Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

moncika15
10. aug 2010

@giza naladovost a toboz nie krik k lekarovi v sluzbe nepatri ale asi je temperamentnejsi a nevie si to ukorigovat. tiez na mna nakrical ked sme prisli 1x do cegysu ze ci si myslim ze nema ine pacientky 😅 to som sa xcela len nieco spyat popritom ako vybavoval manzela 😨
fakt ma svojsky humor a vsetko riesi s humorom. nejedenkrat som mu tam rumazgala ked nevyslo IUI ale vzdy to obratil na srandu a ja som sa aj smiala aj plakala 😅 😀

s.i.m.k.a1
10. aug 2010

@giza ja som ho stretla prvy krat a nahulakal po mne, co som si to dovolila otehotniet, ze oni v nasom veku sa ucili o vcelickach a co my mame ake vychovy teraz (akoby som ja mohla za to, ze sa vyucuje sexualna vychova)... potom som ho stretla na ultrazvuku v 20.tt v cegyse, strasne ma bolelo brucho a tlacil mi sonom na brucho... slusne som ho poziadala ci by nemohol slabsie (nikdy mi moja gynekologicka na brucho ultrazvukom netlacila) a ete mi zacal nadavat... v 30.tt bol nevrly, chcela som vidiet malu a nechcel mi ju ukazat. potom som ho stretla na kontrole po termine, kde som mu doslova pri vyserteni revala od bolesti a on mi ete vynadal... neviem, ci si ma pamatal a rozhodol sa mi zneprijemnit cele tehotenstvo... pri tom poterminovom vysetreni mi spostil bolesti, odkedy som odisla z nemocnice som mala kontrekcie - to bolo vo stvrtok rano, vecer som tam sla a akurat mu koncila sluzba, ale ked mi povedali, ze ma bude vysetrovat on tak mi zavolali druheho lekara ktory mal sluzbu po nom. neviem si predstavit, ze by som mala pri nim rodit, nemala som s nim ani jedinu dobru skusenost, vzdy po mne iba nahulakal a "zdrbal ma", a aby som nezabudla dodat, kontrakcie od stvrtka rana, voda neodtiekla, vobec som sa neotvarala a az v pondelok mi praskli vodu - v sobou v noci som tam prisla znova lebo ma vo stvrtok vratili naspat domov nech pridem ked mi odtecie voda. mala sa narodila az v utorok v noci, mala som kontrakcie kazdych 5 min... keby mam u neho rodit, tak to odrodim radsej na pol ceste do nemocnice do banoviec...

kolumbia
10. aug 2010

@giza dakujem
@janette4 dakujem ......

bambibam
10. aug 2010

@s.i.m.k.a1 ono asi si vždy natrafila ked mal super deň 😲 😲 😲 ,to že je náladový to je pravda a to ked niečo vysvetluje a kričí - teda je ho počuť až do čakárne môj muž zhodnotil iba - chudák taký je prepracovaný ,že už nemá čas zbehnúť na ušné 😀 😀 😀 .
No môžem povedať ,že ked som prišla o babatko po IUI tak mi nepomohli žiadne slová - myslím že zbytočne ma v nemocnici Hlaváčik ,Kaščák ,sestričky utešovali - musel prejsť čas ktorý ako tak zahojil tú ranu na duši a dodnes si pamatám dátum počatia i predbežého termínu pôrodu. A ked nevyšlo ani IVF tak už som ostala zatrpknutá a nepočítala som ani vo sne ,že niekedy ešte bude šanca.
No a teraz mám pred sebou pár dní a niekedy obavu ako to v tej nemocnici prežijem . Potom dám vedieť čo a ako sme pochodili. Veríme však ,že s úctou a porozumením by to tam mohlo pochodiť v poriadku. Hádam mi najkrajšie chvíle neznepríjemnia nervózne sestričky ,ktoré to berú ako ...............však to poznáte.

giza
11. aug 2010

@bambibam drzim palceky, myslim na teba a tesim sa s tebou, ratam dni....kukam do kalendara akoby som to s tebou cakala 😉 ... 😀
S tou naladovostou @moncika15 - to sa zial nema co s profesionalny pristupom co stretnut, ja som taka temperamentna, by ti tu i bambibam vedela opisat...ale ked pridem ako laktacna alebo dulit do porodnice, tak vsetko musi ist bokom....plne sa "oddavam" /davam tej mamicke...pocuvam a co najmenej hovorim (to hlavne pri porode) a ked tak len preto aby som nieco vysvetlila ak to potrebuje pocut, alebo zakecala nejaku neprijemnu situaciu, ktoru i mamina postrehla....vsetko v klude a tichosti... 😉 u laktacneho vela musim kecat, tam sa to vyzaduje logicky 😅 ...ale toto uz je ako sila... len raz by som zvysila hlas na maminu, ze ako to dieta priklada k prsniku, ked jej tu uz pol hodinu ukazujem, vysvetlujem a ona to aj tak neurobi rovnako... 😖 ...dufam, ze sa uz konecne urobi nejaky hodnotiaci verejny program/system, kde by sa kazdemu lekarovi davali + alebo - rovnako ako v skole (hodnotenie a konkretnejsie, kolko kto urobil nastrihov, kolko cisarskych, kolko kliestovych porodov, atd...), by sa rychlo z toho kazdy snazil vyhrabat - prestiz / sutazivost robi svoje... 🙂

s.i.m.k.a1
11. aug 2010

@bambibam dzime palce ;)

ainik1
11. aug 2010

@liba78 za epiduralku sa plati 100 eur,nemusis mat ziadne vysetrenia dopredu,mne ju tiez davali upne neplanovane,nakoniec som aj tak bola cisarskym,takze mi len dopichli davku a aj lieky proti bolesti mi po cisarskom davali tiez cez to.A platil manzel dokonca az 6 dni po porode,bo nam ten poplatok chceli odpustit,ale uz sa nedalo,lebo to anesteziolog mal z v zaznamoch.Takze dopredu netreba vobec nic,len im to pri prichode oznam.Drzim palce!

moncika15
11. aug 2010

@bambibam drzim palce a tesim sa spolu s tebou 🙂 pozeram ze mate vybrate meno Stela aj ja u nas bolo v plane v pripade dievcatka 🙂

bambibam
11. aug 2010

Dakujem ,za všetky povzbudenia
@moncika15 to je proste hviezda - a nám malá naozaj akoby s neba spadla. Doslova a dopísmena.
@ainik1 takže s toho vyplíva ,že lepšie je sa rozhodovať tesne pred samotným pôrodom?

giza
12. aug 2010

@bambibam urcite je dobre sa rozhodnut vopred - logicky, ale vies z tych mnoho zien co mi prisli pod ruku a aj tu co poznam tak jedna jedina to zazila ako opisuje @ainik1 ...takze na to by som sa nespolahla, obzvlast, ked poznam ako malo je v TN anesteziologov (osobne sa poznam s jednou na MD), nie su k tomu ani porodnici moc nakloneni a je to len cisto o tom ci sa postasti - nespekuluj, epi je fuj - nasledky tu opisuju mnohe na MK (osobne poznam tak cca do 10 zien a ani jednu bez vedlajsich ucinkov ) a poslem ti ak nad tym budes uvazovat svetove statistiky ake nasledky to ma nielen v dojceni atd...je to predsa len liek a potom i riadeny porod to znamena, ze ine/y ti urcuje ako budes rodit alebo nerodit...to si dat jedine v pripade 16. hodinoveho utrpenia, kedy uz si v koncoch ale nie do 8. hod. ako to mnohe robia... no a tu je pointa ak ides uz vopred do porodnice a ziadas vopred, to akoby si uz vopred planovala, ze budes zle=bolestivo-trpiacky rodit a porod je velmi o psychike...hlavne v danej situacii o uvolneni a pozitivnom mysleni, dychani...a opat uvolnovani... 😉 narocne, ale ide to... si kamoska tak ta tu musim trochu presviedcat 😉 😵 ...toto nepisem ako dula, ale najma ako laktacna - tie nasledky su hlavne citit / vidiet potom... ☹

giza
12. aug 2010

@ainik1 -taku mam zase ja skusenost, bez urazky ( nejde mi o vyvratenie tvojej skusenosti, aj take su, len je ich ozaj pomenej )... 😉 🙂

bambibam
12. aug 2010

@giza no ale v konečnom dôsledku myslím,že podmienky pôrodu kladie ten malý špunt v bruchu a mi okolo sa môžeme prispôsobiť a pomôcť mu.
Nerozmýšlam nad nejakými opatreniami proti bolesti - pretože táto bolesť trvá cca dokopy 2 dni pri norm. pôrode a na 3 deň viem podla prvej dcéry ,že už mi bolo fain a to by som aj domov šla ,len vtedy púšťali domov na 5-6 deň.
Zajtra ideme do nemocnice ,poradňa , ale predpokladám ,že ma pošlú domov ,a ako vždy upozornia ,že keby čosi tak mám prísť.

lulu723
12. aug 2010

@giza Ahoj no tak prietoky dopadli dobre maly ma 2350g a zodpoveda to 34+1tt.uz som objednana aj na interne vysetrenie tak nech krpec este chvilu vydrzi v brusku 😉

giza
13. aug 2010

@lulu723 - veru nech este pocka... 😉

@bambibam - no tak teraz trpnem ci si ta tam naaahodou nenechali... 😕 ...Inak ako pises, spunt je ten co to rozhodne 😉 , to ale ako mu ty pomozes, casto ani nevie nik...

bambibam
13. aug 2010

@giza tak ešte sme doma ,a dalšia kontrola v pondelok - a uvidíme čo prinesie víkend 😎 asi sa malej začalo páčiť.

liba78
15. aug 2010

Ahoj baby, chcela by som prostredníctvom tejto diskusie vyjadriť vďaku sestričkám a lekárkam na novorodeneckom oddelení pôrodnice v trenčíne. Sú tam samé skvelé ženy, ktoré každý jeden deň strávený v nemocnici skrášlili úsmevom a vždy nezištne podanou pomocnou rukou. Dnes ma odtiaľ prepúšťali aj s malým synom a fakt mám každú jednu z nich v čerstvej pamäti. Pri každej vizite nám bolo vysvetlené všetko ohľadom stavu našich novorodeniatok. Pani doktorky majú super prístup nielen k miminkám, ale aj k maminkám. Na každú otázku sme dostali odpoveď a dokonca z úsmevom. 🙂 Keby som mohla hodnotiť novorodenecké oddelenie určite by odo mňa dostali 1*.

aduliak
15. aug 2010

ahojte....tiez sa chystam rodit v TN 🙂 chcela by som sa poradit...od kedy sa zacina chodit na poradne do nemocnice namiesto k svojej dr?

s.i.m.k.a1
15. aug 2010

@aduliak ahoj 😉 ja som chodila az po termine, do terminu normalne ku svojej dr. ... ine je, ak mas zajednaneho lekara k porodu, to potom uz neviem 😉

bambibam
15. aug 2010

@liba78 gratulujeme

maculienka123
16. aug 2010

ahojte

chcem sa spytat ohladom epiduralnej analgezie,davaju ju v TN porodnici?ak ano,treba si to objednat dopredu?

moncika15
16. aug 2010

@liba78 aj ja gratulujem a dobre sa to cita hned mam lepsi pocit ze TN porodnica bude pre mna a maleho ta naj 🙂

@bambibam sem tam nakrknem ako si na tom a pozeram ze dcerka si dava nacas 😅 prajem pevne nervy a vela sil

liba78
16. aug 2010

@bambibam dakujem
@moncika15 no co sa týka toho novorodeneckého je fakt super. Sestričky a doktori na pôrodnej sále tiež v pohode. Už trochu inde .... je oddelenie šestonedelia.

bambibam
16. aug 2010

@moncika15 no hádam raz prasknem , pokial lekár tvrdí ,že je to ok ,tak sa snažím byť v klude ,dnes už som ale sa opýtala ako to bude ked sa sama nebude pýtať na tento svet. Tak tu v TN vraj zvyknú na 7 den po termíne hospitalizovať,tak to mne vychádza na piatok -sobota , tak ani sama neviem ,ako to bude.
Dúfam ,že vo štvrtok ked mám ísť na kontrolu tak sa dozviem viac. 🙂 Po pravde už mám chvílkami pocit ,že je to nekonečné 😖 😝 čakanie.
Muž sa smial v aute domov ,že ked sa narodí bude mať 10 kg a pôjde rovno do škôlky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

janette4
16. aug 2010

@bambibam 😀 😀 😀 😀

kaktusik007
16. aug 2010

@bambibam 😀 😀 😀 ano, 7mi den po termine hospitalizuju a davaju vyvolavacku... mna pustili na 6ty den domov z kontroly, ze na druhy den mam prist rano na hospitalizaciu... no a voda praskla o jednej rano 😀

bambibam
17. aug 2010

@kaktusik007 myslíš,že aj v sobotu robia príjem pokial to nieje akútne?
Neviem či je to bežné ,alebo na konci to tak má byť ale schudla som 1 1/2 kg ,neviem či to teraz robí obava ,alebo tie teplá, a pravdou je ,že mi ani nechutí normálna vára - len somariny ovocie - melóny,broskyne, jablká a banány - zeleninové šaláty a sladké 😀 😀 😀 , sem tam vára ale to len ked je niekto doma a naje sa somnou.
@janette4 - 😀 😀 😀 myslím,že smiech lieči ,ale tieto kamenáky mojeho manžela mi fakt niekedy vyvolajú taký smiech,že celé brucho ma bolí 😀 😀 😀

bambibam
17. aug 2010

@giza - vyskúšané všetko - a nič . 😖 Kúpila som flašku červeného - akože pre krstných rodičov ,ale asi dostanú figu - začala som uvažovať ,že ich pozvem ked do večera nič tak ju otvorím a ako sme začali tak to aj ukončíme. 😵 😵 😵 v dobrej nálade sa všetko lepšie rieši 😀 😀 😀 😀 😀

moncika15
17. aug 2010

@bambibam to xces ist rodit pod parou? 😀

bambibam
17. aug 2010

@moncika15 nie hádam 2 deci vína dopní len červ.krvinky a rozprúdi krv v tele a možno v hlave odblokuje slovo pôrod poroď , Alebo sa stihnem ešte doma s toho vyspať aj 3x . 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Prinajhoršom ich tam upovedomím ,že som vyskúšala všetko a toto jediné zabralo . To znamená ,že ušanujem zdrav.poisťovni náklady na liečbu liekmi. Potom doporučujem navrhnúť medzi liečbu vínom. 😎

moncika15
17. aug 2010

@bambibam moja sesternica skusila kolotoc a hned z jarmoku ju viezli 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre