie su nakloneni robit sekcie, ale ked je ju treba, tak ju urobia.... vid ja.... malemu pocas kontrakcii slo malo kyslika, znizovali sa ozvy srdiecka, no a fakt behom par minut som bola z porodnej saly odvezena na operacnu, nahadickovana, a uz som pomaly ani nevedela o svete..... este 18:25 som sa pozerala na hodinky v porodnej sale, ako sa to vsetko rozbiehalo, cely ten frmol okolo, a maly ma napisane 18:35 ako cas narodenia.....
podla mna - su to lekari, vedia, co robia, zvlast tito tu v trencine, a ked raz nemas doporucene od odborneho lekara rodit prirodzene, tak ta tak rodit nenechaju, ved nebudu predsa riskovat ze sa ti zhorsi stav..... to im za to nestoji.....

giza
5. máj 2010

Lenkale, kde su tie oficialne stranky ak je to bezne aj v inych nemockach??? 😕 ...pisem, ze hod sem preklily ak je to tak, inak neviem o nicom beznom takom v celom TN kraji a ani v inych mestach okrem tych co som spominala....to je info ako JPP alebo inak povedane len prazdne tlachanie - prepac za vyraz... 😉 ...a tych 200 Eur neviem, v BA je najmenej v prepocte na SK 8000,- cize 240,-Eur...hold niekomu aj 40,- Eur nieje malo na "vyhodenie" za lekara, ktory je len pri porode cirka 10 min pri tlaceni a dalsich 10. pri pripadnom siti + vo vysetrovni pri prijme..a kolko mu z toho ide to ani netusim...pocula som rozne, ze vacsia cast nemocnici a mensia jemu...ale opat su to len reci typu JPP a fakta?

martinano
5. máj 2010

giza tak ja neviem,ale v bratislavskych nemocnciach je to oficialne, de sa podpise zmluva s nemocnicou a lekarom, ktoreho chces mat pri porode, na pokladni zaplatis sumu, ja si presne nepamatam,kolko to bolo acast ide lekarovi a cast nemocnici,aspon pred nejakymi 3rokmi to este fungovalo

lila61
5. máj 2010

gizka,
zistim ti ako je to na Myjave. na oficialnej stranke to tusim nemaju, ale zistim ti to od doveryhodneho zdroja - priamo od gynekologa 🙂
Inak maminky neviete mi poradit ako je to v TN s epiduralom? Je potrebne ho mat zaplateny dopredu? Nerada by som daco take zazila ze mi ho nebudu chciet pichnut len kvoli tomu ze ho nemam uz zaplateny ☹

ainik1
6. máj 2010

Lila,ja chodim k Jankovskemu a chcela som ho aj pri porode,povedal mi,ze samozrejme ked k nemu chodim,nebude problem a ze mu mam zavolat ked budu kontrakcie.No ked som sla s kontrakciami do nemocky,sluzil primar a bolo mi blbe volat Jankovskemu,ze vsak uvidim co bude.Nakoniec som tam stravila 20 hodin,vystriedali sa pri mne snad vsetci co tam robia,rano prisiel aj Jankovsky do prace a uz pri mne ostal.A epiduralku mi dali az tesne ku koncu,ked uz mi od bolesti nemohli dat nic ine,takze ti odpoviem aj na druhu otazku,nemusis to mat dopredu nahlasene ani zaplatene,my sme to dokonca platili az stvrty den tusim.Len chvilu trva kym ti odoberu a skontroluju krv a pride anesteziolog,to fakt netusim kolko trvalo u mna.No a kedze sa nakoniec malej zhorsili ozvy,skoncilo to cisarskym,tem mi robil tiez Jankovsky.Neviem ci k nemu chodis,skus mu zavolat a tiez neviem o tom,ze by sa v TN dal oficialne zaplatit lekar k porodu.

lenkaaninka
6. máj 2010

lenkale ja si myslím že to je jedno kto ti dva krát povie že teraz tlačte dôležitejší je personál ktorí ti má spríjemniť nejaký ten čas ked sa ty trápiš ale prvoradá si ty...ja myslím že momentálne v TN je to dobré tak ako je...

načo pchať niekomu peniaze za to čo má platené od štatu ako normálne zamestnanie resp. od nemocnice...
toť môj názor 😉

lenkale
6. máj 2010

Tak čaute baby. Tých 200 EUR je naozaj pravda. Platila to oficiálne kámoška pred polrokom v Myjavskej nemocnici lekárovi, ktorého chcela mať pri pôrode. A bol to jej lekár, ku ktorému aj chodila.
Lenkaaninka - máš pravdu, že je to jedno. Ja mám za sebou pôrod v TN a všetko bolo ok a bez platenia. 🙂

giza
6. máj 2010

Lila nemusis, mne sa jedna o oficialne tu na webe a ak to tu nemaju, treba si polozit otazku - PRECO ASI? VED IM TO ZARABA! asi ze to nebude az take oficialne... 😉(viz nizsie moj prispevok)
Maritnano o tejto viem, ze to maju...(ale nie oficialne 3. roky - neviem co v tejto chvili inak znamena pre teba oficialne, ale ja tu pisem len o tych co to maju oficialne na webkach):

http://www.nspr.sk/Nemocnica-Ruzinov/ruzinov/ru...
(este mozno v KE a PB ale to som tu uz spominala)
tuto nizsii preklik pisu presny postoj v NR porodnici ako ma i nas p. primar a bez diskusie zavrhol i slovo "klient" - co znamena, ze ani nepripusta, ze by si tu niekto mohol "zakupit" sluzby lekara, co ale v zapati dalsi clanok neguje:
http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=~/...

negujuci:
http://www.izurnal.sk/index.php?option=com_cont...
http://www.topky.sk/cl/7/231306/Rodicky-si-za-v...

a to su informacie uz ozaj starsieho data...tak neviem - kde je pravda aj ja by som to uz rada vediet - mam v tom "riadny hokej"... 😒
Vobec si neviem predstavit, ze by som prisla do porodnice rodit a poviem si: "tak ja chem teraz MUDr. Janka Hrusticku k porodu, prosim zavolajte mi ho! zaplatim!" 😀 😀 😀 a popredu sa da dohodnut, stylom (odpoved lekara poziadaneho) : "ked tam budem, tak to s vami odrodim" (to som mala i ja, ale akonahle mu skoncila sluzba, tak ma pozdravil a odisiel) 😉 ,....tak - tod moje skusenosti ako na dlani...Martinano mas ine?

Ostatne je uz len o stasti, ci peniazoch?

Lenkaaninka 😉

lulu723
7. máj 2010

Ahojte dievcata tak ako sa mi tu mate 😉 ja vas sem chodim citat takze mi nic neuslo co ste tu popisali.ja sa mam dobre drobcatko velmi intenzivne kopka tak sa tak tesim,ze je vsetko oki a pekne si v brusku plava a precvicuje nozky aj rucky 😀 aj sme boli na morfologii ci co to je tam je vsetko v poriadku len nam nepvedal z istotou co budem mat tak 27.5.idem na 3D.uz sa neviem dockat,ale inac je mi to v podstate jedno.idem este do hajan,lebo som si trosku privstala co uz pocujem vtakov vyspevovat a to mi kapanek vadi,lebo ked spim chcem mat aspon chvilku hrobove ticho 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre