Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

lucanka49
29. sep 2013

Ahojky žienky,,
môžem sa opýtať? ako to vyzerá s cisarskymi v Trenčíne, som riziková tehotná kvôli prvemu cisarskemu a teraz mám zase nábeh na preeklampsiu a aj bábatko bude večšie a aj som silnejšia , tak musím zase na cisarsky..Ako to tam vyzerá ,spravia mi ho alebo budu nutiť rodiť normalne? Ďakujem 🙂

emirates
2. okt 2013

odporucam ist do nemocnice s infomaciami, nenechat si robit cokolvek. mat porodny plan, pripade aj dulu, aj ked veci nejde vzdy podla planu, vedia co chcete a co nie. mna rodil Kascak a bolo to skvele. zachoval z mojho planu, co sa dalo. bola som o vsetkom informovana, babatko mi prilozili a bolo so mnou asi tri hodiny po narodeni atd atd. Okrem doktora Lintnera, ktory by sa mal zamysliet ako komunikovat s rodiacimi pacientkami, bolo vsetko super. Usla som z Braislavy do Trencina a prirodzeny porod skoro 4 kiloveho babatka bez nastrihu stal za to!

emirates
2. okt 2013

lucanka49, neviem ako to myslis, ci ti tam spravia cisarsky.ty nechces rodit prirodzene! samozrejme, urobia to, ak si to bude vyzadovat situacia. treba sa na poradni poradit s lekarom, urobit si plan a verit, ze to vyjde tak ako chces.

jajka78
2. okt 2013

@emirates a co si mala aky plan, co to obnasa, nieco ma i napadne ale aby som vedela, diky.

kiki68
2. okt 2013

@lucanka49 znama tam teraz rodila cisarskym,mala rizikove,predtym tiez cisarak a pri prvom cisaraku uz to bolo dost zle, bolo stastie,ze ho vtedy spravili,tak maly prezil bez ujmy. Tiez mala tenku stenu maternice. No a v TN jej povedali,ze oni planovane cisarske nerobia v ziadnom pripade,len akutne,ked je to naozaj nutne. Nakoniec jej ten cisarak spravili,lebo museli a potom jej povedali,ze uz vedia preco sa tak bala. Ze ta maternica by prirodzeny porod nemala sancu vydrzat. Navyse dietatko bolo velmi velke.Ak chces mat planovany cisarsky tak mimo TN. Tam to nejde ani po znamosti.

emirates
2. okt 2013

jajka78 porodny plan je velmi osobna vec, napises si vsetko, co si prajes a neprajes pri porode a s babatkom ako biding, epidural, dokrmovanie babatka..... nejaky formalny vzor najdes aj na nete.

lila69
3. okt 2013

@lucanka49 Doporucujem ti zobrat si svoju zdrav. dokumentaciu, dohodnut stretko s primarom Mudr. Kascakom a porozpravat sa o tvojom konkretnom pripade.
Rozhodne nie je pravda ze sa robia iba urgent sekcie, jednoducho ked je dovod na sekciu tak ju proste spravia a hotovo. Ano, davaju prednost prirodzenym porodom, bezne sa tu rodia prirodzene deticky ktore su otocene KP, prirodzena rodia aj maminky po prvej sekcii , ale ak je diagnoza, nebudu riskovat zivot matky a dietata a urobia aj planovanu sekciu.

chrobackach
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miskadusko
3. okt 2013

@kiki68 ide cisársky v trenčíne ale bohužial iba po známosti.... 😒

kiki68
3. okt 2013

neviem,u kamosky chceli silou mocou prirodzene,pritom mala fakt velke dieta, nakoniec ich doslova uprosila,tak od toho upustili (ale po znamosti uprosila). Tak niekedy planovanu sekciu spravit musia, ale asi to chcu dost znizit na minimum.

stuplik174
5. okt 2013

Takze mile mamicky ktore sa obavaju porodu v trencianskej porodnici,pridavam vlastnu skusenost!Som tyzden po porode, s maximalnou spokojnostou!Bolesti mi zacali o pol10 rano,do porodnice sme prisli asi okolo jednej.prezreli ma a sla som na izbu ktroru som si mohla vybrat. tam som bola celu dobu kontrakcii aj pocas samotneho porodu.Porod bol uz o 15;43. Rodil ma pan Primar Kascak, spokojnost nadovsetko! Sam bol prekvapeny ked ma siel druhy krat vysetrit.neubehli ani tri hodinky a slo sa rodit.Porod bol bez nastrihu a klistiru.Malickeho mi dal pan doktor hned na brusko!vyborny pocit!slzy vonku a to pri prvom dietati nic!ale to bolo v ilave a tam mi maleho ukazali len z dialky.
Potom maleho poumyvali a obliekli a znovu mi ho priniesli,bol pri mne celu dobu ktoru som tam lezala.uplne uzasne!Sestricka mi ho pomahala prikladat na prsnik.
takze Mamicky ziadne stresy,treba trpezlivo dychat a prechadzat bolesti,vziadnom pripade nelezat!A nekricat ved naco zbytocne sa vysilite a este aj znervoznite persnal.Ktrory uz aj bez toho ma dost starosti a zodpovednosti. Drzim vam vetkym palce a prajem krasny zazitok z porodu!

bashka87
6. okt 2013

@emirates ja mam tiez pripraveny porodny plan. Aj si ho s niekym pred tym konzultovala..myslim nejakeho lekara na oddeleni pocas poradne alebo tak nejak..Alebo si prisla s A4 zelani a bolo?

emirates
6. okt 2013

bashka 87 presla som si plan s mojou dulou, nasledne na poradni s primarom, ktory ho podpisal. dolezite je konzultovat aj s novonarodeneckym a ustriehnut po porode, ci to dodrzuju.. napr ja som nechcea maleho umyt po narodeni, ziadne dokrmovanie, dudle atd

bashka87
6. okt 2013

@emirates super diky, no ja tam idem buduci tyzden na prvu poradnu..ani netusim jak to chodi ale planujem tam nabehnut s mojim zoznamom otazok a s porodnym planom 🙂

emirates
6. okt 2013

bashka pytaj sa a dozaduj veci, co chces. vsetko ide! idealne dohodni si kascaka a kinzultuj s nim do porodu a nech to podpise.potom,ked ta hospitalizuju maj to u seba par kopii a vsade im to narvi do ruky.hlavne bonding a co najmenej invazivny porod a nech ti hovoria, co ti robia.

krovka9
7. okt 2013

ja sa tiez rada podelim so svojou skusenostou.rodila som v auguste svoje druhe dieta a nemozem povedat nic zle. DOKTORI aj sestricky boli uzasne. Velka vdaka patri porodnej asistente Paulinke Struharovej a Evke Lazovej. Moj porod aj pobyt v nemocnici bol o to prijemnejsi. Aj ked maju v nemocnici frmol, staraju sa o svojich pacientov ukazkovo, ci uz dr alebo sestricky. Velka spokojnost aj s novorodeneckym oddelenim. Baby nemusite sa bat a stresovat. Vzdy ked sa vam neico nepaci treba si otvorit usta a po spolocnej dohodeverim, ze sa dohodnete. Mne vo vsetkom vysli v ustrety a doverovala som im.

maminuska
10. okt 2013

Ahojte, ja som sa včera vrátila z amniocentézy, robil mi ju Mudr.Hlaváčik.
Čo sa týka komunikácie s ním , hotová katastrofa - strohý , usečný a nepríjemný. Až keď som mu dala najavo že takto teda so mnou jednat nebude , skrotol. Ale v tú chvílu by som mu niečo praskla do hlavy. Možno je dobrý pôrodník , ale kurz asertivity by mu mal primár priamo nariadiť.
Ja naopak by som chcela rodiť u Mudr.Lintnera , rodila som u neho pred 18 rokmi a bola som veĺmi spokojná ,potom mi robil aj laparoskopiu a bol fakt fajn.

kucminka
10. okt 2013

@maminuska no ja som bola u neho na 3D a teda tiež prístup a komunikácia otrasné niečo 😠

tomikejt
10. okt 2013

@maminuska
@kucminka hlavacik je naladovy. ja ked som bola tehotna, bola som u neho dva krat, prvykrat na NT merani bol neprijemny, druhykrat na 3D ultrazvuku sladky ako med

larnaca
12. okt 2013

ahojte, pridávam skúsenosť z TN - rodila som teraz v septembri, do nemocnice sme prišli v noci cca o 3.30, aj napriek tomu, že tam bolo dosť rodičiek, personál bol perfektný a lekári taktiež. Všetko zvládali s maximálnou pokojnosťou dokonca s nami aj žartovali, komunikovali, snažili sa odľahčiť a spríjemniť pôrod.Celý pôrodný tím bol super, nemáme sa na čo sťažovať, nepocítili sme žiadne zanedbanie, fofry alebo niečo podobné. Na novorodeneckom sa treba vždy ozvať, keď sa vám niečo nepáči, i keď je to náročné, treba vždy otvorene komunikovať a aj nepríjemné sestričky vedia byť potom milé a ochotné pomôcť.

nikauff22
13. okt 2013

Ahojte ja som rodila v Tn v nemocnici 3.10.2013 .
Do nemocnice sme prišli okolo 7:30 ráno.
Hneď ma poslali vyzliect sa a zobrali ma hore na pôrodnu sálu.
Dr. ma pozrel o 8:08hod. ,bola som otvorená skoro na 5 cm.
Okolo pol 9 ma dali na čakaciu izbu kde som iba stála lebo mi tak bolo najlepšíe.
Okolo pol 10 mi prepichli plodovu vodu a uz nastúpili naozaj neznesiteľné kontrakcie ktoré som predychavala v žltej izbe.
V tento den sa narodilo 18 babatiek . Ked uz som kontrakcie nemohla vydržať pichali do mna všetko mozne napr. Oxytocín, buscopan, ibalgin, glukózu atd. Nic nezaberalo.
O 11:10 prišiel pan dr. Sučanský ktory je fakt vynikajúci odborník a super dr. s ľudským prístupom ktorý skonštatoval ze este nieje cas a tak ma dali lahnut na bok a to som myslela ze zlomim od bolesti tu postele.
Potom som uz začala od bolesti sama tlačiť o pol 12 prišiel dr aj sestričky ktore mi vysvetlili ako si chytiť nohy a ako tlačiť a šli sme na to .Tlacila som ako som vedela no keby sa mi na konci nehodili na bruško neviem ako by to dopadlo .
A o 11:57 sme boli na svete no mrzí ma ze mi ho hneď nedali ani na bruško ani prisat. Rovno ho zobrali doniesli úmyteho na minútu ukázať vopchali mu cicik do pusky a zas ho vzali preč .Mna nechali oddýchnuť 10 minút ,potom hneď porodiť placentu, zasit a previesť na izbu pretože maju toho naozaj vela.
Strava v nemocnici je v rámci možnosti .
Jedine co sa mi nepáčilo bolo ze nam ktorých babatka mali žltačku zobrali deticky a presťahovali nas na 1 poschodie a babatka sme chodili kojit každé 3 hodiny na 4 poschodie to bolo psychicky náročné vydiet svoje babo a musieť od neho odísť to jedine vyčítam Tn nemocnici .

zuzka105
16. okt 2013

http://m.topky.sk/cl/10/1365191/Dvojnasobna-tra...
Tragedia v TN nemocnici, umrelo dietatko aj mamicka :(

ladikuu
22. okt 2013

Ahojte dievčatá, kedze som sa dlho rozhodovala, kde budem rodit, vela som citala a pomohalo mi , vzdy si precitat novy prispevok, preto aj ja chcem prispiet pre dalsie kocky 🙂
Nakoniec som teda rodila v trenčíne..rodila som svoje druhe dieta a cely cas som chcela mat rychly porod, co sa mi aj splnilo 🙂 prve bolesti o pol 3, ktore prichadzali po 5 min, porodila som 5:49 , z povazskej bystrice sme odchadzali par minut po pol5..kym sme dorazili do trencina v aute boli kontrakcie uz kazde tri minuty..takze bolo to celkom "eltete" :D dorazili sme na prijem , akurat brali jednu zenu hore, vratili sa pre mna, svihom som sa dala do kosele a isli sme hore..doktor isiel vysetrit najskor zenu , ktora prisla tesne predomnou, tiez uz mala kontrakcie kazde 2-3 min.. No ja som uz nemienila cakat na vstupnu prehliadku, respektive moje rodiace dieta :D po dalsich 2 kontrakciach som zacala krvacat, tak som zakricala, ze krvacam , pribehla sestricka, ze podte , ideme na salu, budeme rodit, ja, ze uz?? :D .. Mohla som si vybrat salu modru alebo zltu..zvolila som zltu, kde som pred 2 rokmi rodila svoju prvu dceru 🙂.. Dali ma ctg ..pi dalsich 3 kontrakciach prisiel dr. Gaman , skonstatoval na kolko som otvorena..myslim, ze povedal na6cm , prepichol mi vodu a povedal, ze teraz pride par silnejsich kontrakcii, kedze uz prepichol vodu a potom porodiime..noo prisli este asi 3 kontrakcie a hej boli tedaa fakt silnejsie a potom prisla kontrakcia kedy som ju uz nevedela ovladat a tlacila som ..tak som zakricala, ze ja tlaciiiim..tak tam vsetci nabehli..najskor, ze len sestricky..ze ideme rodit..dr nikde :D ale o chviilocku uz aj ten tam bol a isli sme na to..upovedomili ma ako tlacit a co vsetko pritom robit..ked prisla kontrakcia tak som pocas nej trikrat zatlacila a malaaa bola vonku 🙂..bola som najstastnejsia, ze uz bolo potom 🙂 .. Nastrih mi nerobil, ale rostrhala som sa..2 vnutorne stichy a 4 vonkajsie..sitie miestami stiplo ,ale dalo sa to vydrzat..potom mi zagratuloval dr a zdrhol rychlo k dalsiemu porodu..k zene ktora prisla tesne predomnou 🙂...takze na porodnickom bolo rychlo a celkom fajn..nechali ma tam aj s manzelom dve hodky po porode na tej sale, malu mi hned polozili na prsia som si pohladkala cosi jej porozpravala a sama som im povedala, ze uz ju mozu vziat..manzel isiel so sestrickou a potom uz prisiel aj s nou..cely cas bola s nami ..potom prisla sestricka a prilozili sme malu na kojenie..hned sa prisala aj na jeden aj na druhy prsnik..priebezne ma chodili pozerat, skusat brucho, vymienat vlozku, umyyvat..este som tam ranajkovala a potom ma na voziiku previezli na izbu..okolo obeda mi priviezli malu a na noc mi ponukli, ze si ju vezmu, aby som sa vyspala 🙂.. S radostou som suhlasila 🙂 ..a potom som ju mala az dokonca..priebezne ju brali na vysetrenia, co ma vzdy oboznamili, vizity vzdy rano, prebehli rychlo, sestricky celkom ochotne odpovedali, ked som nieco potrebovala..ako sem-tam sa nasla nejaka, ktora hodila nejaky odpis, ktory by si zena mohla priilis pripustit, zalezi od zeny, ci to dokaaze stravit, ja som sa nenechala vytocit...s usmevom odpovedala 🙂..teda stvrtok rano som porodila 17.10. A v pondelok rano o 10 -21.10. Som odchadzala s nasou Elou domov ..ak niekoho nieco zaujima...co som nespomenula..kludne sa pyytajte 🙂..aaa nemali nejak plno, coho som sa baala.bol tam celkom klud a ticho 🙂

maryzabeth
22. okt 2013

@ladikuu ahoj, prosim ta tiez by som mala rodit v TN, termin mam 6.11. cize uz to bude mozno kazdu chvilku... som prvorodicka.chcela som sa ta opytat, ci si mala porodny plan? alebo nevies, ci tam boli nejake mamicky, ktore ho mali? neviem, ci je lepsie ho mat alebo to skor tych doktorov a sestricky len vytoci... ja mam svoj spisany, ale mam tam take veci typu, ze chcem byt informovana o podavanych liekoch a vysetreniach, ze nechcem aby mi nastrihli hradzu preventivne,pretoze som vykonavala masaz, ale len ak bude naozaj hrozba natrhnutia, ze si nezelam pritomnost studentov a praktikantov pri porode, a potom uz len veci co sa tykaju babatka, ze po narodeni ak bude vsetko v poriadku, by som hho chcela hned dat na moje brusko, ze partner chce prestrihnut pupocnu snuru, ze nechcem aby ho dokrmovali a davali cumlik bez mojho vedomia... kedze budem rodit prvy x, tak naozaj netusim, ci tieto veci, co som si tam spisala, nie su zbytocne, ci by to neurobili aj bez toho planu a len ich tym podrazdim... a potom som sa velmi bala, ze v TN porodnici teraz nestihaju, ze tam maju frmol, ked zavreli Ilavu... ale pises ze sa to dalo? 🙂 tiez by ma zaujimalo este, ci si mam brat nejake oblecenie pre babatko, nejake dupacky, capicku, zavinovacku... ci to sa tam dava erarne? a len pri odchode mu dam oblecenie z domu? viem, ze chcem toho vela vediet, ale uz zacinam mat z toho obavy. Tak vopred dakujem za odpoved... 🙂

lila69
22. okt 2013

Ja som rodila tiez v tn nemocnici a nemozem si stazovat. Maly sa narodil 17.10 a vsetko prebehlo rychlo a v pohodke. Pri porode som mala dr. Gamana. Bol fajn, poprosila som ho ze nechcem nastrih, ani nestrihal troska som sa trhla ,mam par stehov ale uz v ten den som si v pohode sedela.
Porodny plan som nemala ale pytali sa ci mam. Tak si ho kludne napis so vsetkym co tam chces a pri prijme ho prekonzultujes. Plno na oddeldni neni, je tu dost volnych izieb.
V pohode a velmi fajn su aj sestricky na novorodencoch. Chodia sa na izby pytat ci daco netreba, k detickam sa tak milo chovaju, pekne ich oslovuju. Napomocne su aj pri pomoci s kojenim.
Pre babatko potrebujes plienky,mast na ritku, vatove palicky do usiek a vlhcene servitky. Este by som si vzala dudlik a ciapocku.
Ja som s nemocnicou v tn spokojna, nemozem sa stazovat ani na porodnicu ani na oddelenie novorodencov.

maryzabeth
22. okt 2013

@lila69 Dali ti babatko hned po porode na brusko? 🙂 trosku som kludnejsia, ked citam ze si bola spokojna a aki su tam vsetci dobri 🙂 a plienok si kolko spotrebovala za pobyt? bude stacit to balenie novorodeneckych kde ich je asi 28 ks? a co sa tyka navstev, tak su cely den navs. hodiny? moze sa s babatkom na chodbu pokial je vsetko v poriadku?

lila69
22. okt 2013

Ano dali mi ho na brusko. Plienok budes potrebovat asi to balenie 43 kusov - ak by si bola dlhsie kvoli zltacke tak aj viac. Neboj sa nic, budes spokojna 🙂 Navstevne hodiny neviem presne ale kludne aj kolo siedmej vecer sa este da. A ano, babqtko moze ist na chodbu s tebou.

maryzabeth
22. okt 2013

@lila69 a pocas ten prvej doby porodnej, pokial teda niekto dlho caka kym sa otvori a moze tlacit, tak da sa tam vyuzivat sprcha alebo teply kupel? 🙂

lussi2
22. okt 2013

@maryzabeth mozes pouzit vanu, sprchu, fit loptu a aj masaz krizov od manzela.) to mne veru velmi pomohlo.vsetko tam mas k dispozicii. ja som vyuzila sprchu.najlepsia je chodza, z lopty som sa nemohla postavit a do vane uz vobec nie. uvidis co ti bude vyhovovat🙂 druzim palce.)

maryzabeth
22. okt 2013

@lussi2 mne aj teraz najviac na bolest krizov alebo celkovo, ked mam bolesti, pomaha teply kupel vo vani... No pri porode teda neviem :D to bude asi trosku ina bolest 🙂 a videla som na fotkach, ze v tej prerobenej oranzovej sale je vana priamo na sale, alebo sa mi to zdalo? to sa akoze rodicka "kupe" priamo na sale? a este na porod mi staci nejaka stara nocna kosela z domu? nemusi byt rozopinacia, ze? mam kupene aj 2 kosele s tymi gombickami na prsiach, na kojenie, ale na porod mi staci asi aj stara ze? 🙂 dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre