Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

nikita308
23. okt 2011

@josie3331 moja kamarátka rodila v máji a keď som ju bola pozrieť, bola sama na izbe... bolo tam asi 5 - 6 rodičiek... bola nešťastná, že sa nemá s kým na izbe rozprávať... 🤐 ale prístup doktorov a sestričiek si chválila, nemala žiadne výhrady... 🙂

bambibam
23. okt 2011

@nikita308 no dúfam, že lekári si to nakoniec rozmyslia a ostanú. Kedže idem tam rodiť po 3x ,tak mi je jedno či budem hore ,alebo dole,vôbec to nieje podstatné a bola by som rada keby si tie 3 noci potom mimi nechali nech si oddýchnem. Ja osobne som pri prvej bola rada ,že je somnou na izbe,ale ked mi bolo zle vedela som ,že to nieje sranda a tak ked sa mi narodila druhá poprosila som sestričky ,nech si ju aspoň na noc nechajú. Bolo to super,lebo fakt tá noc mala do seba a ráno som sa necítila taká rozbitá. 🙂 tak teraz rozmýšľam ,že ak nebude veľa babatiek tak im aj moje na noc pridám,ved ja si ho doma užijem tolko ,že už budem potom len spomínať ,že "bože ja som sa pri tebe vyspala naposledy v nemocnici." Ja na sestričky s novorodeneckého mám len dobré spomienky,či už pri prvej alebo druhej boli super a fakt sme si aj ako baby pokecali.

lucka0701
23. okt 2011

Ahojte kocky....WIFI v nemocnici je...kamoska tam pred tyzdnom rodila a sestricky jej dali heslo, aby sa mohla prihlasit na net...takze staci si iba vypytat heslo a mozete komunikovat 🙂...ja mam termin v decembri a uz aj pomalicky idu strachy na mna ☹

nikita308
23. okt 2011

@bambibam Aj kámoška hovorila, že v noci zaspávala na kojenie a sestričky ju nechali spať a vôbec jej nič nehovorili ráno... cítila sa síce trápne, ale povedala, že si odpočinula... ja osobne tiež som za to, že žena by si po pôrode mala odpočinúť, aspoň v tej nemocnici, keďže o bábo je tam postarané... ja som tiež malú nemala pri sebe a bolo to na niečo dobré... ale tým nechcem zasa povedať, že by som ju pri sebe mať nechcela, že som nejaká krkavčia mať... 😕

nikita308
23. okt 2011

@lucka0701 jej tak to je paráda... a neboj nič, nemysli na to... a kedy máš termín? možno sa aj stretneme... 😉 ale ja sa už otváram, takže ak neporodím do decembra, zač. decembra mi budú robiť cisársky...

zuzanamv
23. okt 2011

@lucka0701
Jej, to je super sprava, ze maju wifi! 🙂
Ja sa tam tiez chystam na zaciatku decembra, alebo mozno trochu skor, uvidime.

nikita308
24. okt 2011

@monculik5 ten zoznam vecí čo treba do pôrodnice je na str. 205, ak si ho ešte nehľadala... som si na teba spomenula, lebo ja sa už tiež pomaly pripravujem... 😵

nikita308
24. okt 2011

A ešte babuľky, kt. už máte po tom, sobášny list musí byť originál alebo stačí fotokópia, príp. overená kópia???

mliecica
24. okt 2011

@nikita308 ahoj, stačí obyčajná kópia

nikita308
24. okt 2011

@mliecica ďakujem... 🙂

lucka0701
24. okt 2011

nikita308 no ja mam az 20.12 termin, tak sa tam asi nestretneme, ibaze by sa maly vypytal skor na svet 🙂...to sa uz otvaras? fuuuha, no to neni dobre...s oteckom si prajeme, aby maly vydrzal do 24.12 a vtedy sa vypytal na svet, nech je taky magicky datum 😉

nikita308
24. okt 2011

@lucka0701 my si s oteckom a dcérou prajeme, aby bábo vydržalo aspoň do zač. decembra... 😀 a keby sa vypýtalo na svet 4.12. na dcérine meniny, to by bolo super... ale keďže mám mať cisársky, pochybujem, že budú takí ochotní a urobia mi ho v nedeľu... 😉 lebo tento dátum vychádza zrovna na nedeľu... to by som asi bola moc náročná mamička... 😀 pri dcére som sa otvárala už od 4. mesiaca, aj som ležala v nemocnici a narodila sa presne na termín...

monculik5
24. okt 2011

@nikita308 dakujem velmi pekne nehladala som ho 🙂

lucka0701
25. okt 2011

@nikita308 a ak sa smiem opytat, preco cisarak??? Fuuha ale nechapem to, ze si sa pri prvom dietatku otvarala skor, ze sa otvaras aj pri druhom :(....a cisarak ti urobia hocikedy..podla mna,,,,ked je to napr.akutne urcite necakaju ,,,,

nikita308
25. okt 2011

@lucka0701 cisarák budem mať z iných zdrav. dôvodov... aj keď by som radšej rodila spontánne... no ja som si myslela, že sa tiež začnem otvárať skôr, keď pri prvom som sa otvárala tak skoro, a teraz celé tehu nič až teraz... toto tehu inak znášam pohodovejšie ako to prvé a to som bola mladšia... mala som vtedy viac problémov... ale hlavne nech to šťastne dopadne... 🙂

lucka0701
25. okt 2011

@nikita308 presne tak, nech to len stastne dopadne...kedze cakame prve babatko, tak este neviem co ma caka...a uprimne mam velke obavy...ale aj keby si teraz pordila, tak babatko dokazu zachranit, nicoho sa neboj...len treba krpcovi stale dohovarat, ze nech len pekne este je v brusku 🙂

nikita308
25. okt 2011

@lucka0701 poviem ti úprimne, je lepšie byť prvorodička ako rodička po 12-tich rokoch... presne dnes má dcéra 12 rokov... 😉 o 21:00 hod. mi odtiekla plod. voda a o 23:27 už bola na svete... 🙂 a to som mala mať tiež cisársky, ale akosi to tak pekne išlo samo, že mi ho nakoniec ani neurobili... 😵

lucka0701
25. okt 2011

@nikita308 Jooj, tak to gratulujem k dcerkinym narodeninkam, nech Vam len radost prinasa..a preco je byt lepsie prvorodickou? ty uz aspon vies, co ta bude cakat, aspon priblizne, kedze sa to za tich 12rokov aj pozmenilo...ale ja absoluitne neviem aky budem mat prach bolesti ☹ ...ci im tam neodpadnem, neosablim ich alebo co :D a to ti poviem, ze ten prvy pôrod si mala super rychly, sakra aj ja taky chcem 😀

nikita308
25. okt 2011

@lucka0701 aj ja by som taký znova prijala... 😀 a nemala by som ani cisársky... šak práve preto, že viem o čom to je, preto je lepšie byť prvorodičkou... lebo takto ma budú brať v nemocnici, že všetko ovládam a keď niečo nebudem vedieť, tak budú na mňa pozerať, že to neviem a pritom už jedno dieťa mám... sa bojím, že som kopu vecí zabudla... 😕 a pôrodu ako takého sa nebojím, ja som si už vytrpela dosť bolestí a oveľa silnejších ako je pôrod, aj operácií a pooperačných stavov, takže z toho strach určite nemám... 🙂 a neboj, všetko dobre dopadne, neodpadneš, budeš vládať, všetko sa dá zvládnuť... 😉

bubulka722
25. okt 2011

@nikita308 Nie je dôvod báť sa, že si niečo zabudla. 😀 Ja som rodila pred 10 mesiacmi tiež po 12-tich rokoch a ver mi, všetko prišlo akosi samé. Tiež som si myslela, že nebudem vedieť pohnúť, ale nebolo to tak. Malú som si po pôrode nedala z rúk a presne som vedela čo a ako robiť. 😉 Pôrodu sa netreba báť a nechať telo nech robí to, na čo bolo predurčené, teda aj na rodenie.

nikita308
25. okt 2011

@bubulka722 ďakujem za podporu, dúfam, že to zvládnem... 😉

lucka0701
26. okt 2011

@nikita308 no ale aj tak 🙂....a hlavne, ze ak by to na mna prislo a budem sama doma, joooj... 😖 ale som pocula o nejakom hmate, ze doktor ti nieco posmatra vznutra a v ten den aj porodis....ale vraj to dost boli a nie vzdy to zaberie...kedze by sme chceli, aby malicky pockal a o 4dni by som ho prenasala, takze 24.12. by sa narodil 🙂...ale to by som asi moc chcela ..a ako to, ze neviete co cakate?

nikita308
26. okt 2011

@lucka0701 no ja by som chcela 4.12., ty 24.12.... neviem či to budú stíhať toľké požiadavky... 😀 no nevieme, lebo z 3 lekárov ani jeden mi na isto nepovedal, čo to bude... vyzerá to na 60% dievčatko, ale každý jeden mi povedal, že o to sa opierať nemám ani sa nemám na to spoliehať... a dá sa to zistiť aj podľa toho, ako bije srdiečko a bola som aj na kardio v BA a tiež to bolo hraničné... ale mne to je jedno, dievčatko už doma mám, potešila by som sa chlapcovi, lebo som s chalanmi vyrastala, ale aj dievčatku sa poteším... len nech je to zdravučké... 😵

lucka0701
26. okt 2011

@nikita308 presne tak, nech je zdravucke, to je hlavne 🙂...musime babatkam dohovarat, ze kedy sa maju vypytat na svet, i ked tomu mojmu mozem hovorit kolko chcem...aj tak si urobi po svojom...ale vy by ste to mali tiez super, by ste oslavovali v jeden den meniny dcerky a narodky babatka 🙂...a je to peknejsie, ked je chlapec a dievca, aspon sa môzu mlatit :D

nikita308
26. okt 2011

@lucka0701 no veru to mlátenie mi vždy chýbalo... 😒 pre mňa je aj teraz zážitok, keď sa súrodenci mlátia... 😀 😀 😀 ja mám síce 2 bratov, ale o 13 a 14 r. starších, tak tí ma nebili, lebo by som asi neprežila... 😀

katka3012
26. okt 2011

😉

lucka0701
27. okt 2011

@nikita308 😀 😀 😀 no tak to si veru mala dobrych bratov, ze brali ohlad na teba...a na prietoky ides kedy? Do Cegysu?

nikita308
27. okt 2011

@lucka0701 hej idem do Cegysu 11.11.2011.... aj na NT sono som tam bola, my z okresu NMnV chodíme do TN... a je veľmi príjemná komunikácia s Cegysom, dá sa aj e-mailom s nimi dohodnúť, resp. ak mám nejaké nejasnosti, tak ochotne odpovedia... čo som ocenila hlavne keď som chcela absolvovať to NT-čko, lebo som nevedela aké je to vyšetrenie... nikdy som sa o to nezaujímala a pred 12-timi rokmi to ešte nebolo...

giza
27. okt 2011

Zienky tesim sa na tie ktore sa dnes zucastnite vo Frani o 17.hod ... 😉 pekny den prajem

lucka0701
27. okt 2011

@nikita308 NT sono? a to je ake preboha? to pocujem prvykrat...no ja som tam bola v 17tt na tom sone a potom na fotky asi 3x bo maly sa nechcel fotit a dr.Hlavacik mal tolko strpenia, ze sa nam venoval stale...a zakazdym ked som tam volala, tak nezdvihali a aj kamosky sa tam marne snazili dovolat, preto tam vzdy poslem mamu, ma to po ceste z prace :D do poradne idem 7.11. tak mi hadam uz da odporucanie na prietoky tam...mozno sa tam aj stretneme 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre