Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

zuzanamv
14. nov 2011

@nikita308
nemozes si dat kavu na ten tlak? Mne to vzdy zaberie.
Drzim palce na poradnu, aj ja mam zajtra.

nikita308
14. nov 2011

@zuzanamv Môžem, aj doktor povedal, aby som si ju dávala, ale pijem len tie žbrndy - Sensation a Velvete, obyčajná turecká mi nechutí teraz v tehotenstve a inak tú milujem... a tá mi aj na tlak pomáha.... inak už som sa tak aj zosypala z nízkeho tlaku čo mi prišlo zle, tak si musím dávať na seba pozor, ani nikam nechodím, som len doma väčšinou... keby som mohla, hrknem do seba domácej pálenky, to mi tak rozšíri cievy... 😵 no budem držať palečky aj ja, tak potom si dáme vedieť ako sme dopadli... veď my sa možno stretneme aj v pôrodnici... 😕 ako tak pozerám na ten termín...

lucka0701
14. nov 2011

@zuzanamv ja uz lepsie, to zvysene magnezko zabera, a aj noci su lepsie, ked nespim na chrbate...a ty ako?
@nikita308 presne ja taky tak, vecer idem skoro spat pomaly so sliepkami a v noci sa budim na nocne mory 😀 a o tom behani po byte radsej pomlcim, bo ja tolko km denne po byte nabeham, ze tolko som v robote veru nenabehala 😀 a to len tak sa motam a kukam, co by som urobila...

nikita308
14. nov 2011

@lucka0701 Tak ja som sa doteraz nenudila, my sme prerábali, vždy sa niečo našlo robiť, len ťažko sa mi ohýbalo... 😀 Veď aj sa mi ohýba ťažko stále... Tento posledný mesiac je už taký o ničom... 😔

zuzanamv
14. nov 2011

@lucka0701 na chrbte by sa veru nemalo spat, ani lezat, s velkym bruskom, stazuje to dychanie. Najlepsie je na boku.
Ja som dnes pol dna prespala, tak uz mi je lepsie. Len som este musela dokoncit jednu robotu, takze az taku pohodu som nemala. Ale uz asi do porodu nezoberiem nic (pracujem doma), mam toho dost.

@nikita308 je to mozne, ze sa stretneme, tebe uz mozno dr. zajtra naplanuje sekciu, nie?
Ja by som celkom rada rodila koncom tohto tyzdna, lebo deti su u babky, tak by sme nemuseli organizacne riesit, kam s nimi, keby to prislo 😀

nikita308
14. nov 2011

@zuzanamv Ja by som aj celkom rada, keby mi ju naplánoval, ale asi ma pošle ešte do TN do nemocky na konzultáciu... aspoň tak mi kolegyňa vravela, kt. mala cisársky... Ja som totiž neni z TN, ale z NMnV...

zuzanamv
14. nov 2011

@nikita308 jaj, jasne.
A teraz mas poradnu este v NMnV, ci uz tuto v tom Cegyse? Alebo do Cegysu si sla iba na prietoky? Mam v tom chaos.

lucka0701
14. nov 2011

@nikita308 moja, kamoska sla tiez cisarakom a nechali ju prenasat a 3x ju poslali domov, ze pokial jej nic neni, tak je zbytocne robit sekciu...a mala sa narodila az 10dni po prenasani planovanou sekciou...takze pokial sa budes citit dobre a aj malinke bude ok, sekciu ti urobia po termine....a co som citala, tak mamicky pisali, ze posledny mesiac sa aj dobre vyspia a ze sa dobre citia, asi TICHO PRED BURKOU 😀
@zuzanamv no ja na chrbate uz lezim, iba ked kukam telku a mne sa tazko dycha v akelkolvek polohe 😀...no len pekne lez, joooj aj ja by som tak dlho rada spala...a radsej nepracuj, ale oddychuj, deti mas u starkych, tak si uzivatj ten tyzden volna, uvidis, babatko bude tiez spokojne... 😉

zuzanamv
14. nov 2011

@lucka0701
To ma prekvapuje, ze planovany cisarsky az po termine. Ved sa to moze riadne skomplikovat, ak uz sa spusti porod sam, a babo zostupi do porodnych ciest. Ale ved snad vedia co robia.

Ked ja som trochu workoholik, ja ked nemam par dni robotu, tak uz sa nudim a neviem co so sebou a som z toho nervozna 😉
A okrem toho, kazde euro dobre... ale uz si dam ozaj pokoj.

nikita308
14. nov 2011

@zuzanamv Do poradne do NMnV budem chodiť až pokým neporodím, do Cegysu nás objednávajú len na také väčšie vyšetrenia ako napr. NT sono, prietoky, v 30 tt sono... no objednávajú, objednávame sa tam samé, ale ja som komunikovala s Hlaváčikom prostredníctvom e-mailu, hlavne ohľadom toho NT sona...

zuzanamv
14. nov 2011

@nikita308 Aha, som myslela, ze posledny mesiac uz by sa malo chodit do poradne tam, kde sa bude rodit.

nikita308
14. nov 2011

@lucka0701 Plánovaný cisársky a prenášala??? No mne môj gyndoš povedal, že v TN robia plánovanú sekciu 2 tt pred termínom, tak dúfam, že to tak aj bude... lebo prenášanie je podľa mňa na psychiku záťaž jak ........ 😒 a už si niekedy hovorím, že nevydržím do decembra, hrozne som zostala nervózna... neviem prečo... 😖 ľutujem svojich najbližších, čo musia znášať niekedy tú moju výbušnosť... 😀

nikita308
14. nov 2011

@zuzanamv No niekde sa tak aj chodí, ale tu nie... môj gynekológ si to odriadi všetko sám.... 😀

lucka0701
14. nov 2011

@nikita308
@zuzanamv
no kamoska tak rodila pred 5timi mesiacmi..a zakazdym ju dole na prijme poslali domov ako jej urobili CTG, ze mala je OK a ze nech pride o 2-3dni a uvidia a naposledy kamaratkin chlap strasne nadal Hlavacikovi, ze nebude jeho zenu prehanat neustale s taskou hore dole, ze nech jej uz ten cisarak urobia, inak ju berie do inej nemocnice...a hned ju vzali na prijem a na druhy den sekcia ..lebo vraj pokial nema nejake problemy, zbytocne dieta skor vyberat...a jej normal pôrod nehrozil, kedze malinku mala otocenu ako ja mojho, teda hlavickou na boku...a aj mna to dost zarazilo, lebo som citala vsade,ze sekciu robia 2tyzdne pred terminom, takze neviem..iba som napisala ako pochodila kamoska...a sanujte sa holky, vela Vam uz neostava do pôrodu..a nerozculujte sa zbytocne, i ked ja som teraz taka nervana, ze sa ma kazdy boji 😀

nikita308
14. nov 2011

@lucka0701 šak aj ja som taká nervózna... že sa ma každý bojí, tak sme dve.. 😀 môj manžel sa už aj teší, keď budem tých pár dní v pôrodnici, že si asi odo mňa oddýchne... 😵

zuzkabeno
14. nov 2011

@lucka0701 Len sa nenechaj znervozniť tým personálom v nemocnici, lebo to je ťažké sa tomu nepoddať, mne sa to nepodarilo, treba byť na to pripravený, ja ti odporúčam zobrať si niekoho so sebou kto by ťa podporoval najmä psychicky, že to pôjde dobre, alebo neutekať do nemocky hneď na začiatku pôrodu, oni sú tam veľmi netrpezliví aspoň tu v SR, čítala som o pôrodoch v Anglicku - tak to je super, oni zasahujú čo najmenej, ale každá žena to chce mať rýchlo za sebou. Tak držím palce a napíš čo a ako. Mysli na to, že to bude krásne.

lucka0701
15. nov 2011

@nikita308 😀 moj mi uz minule povedal, ze mam nabeh na predpôrodnu depresiu 😀 , a som mu povedala, ze mam depresiu nanho akurat 😀 ...no a moj otec sa boji sem aj chodit, lebo vzdy ked nieco vonku robi, tak mu nadam, bo som neni spokojna - sa minule stazoval aj mame..neboj, mame to za par, hadam uz potom nebudeme take "akcne" 😀

@zuzkabeno jasne, ak to otecko stihne, bude on pri pôrode a ak nie, tak moja mama sa s radostou hlasi...urcite tam nebudem sama, bo som pocula, ze si viac dovoluju potom...len vies, ja panikarim, ked ma co i len vyse brucho boli...a neviem ci rozoznam spravne bolesti a budem vediet, ci sa pôrod blizi...a v UK rodila moja kamoska, zije tam ale ja by som tam nesla rodit, skrz toho, ze jej ani sono nerobili ani nic..ze pokial sa dobre citila, neni o com...a na druhy den po pôrode sa mi zda, ze isla domov...a to neni tiez dobre, lebo sa mozu aj komplikacie objavit ☹ .ale zasa maju vyhgodu, ze k nim potom chodi "pomocnica" domov a pomaha im 😉

zuzanamv
15. nov 2011

@lucka0701 Len si nerob velmi iluzie, ze po porode budes kludnejsia 😉
Ja som na sebe pozorovala prve mesiace po porode "syndrom zurivej medvedice", akonahle nieco narusilo zakladne potreby babatka, teda jest, spat, prebalit, tak som bola zla na vsetkych okolo. Jednoducho instinkt, ktory ta nuti ochranovat mlada, az som sa sama cudovala, ako sa spravam, a nedalo sa to ovladat. 😉

mliecica
15. nov 2011

@lucka0701 ja som v TN rodila 2x a nemala som pri sebe nikoho z rodiny a nikto si ku mne nič nedovoloval. Boli úžasní 😵 .

nikita308
15. nov 2011

@zuzanamv 😀 No to nehovor ani zo srandy, že to bude aj po pôrode.... "syndróm zúrivej medvedice" ako si to pekne nazvala, šak môj muž zblázni... 😀 a ja asi tiež... sama zo seba... 😀

nikita308
15. nov 2011

@lucka0701 A ty čo nemôžeš spávať, keď tak skoro vypisuješ??? 😉 No bola som v poradni, tak ma rozštuchal, že mám také bolesti ako pri menzese a trochu krvácam, ale na to ma upozornil, lebo že už mám krčok dosť citlivý... a tváril sa všelijako, budem rada, ak do konca novembra vydržím... streptokoka nemám našťastie... 🙂 no a idem si dobaliť asi aj zvyšné veci do pôrodnice, keby dačo, lebo nejako sa necítim vo svojej koži.... 😕 a zajtra vlastne už idem na predoperačné ak to teda vydržím dovtedy...

betina1984
15. nov 2011

@zuzanamv nemusí sa. Záleží od toho, akého máš gynekológa. Môj je napr. gynekológ - pôrodník, takže až do pôrodu chodím k nemu...

zuzanamv
15. nov 2011

@nikita308 hlavne treba vsetkym povedat vtedy, aby sli z cesty a nezasahovali do nicoho, babo musi mat prednost, a bude klud 😀
Ja som tiez po poradni, a na moje prekvapenie nalez nezmeneny, to tvrdnutie v nedelu vobec nic nespravilo, tak som bola aj trosku sklamana. Povedal, ze sice sa to moze spustit hocikedy, kedze je to tretikrat, ale ze si mysli, ze sa o tyzden na poradni este uvidime...
Tak drzim palce, nech vydrzis do predoperacnych, a potom uz sa babo moze hocikedy narodit. A stale nevies, co to bude?

@betina1984, ano, aj moj dr. je zaroven porodnik, chodim az do porodu k nemu a zaroven robi aj v nemocnici, len som si myslela, ze ak v NMnV porodnica nie je, tak zeny chodia posledny mesiac tam, kde budu rodit. 🙂

lucka0701
15. nov 2011

@zuzanamv tak to maly ked sa narodi, budem este OHNIVEJSIA 😀 ...ale aspon v tom nebudem sama 🙂 ..treba si chranit svoje dieta, len sa bojim ze budem moc placliva, ved minule som bola tak na tom zle, ze som kukala Esmeraldu na Pluske a ako Chose Armando spadol z kona a oslepol, tak som revala ako sprosta 😀 😀, tak som zvedava co to bude po pôrode...
@mliecica tak zalezi asi aku smenu schytas, vraj su tam väcsinou super sestry, uvidime 😉
@nikita308 no moja, ja som od 2:30 hore, a behala som po byte ze co budem asi robit 😀, kavicku som si urobila a tak...a potom sem sla kuknut...v poslednej dobe sa mi toto opakuje dost casto, ze sa po 2hej zobudim a uz lietam po byte..a nebouj, jasne ze vydrzis, a urobia ti cisarak na termin..len babatku musis dohovarat, nech tam ostane...joooj, to si viem predstavit, ako ti to tam rozdrazdil...tak ako mne v piatok ten "doktorko"..a snad nebudem mat streptokoka ani ja, v piatok idem KOOOONECNE na tie prietoky, tak som straaasne zvedava...

nikita308
15. nov 2011

@lucka0701 😀 To je pekné, keď ti je ľúto José Armanda... 😀 aspoň si ma pobavila... 😀 ja som zas citlivá na dcéru, všetko mi príde ľúto a revem jak sprostá tiež... to si robíš v noci kávu??? 😕 No ja tiež nemôžem občas spávať, ale z postele nevstanem... radšej ležím a myslím si, že veď zaspím, aj keď viem, že asi to tak nebude... 😀
@zuzanamv A kedy ideš do poradne? Ja v stredu, 23.11. - a teraz som si spomenula, že svokrovci zrovna v ten deň majú 40. výročie svadby... 🙂

lucka0701
15. nov 2011

@nikita308 no ved ja kazdeho takto bavim, bo sa doma straaasne nudim a kukam na Pluske najprv Esmeraldu a teraz Rosalindu 😀 a minule som plakala, ked sa Rosalinda zblaznila a vzali jej dceru 😀 😀 ...kazdy sa zmôze iba na slovko : PREBOHAAA 😀 ...a ja som tiez skusila este hodinku lezat v posteli ale cumela som do blba, tak som vstala a dala si Velvetku, toto sa mi stane vzdy aspon raz za tyzden, ze vstanem po 2hej a uz nezaspim..ale tak dnes som kukala na nete Farmar hlada zenu, tak som sa nasmiala, ze som skoro porodila 😀 ..to je tam teda brutal...kukas to aj ty?

nikita308
15. nov 2011

@lucka0701 Ja TV nepozerám skoro vôbec, keď tak, tak v kuchyni na nete si pozriem Panelák pri varení, ale teraz som asi 2 diely z tej Rosalindy videla.... lebo niekedy ma z tých ich fráz "úprimných a sladkých" ide j....ť... 😀 A neviem či to bol Farmár, ale keď tá Martinka z Turca tam bola, to som videla pár častí u švagrovcov... inak nič... a teraz som videla pár častí Skrytej vášne na Doma, ale to len aby som si poslintala nad Juanom... 😀

zuzanamv
15. nov 2011

@nikita308
Ja mam poradnu vzdy v utorok, tak aj o tyzden. Snad uz naposledy.
Ja tiez telku nepozeram, rozculuje ma, co tam ide, skor si stahujem britske serialy a pozeram co chcem v pocitaci.
Ale tu precitlivelost poznam, minule dcera pozerala Bambulku a dojala ma cast o babatku 🙂

nikita308
15. nov 2011

@zuzanamv Ja vydržím TV pozerať iba v prípade, že pri ňom niečo robím, buď žehlím, varím (v tom prípade na notebooku) alebo proste niečo robím... to musím byť chorá a pripútaná na posteli, aby som pozerala TV... ale staré slovenské a české filmy a seriály si rada pozriem... ale tie mám aj na DVD, takže keď chcem pozerám hocikedy... 😉 inak ja som mala ísť do poradne v stredu (zajtra), ale idem s malou na nefrológiu, preto som bola dnes... ja mávam zas v stredu poradňu...

zuzanamv
15. nov 2011

@nikita308
Aj my mame ist s dcerou na nefrologiu, vybrali sme sa v piatok, a dr. ochorel, tak snad to stihnem este pred porodom. Len kontrolne sono, ale chcem to stihnut.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre