Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

lujza123
16. jún 2010

@andzi zalezi na tom preco ti lekar odporuci CS, oni to isto zvazia ale pokial ten dovod nebude zavazny tak ta nechaju skusit porodit normalne. Prirodzeny porod je omnoho lepsi pre mamu aj dieta, normalne sa da porodit aj po 1 CS. Napriklad deti po CS maju slabsiu imunitu ( nenakazia sa prvymi potrebnymi bakteriami ), vacsiu nachylnost na novorodenecku zltacku, kedze CS je dost zavazna operacia mama moze mat problemy s ranou, horsie sa rozbieha kojenie....atd atd. Nehovoriac o tom ze kym ine maminy po par hodinach, dnoch uz behaju, vytesuju sa z drobca, po CS sa ledva zdvihnes s postele, a prvy den - dva svoje babo uvidis kazdu 3 hodinu . Polroka po CS sa neodporuca moc cvicit a brusaky uz vobec nie takze poporodne "pneumatiky" tak rychlo nezmiznu.....
Mne najviac vadilo ze ked som sa po akutnej sekcii "prebrala" , nemohla som sa pohnut, nadychnut ani zakricat netusila som ci moje dieta zije, kde je,co to je, ako vyzera...doniesli mi ju 3 hodiny po porode , bola som este totalne mimo s liekov a infuziek, nedokazala som ju ani chytit na ruky ... a s tej kukly v ktorej bola zavinuta som ju odbalila az druhy den a konecne videla ze ma rucicky nozicky

andzi
16. jún 2010

To áno, to je všetko pravda, ja by som chcela rodiť normálne, určite sekciou len vtedy ak by bolo otočené KP alebo z iných závažných dôvodov, ktoré by som asi išla vopred skonzultovať za primárom. Nechcela by som len tak čakať na deň D, že ako budem rodiť. Jasné, že aj normálny pôrod sa môže skomplikovať tak, že sa skončí sekciou, ale radšej prežijem pár hodín v bolestiach a porodím normálne ako sekciou, pokiaľ nebude nevyhnutná.

Ozaj, už sa zmenil prístup TN nemocnice pokiaľ ide o EDA?

lenkaaninka
16. jún 2010

@erytrea gratulujem k synovi nech ste zdravučkí a rýchlo doma 😉

giza
20. jún 2010

Lenkaaninka plati sa hned po porode, kym tam tatino este s tebou tie dve hodky moze ostat....mozno sa stretneme(budem tam v priebehu tychto dni ako dula jednej mamine) a ak nie, tak prajem dobry priebeh, privetivi a hlavne sviezi v tomto uprsanom pocasi personal... 🙂 😉

co sa tyka CS, tak som skor za to potrapenie (je to vzdy lepsie risknut normalne porodit ako CS, pretoze ovela lepsie sa telo zotavi po "potrapenom porode" ako po CS - mam skusenost a nielen svoju pre takyto postoj/nazor ) - jasne, ze je lepsie ak je odporucanie pre nejaky dovod VAZNY! ist a vopred sa dohodnut na termine ( lekar nie je podstatny, v danych vykonoch by som brala kazdeho jedneho co tam pracuje, hlavne nech nie je unaveny) 😎 😅 ...

Lujza - hej to co opisujes na sestrickach casto plati i na lekarov, ze sa tiez len pozeram 😕, ze este vladzu ( a to nenarazam len na detske ci porodnicke -aj na chirurgicke a pod...to mam bohatsie zazitky 😖 )...

giza
20. jún 2010

hups -som si nevsimla najaktualnejsich prispevkov, ale vsetko sedi az na teba Lenkaaninka - bo ty to mas este dost daleko...pekne kinderkuj, mate casuuu...sa mi to pise co?? 😀
Pokial ide o EDA meni sa to pomaly ale isto...boli ustretovejsi posledne az ma to zarazilo...treba skusat...clovek nikdy nevie andzi 😉

mata35
20. jún 2010

Kočky, ja som v TN rodila takmer pred 2 rokmi a som smutná, že sa sestričky na novorodeneckom oddelení nespamätali a chovajú sa stále rovnako /česť výnimkám/. Bola som z nich znechutená. Ja som tam bola s tretím bábom, až tak som ich nepotrebovala, ale boli tam pri mne baby, čo mali prvé a nevedeli ani plienku dať, o kojení nič. Oni kašľali na ne, ešte ich zrýpali, ako to robí. Jedna tam bola v takom stave, že stále len plakala a plakala. Škoda, že toto fórum tu nečíta primárka a vrchná sestra, mali by, možno by nás matky pochopili a uznali, že sú tam pre nás.
A tá stará tlstá - fúzatá tam ešte robí?

bambibam
21. jún 2010

Ahojte všetky baby ..... No neviem čo si mám s týchto názorov vybrať, jedno viem, že byť v nemocnici na hociktorom oddelení nieje zrovna to po čom túžime najviac. 😖 😖 😖 Dúfam ,že ked už ma sem tam prepadajú myšlienky o pôrode tak to nedopadne tým najhorším zážitkom. 😲 😝 Ako budem rodiť ešte netuším a myslím si že to sa rozhodne pár minút pred samotným pôrodom. Nerozumiem akurát tomu ,to Vám obvodný lekár napíše ,doporučenie na cisársky a v nemocnici sa rozhodnú? To potom predoperačné robia hned v nemocnici alebo pár dní pred pôrodom si ich vybavíte. Ja by som bola za prirodzený pôrod ale neviem si ani predstaviť ,ked sa malá neotočí na pôrod KP. Môže byť pri takom pôrode manžel ? Alebo tam manžela pustia len ked nepredpokladajú žiadne komplikácie?

lenkaaninka
21. jún 2010

giza hej no ešte chvilku ale tak oproti 36týždnom je to malina... 😉 ja to beriem pozitívne prídem odrodím a po 4 dnoch ideme domov 😀

aduliak
21. jún 2010

ahojte.....dnes som objavila vasu temu a kedze sa chystam rodit v TN, tak sem patrim 😀 😀 😀
chcem sa vas spytat na tie cvicenia,co byvaju na Dlhych honoch...treba sa tam objednat,alebo staci prist? od ktoreho tt sa tam odporuca zacat chodit? bude to aj cez prazdniny byvat? kedy sa staci ist pozriet do nemocnice na porodnicu? dakujem 😀 😀 😀

liviaf14
21. jún 2010

@mata35 ja som rodila začiatkom februára, mám prvého syna, vedela som základy starostlivosti, kojenie som mala naštudované, ale aj tak som "hučala" po výstupe jednej kravy sestričky, a tešila som sa domov už. malý sa na prsko chytil krásne, akurát mal od začiatku reflux, ale to mi nikto nepovedal, prišla som na to po 3 týždňoch a ďalší mesiac trvalo, kým sme s mm zistili ako malému pomôcť, keď ho mliečko páli v hrdielku a pusinke..... čo sa pomoci od sestričiek týka, tak poslednú noc mi jedna vysvetlila ako polohovať malého po kojení a hneď mi tam potom lepšie spinkal. inak čo sestrička, to iná rada, tak babo raď.......... 😅

lenkaaninka
21. jún 2010

liviaf no to sme tu už písali že by to malo byť jednotné čo sa týka rád o dojčení a podobných veciach lebo potom len mamičku domýlia...

lulu723
22. jún 2010

Ahojte no ja sa praveze tohoto dojcenia obavam,lebo pri malej som nenasla spravnu techniku aj ked malinka otvarala ustocka a hladala cecik nejako mi to neslo a ked sestricky videli,ze sa uz 15 minut trapim tak jej dali flasku ☹ potrebovala by som,aby tam niekto prisiel a pekne krasne vsetko vysvetlil tak ako sa ma dojcit a hlavne nestresovat.

@giza vcera som bola v poradni a male je stale otocene KP co samozrejme sa ma cas este otocit.krcok mam uzatvoreny a babo vazi zhruba okolo 1200g co zodpoveda nejakemu 28tt to aspon vravel doktor.a povedal,ze to urcite nebude väcsie ako to prve takze budem mat asi 2500g babo.uz som kupila aj mini ciapocku cislo 34.Erika mala hlavicku 32 takze to bude asi dobre 😀

moncika15
22. jún 2010

@aduliak ahoj 😀 ja si nexam od teba poradit . rodis xvylu predomnou tak hadam mi neopiseskrvaky 😅

aduliak
23. jún 2010

@moncika15 ahoj monci....tak sa aj tu stretavame 😀 ja sa dnes chystam prvy krat na to tehotenske cvicenie, tak som zvedava 😀 aj ty chces rodit v Trencine? 😀

moncika15
23. jún 2010

@aduliak no nemam moc na vyber 😅 do PN by som nesla a Topolcianky nestiham 😀
skoda ze nemame blizsie termin mohli sme rodit spolu 😎

aduliak
23. jún 2010

no veru, to iste mi napadlo, ale vsak mozno budem prenasat a ty o tyzden skor a stretneme sa 😀 😀 😀
a na tehu cvicenia do Tn to mas asi daleko, co? 😖

andzi
23. jún 2010

@aduliak stačí ti tam jednoducho len prísť, cvičenie vedie Zuzka Duncová, je to super, len sa zapíšeš do zoznamu a platí sa aj nejaký poplatok, neviem koľko tuším 1,2 € alebo viac??? neviem, ja som vždy dala viac. Chodia tam väčšinou tehotné vo vyššom štádiu tehotenstva okolo 30tt a vyššie.

aduliak
23. jún 2010

@andzi dakujem 😀 citala som,ze je to od 20.tt 😀 tak tam budem asi s najmensim bruchom 😀 😀 😀 aby ma tam vobec pustili 😀

aduliak
23. jún 2010

@andzi a ty tam nejdes dnes? 😀

andzi
23. jún 2010

@aduliak ja som prišla asi v 24tt a tiež tam po mne všetky tehotné kukali, že aha, tá nie je asi tehotná, mne bruško vtedy pod voľným tričkom takmer nebolo vidieť

andzi
23. jún 2010

@aduliak nemôžem, som na PN-ke a vychádzky mám len od 14.00 do 16.00

andzi
23. jún 2010

@aduliak ale budem rada, ak mi povieš večer, čo vravela Zuzka, ona vždy navrhuje aj termín, kedy slúži a vtedy si môžu ísť tehotné pozrieť pôrodnicu aj novorodenecké. Keď to dnes bude hovoriť tak mi prosím ťa daj vedieť kedy. Ja som chcela takto ísť už pred mesiacom, lenže keď som Zuzke volala tak povedala, že sa nedá, lebo mali všetky pôrodné sály preplnené. Ona vždy potom na svičení navrhne nový termín, ale teraz keď nechodím, tak sa ho nedozviem. Ďakujem

aduliak
23. jún 2010

@andzi ja som na tom podobne.....asi ho budem musiet nejako nafucat 😀 😀 😀 a chodi tam vela tehuliek?
a skoda,ze nemozes prist 😠

aduliak
23. jún 2010

@andzi ok, dam vediet....snad nezabudnem, lebo asi uz mam tehu zabudlivost 😀 😀 😀

andzi
23. jún 2010

@aduliak ako kedy, niekedy aj okolo 30, niekedy menej, záleží asi ako majú baby čas a aj aké je počasie. 🙂 Nezabudni prosím na mňa, ja by som chcela ísť aspoň tú pôrodnicu pozrieť. Budem aj pokračovať v cvičení, ak ma lekár vypíše do práce, ale to neviem zaručiť, či mi to dovolí chodiť cvičiť. Niektoré cviky sú tam aj dosť náročné, mňa pri nich bolelo k krčku, tak tie radšej necvič, ak ťa to bude bolieť alebo budeš cítiť tlaky. A ak sa ti dá vezmi si svoju karimatku, lebo väčšinou je ich tam málo.

moncika15
23. jún 2010

aha tu sa to riesi 😕 co si ma nezavolala
@aduliak 😀

aduliak
23. jún 2010

@andzi dakujem za rady, zajtra podam infosky 😀

aduliak
23. jún 2010

@moncika15 😀 😀 😀 neboj, vsetky infosky som ti napisala 😀 😀 😀

moncika15
23. jún 2010

@aduliak
@andzi stretneme sa na exkurzii v porodnici 😀

andzi
23. jún 2010

@moncika15 dik, tak na mna nezabudni budem sa tesit na infosky aj na tu exkurziu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre