Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

rikarr
9. feb 2010

páááni aká modelka--že 54cm 😨 gratulujeme a želame mliečka dostatok 😀 😎

ja som bola včera na prietokoch ..robil mi ich hlavačik 😨 alebo hlavaček????tušim hlavačik to je .... ale tam bolo ludiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 45 min. som čakala,okno v čakarni ani jedno -na paradu,ešte že je všetko OK....malý je malý 😀 2200g ale to bohato stačí,ešte čosi na seba nabalí a može sa gulať von 😀 😎

bebel
9. feb 2010

JJa 🙂 pridávam sa ku gratulantom 😵

giza
9. feb 2010

Jja - tak a uz je tu ta ruzicka!!!! dufam ze vsetko ok??? aj zelam kopu zdravicka 😉 🙂 ...

Rikarr, veru krasne miery ma Karolina.... 😉 aj tvoje bude mat, mrzi ma ze to Jja asi neslo spontanne ale dufam ze i tak to bolo v pohode ak jej aj vyvolavali porod, vies nieco viac Erytea???????? sem s tym...

Lulu - mam to napisane pod citatom, ze co som...si si to ani raz nevsimla?? 😅

Dula....nie som PA, to je tu Martinano... 😉 ale momentalne zije v zahranici i ked je odtialto a aj sem obcas nakukne do TN, pride domov.... 🙂
Veru kto vie kedy sa opat uvidime obe.... 😨

Lulu pytaj sa a ak je to osobne, napis IP...alebo si pozri moj mail v prekliku na predoslej stranke ho najdes, aj moje mobilne cislo... 😉 bojis cisarskeho opat? -tusim si to tu spominala (?)..

lulu723
10. feb 2010

Giza prepac ja som si to nevsimla 😅 ale uz mi pisala do IP Martinano tak teraz cakam na odpoved,ale dakujem aj tebe.sem tam to tu citam a som sa cudovala,ze tak toho vela vies 😉

a praveze ja sa bojim prirodzeneho.bojim sa,ze sa mi roztrhne maternica pri kontrakciach a neviem si stym dat rady.viem,ze je to skoro na toto vsetko mysliet,ale radsej budem skor informovana ako ked uz bude neskoro.aspon sa z tym strachom nejako popasujem.a vobec netusim ani kde mam prach bolesti sice neni som ziadna citlivka a asi by som to zvladla,ale to nemozem takto dopredu hovorit kedze som na zivo poriadne kontrakcie nezazila 😒

dahlia23
10. feb 2010

jja, aj ja gratulujem. 😵 😵 😵
tých 54 cm je obdivuhodných 🙂

ja som bola včera v poradni, predvčerom večer ma začali chytať bolesti (zrovna keď mm bol preč a bola som sama s Lenkou) v cca 8 min. intervaloch. ale po 3/4 hodine to prešlo. akurát som sa začala otvárať, takže na niečo to dobré bolo. vraj je reálne, že do konca týždňa porodím. takže dneska pôjdem pekne na cvičenie pre tehotné, lebo zajtra sa mám prísť ukázať do nemocnice. tak nech tam zbytočne nechodím dvakrát 😀 si to rovno odrodím 😀

jaj, chcela by som to už mať za sebou.. po včerajších pozitívnych slovách mojej doktorky som vydrhla chladničku aj mrazničku, popratala Lenke hračky, ešte chcem povysávať, umyť podlahy a konečne dať dokopy postieĺku pre malého. zatiaľ je to skladisko 😅 tak snáááď to vyprovokujem. 😅

včera sa mi dokonca mm podarilo presvedčiť, nech zapracuje aj on, tak sa smejeme, že malý mu bude po pôrode šťuchať do čela, či sa mu to páči 😀

idem na to vysávanie, nech je to čím skôr 🙂

lenkaaninka
10. feb 2010

ahojte
chcem sa spýtať či niekto neviete kde sa v tn chodí na sono v 20 tt na tu morfologiu že to neni v nemocke ale niekde až dalej....
zatial som sa neobjednala lebo sa nemôžem dovolať ale snád sa mi to podarí v priebehu dna...díky zatial 🙂

dahlia23
10. feb 2010

lenkaaninka, to sono robia v budove oproti lekárni Arnica. je to Cegys. www.cegys.sk 😉 na stránke je aj presná adresa a mapa 😉

rikarr
10. feb 2010

no malý nebude nejaký valibuk, aj jeho sestra bola krpatá ale o tom šla lahšie von 😀

dahlia -pridi aj k nam upratať 😀 ja nevladzem nič a je tu brajgel aj v nejakej osade 🙄 ale tak ma všetko boli a pukaju všetky kosti že som ako 100 ročná babka

lenkaaninka
10. feb 2010

dahlia diky idem pozrieť....baby tak vám závidím že už končíte ja som nemožná teraz a to mám dve deti doma a v septembri staršia do prvej triedy mimčo a mladšia do predškolskej asi ma natiahne alebo budem prírodná blondína 🙂

v prvom rade vám držím palce nech máte čo najmenej bolestivý a nekomplikovaný pôrod... 😉

potom hodne infošky čo a ako v tn nemocnici ...

lenkaaninka
10. feb 2010

ozaj a ako je to spoplatnené ked mám vymenný listok od môjho gyndoša...neviem je tam písané že ked na žiadosť pacientky tak 2o euri je to tak či ?

erytrea
10. feb 2010

lenka ja som do cegysu volala vcera ale podarilo sa mi to asi na 5 krat lebo mobil bol stale off a tak som sa objednala na buduci tyzden, je to rozna taka tusim do zlta budova oproti lekarni arnika bol tam kedysi pred tym dr.chlapecka ale vchod je od hasicov, neviem ci som Ti pomohla, za sono sa neplati staci Ti len vymenny listok od gyndosa + tusim € 6 ked chces aby Ti doki dal k tomu aj pokec, plati sa potom az za 4D sono ale to az cca 22 az 24 tt.

lenkaaninka
10. feb 2010

no mne ten moták gyndoš môj napísal do 16tt včera tak neviem ani v ktorom som tu mi píše 18 tt tak ani netuším tak ma objednali za mesiac...a tam má sono že sa to dá precvaknúť na 3d ??

dahlia23
10. feb 2010

lenkaaninka,
keď máš lístok od lekára, tak sa neplatí nič, je to vlastne to sono, čo robievali predtým v nemocnici.
a majú tam 3D/4D, takže môžeš si fotečky z 3D odniesť alebo video. ale to neviem, či sa vopred objednáva, alebo Ti to pri tom jednom vyšetrení urobia.
ja mám doma fotky z 3D a urobil mi ich pri morfológii v 20tt. akurát za ne som platila, ale už fakt neviem koľko.

rikarr,
neboj, v 36tt sa ani mne ničoho nechcelo. ani teraz by som to nerobila, keby ma nebola doktorka povzbudila, že je reálne porodiť do konca týždňa. ale vidím to blede. namakala som sa jak kôň a zatiaľ žiadna odozva. iba čo som unavená. ale aspoň máme poriadok. 😀

kolumbia
10. feb 2010

giza dakujem v pondelok idem na poradnu tak si ich vypitam lebo uz tri dni trpim bolestami a aj zvraciam

giza
10. feb 2010

Lulu - prave som bola u mamicky, ktora porodila po cisarskom druhe vaginalne pri MUDr. Krkoskovi a v pohode... 😉 da sa to, len sa nebat...nestava sa take, ze by dovolili aby pacientke praskla maternica...na to si davaju velky pozor, popravde viaceri potvrdili (aj lekari aj maminy aj PA co som sa pytala), ze take sa stane ozaj za xy rokov 😉 ...lenze teba sa to asi nebude, kedze mas kratko po poslednom cisarskom ( musi byt aspon 2-3 roky) - v kazdom pripade uvidis ako poriesia - som sama zvedava.... 😉

Lenkaaninka rozpatie 2. tyzdnov ...hm stava sa...a ty vies kedy k tomu? 😅

Kolumbia - vela stastia... 😉

lenkaaninka
11. feb 2010

hej giza presne viem 27.10 lebo to bolo po dlhom čase nebol polovičiak doma a hned sa zadarilo 😀

rikarr
11. feb 2010

juj dahlia ja som taká lemravá od začiatku tehu až doteraz 😀 škoda že som neni medved,by som sa iba zobudila a porodila 😀 😀 😀 😀 😀

toto počasie tiež moc nepridáva ...oničom ...už by sa to mohlo topiť

lenkaaaninka - tak to sa teda parádne zadarilo 😀

lulu723
11. feb 2010

Giza trosku si ma aj ukludnila ked si napisala,ze v pohode porodili prirodzenym sposobom.ja sama som tiez zvedava co mi na to povedia,lebo jedny vravia,ze v klude mozem rodit normalne dalsi zase,ze to musi byt cisarsky ked je tak malo od prveho porodu tak ja fakt uz neviem,ale ved bude ako bude.

a inac sa mam fajn babatenko mi rastie 18.2. idem na krv a moc a uz som aj pocula,ze sa da teraz zistit co budem mat,ale neviem ci si mam o taketo nejake vysetrenie poziadat a kde to robia ved uvidime 😉

dahlia23
11. feb 2010

rikarr, o lemravosti by som vedela písať básne.... keby som nebola lemravá 😀 😀 😀 😀
na kontrole všetko ako v utorok, takže mám prísť o týždeň, z čoho bol mm veeeeľmiii sklamaný, že akože idem domov 🙂

takže už zas sa mi nič nechce, stratila som motiváciu. 😀
s tým medveďom je to dobrý nápad, ja by som si tie 2 týždne veru aj schrupla 😀

giza
11. feb 2010

Lulu zalezi od tvojho gynekologa a aj od rozhodnutia porodnika pri nastupe do porodnice...neviem podla coho sa to vsetkeho rozhoduje, mozno Martinano by ti vedela definovat viac.. 😉

Dahlia tvoje nastartovanie na "hniezdenie" je normalne mat aj mesiac vopred pred porodom, takze lemrousky celeho sveta pripajam sa !!!! 😀 😀 😀

Apropo niekto sa tu pytal spatne kedy zacat cvicit v tehu a mne to neda sem nehodit tento krasny web: ( fandim im a aj spolupracovat budeme dufam v buducnosti)
http://www.anidestudio.sk/titulka/tanec-pre-bud...

ak mate chut je to dobre omrknut 😉 (hodte potom infosky ako bolo ktora skusi)
😉

Lenkaaninka -tak to mas najistejsie si dat tu do "kalkulacky tehotenskej" a vies ako ti to vychadza aj bez ich vypoctov, oni sa spoliehaju na cyklus+ velkost babatka...a to nie je vzdy plne smerodatne...viem nielen z vlastnej skusenosti... 😒

erytrea
11. feb 2010

ahojte

dnes som videla malu KAROLINKU, bola som ich pozriet v nemocke, malicka je uuuuuuuuzasnaaaaaa, krasne babo, ma cierne vlasky a je strasne peknucka 😵 😵 😵 😵 😵 maju super izbu a su oki 😵 ved ked pride jja domov tak isto prida nejake foto 🙂 😵 🙂

giza ja som sa pytala na to cvicenie, ale toto ma nejako ne to 😝 inak dnes som bola u dokiho na tlak a tiez som tam videla tento letak ale ja som myslela cvicenie na dlhych honoch. btw-tie Tvoje letaky som tam nenasla 😒 vsetko som prehladala ale nic.

dahlia23
11. feb 2010

erytrea, to cvičenie na Dlhých Honoch je super. teraz to býva v Družbe na 1. poschodí, keďže KC Dlhé Hony vysťahovali a teraz tam sídlia akurát tak bezdomovci. 😠 Lebo tam mala stáť nejaká hypermoderná budova, na ktorú v čase krízy asi nenaškrábali 😠
cvičenie vedie Zuzka Duncová, ona je pôrodná asistentka, ja som mala to šťastie, že som ju mala aj pri pôrode. 😵 a má asi tie najrelevantnejšie info, čo sa týka pôrodov a nemocnice a tak. cvičenie býva každú stredu od 17.00, rozdelené je to tak, že sa diskutuje, a potom cvičí. a tiež sa robia "výlety" do nemocnice - na pôrodné sály a na novorodenecké oddelenie. ja osobne si myslím, že je to najlepšia forma prípravy na pôrod (mne to teda určite pomohlo) 😉

erytrea
11. feb 2010

dahlia presne o taketo infosky som mala zaujem, len sa chcem este spytat ze od kedy sa asi tak chodi na taketo cvicenia, ja som uz sice skoro 20 tt ale este mi brusko moc nie je vidiet no uz by som sa aj isla kuknut 😵

vanitka
11. feb 2010

erytrea, pokojne, niektore maminy tam chodili aj omnoho skor 🙂 ak si tehulka, urcite ta nevyzenu, aj keby si brusko nemala ziadne 😀

pink_lady
11. feb 2010

Ahojte kocky, ak pamatate Liviu, v noci sa jej narodil tomasko - 3100g a 51 cm 😵 😵 😵 Vcera ju prijali, ze jej to rano vyvolaju, a asi sa Tomasko zlakol, lebo sa vypytal na svet sam 😎

dahlia23
11. feb 2010

erytrea, úplne pokojne môžeš už chodiť, ak nemáš žiadne problémy. 😉

giza
12. feb 2010

pinky 😉 ...to sa ozaj stava zriedkavo...v cudzom prostredi a predsa...zeby to na niekoho aj opacne posobilo (?) nez je zvycajne...mama sa zlakne a vsetko sa stopne - obvikla situacia.. 😒 , ale toto...hm-hm-hmmm

giza
14. feb 2010

No tu je ale ticho....dahlia,erythea,rikarr, lulu....???

Dychate, narocny Valentinsky vikend to musi byt 😀 😀 😀 .. 😉

dahlia23
14. feb 2010

no, ja som bola večer ešte pozrieť volejbal, že malého vyprovokujeme, nech už vylezie. a nič. 😀

giza
15. feb 2010

no 2 tyzdne este mas ak aj 3. nie v pohodicke cas...len ho nechaj nech si to s tebou vychutna a nabazi sa i on.. 😀 😉 , viem ze ty uz toho mas dost davno ako kazda tehulka pri konci....ale co neurobis pre jeho spokojnost, nech si to vychutna uz nikdy spat v brusku nebude....a mozno to potrebuje ani nevies preco vsetko...(?)
juuuuuu ze volejbal 😕 😕 aj ja by som si sla zahrat 😵 😵 😎 ...vianocne kila ma neopustaju....

Maminy len vam tu chcem hodit taku nevtieravu ponuku/pripomenutie/, ze uz tento stvrtok budem v tom RC Juzancek o 17. hod...diskutovat o com ktora bude potrebovat....budem sa na vsetky tesit a dufat, ze si tam nebudem rozpravat sama so sebou.... 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre