Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

amatula
2. feb 2009

ahoj clarissa 🙂
ja som mala muza pri prvom porode a bolo to dobre,ked bol niekto pri mne..samotny porod bol o nicom velmi tazky a komlikovany. ale mala som tam oporu .pri druhom uz nie.ani som moc nechcela lebo ten prvy porod nebol bohvie co.muz chcel ist no nakniec sme sa rozhodli ze pojdem sama.a teraz lutujem lebo ten druhy porod bol uzasny a fantasticky zazitok.teraz je nam luto ze to tatik nezazil 😒
tak ak sa muz odhodla urcite nebude banovat.....je to nieco na co nezabudne 😉

clarissa
2. feb 2009

amatula..ja verim tomu ze to tak je ale ziadny chlap nema taku tvrdu makovicu ako ten moj 😀
on to berie tak ze to je babska zalezitost a on pri tom nema co robit 😔
a viem ze neznasa doktorov takze este cosi skusim ale nutit ho nebudem..ved ked zacuje ten krik spoza dveri tak tam aj sam vleti ze co sa robi 😀 😀 😀

nana78
2. feb 2009

ahojte, mozem sa pridat do diskusie?mam termin zajtra-3.2. a tiez sa chystam do tn.neviete ktory doktor ma sluzbu na prijme v stredu rano?dakujeem

siska_br
2. feb 2009

ahojte cakatelky 😉

myslim si, ze urcite nema vyznam chlapa nutit, aby pri porode bol, ak sa sam na to neciti, urcite by tebe nepomohol a este aby si mala mat starosti este aj o neho.... ale je hrooooozne fajn, ked tam je - nezaplatitelna najma psychicka opora... a presne ako pise lienka, chcela som muza pri porode aj z toho dovodu, aby bol aj on pri tom prichode nasho chlapceka k nam, kvoli vztahu ich dvoch - tatinka a synceka, myslim, ze to ma velky vyznam

a my sme si vsekych 5 bab, ktore nas prepustali naraz obliekali babenka na cestu domov same. bola pri nas len jedna sestricka, ktora nam deticky doniesla v dvoch nakupnych vozikoch 😀 😀 😀

meggietn
2. feb 2009

ahoje 🙂
aj ja som si malú sama obliekala pri odchode z porodnice, ale ved sa nebojte to obliekanie si precvičíte na rooming-in. 😀
ja som mojemu chlapovi povedala že ak chce nech počká na chodbe, ale on ostal so mnou pri porode, ale potom sa len pozeral cez sklo , lebo mi museli robiť cisársky 😒

lienka55
2. feb 2009

sue ako dopadla dnesna poradna,co nove nam o Karinke povies?

nana ti drzim palceky!!! 😅 A posielam IP.

clarissa
2. feb 2009

babky,tak sue musela ist do nemocnice,lebo mala zly moc a nejaky zapal,co by mohlo vyvolat porod..budem s nou dnes volat tak vam dam vediet

ozaj co sa vsetko robi ked pridete na prijem do nemocky???

lienka55
2. feb 2009

clarissa vy sa so sue poznate aj osobne?Mne nerobili nic iba ma dr. pozrel a to bolo vsetko.Musela som sa ist vycikat,popocuvali odozvy babatka.

amatula
2. feb 2009

clarissa doki ta vysetri a prijmu ta ides hore ostatne uz sa deje individualne....do porodu sa o teba hlavne zaujma porodna asistentka,doki len nad nou dohliada 😉 a pravidelne ta vysetruje,ako sa otvaras a pod..
mna pri druhom vysetril a chcel poslat domov 😀lebo som nemala ziadne bolesti,len som trochu spinila. ale ja ze nejdem ze sa bojim.tak ma nnasilu prijal a do hodky som porodila 🙂

clarissa
2. feb 2009

lienka,hej pozname sa..chuda volala mi,je v tej nemocke,ze uz ma aj konrakcie a vyzera to na zacinajuci porod ale vobec neni otvorena a cisarak jej moc nechcu tak ze skusia vyvolavat..zajtra jej budem volat tak uvidime

amatula-no pekne,to asi baba citi ze sa nieco deje a asi to pride..mne moj vzdy vravi ze baby maju siesty zmysel 😉

clarissa
2. feb 2009

inac tie nakupne voziky tam nemaju chybu 😀 😀 😀

katulka2709
3. feb 2009

clarissa drzim palceky, neboj vsetko dobre dopadne 🙂 Tie voziky boli podarene, to jak keby si sla z nakupu a doviezla odtial babatko 😀 Drz sa, myslim na teba 😉

amatula
3. feb 2009

ahojte tak som zvedava ako sue chudiatko taky porod som mala ja prvy vobec som sa neotvarala 😔
dufam ze ona to bude mat lepsie......

cumliatko
3. feb 2009

Mala by som niekolko otazok, a bola by som velmi rada, keby mi na ne niekto mily odpovedal. Cakame prve babatko a termin mame 15. jula 2OO9. Chcem ist rodit do TN, lebo som z N. M. n. V. a mame to najblizsie. Citala som si tu rozne prispevky a vo vseobecnosti si myslim, ze TN nemocnicu si tu chvalite. Chcem sa opytat ci musime chodit s muzom na nejake cvicenia alebo kurzy ked chce byt pri porode. Existuje aj nejaky den otvorenych dveri v TN nemocnici? aby som si to tam mohla popozerat. Muz moze byt pri mne aj na vzdycharni? Existuje nejaky poplatok zato ze bude pri porode? Da sa urcity doktor aj vybavit aby som ho mala pri porode? Zevraj sa to neda. Musia ma nastrihnut? Alebo to je len v nutnych pripadoch. Co vsetko si mam doniest do TN nemocnice? Dakujem za vycerpavacie informacie 😝 .

meggietn
3. feb 2009

no ak jej to budú pretahovať ako mne 4 dni tak 😒
sue drž sa 😉 😉 😉

amatula
3. feb 2009

ahoj nemam teraz moc cas tak aspon nieco -nastrihnut ako prvorodicku ta musia aby si sa neroztrhla,ale neboj to nebudes ani citit..muz moze byt pri tebe aj pri porode ja som nechodila na ziadne pripravy uvidis co ti napisu ostatne.....pytaj sa postupne baby ti radi odpovadia aj viac krat aj ja 😉
a uprav si profil 😉 lebo si v 480tt 😀

meggietn
3. feb 2009

cumliatko my sme nechodili na žiadnu prípravu s manželom a pri porode bol, neplatili sme za to nič, na vzdycháren ho nepustia, lekára si asi vybaviť možeš, ja som to nechala na náhodu. Nastrihnú ťa ak to bude potrebné 😉
Prines si plienky, prsné tampony, vatové tyčinky, vložky, polložku pod seba a gázové nohavičky. 😵

katulka2709
3. feb 2009

Cumliatko pripravny kurz bol iba jeden v nemocnici , chodi sa po 36tt, pridete spolu, vramci toho si pojdete pozriet aj porodne saly, ja som platila vtedy 400 sk, bolo to aj za kurz a uz aj za otca pri porode 😉
Na vzdycharni otec tusim nemoze byt, ale je to individualne, ja som sla rovno na salu aj z muzom.
Z nastrihom a doktorom ti neporadim, ja som sla rodit stym ktory mal prave sluzbu a nakoniec mi robili cisarsky.
Do nemocnice si vezmi vlozky, hygienicke potreby, uterak, kosele a zupan si mozes vziat svoje ale daju ti aj ich, ked tak nieco napitie, neake slapky, najlepsie aj take v ktorych sa mozes sprchovat 😉
Obciansky preukaz, tehu knizku, sobasny list, karticku poistenca
Pre babatko jednorazove plienky, tycinky do usiek, oblecenie na cestu domou, latkove plienky 3-4, neviem, ostatne nam dali tam, mozno este nieco baby napisu, viac ma nenapada 😉

amatula
3. feb 2009

toaletny papier a vodu lebo po porode budes smedna,malu lyzicku.... 😕 porozmyslam

meggietn to su ake gazove nohavicky tie som este nevidela 😀

katulka2709
3. feb 2009

amatula to su take sietove po porode aby rana dychala 😉

amatula
3. feb 2009

ahaaaa 🙂 moja predychala aj bez nych a dva 😀 ale v kazdom pripade vvsetko co nam je prijemnejsie a pomoze nam odporucam 😉

katulka2709
3. feb 2009

No ja som si ich nevedela vynachvalit po cisarskom, ine by som asi na seba ani nedala 😉 Vysli v lekarni cca 30 sk kus 😎

lienka55
3. feb 2009

clarissa nevies nic nove o sue,ci to ma uz za sebou? 😉

meggietn
3. feb 2009

katulka2709 aj mne po cisárskom pomohli tie nohavičky. Ešte donedávna mi vadili aj normálne nohavičky na jazve a teraz už je to v pohode.jazva sa posunula nižšie a brucho sa stáca... 😉

siska_br
3. feb 2009

meg - vy ste neplatili za muza pri porode??? 😨 my 500,-SK - tot taxa...vlanajsia

na vzdycharni moj muz tiez nemohol byt, okrem mne tam bola este jedna holka, kt. cakala na cisarak, prisiel rovno na sal. nastrihnu ta podla potreby, ale myslim, ze prvorodicky vacsinou strihaju. dr. sa da vybavit myslim ze len neoficialne, neda sa zazmluvnit ako napr. v blave. ale ja som to tiez nechala na nahodu a bola som velmi spokojna. usanovala som peniazky za dokiho. na kurzy ani na cvicenia chodit nemusis, ale je to fajn - taka predpriprava. a porodne saly ti vraj ukazu, ak si tam zavolas a objednas sa - vsak skus, cumliatko. ja som bola na exkurzii po salach aj novoredeneckom v ramci cvicenia pre tehotne, kt. organizuje tamojsia PA zuzka duncova. a bola som rada, ze som tam bola, mas aspon taky dobry naivny pocit, ze vies, do coho ides... inac, kedze si uz 480 tt, tak to iste bude pre teba malina 😉 🤐

meggietn
3. feb 2009

siska-br neplatili a to som tam mala aj moju mamu... 😕

siska_br
3. feb 2009

meg - fiiiiiha 😵 😵 😵 tak si zmen foto, nieze ta budu nahanat pre nedoplatky 😉

clarissa
3. feb 2009

ahojte 😉
katulka dakujeeem 😵 ja uz chcem mat taku bambulu ako ty velku rocnu.... 🙂 no sak aj to pride 😵
lienka,dnes som jej pisala ale este neodpisala, budem jej volat ale myslim ze este neporodila

katulka ty davs malej sleep and play plienky????je to trosku odveci tema ale dnes sme kupili dva pakle a na konovi som vycitala ze su neni dobre...boze dufam ze nam posluzia dobre

ja uz tak chcem ist do tej porodky..uz len chodim po izbe a okukavam kocar postielku plienky 😀 😀 😀
no holt,vkuse mi cosi chyba 😵 😵 😵 😵 😵

katulka2709
3. feb 2009

clarissa ja by som zas chcela mat bambulku este v brusku 😀 Ale som spokojna ze tak krasne rastie a robi nam radost 🙂
Ja som tie plienky pouzivala ked bola mensia, podla mna boli super, akurat nevydrzali tolko co zelena pampers, ale inak boli ok, mozno niektorym detickam nerobi dobre ze su kamilkovo parfumovane, ale nam sedeli fajn, ja som pouzivala dlho pampers aj zelene aj sleep and play, skusila som aj tesco fialove aj tie boli fajn a teraz kupujem uz dva mesiace z DM babylove, su super a hlavne cenovo 😉
A neboj, zachvilu ju uz budes mat aj v tej postielke, aj v kociari a za rok budes spominat ake to bolo krasne ked bola v brusku 😉

amatula
3. feb 2009

clarissa ved pockaj ked ti bude mrncat si povies ako bolo dobre ked bola v brusku... 😵
ja pouzivam tesco pri oboch a su fajn!!!

baby s vami sa tak dobre keca co takto daku diskusiu kde by sme neodbocovali od temi?? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre