Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

dula_renka
22. okt 2008

anka77 v Trencine bola dula, ale obavam sa, ze sa odstahovala do zahranicia 😒

anka77
22. okt 2008

Myslím, že aj tak môže byť len ako doprovod...Do priebehu pôrodu nesmie u nás vôbec zasahovať...Aspoň tak to všade píšu...Aj tak ´dakujem...

dula_renka
22. okt 2008

anka ...tak to je jasne, neviem co sa tam stalo 😒 ....

vlastadula
22. okt 2008

Renka, ako si iste spomínaš, dula z Trenčína Zuzka, tam nemá povolený prístup preto, lebo s dulami nesúhlaí a neuznáva ich sám pán primár...A to nie je sám.. podobne nesúhlasí s dulami aj primár v Galante, to si ho mala vidieť, aký bol voči nim nabrúsený na konferencii v Galante..majú z nich totiž taký pocit, že im berú robotu.. 🙄 Našťastie, u nás tento pocit nemá nikto, ani PA na pôrodnici, chápu to ako prínos pre ženy, ale aj pre ne samé. Dobrou spoluprácou navzájom, pomôžeme predovšetkým rodičke a o to by nám v prvom rade malo všetkým ísť! 😵

dula_renka
22. okt 2008

vlastadula...ale Zuzka mala v trencine asi 30 porodov....a zrazu utalo, ale uz je to jedno, Zuzka je uz v zahranici 🙂

vlastadula
22. okt 2008

Ano, mala ich,ked tam bol primárom nehohý doktor Chovanec..ale nový s tým nesúhlasí..

dula_renka
22. okt 2008

jaj, tak to som netusila...ale k porodu moze ist ktokolvek nie? mamicka ma na to narok 🙂 Treba si dupnut 😀

vlastadula
22. okt 2008

V niektorých špitáloch si treba dupnúť ale ozaj riadne, alebo sa predstaviť ako rodičkyna priateľka..Alebo zbaliť kufor a pozrieť sa po inej nemocnici, kde s tým problém nemajú..Veď oni sami zistia, keď poisťovne nebudú s nimi uzatvárať zmluvy, že im dáko ubúda pôrodov...

dula_renka
22. okt 2008

vlastadula.ja nemam najmensi problem byt prezlecena za kamaratku. Vies dobre, ze mne je to jedno, ja si na formality nepotrpim, hlavne, ze to pomoze mamicke 🙂

vlastadula
22. okt 2008

To ani ja, vieš ako sa to hovorí..sprostý môžeš byť, hlavne si musíš sám poradiť..

dula_renka
22. okt 2008

vlastadula a bola si rodit aj niekde inde okrem Bojnic?

tamarka
24. okt 2008

nečítala som všetko, len tak zbežne, ale som v riadnom šoku. v TN sú 3 sály a jedna vzdycháreň. Podľa toho, čo viem, tak to robili, tak, že ak bolo viac žien, tie čo už mali pôrod viac rozbehnutý išli hneď na pôrodnú sálu a ostatné na vzdycháreň. Už som sem písala o mojich pôrodoch, na starej pôrodnici som mala manžela na vzdychárni 10 hodín a potom sme šli spolu na sálu, pri druhom - na novej pôrodnici sme šli hneď na sálu a tam somnou bol tiež celý čas

meggietn
24. okt 2008

tamarka mám info , že sú tam 3 sály a ešte majú aj štvrtú pre prípad núdze, ale tá sa tak nevyužíva, ževraj kapacita tých 3 stačí. 😀

rikarr
24. okt 2008

ahojte ja som rodila minulý rok v TN
sály sú 4 ...
3 sú farebné žltá, modrá a oranžová a 1 je záložná.
doktori super, manžel bol so mnou od začiatku po koniec aj si tam so mnou zdriemol 😉
malú som videla hned a aj sme s nou boli 2 hodky po pôrode, sestričky na postnatálnom - no neviem čakala som lepší prístup .....boli také odmerané nijaké, postelné prádlo mi za celý pobyt vymenili jeden jediný raz 😨

sestričky s novorodeneckého boli fajn a milé tešili ked nastúpilo mliečko a pod. ale veľmi mi tam chýbalo niečo z baby friendly - napr. také rady pri kojení, alebo čo vtedy a vtedy ..... sestrička prišla spýtala sa či kojíme a to bolo vsjo ....

možno sa to tam lepší .... ja som TN vyberala hlavne preto, že má JISKU... a dosť dobrú

tamarka
24. okt 2008

o tej záložnej som nevedela 😕 , inak super bolo, keď sme prišli - akurát boli majstrovstvá v hokeji tuším a sestrička sa pýtala manžela, že či nechce náhodou televízor na sálu aby niečo nezmeškal, ona sa chudák len zahanbene pousmial, že veď je tam pre niečo dôležitejšie...., ale keď tak rozmýšľam, keď sme šli do pôrodky, tak som musela čakať, kým si môj tato s mužom pozrú športové správy...., no veď som to prežila tak, nič... 😀 😅

katyl
24. okt 2008

tamarka 😀 😀 😀
my sme sa zas smiali, maly sa zacne pytat na svet na dusicky, tak to este budemem musiet poobchadzat hroby a odtial bezat do porodnice 😀 😀 😀

tamarka
24. okt 2008

katyl 😀 😀 😀 😅 , keď máte hroby len v TN, tak sa to dá, keby my, tak v LM a v zahraničí, to by som asi nestihla 😅

tamarka
24. okt 2008

katyl keď tak pozerám, na ten tvoj termín, no neviem neviem, ešte nič???

mirkaff
24. okt 2008

ja som mala tiez dulu ,,,bol to moj manzel.......ale uz som pocula o dulach a podla mna je to taky psichycky prinos pre rodicku,,ale v TN duli nepochodia,,znama sa nato domahala a lekar jej povedal ze oni si vystacia so sestrickami

rikarr
24. okt 2008

to teda nie, duly v tn nechcú.... ale mna zarazilo aj to že ked som pýtala odsávačku tak ma sfúkli.
V tn je to dobré ale mohlo by byť aj lepšie na BS sa nechytajú

katyl
24. okt 2008

taamarka, termin mam v pondelok 27, ale vyzera to na neskor....tak do konca buduceho tyzdna...
ja som si to vypocitala na 2.11. tak uvidime...

dula_renka
26. okt 2008

mirkaff....v pôrodnici netreba bojovať s veternými mlynmi. Každá maminka má právo na sprevádzajúcu osobu pri pôrode, či je to dula alebo kamarátka alebo manžel.....a existuje tiež možnosť vybrať si inú pôrodnicu. Netreba sa dať nikam tlačiť, vždy existuje možnosť voľby 😉

tamarka
27. okt 2008

katyl, tak držím palce. Ja som obidve prenášala 2 dni, čo nebolo až také hrozné, ale pamätám si, že už som toho mala plné zuby, pripadala som si ako kombajn, ani ľahnúť, ani sadnúť.

katyl
27. okt 2008

tak dnes este nic, ale uz budem chodit na poterminove vysetrenia do nemocnice k porodnikovi, nie do ambulancie ku gynekologovi(mojmu). To celkom vitam, aspon si pan doktor pozrie, co a ako a hlavne kto mu tam pride na stol 😀
tamarka, aj ja uz mam tie pocity, aspon sa nebojim a porod normalne vitam a tesim sa na to. Lepsie ako keby to malo byt predcasne, nie? 😉

lienka55
27. okt 2008

katyl a ty mas dohodnuteho konkretneho porodnika ked pises ze uz chodis do nemocky k porodnikovi?Aj ja som chodila posledny mesiac uz nie svojmu gyneklogovi ale porodnikovi,tiez to schvalujem je to super,presne vie nacom si.Ja som bola v poradni v nemocke den pred porodom bola som otvorena na 2cm a hovori mi dr. ze to este nebude a na druhy den som uz aj letela. 😀 😀 😀
Nemas este ziadne naznaky ani nic podobne?

katyl
27. okt 2008

lienka, mam konkretneho porodnika, spolieham sa na jeho pomoc.
ziadne naznaky este nemam, aôe pokial sa to nezozbehne samo do par dni, mam moznost masaze, ktory by ma mala uvolnit a nejako napomoct porodu. tak som zvedava, ako to nakoniec vyjde. Uz sa na mlada tesime a vitame ho tu, ale dceru som tiez prenasala 9 dni, tak uvidim, ci mam vsetky deti tak dobre uchytene 😀

tamarka
28. okt 2008

určite je lepšie prenášať, ako sa stresovať z predčasného pôrodu, to je jasná vec 😀 ale držím palce 😵

lienka55
28. okt 2008

katyl a koho mas zajednaneho ak chces napis mi do IP.

sisa.b
28. okt 2008

katyl a nevies nahodou, aka je situacia v porodnici? nase holky hovorili, ze v blave je pekny natresk a pustaju domov uz po 3ch dnoch 😕 ci nas nenechaju rodit na chodbe 😀 😀 😀

katyl
28. okt 2008

sisa 😀 😀
to by bola sranda
ale neboj, zajtra tam idem, tak potom hned napisem, co som zistila....ale len v pripade, ze si ma tam nenechaju 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre