Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

moncika15
6. nov 2010

@zahrika o tak nejako podla durdika netreba v knizke prepisovat termin 😅 😀
uvidime kto bude mat pravdu. ee nemala som krv len hlien taky zeleno zlty

zahrika
7. nov 2010

bre raaanicko...
@moncika15 tak ako??? teraz budem na teba zvedava kazdy den chapes 😅

Ja som dnes uz vobec nespala... totalne cim dalej tym horsie... ani na jednom boku nie je dobre, ani na chrbte, cikat som bola ale 2x... no proste o nicom....
a ze najhorsie pri babatku je ze sa nevyspite..ale sak horsie to nemoze byt ked ku nemu vstavam krmit ako teraz ked ma v kazdej leziacej polohe vsetko boli a vstava 2x z postele cikat....je to to iste ak nie lahsie potom.. 🙂

janette4
7. nov 2010

@zahrika ver,že to,čo sa hovorí,je pravda 😀 😀 😀 😝

zahrika
7. nov 2010

@janette4 cize to bude este horsie 😝
no aspon sa na to pripravujem pomaly.. 🙄

gaja
9. nov 2010

@zahrika ty chodíš len dva krát za noc? jééééééééééééj.. to som tak chodila v piatom mesiaci.. teraz chodím aj 8 krát.. proste každú chvílu..
do toho som ešte aj chorá, takže okrem toho ako sa idem uložiť vycikať ešte aj dýchaž nemôžem poriadne.. hlas nemám 5 dní..
a navyše - bojím sa čo mi porobia zo spodkom antibiotiká.. švrtok by som mala ísť na poradnu, tak mám už teraz taký nepríjemný pocit tam dole, že rovno vyfasujem aj nejaké candibene alebo čo...
vždy mám do dvoch - troch dní mykozu... :-P

zahrika
9. nov 2010

@gaja to som napisala?? tak dnes to bolo 4x 🙂 a pred spanim asi tak 3 x v ramci 1 hodiny 😕
no nic moc teda.. nespala som zas celu noc.. no ale moja ty si na tom fakt horsie... sa liec, bo ked pride malinky, tak choroba nic moc 😕
Inac akoze fakt ideme obe rodit do TN a obe mame skoro ten isty den termin.. teda rozidel 1 dna 😅
Inac Monik sa neozyva, myslim ze uz rodiiiiiiii 😕

carrie84
9. nov 2010

@liba78 - mohla by som poprosit o kontakt na tu baby masaz? Dakujem 🙂

kykymora
9. nov 2010

@kajca50 ahoj, asi by som chcela dr. jankovskeho k porodu, ale este nie som na 100% rozhodnuta ci to nenecham na nahodu, kto bude mat sluzbu ten odrodi. Nevies nahodou kolko si doktor zapyta za to, ze bude pri porode? Vobec nemam ani tusenia, ci sa vobec nieco plati (ci uz oficialne alebo len tak z rucky do rucky).

moncika15
9. nov 2010

@zahrika myslim ze nie- nerodi 😅 sedi tu a marne dufa 😅 😀

kaktusik007
9. nov 2010

@moncika15 ty tu este strasis???????????????? 😉

moncika15
9. nov 2010

@kaktusik007 no 😅

shira_
9. nov 2010

@gaja u mňa atb zaručene znamenajú mykózu, hneď 😠 ja k nim už automaticky chystám candibene. nepomáhajú ani proboitiká ani nič!

liba78
9. nov 2010

@carrie84
tento link som dostala na Nové Mesto nad Váhom. A ešte vraj pripravujú kurz baby masáží v materskom centre Srdiečko. Ale tam o tom nemám bližšie info. http://www.neroli.szm.com/prinos-masaze.html

zahrika
9. nov 2010

@moncika15 ty si este tuuuuuuu 😨
no teeeeda, ked si tak stiichla, som sa zlakla 😝
ja idem prave z TN z poradne... malinkemu bije prirychlo srdiecko a vraj mi zacina tvrdnut maternica ale prd chapem co to znamena....

zahrika
9. nov 2010

@liba78 takze aj v NMnV sa nieco deje??? ja som cele tehu nikam nechodila..a tak by som chcela aspon s mimcom nieco absolvovat... aj na to plavanie bych sa dala... ale to je len v TN :(

liba78
9. nov 2010

@zahrika určite sa tam niečo deje, ten link mi posunula jedna maminka z Nového Mesta nad Váhom a jej mimi sa na masáže tešilo. Ale ja to mám bližšie do Trenčína. A na plávanie sa teším tiež. Vidím z tvojho príspevku, že už to máš za pár dní. Tak ti držím palčeky, nech máš rýchly a bezbolestný pôrod. A veľa mliečka, to ma napadlo lebo práve kojím. 😅 A môj miláčik sa narodil 2 týždne pred termínom. 😉

gaja
9. nov 2010

@shira_ už aj ja mykozkujem.. zajtra pádim dokimu, vybavím poradnu a tabletky jedným vrzom.. mala som ísť do poradne až vo štvrtok, ale šak skočím tam zajtra...

moncika15
9. nov 2010

@gaja no to ti nezavidim, ze ti az tak zle robia ATB 😒 kore uzdravenie az z hora aj zo spodu

shira_
9. nov 2010

@zahrika no ja som hladala plavanie všademožne, ale ozaj som našla najbližšie len v TN, od 4 mesiacov, nie je to neskoro? niekde som čítala že sa dá čosi riešiť od začiatku doma vo vani, ale nemám žiadne konkrétne informácie tak neviem, nebudem si dieťa topiť 😒 segrine deti sú super, normálne skáču do veľkého bazéna, potápajú sa, aj plávajú. jedna má 5 a druhá 2 roky. ale zdá sa mi, že oni skôr začali. do trenčína je mi to trochu od ruky, s cestou, obliekaním aj sušením asi zabijem pol dňa. no čo už, nové mesto je bieda ☹ pred pôrodom nič, po pôrode tiež nič. tak sa vychystáme do trenčína.

zahrika
10. nov 2010

Bre ranko kocky....
@shira_ tak to mas pravdu ze NM bieda... tiez som vystudovala ze najblizsie sa nieco deje iba v TN.. Kukala som aj PN, lebo su mi sympatickejsie..dalo by sa najst po tych wellness hoteloch podobne nieco ale nie je to ono..
Tiez som sklamana, v TN beru deti az od 5mes.. a to ty aj ja sa budeme chystat naspat do prace 😢
Ja si za tym plavanim stojim, je to super, moj otec ma tiez bral velmi skoro a voda bola cely zivot moj najlepsi priatel.. a to fakt ako jediny sport, lebo pohyb som nemusela nikdy 😀
Je to super relax, je to dobre pre deti pre pohyb, pre telicko a vyvoj a prekonanie strachu..a tiez sa stretavas s inymi mamickami..Ja uvazujem ze si najdem este jednu mamicku a budeme chodit spolu...
Najhorise je to, zefakt zabijes vela casu a dieta v tom veku ma svoj spaci rezim a ako to vsetkodobre zladit ked nie si z TN 🙄 Ale mame este cas hladat aj inde 🙂
@liba78 no neviem cipar dni..uvidime..mozno aj 2-3 tyzdne....ale vobec sa nebudem branit ak to bude cim skor, nech mame na Vianoce uz nejaky rezim 😅
@gaja no pekne! si to vedela ze to pride... juj tak sa rychlo vyliec, bo za chvilu sa stretneme v porodke 😉

zahrika
10. nov 2010

@shira_ , @moncika15, @gaja .. Inac baby to akoze v najblizsich terminoch rodime v TN iba my 3 😀 😀 😀 ??
Vyzera to tak 😎

shira_
10. nov 2010

@zahrika no veď práve, začneme chodiť plávať a už budeme musieť ísť do roboty. to je na figu. piešťany by boli ozaj lepšie. bližšie aj lepšia cesta, aj sa tam omnoho lepšie zorientujem. len kamoška má 3r. dieťa a v piešťanoch nič nenašli, tak chodili najprv do jaslovských bohuníc,, myslím že už od 3.mes. a potom do trnavy. lenže ona býva medzi pn a tt tak na pol ceste.

miskadusko
10. nov 2010

ahojte chcem sa Vás spýtať či ste niekde v trenčíne zohnali kojenecké podprsenky ale také ktoré majú bud košík alebo sú nejaké pevnejšie alebo viac vystužené,lebo všade kde sa pýtam majú iba obyčajné bavlnené bez nejakých pevnejších krajov alebo po prípade košíkov ☹ . tie s tými košíkmi by som uvítala úúúúplne najradšej aby aspon trochu držali po kope moje budúce potravinové zariadenie pre bábo 😀 . takže ak máte nejaké tipy prosííííím napíšte, moc ma potešíte. a držím palce všetkým čakatelkam

carrie84
10. nov 2010

@liba78 - dakujem 😉

zahrika
10. nov 2010

@shira_ no tak to naozaj nie je bohvie co.. ja som dufala tiez ze budeme chodit tak od 2-3.mesiaca..
do trnavy je to uz dostdaleko.. Piestany by boli super, aj z mesta mi to pride prijatelnejsie a tiez sa tam lepsie orientujem.. Nakoniec asi podlahneme tomu Trencinu...a verim ze zozenieme skor ako od 5.mes. Ja sa popytam bab... 😒

liba78
10. nov 2010

@carrie84 aj nabudúce 🙂 užite si masáž. 🙂

zahrika
10. nov 2010

@liba78 no ta masaz vypada super..ja urcite pojdem..dakujeme 🙂

moncika15
10. nov 2010

@zahrika aspon si nas lepsie zapamataju 😀 keby sme sa tam xceli stretnut vsetky naraz 😀 😵

zahrika
10. nov 2010

@moncika15 tak to si pis 😀 😎

shira_
10. nov 2010

chcem sa opýtať, čo balíte do TN pôrodnice pra bábätko. po narodení dostane v nemocnici vecičky a treba mať len potom na cestu domov? alebo beriete nejaké veci aj na oblečenie hneď k pôrodu? čo sa týka plienok a hygieny pre malé- treba si hneď doniesť alebo v nemocnici majú?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre