Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

lenkale
28. jan 2011

Ahojte dievčatá, sem tam vás tu čítam a musím priložiť ruku k dielu aj ja. Čo sa týka TN nemocnice: Rodila som tam pred 11 mesiacmi. A to nebývam v TN ale 50 km od TN. Doktora mám v TN, tak som sa rozhodla aj preto pre TN a neľutujem. Novorodenecké oddelenie ok až na jednu sestričku, podľa ktorej všetky všetko robia zle. Ja som bola šťastná, že malá je zdravá, takže starostlivosť v nemocnici mi už prišla ako druhoradá. Ale zas ma to tešilo, keď bol personál normálny. Ale o tom nechcem písať. Chcem len povedať niečo k tomu kojeniu. Často stretám známe, ktoré hovoria, že malé plače, že má málo mlieka, tak začala prikrmovať a už len kŕmia z fľaše umelým. Ja sa len nad tým už len pousmejem. Lebo aj moja malá bola zo začiatku plačlivejšia a tiež som si myslela, že je ešte hladná. A to sa mi mliekto tvorilo myslím, že v pohode. Aj ja som počúvala známych, či nie je hladná a bla bla bla. Proste som si stála za tým, že budem len kojiť, tak som len kojila a nepočúvala ostatných. A deň po dni išli a malá ako rástla, tak prestávala byť aj menej plačlivejšia. A kojím ju dodnes. Možno skutočný problém bol niekde inde a nie v tom, že je hladná, že treba prikrmovať. Ja chcem len podporiť mamičky, ktoré majú podobnú skúsenosť. 🙂

giza
30. jan 2011

@macik27 to som rada - 😉 - dakujem
@dahlia23 - nie veru neboli dotazniky...tak kde chvalia ale ano (na ORL) 😉 - tiez s tym nemam problem menovite, zial skor nekritizujem a poukazujem na to co je pozitivne (v dotaznikoch sa to neda na jedincov), zvacsa sa potom o to aj ostatni snazia, ved casto su to malickosti 🙂
@lenkale - casto sa s tym stretam, pochybnosti prichadzaju od blizkych a placuce dieta s nizkym sebavedomim matky urobi svoje.. Niekedy staci povzbudenie, niekedy klam na podporu dojcenia, ze nieco pomaha, trebars aj len tolko spominana vinea ( neuskodi) tak preco neskusit? 😵

miskadusko
2. feb 2011

kočky, chcem sa spýtať, včera nám zistili že čakáme dievčatko, tak ma hned napadla otázka čo s naušničkami. ale to nám spravia asi až po príchode domov naša obvodná lekárka,že? aké s tým máte skúsenosti? je lepšie dať to nastreliť alebo normálne prepichnúť? lenže keby boli nastrelovacie takt tie mávajú väčšinou zo zadu to zapínanie a také nechcem. to by mohlo tlačiť. chcem také klasické naušničky ako boli kedysi.čo sa prevlečú cez uško a v predu sa zapínaju. a kedy je to asi najlepšie, myslím čo sa tíka citlivosti a bolesti. díky

potokin
2. feb 2011

@miskadusko ja sa chystam dat nasej normalne dat prepichnut uska asi co najskor ako sa bude dat od detskej lekarky. ja viem ze to bude bolestive ale to len chvilku a ona si to urcite nebude pamatat. ja tiez chcem pouzit klasicke nausnicky (su to dedicstvo este po mojej mame 🙂 )

miskadusko
2. feb 2011

dedičstvo, tak to bude pekné a hlavne to bude mať pre vás velkú hodnotu. my dedičstvo nemáme lebo moja mam nemá do teraz prepichnuté uši (bojí sa) 😲 a ja som moje naušničky teda iba jednu stratila ked sme boli v bulharsku na dovolenke. tak sa možno z nich vytešuje nejaká bulharka. ale neva, ved teraz je taký výber, že určite sa nám niečo zapáči. hlavne aby tie naše malé bambulky moc nebolelo ☹

lenkale
2. feb 2011

Ahojte, ja len k tým naušničkám. Ja mám už 11 mesačnú slečnu. Ja som jej dala naušničky nastreliť a som s tým spokojná. Ja som jej ich dala v 3 mesiacoch. Je to hlavne rýchlo a žiadne preťahovačky naušníc. A to, že sa zapínajú vzadu, ničomu nevadí. Je to plastové zo zadu. Som si myslela, že neskôr jej dám klasické ale stále má tie titánové nastrelené. Sú s kamienkom, tak sa jej tak pekne ligocú na uškách. Myslím, že tento spôsob je určite menej bolestivý. Malá síce plakala ale to už hneď, keď jej držali hlavičku. No proste ju obmedzovali a to sa jej nepáčilo. Cvak bol rýchly, takže v pohode. Plakala ale ked som ju uložila do kočíka a išli domov, tak zaspala a bolo už po všetkom. Inak odporúčali potierať liehom, že vždy keď si spomeniem. Ale ja som jej to potierala tak raz denne a asi len tak 5 dní. Obvodná prepichuje len klasicky, takže nastreľovanie sme absolvovali na krčnom. A čo mám kámošky, tak tie čo dali nastreľovať, tak si pochvaľovali a tie čo dali prepichovať klasicky, tak povedali, že druhý krát by už určite dali nastreliť. A to moja malá mala tiež pripravené klasické náušničky po mne a tie sú stále odložené 🙂.

dahlia23
2. feb 2011

ja by som tiež už nedala uška klasicky prepichnuť, ale radšej nastreliť. Dcérke prepichovali, mala 10 týždňov, teraz má 4 roky a náušnice nenosí. Kamarátka prepichnuť nedala (má rovnako starú dcérku) a malá si ich teraz sama vypýtala, tak boli prestreliť. 🙂

kaktusik007
2. feb 2011

k nausnickam --- mne prepichovali (sak vtedy o nastrelovani nikto ani len netusil 😀 ) a nausnice nenosim, pretoze mi ich prepichli zle 😠 😠 😠 vzdy pri nejakej fakt vyznamnej prilezitosti typu vlastna svadba si nausnice dam asi tak tyzden dopredu (vyskusam ci to nemam moc zarastene) a potom az v ten den.... a ak ich mam dlhsie ako jeden den, tak uz je zle nedobre...
z tohto dovodu som rada, ze bude opat chalan a nausnicky nemusim riesit 😀 😀 😀 😀 ale zvolila by som si nastrelenie, uz len preto, ze som mojmu bratovi prepichovala usi a tak viem, ze to prevlecenie nausnice potom fakt nie je ziadna slast!!!! sa to nezda, ale za tych par sekund sa vie ta dierka naozaj "stratit"... a to potom fakt ze boli 😖

miskadusko
4. feb 2011

čaute, chcem sa spýtať ako je to s VIP izbou, môžu sa tam príjmať návštevy alebo tiež sa musí chodiť na chodbu? ked som rodila prvý krát (r.2008) tak som ani nevedela že také izby sú, ale aj tak som sa viac naučila ked nás bolo viac na izbe,ale teraz by mi taká izbička aj bodla. trochu kludu a súkromia 🙂 a kde vlastne tie izby sú? vôbec si to neviem predstaviť. díky a držte sa🙂

lienka55
4. feb 2011

@miskadusko aj ja uvazujem nad nou ak bude teda volna,vraj su tam dve,ale kde presne neviem a co som pocula tak navstevy tam mozes prijimat.

tatanya
4. feb 2011

@miskadusko su tam dve. Vacsia s dvoma postelami, s kupelnou a wc-kom je uplne napravo (hned pri toaletach) ta stoji cca 35E na noc.... a druha je hned vedla (tusim c. 12) tam je len jedna postel, ma sprchu, ale nie wc... ta stoji 20E na noc. No na len na tychto dvoch izbach mozes prijimat navstevy...V 2008 ked sme rodili, tieto izby este neboli prerobene... Ak mas o nadstandard zaujem, treba to ohlasit hned na prijme ked pojdes rodit.... tam ti povedia, ci je volna alebo nie...neda sa zajednat dopredu.

monda17
4. feb 2011

ahojte, ja som mala na VIP štastie v 2009 a dufam že aj teraz mi to výjde 😵

giza
4. feb 2011

@lenkale kde sa podarilo nastrelit a kedy v akom roku? ja som nezohnala nikoho kto by mi to prestrelil, takze sme to klasicky dali robyt, co teda neni nic moc 🙄 ale sestricka v tom bola sikula a ochota, stretla som sa i z neochotou u jednej pediatricky 😠

haruka
4. feb 2011

ahoj, mosim mat do TN svoju koselu na porod?

potokin
4. feb 2011

@haruka nie nemusis daju ti ich apson nie je napisana v zozname co som dostala z porodnice co si musim doniest

lenkale
4. feb 2011

@giza Ahoj, ja som z Myjavy, tak aj nastreľovanie bolo tu na krčnom. Len tak pre info stojí to 17 eur aj s naušničkami.

lenkale
4. feb 2011

@giza zabudla som napísať, že to bolo minulý rok. Malá má 11 mesiacov.

shira_
4. feb 2011

@haruka dajú ti, aj ťa po porode umyjú a prezlečú do čistého. ja som mala dve svoje nočné ale tie nemocničné mi boli omnoho pohodlnejšie lebo boli po kolená dlhé, dosť široké a mali veľký výstrih, takže prsia boli pre malého vždy "po ruke". na výzore tam podľa mňa moc nezáleží ...

shira_
4. feb 2011

@lienka55
@miskadusko niektoré baby hovoria, že majú radšej spoločnosť.. ale mne po pôrode zobrali na noc malého aby som sa vyspala, ale spolubývajúca mala veeeľmi hlučné bábätko takže tak 😠 vtedy by som uvítala samotku. potom bolo treba chodiť k návštevám na chodbu, ja som tam strávila vianoce a manžel by bol najradšej stále pri mne, lenže s bábätkom sa nedalo byť tolko na chodbe, hlavne keď sa snažíš nejak rozbehnúť kojenie a bábo máš stále na cecku. tak mi bolo smutno..a ešte som závidela na nadštandardných kreslá. kojiť na nemocničnej posteli keď nevieš ani poriadne sedieť, len na pol zadku a nedočiahneš z postele nohami na zem je takmer nadľudský výkon. v príručke na dojčenie bolo že "pohodlne sa usaďte" 😀 😀 😀 keď chceš pokecať s ostatnými babami čo rodili, možeš aj na chodbe...

miskadusko
5. feb 2011

@shira_ tak to si teda pekne napísala, normálne si mi pripomenula pocity z pôrodnice 😀 . ja som zatial v klude a uvidíme čo bude, ak bude volná izba tak si ju zoberem a ak nie, tak budem museť vydržať. mne išlo hlavne o tú sprchu, ale no ked nie, tak budem museť vydržať ako všetky ostatné. nikomu sú neni tie sprchy príjemné, ale asi si nepomôžeme :( a tie vysoké postele to bol teda zážitok,ja som tiež nižšia takže nohy sa mi hompálaly a to musím pripomenúť že som mala dobrý pôrod a nerobilo mi problém sedeť kde kolvek. ale tie postele boli fakt hrozné ☹

jarabicka
5. feb 2011

JANNETTE, DNES PORODILA NARODIL SA IM MIŠKO S KRASYMI MIERAMI 4280G A 53 CM 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

giza
7. feb 2011

o Jannett uz viem od @potokin ktorej sa tiez este v ten vecer narodila Emilia 2920 g, 49 cm - gratulko obom! 🙂 😵
Skoda nepodarilo sa im byt spolu na izbe 🙄
@lenkale - neviem o nikom kto by vlastnil nieco take z radu lekarov tu v TN - posielali ma do tatoo salona, kde to nesmu urobyt skor kym nema dieta obciansky - takze s nastrelovania nic nebolo, ale mozno sa to uz od tej doby zmenilo a ak mate niektora novu skusenost z TN sem s nou 😉 !!!

apropo opat beznadejne vsetko preplnene s VIP izbami je teraz 😒 a plno i na celom oddelení...svagrina rodila 21.01. a mala bola uz 104 v poradi od zaciatku roku narodena a teraz Emilka je 142(?) - to je ozaj dost za mesiac a 5dni 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😵
@miskadusko postele su uz vymenene, to co tam je teraz je to naj zo vsetkych beznych oddeleni, ani na chirurgii ani na ORL take nemaju...skoda ze sme viac nenarastli 😅 ale keby sme mali aspon taku vysku ako
@shira_ ta ju ma ozaj idealnu - veru pohodlne sa posadis naozaj az doma...mna skor vzdy stvali tie stolicky na izbe - au (neviem ake su aktualne teraz ?)..

kaktusik007
7. feb 2011

@shira_ po kolena dlhe nemocnicne kosele??? 😀 😀 😀 😀 😀 no... ako komu, ja som niektore mala sotva pod zadok 😉

haruka
7. feb 2011

je v TN porodnici vyhlasena chripkova epidemia? mozu chodit navstevy? ake dlhe su navstevne hodiny?

katka888
7. feb 2011

baby,
viete mi poradit? je tu ista sanca, ze pred porodom budeme na zapadnom slovensku pri trencine.... ak by ma to nahodou chytilo predcasne, viete mi poradit nejaku porodnicu v TN? je tam len jedna, alebo je ich viac? nemate niektora link na stranku, kde su info o izbach, cenach a pod.? pytam sa sice skoro, ale ako sa poznam, do cesty by som na to zabudla, tak zistujem info vopred
diky

linddi
7. feb 2011

V trenčíne je len jedna pôrodnica:

http://mail.fntn.sk/index.php?option=com_conten...

Neďaleko TN je pôrodnica v Ilave (cca 40 km od TN):

http://www.nspilava.sk/gyneko.html

Ja odporúčam TN, má super pôrodíkov!

Veľa šťastia 🙂

shira_
7. feb 2011

@kaktusik007 sranda ja som ich vystriedala dost a všetky mi boli dobré. ale ja nie som nízky človek 😒 že by som mala šťastie? alebo sa snažili preto že boli vianoce 😀 😀
@giza stoličky sú tie, čo myslíš 😀
včera viezol moj muž susedu do porodnice,vlastne dnes v noci 3.00. v aute pohoda, každé 4 min. sa trochu skrčila, no že už to cíti 😀 došli na príjem, potom ju tam nechal, išla so sestričkou hore, bolo 3.20. potom sme dostali sms, že ako došla na vyš. bola otvorená na 7 cm a 4.00 malá na svete 😀 😀 😀 😀 nekomentujem, no možno nabudúce aj ja to tak budem mať 😕

giza
7. feb 2011

@haruka - este neni a ak je nakazena mamicka v porodnici, tak ani nema ju preco prist nenavstivit niekto - to bol moj pripad ked som sla rodit po 2. x 😉
@katka888 - katka ti zodpovedala - TN vrelo odporucam - inak zapad je velky pojem - viac upresni, je tu i TT a BA a tam je toho viac + co viem tak tam spadaju aj Bojnice a PD...ale na webe najdes vsetko staci iba vygooglit 😉
@shira_ kraaasa - nemyslim stolicky 😀 😀 😀 - ja som mala tendenciu takto nasmerovat s neponahlanim aj potoki, no nie vzdy sa to da aj zrealizovat v ramci okolitych podmienok, ci psychiky a budem ti drzat palceky, rozhodne to takto urob, zvladnes, dieta len tak lahko z teba nevypadne.. 😅

katka888
7. feb 2011

@giza
diky, my by sme mali ist 5 km od trencina...... preto sa pytam na TN.... 😉
nastudujem, diky baby
@linddi

kaktusik007
7. feb 2011

@katka888 rozhodne trencin, ak by sa podarilo aj rodit skor, od ukonceneho 28tt maju jisku pre novorodencov, je to spadova nemocnica celeho tn kraja... co dufam ze nebudes potrebovat 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre