Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

sisa.b
29. okt 2008

katyl super 🙂 daj potom vediet 😀 a drzim palce na kontrole 😉

zabka
29. okt 2008

Ahojte aj ja budem rodit v Tn tak by som sa rada k vam pridala... 😉

meggietn
29. okt 2008

Jej ahoj sisa 🙂 , ahoj zabka, aj ja sa už teším na tú našu pôrodnicu, dúfam že ju v najbližších 4 dňoch navštívim 😕

katyl
29. okt 2008

ahojte,
tak bola som dnes na kontrole v nemocke,
natocili mi CTG, doktor ma pozrel a skonstatoval, ze vsetko je dobre, plodovej vody je dost, akcie maternice ziadna, porod este nehrozi, mam prist opat na monitoring o tri dni.
Priznam sa bez mucenia, uplne som sa zabudla opytat na to, kolko maju rodiciek, ci sa im pocty nejako dramaticky zvysili. Bola som tam totiz v case obeda a zrejme sa vsetci ponahlali do jedalne 😀 tak som bola rada, ze so mnou stihli, co mali.
Ale nabuduce sa opytam, alebo napise nejaka kocka, co sa prave vratila po porode domkov

sisa.b
29. okt 2008

meggie ahoj 😀 snazim sa vypatrat tuto od kolegyne, ako to tam vyzera a vyzera to, ze nevieme. tak das vediet ty - keby nieco 😀

katyl pohoda, ja som len bola zvedava, ako je to u nas 😀 😝

zabka ahoj 🙂

sisa.b
29. okt 2008

katyl nejak sa neponahlas na druhorodicku 😨 😝 so mnou to bolo tak isto a teraz si malu tiez urcite zas pekne ponosim 😀

katyl
29. okt 2008

sisa, a mozno sa tam stretneme 😀 😀

katyl
30. okt 2008

meggietn, a mozno aj s tebou 😀 😀

zabka
30. okt 2008

Ahojte... no vidim ze vy sa uz pomaly chystate do porodnice, ja si este musim pockat... 😉 Ale aspon mi poviete nejake infosky ako to tam prebiehalo... Neviete kolko sa plati keby som si chcela zajednat svojho doktora k porodu, alebo ako to funguje?

meggietn
30. okt 2008

zabka: neviem kolko sa platí, ja som si nikoho nezajednávala, nechám to na osud, že kto tam bude, aby sa nestresovali, ked im náhodou skončí služba... 😒 Oni sú tam všetci dobrí, myslým...
Momentálne je 29 báb na porodnickom oddelení, z toho 25 kojencov a 4 na pôrodnickom. Takže by tam malo byť zatial dosť miesta 😀

meggietn
30. okt 2008

mna dúfam doky nenechá prenášať, ved uvidím v pondelok na kontrole... 😒

zabka
30. okt 2008

NO ved ja sa len tak pytam ci nahodou... 😉 ... Takze v pohodke sa zmestite... 😵

sisa.b
30. okt 2008

meggie - aka informovana 😝 😉 bojis sa, ze skoncis na chodbe? 😀 😀 😀

zabka, ja tiez neviem. dvakrat som to nepotrebovala, tak dufam, ze teraz to bude tiez v pohode.

katyl - ty chces dokedy nosit? 😨 😨 😨 ja totizto planujem rodit az 11.11., aby mal tatinko darcek 😎 takze na mna by si dlho cakala 😝

katyl
30. okt 2008

sisa, no ja bud v nedelu 2.11 a ak nie, tak potom neviem, moja mama ja 11.11......

sisa.b
30. okt 2008

katyl, a kedy ti kazali prist? toho 2.11.? neskusas ho nejak vyhnat? ja by som sa vyvolavaniu rada vyhla 😒 toho 11-teho sa mi zda ako o niekolko rokov 😝 uz ma to prestava bavit 😀 aspon keby som z domu nemusela vyliezat 😀 😀 😀

katyl
30. okt 2008

sisa, ja sa tiez chcem vyvolavaniu vyhnut, ale ako?? mam zacat umyvat okna??? 😀
Pokial tam ma byt, nech si este uzije, ved tam mu je dobre.
Do nemocky idem v sobotu 1.11. na kuknutie, pokial nebudem mat bolesti ani kontrakcie, tak si neberiem ani tasku
aj mna to uz prestava bavit, najhorsie su zmeny polohy:postavit, sadnut, lahnut, otocit.....nasadnut do auta 😝
potom to uz ide.
Ale videla som v tej porodnici, ze k tomu pristupuju naozaj zodpovedne, nic nepotrebovali urychlovat, naopak ma ubezpecili, ze sa nic nedeje a ani asi nebude, ze babo ma dost plodovej aj kyslika, srdiecko bije tak ako ma a maternica sa nstahuje...vyvolavalo by sa iba v pripade niecoho atypickeho

sisa.b
30. okt 2008

ja som umyvala okna 2 tyzdne do zadu 😀 mne take veci nepomahaju 😝 ani muchlovanie s drahym, ani upratovanie...
ja som prenasala oboch a tiez nic nepomahalo, takze si nefandim. a doteraz mi to absolutne nevadilo, dokonca som bola za to, aby este ostala co najdlhsie. ale akosi zo dna na den sa mi horsie funguje 😒 do nicoho nevojdem - priberam snad kilo denne ☹ kondicka ziadna a ked sa zacne mala natahovat... vcera mi akosi divne buchala do slabin, ale to som normalne sla do kolien, ako to bolelo... ☹ ☹ ☹ sedela som, lezala som, chodila a nic 😒 stale ma tam triafala. dokonca som potom aj skackala, aby sa unormalnila 😀 stuchala som ju a stale mi robila zle 😝 nakoniec som sa parkrat prevalila z boka na bok a dala pokoj - nasla si inu zabavu 😀 no ale neprijemne to bolo 😒
hmm, takze v tej nasej to nepotrebuju urychlovat - zrejme len v blave holkam pomahaju tym hamiltonom.

katyl
31. okt 2008

sisa, ty aj spis?? 🙂 Ja som uz od pol 6 hore a to som isla spat hodne po polnoci 😒
Ono to vyvolavanie je asi aj podla kondicie maminky, mne nic nie je, ani neopucham, tlak mam stabilny, nemam ziadne bolesti ani priznaky. Co sa tyka neforemnosti..pribrala som 12 kg, ale aj mne je to uz neprijemne, neda sa poriadne sediet, lezat, nic. Ale umyvat okna nebudem, aj keby som to mala nosit do vianoc.. 😀 😀

minkak
31. okt 2008

ahojte kocky 🙂
tak stale nic,ja som tiez prenasla termin som mala11.10,tiez som uz potom chodila do nemocnice na kontrolu kazdy 2den, 8den po termine mi dali vyvolavacku(2)a na 9 den som porodila 20.10 😵
tak sa drzkajte,nech Vam to vsetko dobre dopadne 😉 😵

nastenka
31. okt 2008

Baby, ja som raz v nedeľu umývala okná /už som tiež prenášala, a mala som toho už dosť/ a o pol noci už som začala mať bolesti a ráno sa malý narodil. Tak ja to doporučujem. Neviem, či to je správne, ale nemohla som vydržať len tak posedávať a nič nerobiť pre to, aby sa to už rozbehlo. Pa pa držím palce, nech Vás to moc nebolí..... 🙂

minkak
31. okt 2008

ahoj nastenka ,ja som robila tiez vsetko mozne...dokonca sme mali sluzbu vo vchode a nic,ani vyvolavacky nezaberali....prvu mi dali rano o 8-ej,druhu o 16-ej a o 22-ej ma poslali naspat na izbu,ze z toho asi nic nebude.
Nakoniec mi o 00:30 odtiekla plodova voda a okolo1-ej mi zacali kontrakcie....
drzim vsetkym palce,nech Vam to dobre dopadne 😵

sisa.b
31. okt 2008

nastenka - tak ja mam okna umyte, v byte drhnem kazdu chvilu cosi, sex bol pravidelny a nic. dnes som zacala robit poriadky v detskej a myslim, ze ani prekladanie nabytku mi neublizi 😝 uz to vidim, ako som tu az do adventu 2v1 😒

katyl, vcera sme sa chytili s drahym, tak som tu strasila az do pol tretej 😝 ale pospala som si rano dost, deti ma v pohode nechaju 🙂
ale ja uz mam riadnu nadvahu, takze mne uz sa nechce ani dychat 😒

katyl
2. nov 2008

baby, no tak ja stale este nic....asi by som sa mala presunut do inej tema, tam kde sa rozobera prenasanie a vyvolavanie 😀
No uvidime, vcera rom bola v porodke dat sa kuknut a zmonitorovat babenko, tak mi povedali, ze v pondelok sa mam dojst ukazat aj s vecami, asi si ma tam nechaju a v utorok sa bude vyvlavat.
Tak ja len dufam, ze sa to rozbehne skor.
Inak pozrela som si porodne saly, naozaj je to tam prijemne, cloveka aspon nestresuje typicke nemocnicne prostredie. Ja osobne nemozem nemocnice ani citit, ale toto v TN je fajn.
Tak mi drzte palce, nech vsetko dobre dopadne 🙂 papa

anka77
2. nov 2008

Ahoj babenky, môžem sa vám sem vtrieť? Som síce len 37. tt, ale mám zápal ľadvín a už toho brušiska mám fakt dosť 😀 Som rada, že katyl tu tak pekne opísala pôrodné sály v TN, lebo syna som pred troma rokmi rodila v Ilave, ale teraz chcem ísť do TN...

dula_renka
2. nov 2008

anka77 tak to ti nezávidím, tiež som si tým prešla pri dcére

lienka55
3. nov 2008

A ja som si uz myslela ze katyl to ma uz za sebou a ona takto tak drzime palceky aby to dopadlo dobre. 🙂

anka77 to mi je luto ze mas taketo problemy a to aj v takomto stave.Dufam ze to nijak negativ. neovplyvni baby.Prajem rychle uzdravenie. 😅

katyl
3. nov 2008

Ahojte, hlasim sa z TN porodnice online!!! 😀
Je tu aj meggietn, aj mojkamirka, teda aspon tusim ze je to ona
Zajtra mi maju zacat vyvolavat, tak som zvedava, ako to pojde, inak sa citim dobre, ziadne bolesti, ani kontrakcie, len mladatko sa mrvi pri zaludku... 😀
kto sa k nam este prida??? 😀

katulka2709
3. nov 2008

Baby drzim vam palce nech to mate co najrychlejsie za sebou a uz mate svoje babanka na svete 😵 😵 😵
V nedelu to bude rok co som tam rodila ja, tak si prave spominam na ten krasny pocit ktory som zazila ked som moju bambulku prvy krat videla 😵

lienka55
3. nov 2008

katyl a preco je meggietn a mojkamirka hospitalizovane aj ste sa rozpravali a zoznamili?Tak sa nenudis ked mas pc pri sebe?Drzime palce,urcite sa zajtra ozvi ked budes mat po tom.

Kto ma dnes sluzbu a komu vysla sluba na zajtra?Aky mas zatial pocit gynekol.oddelenia?

anka77
3. nov 2008

Katyl, tak to ti držím palce, nech je to čo najrýchlejšie a čo najmenej bez bolesti za tebou!!!!!!!!!
A dula renka, je to hrôza, už mi ani Algifen nezaberá, ja mám pocit, že to prejde až keď porodím ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre