Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

miskadusko
11. nov 2011

@lucka0701 ja som tiež v takomto období ležala v nemocke tri dni ale ja kôli tomu že som mala zlé výsledky CTG a slabé prietoky a malinká bola strašne malinká tak ma hospitalizovali akokeže aby zistili prečo prestala priberať ale na nič neprišli tak som išla za tri dni domov. a o dva týždne na cisársky. tak ked tam budeš ti určite bude robiť ultrazvuk tak aspon sa dozvieš polohu a ak bude koncom pánvovým aspon si hned vybavíš ten cissárky. ja som to tiež tak spravila. na vizite som primárovi povedala že normálne rodiť nebudem chvílu sme sa kôli tomu "škriepili" ale potom nemal na výber. tak vela šťastia, odvahy a pevné nervy lebo niekedy je to tam o držku. Ale nie vždy, neboj bude dobre 😉

nikita308
11. nov 2011

@lucka0701 Ahojki... tak prietoky mám v poriadku, bábo je otočené dolu hlavičkou, Hlaváčikovi moc do reči nebolo a potom už ani mne... 😕 na pohlavie som sa ho ani radšej nepýtala... 😔 a vážime 2600 g, zodpovedáme danému týždňu, tak hádam na 3000 g vytiahneme... malá mala 2800 g keď sa narodila, ale veľmi rýchlo to dohnala...
A čo to čítam, máš ísť do nemocky??? To kvôli tomu, že ti tvrdne bruško? Bo mne tvrdne dosť a hlavne v noci, normálne sa zobudím a čakám kým ma začne kopať, aby som mala istotu, že je o.k. 😕 No ak by si šla, tak nech si hlavne v poriadku aj s bábätkom... 🙂

zuzkabeno
11. nov 2011

ahojte,
ja si veľmi chválim Dr. Ladeckú v TN, je mladá, úprimná, dokonca ma aj rozveselila, jej správanie super. Teším sa že sú aj ženy gynekologičky, veď kedysi pri pôrodoch bývali len ženy a koľko detí sa rodilo, veľa žien malo aj 7 detí. Osobne si myslím, že muži sa na tento odbor veľmi nehodia, zbytočne všetko urýchľujú, to je to mužské rýchlo-rýchlo. Oni sú proste takí, hodia sa k nim skôr technické povolania.

lucka0701
12. nov 2011

@miskadusko no tato noc bola super, nechcem to zakriknut ale ani ked som z WC isla ma moc brusko nebolelo, mama mi poradila, ze nemam ani na chrbate spavat...takze zatial do nemocnice nejdem a asi pomohlo aj zdvojnasobenie davky Magnezka...v piatok by som mala ist na prietoky, tak zistim ako je tam ulozeny...a dakujem moc za rady 😉
@nikita308 super 🙂 , som rada, ze je vsetko ak 😝 o ma byt, kludne si sa ho mohla spytat na pohlavie, kamoska takto tiez sa ho pytala na prietokoch, ci by jej malu ukazal, ze ju videla naposledy v 24tt a v pohode jej ju ukazal!.
@zuzkabeno ona je taka blondina?? bo sa mi zda, ze raz ma vysetrovala a miestami bola super a miestami taka odmerana...a mas pravdu, muzi hrrr hrrr a vôbec sa nevedia vciti do koze zeny...

miskadusko
12. nov 2011

@zuzkabeno ja mám zase taký názor že k žene gynekologičke by som išla až v tom najkrajnejšom prípade, ale to je u každej z nás o pocitoch a skúsenostiach. Hlavne že sme spokojné každá s tým svojim. to že chlapy by mali robiť skôr technické povolanie zase nepasuje všetkým, tak prečo ich hádzať do jedného vreca ??? 😉

miskadusko
12. nov 2011

@lucka0701 nemáš za čo dakovať, čo sa tíka tých rád, ak niečo tak kludne napíš, hlavne sa držte a vela oddychuj 🙂 neboj, to doválčiš do zdarneho konca... 😵

kuschel
12. nov 2011

Ahojte! Touto cestou by som chcela poďakovať pánovi primárovi dr. Kaščákovi, za umožnenie odchodu z pôrodnice po 24 hodinách po pôrode. Ďalej sa chcem poďakovať pani primárke novorodeneckého dr. Oríškovej, za prepustenie môjho bábätka po 24 hodinách po pôrode a za vykonanie všetkých skríningových vyšetrení môjho bábätka. Veľmi ďakujem skvelému tímu pri mojom pôrode 2.11.2011 Dr. Hlaváčikovi, asistentke pani Dolešiovej, Kristínke Mahríkovej, môjmu manželovi a kamarátke Miške Chlebanovej. Ďakujem aj za umožnenie podávať si homeopatiká. Pôrod s homeopatikami bol môj najlepší a to bol už tretí.
Ďakujem sestre z novorodeneckého Erike Pelechovej za veľmi milé a ústretové správanie k maminám a bábätká. Keby všetky sestry pri detičkách boli také ako pani Erika, nebojím sa moje dieťa nechať v nemocnici. Mám z tohto pôrodu a pobytu v nemocnici veľmi dobrý pocit...jasné, že ešte nejaké maličkosti sú tam, čo treba vylepšiť. Po prvý krát som s nikým nebojovala. Pekne som sa dohodla a cítila som sa ako kráľovná so svojimi rytiermi.

kuschel
12. nov 2011

Zabudla som poďakovať pediatrovi, dr. Gavendovi, že prišiel hneď na druhý deň pozrieť k nám domov bábätko.

zuzkabeno
12. nov 2011

@lucka0701 Ano blond, je tam len jedna žena gynekologička, asi tam ani nie je dlho, na mňa pôsobila veľmi dobre, tak že ju to baví aj pacientovi niečo vysvetliť, mňa to strašne znervozni keď sú lekári vážni, potom si myslím že je veľký problém. Mne to strašne liezlo na nervy keď stále pozerali medzi nohy, išlo to veľmi pomaly, tak mi dali vyvolávačku, lebo som to 1 týždeň po termíne a veľké dieťa 3,8 kg.

lucka0701
12. nov 2011

@zuzkabeno no moja, by si bola prekvapena kolko mladych doktoriek je tam uz....mna vysetrovala este aj Dr.Bacinska a ta je hotovy anjelik 🙂 , mladucka a velmi super a kamosku pred mesiacom odrodila taka ciernovlaska, tiez super vraj doktorka....takze posupne tam doktorov pribuda 🙂 a tebe hned ta vyvolavacka zabrala? Ci ti ich dali vyse?
@miskadusko dakujem aj tak, snad to dotiahneme do konca 😉

janette4
12. nov 2011

@kuschel gratulujem k bábätku. 🙂 a to sa ti ako podarilo dosiahnuť,že ťa pustili po 24hod.domov,aj s bábätkom?

zuzkabeno
12. nov 2011

Mne tá vyvolávačka zabrala na prvý krát, panvové dno sa mi až príliš uvoľnilo, pôrod dobre, ale potom som mala problemy s chôdzou, keď som sa postavila, celá tá tiaž doľahla na panvové dno, nemohla som chodiť, až po 2 týždňoch ako-tak, po mesiaci v pohode, ale ešte ma to 3 mesiace trochu zabolelo,ale iba keď som si obúvala ponožky. No mala som dosť veľké brucho, čítala som že vtedy sa maternica horšie sťahuje a pôrod trvá dlho, bola som aj rada, že nemusel byť cisársky.

lienka55
12. nov 2011

@kuschel
@janette4 tak to by aj mna zaujimalo ako si to docielila ?? 😉

lucka0701
12. nov 2011

@zuzkabeno a ked ti zabrala vyvolavacka po kolkich hod. si porodila??? Joj, tak to mozes byt rada, ze hned prva zabrala...bo co som tam videla niektore, tak tie dopovali aj 4dni 2x denne a tie bolesti ☹ ....

zuzkabeno
12. nov 2011

po šiestich hodinách, ale ja už mám druhé dieťa. Pri prvom mi dávali tiež akúsi inejkciu - že na uvoľnenie, ale to tiež urýchľuje, ale to som tam pri prvom bola už 24 hodín, sestričky hovorili, že som prišla skoro.

lucka0701
12. nov 2011

@zuzkabeno tak sestricky su akosi moc niekedy mudre...NIKTO nevie odhadnut dlzku porodu ani doktor...kamoske Hlavacik povedal, ze ma este cas, ze aspon 3hod a ze si stihne aj kavu dat a akonahle odisiel, tak hned zacala rodit a behom 30min mala dcerku!! kiezby bol kazdy pôrod rychly a mamicky nenechali tolko trapit 😢

zuzkabeno
12. nov 2011

Mysli na to pozitívne, že to pôjde dobre, to je tiež dôležité, vtedy sa lepšie uvoľníš a uvidíš že to pôjde lepšie, keď sa bojíš, tak to ide pomaly ako u mňa, treba sa veľa hýbať, potom to ide dobre, mysli na to že kedysi rodili ženy doma a zvládli to aj samé. Mysli na to pekné a že už nebudeš mať to veľké brucho a že v prírode je to samé zariadené tak aby to fungovalo, lekári sa niekedy robia dôležití ale prirodzene je to nastavené tak, aby ten pôrod dobre prebehol úplne sám. Nechaj sa tým unášať a nebráň sa. Asi je to ťažké uvoľniť sa tak v nemocnici, aspoň pre mňa. Myslím že hudba pomáha, aj aromaterapia, ale neskúšala som to pri pôrode, škoda. Proste keď napríklad dýchaš, tiež nad tým až tak nerozmýšľaš a toto je to isté. Uvidíš, pôjde to samé a aj to nutkanie na tlačenie budeš cítiť pokiaľ budeš mať prirodzený pôrod bez anestetík.

lucka0701
12. nov 2011

@zuzkabeno no snad to bude pokojny pôrod, bo ja som tiez taka nojazliva ako ty...hned sa mi rozbusi srdce a nastane velky strach, tak som zvedava, ako to vlastne dopadne...a ty babatko teraz necakas?

zuzkabeno
12. nov 2011

Ja už mám 2 deti - chlapec 7 rokov, dievča 2 roky, teraz nečakám babatko. Hlavne ver tomu, že to pôjde dobre, mysli na niečo pekné, potom to pôjde dobre. Je tam v TN jedna staršia sestrička na pôrodnej sále, tá je veľmi fajn, kľudná, ochotná, že tie pôrodné sestry môžu robiť pôrody aj sami, oni majú na to povolenie, tak môžeš skúsiť len so sestričkou, ja už by som ďalši raz chcela len so sestričkou aj keď neplánujem ďalšie. Ešte sa dá k pôrodu dohodnúť aj dula (oni sú mimo nemocnice), ona sa má starať o Tvoju pohodu a aby Ti nedávali veci ktoré nechceš a podporuje rodičku aby to zvládla sama. Ja som o tom predtým nevedela, ale myslím že to musí byť super aj keď to tiež určite niečo stojí, môžeš to tu niekde nájsť celé články aj kontakty.

lucka0701
13. nov 2011

@zuzkabeno viem viem, citala som o dulach, ale myslim si ze to zvladnem aj bez nej! A skusim zacat pozitivne mysliet a nie sa len bat pôrodu..len sa bojim teraz prietokov, mam ist v piatok na ne, tak dufam, ze bude vsetko ok :(....

lucka0701
13. nov 2011

Co vsetky rodite ci co 😀 ...a mna ste tu nechali samu ☹

nikita308
13. nov 2011

@lucka0701 Ja som ešte tu... 😀

zuzanamv
14. nov 2011

Ahojte,
ja som vcera uz myslela, ze pojdeme do porodnice... Dcera doniesla zo skolky nejaky brusny virus a vcera to chytilo aj mna, nielen ze som bola slaba ako mucha, ale cele poobedie mi bolestivo tvrdlo brucho, cca kazdych 5 minut. No keby som mala ist rodit, tak asi len cisarskym, lebo by som nevladala tlacit. Nastastie to vecer preslo. Som zvedava, ci to malo nejaky efekt na krcok, idem zajtra na kontrolu...

lucka0701
14. nov 2011

@nikita308 uz som sa lakla, ze to prislo na teba skor 😀
@zuzanamv no ak ti tvrdlo brusko tak casto, tak urcite ta poslu do nemocnice lezat..tak ako mna posielali v piatok...a nemusi to mat ziadny efekt na krcok, ani u mna to nemalo...len hlavne nelez na chrbate, vtedy ti bude tvrdnut castejsie..som ti chcela poradit magnezko, ale ty ho uz uzivat nemusis...

zuzanamv
14. nov 2011

ja som si dala vcera magnezko, aby som to tvrdnutie zastavila. Uz pomaly koncim 37tt, takze keby sa aj maly narodil, je to ok, len musim teraz nabrat silu.
Poslala som deti na cely tyzden k babke a budem iba oddychovat, a ani by mi nevadilo, keby som koncom tyzdna rodila. Len sa musim rehydratovat a spamatat po tej viroze. Dcere to trvalo dva dni, tak snad aj mne to prejde, dnes uz je dobre, len som slaba.

lucka0701
14. nov 2011

@zuzanamv tak drzim palce, nech sa cim skor vyliecis...a nemyslim si, ze by sa malinky nejak nakazil, kamosku schytila choroba v 39tt a nic sa malinkej nestalo...len pekne oddychuj... 😉

zuzanamv
14. nov 2011

@lucka0701
Vdaka!
A ty ako? Tvrdnutie prestalo?

nikita308
14. nov 2011

@lucka0701 Veru niekedy by som bola aj rada, aby som to už mala aj za sebou.... už nemôžem obsedieť ani pri TV.... 😒 stále musím byť v pohybe a večer som unavená, idem skoro spať, v noci sa zobudím a nemôžem spať... taký začarovaný kruh.... 😀

zuzanamv
14. nov 2011

@nikita308 To uz je priprava na to, ako nam drobci po porode nedovolia spat. 😉

nikita308
14. nov 2011

@zuzanamv Veru veru... len dneska musím mať hrozný tlak, ani si ho radšej nejdem merať, hrozne ma bolí hlava od rána... a zajtra poradňa, tak som zvedavá... 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre