Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

lulu723
8. júl 2009

jaaaj zabudla som kuknite si fotky mam tam nejake nove mojho maleho drobca 🙂

solmi
8. júl 2009

🙂 Ahojte tak konecne som sa sem dosta´.Tak Veronka v nedelu odisla k svokre a vcera už sem museli ist pre nu lebo sme jej velmi chybali a strasne plakala.Stale sa vypytovala svokri co robi jej sestricka,ci som jej dala papat,ci som ju kupala atd. No a dnes už sla na prazdniny k mojim rodicom tak som zvedava kolko vydrži tam.Ivell do tych trencianskych fotia vo štvrtok a pondelok.Dufam,že Mareka to prejde a nebudes musiet ist na ziadnu psychinu.Nasa Emka je zlate babo niekedy ma dni,že prespi skoro cely den tak ani neviem,že ju mám a v noci tak 2 krát sa budi na papanie. 🙂

mimi100
8. júl 2009

ahojte, no Ivella nezávidím ti ale ked ti to pomože u nás je to podobné Katka už pochopila že ked Julinku kojím tak má po celom dome volné pole posobnosti, takže sype muku po zemi, povyberá vlhčené utierky z obalu a podobne ale už aspon prestala pre všetko tak jačať tak dufam, že je to aspon trochu na ustupe ☹
Sivka aj nám hnisali očká ale davali sme každé dve hodiny atb a pomohlo, inak dobré je aj streknuť trochu mliečka bábätku aj to pomáha ale väčšinou ešte na začiatku ked to nieje až také rozvinuté. A inak aj s Katkou som chodila asi mesiac na očné čo sa jej to stále vracalo ale kanaliky jej neprepchávali a potom to zrazu samé prestalo a bol pokoj, takže sa nemusíš báť určite to zvládnete a tá doktorka na tom očnom je fakt milá 😉
Pink super kočík 🙂 🙂 🙂 ...ja teraz chodím s tým surodeneckým, takže to mám akokeby som tlačila káru 😀 😀 😀

ivella
9. júl 2009

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

solmi,mimi,viem ze namate cas to tu studovat,tak nas najdete tuto 😉 😉
aby sme mohli kecat aj mimo porodnicu 😅
mimi--uprimne--som rada ze nemam sama take problemy 😀 😀 😀 ale nie,snad to tych ansich drobcov prejde,lebo vypeniiim 😅 a mohla by si hodit foto toho kocara aj s detmi,som zvedava 😉
teda solmi,od babky k babke,daj ju tej co je prisnejsia--u nas bol lepsi efekt 😅

cumliatko
10. júl 2009

Ahojte maminy,
potrebovala by som vysvetlit, dnes som bola na KO a do MK mi napisal, ze krcok je 2 - 2,5 cm a je pootvoreny, co to znamena? Ze uz by som eventualne aj mohla ist rodit? Alebo to takto mozem mat este aj tyzden 😠 . Prosim, ktora vie, nech mi odpise. dakujem strasne moc

ivella
10. júl 2009

ahoj,no mozes aj nemusis ist rodit,ale znamena to ze sa to bliiiizi 😀
ja som bola (uz neviem presne)tusim dva tri tyzdne pred porodom,kazda samozrejme inak
to sa bude po trosickach takto otvarat,ale neboj,ked pojdes rodit,to poznas 😅
dr.ti to nevasvetlil?mne by povedal...moze to prist dnes,alebo za dva tyzdne 😀 😀

cumliatko
10. júl 2009

ahoj ivella, no to si ma potesila, ze za dva tyzdne, neblazni, ja uz mam teraz toho dost 😀 Ale uz treti den ma pobolievaju krize a tvrdne mi brucho jak howado, tak hadam sa to uz blizi, ako nechcela by som mat taketo stavy este dva tyzdne 😝

momo0703
10. júl 2009

Ahojte mamičky čakateľky Julianka, Pink lady...kde ste? Naše kamošky, ktoré už odrodili si vytvorili novú tému, aby nám túto nezatvorili...čo ako dýchate, mne je celkom o.k. sa mi páči toto počasie, že nie sú také horúčavy. Ako pokračujete s nákupmi pre bábätká? My už máme hádam všetko, teda aspoň dúfam, podľa tých zoznamov, ktoré sú uvedené na internete a toho čo sme dostali na cvičení, len ešte kolísku nemáme doma, ale cez víkend si ju pôjdeme zobrať, prosím pekne je po mne, vyrobil ju môj otec pre mňa, čiže má už 31 rokov a dal ju vymalovať na Morave, tak som zvedavá v akom je stave... 😉 Napíšte ako sa máte, ahojte 🙂

julianka99
10. júl 2009

Ahojky... no veru... je to tu zanedbávené 🙂 Baby mamičky nás opustili 😒 no nevadí.... my to hádam nejako oživíme...
No ja sa mám celkom ok... toto počasie je suppper dýcha sa nám velice dobre a tak čo viac si priať.. akurát dnes mi stále tvrdne bruško to asi preto lebo som dnes vela behala nakupovala a ták... a ešte to upratovanie.... no už to tak nezvládam... a čo Vy ste ok? Nám doky povedal že sme už otočené hlavičkou tak super... len ešte máme časuúúúúúúúú 😉
Pinky kde sa flákaš?
Momo Ty už čochvíla pôjdeš... držím palce... 🙂)))

zuzujan
10. júl 2009

ahojte tehulky, no veru je tu malo tehuliek, vsetko su to uz mamicky 🙂

mne sa tiez lepsie dycha, aj ked ideme na vikend varit gulas na chatu tak dufam ze nebude prsat.
momo mame podobny termin tak sa mozno stretneme 🙂 pisala si o nejakom zozname co ste dostavali na cviceni, je tam prosim ta konkretne napisane co si doniest do porodnice v TN??? ja chodim na cvicenie do PB, aby som nemusela vela cestovat - staci mi ked chodim 1x za tyzden do TN na poradnu a to som vzdy poobede odpalena od unavy 🙂 🙂 Neviem co vsetko treba doniest do nemocnice, daj mi prosim info.

aj mne akosi po veceroch hlavne zacina tvrdnut brucho, krize ma uz bolia stale a dnes mam hroznu svalovicu na stehnach - len nechapem z coho som ju mohla dostat......

priznam sa, ze uz by som chcela mat babatko u seba a zbavit sa toho bruska, kvoli ktoremu vobec nemozem spavat....uffff no musim vydrzat

tak sa tiez drte tehulky a zas napiste.......

ivella
10. júl 2009

ale dievcata,nezanevreli sme na vas,stale sem pokukujem-e 😉 ,nova tema len pre istotu a dufam ked porodite aj vy sa pridate,inak nikde neni napisane ze teraz nemozete 😀 😀
vsetkym drzim palceky,nech je to co najrychlejsie za vami a nech vas deticky pri ceste na svet moc netrapia 😅 😅

sivka
10. júl 2009

ahojte babulky, jasne, ze sme nezanevreli, uz sa tesime, ked sa k nam pridate, a ozaj nemusite cakat az sa vam mimca narodia, kludne tam supsnite uz teraz. nech to zije 😉

pink_lady
10. júl 2009

ahojte
julianka ja sa flakam tam kde sa "flakaju" mamicky 😅
No, juli, dychat sa sice dycha lepsie ale to brucho a opuchy a nevolnosti, ja uz chcem rodiiiiit ale to si este pockame, ze? 😝 😀
momo, cumliatko, ziadne 2 tyzdne neboj sa 😀 tajne zaaavidim 🤐 😀
ja uz som sa so svojim drobcekom dohodla a každu chvilu mu to pripominam 😀 ze ziadne take ze by sa mu nechcelo von ze pekne pojde nacas ziadne take aby mi tu svietilo 42 tt a ja este stala tu... 😝

ivella
10. júl 2009

pink,co tym chces povedat 😀 😀 ak bude tvoje bejbatko take lenive ako nase vsetky(cest vynimkam-mimi)
tak aby tu nesvietilo aj 43 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pink_lady
11. júl 2009

to mas pravdu ze ako ste tu vy prenasali tak aby som ja nemala hned aj 50 tt 😕 ale nie 😅 my ked budeme mat ze 43 tak uz budeme kocikovat 😀

momo0703
11. júl 2009

Julianka99, ja už by som išla na to aj hneď, 😉 lepšie v takomto počasí ako potom v nejakých horúčavách 😒 !Zuzujan píše, že ide na chatu, tak som si spomenula, že sa ma včera moja polovička pýtala či by sme nemohli ísť aspoň na týždeň na dovolenku v polovičke septembra, že aspoň do Chorvátska, že veď malé bábätká aj tak iba spia a papajú...asi sa zbláznil 😀 😀 😀

julianka99
11. júl 2009

hehe... 🙂)) Momo tak to máš iného vtipálka doma :DDD no ale možno sa Vám to aj podarí 😀
No veru rodiť v tých hrozných horkách to je o život.... no ale ešte máš tri týždne tak máš čas 🙂)) budúci týžden má byť riadny hic to budeme pekne funet :D
Neviem ako Vy dievčatá ale ja som teraz hrozne precitlivelá... plačem asi pre všetko... ://

pink_lady
11. júl 2009

juli ja som akurat pisala do temy vedla ze dnes mi asi hormony udreli do hlavy lebo stale len nariekam 😢 😒 ako uz sa rozrevem tusim pre vsetko ☹
to fakt maju byt horka? no zbohom...to sa zavrem asi do chladnicky...
momo...no vtipalek 😀 to ho este prejde ta predstava ze male babatka len spia a papaju ...len nech pocka par tyzdnov 😀

momo0703
11. júl 2009

čaute, tak toho tepla sa fakt bojím, keď si spomeniem ako Ivella písala aká bola spuchnutá, že si ani prsty na nohách neohla, že sa ani na špičky nedokázala postaviť, tak 😒 😒 😒 to bude hroznéé, dúfam, že náš malý ma nebude tak dlho trápiť ako ju ... No a teraz idem napísať ten zoznam pre Zuzujan, napíšem všetko načo si spomeniem, to čo je na zozname, aj to, čo tam nie je, ale rozprávali sme sa o tom na cvičení, takže bude dosť dlhý 😀 😀 😀 je otázne, či to tam všetko naozaj využijeme, ale k tomu by sa potom mohli vyjadriť už naše mamičky, ktorým všetky čakateľky tak stráááááášne záááávidíme, že už kočíkujú 😝
občiansky preukaz, kartičku poistenca, preukaz pre tehotné, sobášny list, toaletné potreby /kefka, pasta, mydlo, hrebeň, krém, toaletný paier, šampón, jelení loj/, 2 uteráky, 2 vyvarené a vyžehlené plienky, vložky do podprsenky, prezuvky, prípadne jedny šlapky zvlášť do sprchy, bavlnené ponožky, osobnú bielizeň-nohavičky, môžu byť aj jednorázové popôrodné, 2 materské podprsenky, ručný holiaci strojček, jednorázové absorbačné podložky do postele /ja som si ich kúpila pre svoj vlastný dobrý pocit, ak budem veľmi krvácať, aby som hneď všetko nezašpinila, kúpiš ich v zdravotníckych potrebách aj s tými jednorázovými popôrodnými nohavičkami/, gumičku a sponky do vlasov /ak máš dlhé vlasy/, nočná košela na gombíky, aby sa Ti lepšie kojilo /na príjme Ti dajú nejakú erárnu, tú svoju si máme nechať až na izbu po pôrode, župan /ak chceš dones si svoj, ale vraj tiež dávajú aj erárne, no ale v akom sú stave neviem/, vodu na pitie, dokonca aj citrón si môžeš doniesť nakrájaný na plátky, vraj netreba veľa piť pred pôrodom, lebo potom keď mamičky veľa pijú a tlačia, tak sa im stáva, že sa povracajú, treba si dať do úsť plátok citróna, ktorý osvieži, ak chceš, tak si môžeš zobrať aj nejaké fit tyčinky, alebo niečo lahké na jedenie, ja mám nachystaný už v taške veľký pohár presnidavky, ak náhodou porodíš o 20.00, tak budeš do rána hladnáááá, ešte pre istotu krém na bradavky a ak chceš, tak aj odsávačku, a lieky ak nejaké užívaš, prípadne od bolesti, tak to by bolo asi tak všetko pre nás a čo sa týka bábätiek tak pre nich Pampersky newborn, vatové tyčinky a vlhčené utierky, vraj je to všetko na oblečenie netreba nič, dávajú všetko erárne, ani nič na kúpanie, vraj je nový hit, že kúpu bábätká v deň odchodu, nie tak ako predtým, že každý deň, no a potom už len nech Ti donesú to, v čom si chceš svojho drobčeka odniesť domov 🙂 🙂 🙂 Hádam som na nič nezabudla, dúfam, že Ti to pomôže, kočky držte sa a neplačte 😉

klya1
12. júl 2009

Jeeejda, ten zoznam do porodnice nie je prave kratky. A ked k tomu pridam este tu hromadu hluposti, co so sebou vsade vlacim uz teraz... 😀 Inak, dufam, ze tie horucavy zacnu az koncom buduceho tyzdna, lebo este 2 dni pracujem...
Kocky dobre je citat, za nie som sama jeden velky hormon. Normalne ma hned tak nieco nerozhodi, ale v tomto obdobi mi staci aj drobna poznamka a je mi do placu... Najhorsie je, ze okoliu to tak uplne nedochadza. Aj ked ta zmena na mne (velka som uz teraz ako slon 🙂) je fakt neprehliadnutelna.

julianka99
12. júl 2009

Ahojte dievčatká... 🙂))
no momo veru tuším si nezabudla na nič 😀 teda okrem kelímku ktorý nám prízvukovala p. Duncova na tú mastičku rybaciu a to nam hovorila aj na tej prehliadke tá sestra.
No ja mám veru velké prejavy nálad... plač smiech atd. a veru máš pravdu Kyla nie každému to hned dôjde... mám pocit že môj mangel si zaslúži nobelkovku už teraz 🙂
Inak baby už ste doma? Lebo ja sa chystám za týžden a už teraz sa bojím čo budem doma robiť 🙂)) Máte nejaké tipy ako si skrátiť čas doma pred príchodom bábenka ??? A naše mamičky tiež môžu dať pár tipov čo oni robievali ked očakávali svoje ratolesti... 🙂))
Tak pekný dník... inak dnes to vyzerá na teplučko.... takže šup do plaviek a hor sa na kúpaliská 😀 😀 😀

pink_lady
12. júl 2009

fuuuu momo to je teda zoznam 😅 sak to ani nepomestim do tasky 😝

juli, klya no som rada ze nie som v tom plačucom udoli sama 😅 😢 a aj u mna je to tak ze okolie to nie vzdy chape ☹ 😒
juli ja som doma a musim povedat ze nenudim sa ono nieco si najdes 😉 a ked uz sa budes moc nudit tak sa stretneme na konikovi 😀

ivella
12. júl 2009

ahojte maminky 😉 😉 cakatelky 😝 😝
momo,nezabudla si na nic...ak chcete mat mensiu tasku tak tie kosele nocne a zupany nechajte doma,nepotrebujete ich,ale kto sa citi lepsie vo svojom...podlozky do postele nevyzaduju a teda neviem o tych kelimkoch na kremik...ked ti donesu babenko,autmaticky daju 8 latkovych plienok--treba si davat pozor aby celu dobu v nemocke ich tolko bolo a daju aj kremik na ritku
netrapte sa ze placete,to asi kazda 😉 ,najlepsie pomaha niekoho zabit---aspon komara 😅 😅
no a ked budete doma,tak ono to pride same,umyt a vydrhnut vsetky kuty a zakutia,vkuse utireat prach--akoze uz je to uuuurcite posledny krat pred porodom..dlazku a koberce drhnut zasadne na kolenach-urychluje to(mne to nepomohlo),prechadzky na brezinu,bazen na balkon a nozky pekne ovlazit...co este....ahaaaa,sex 😀
no a ked uz nebudete fakt vediet co robit,poslem cez ip svoju adresu 😀 😀 😀 😀

ivella
12. júl 2009

este kto ma rad svoje veci,tak zobrat pribor a teplomer..daju vam erar,za stratu sa plati-aj ked tie teplomery su stale ortutove a su uz zakazane,no sak v pohode 😕 😨

momo0703
12. júl 2009

😀 ahojte, jáj ale predsa len som na niečo zabudla 😠 😠 nezabudnite si zobrať svoje polovičky 😀 😀 a pribaliť im papuče a foťák 😉 😉 Ináč dnes postihla tehotenská kríza aj mňa, to je hrozné, aké sme upišťanéééé, aj nohy mi dnes opuchli ☹ ☹

julianka99
12. júl 2009

HEHEHE.... Ivel pekné čítaníčko si nám pripravila.... budem nato myslieť 🙂 až na ten sex, myslím že by som mohla všetko zvládnuť 🙂))) a budem musieť tiež pohladať veeeeela komárov nech mám čo zabíjať... 🙂))
Momo dnes som bola v Trenč. Tepliciach.... bolo tam hrooooozne moc ludí.... ale to asi každý víkend... 🙂)
Pinky, no tak dohodnuté... ked budeme plačlivé či unudené ide sa na koníka 🙂)) a Ty už si doma či kedy budeš?

klya1
12. júl 2009

Juuuj. Polovicky, fnuk. My sme tolko planovali, ako to zariadit, aby tam nas tatino mohol byt, ako si ten porod ulahcit (voda ci epidural) a nakoniec je malicka stale KP. Lekar vravel, ze sancu stale mame, ale pocitat s tym uz velmi nemam. To som sa vlastne aj chcela opytat skusenejsich. Neviete, ako to s tym KP v Trencine chodi? Skusaju aj normalny porod, alebo rovno cisarsky? A v ktorom tt sa taky cisar robi? Lebo tusim ze s tym necakaju az do 40. tyzdna... Asi dolezita drobnost - mam 153 cm a normalne tak pod 50 kg. (Len teraz je to o 10 viac 😅 )

zuzujan
12. júl 2009

momo dakujem velmi pekne za zoznam, no musim povedat ze je poriadny - vacsi ako je zoznam z porodnice v PB a to som si myslela ze do TN ponesiem toho menej 🙂 🙂

no kocky musim sa uz zacat balit, lebo posledne dva dni mam hrozne bolesti dole, akoby mi hlavicka uz chcela vybehnut von, boli ma dokonca aj podbrusko a mam taku svalovicu na stehnach - neviem z coho.......najhorsie je ked dlhsie sedim, alebo lezim, potom sa uz nemozem ani pohnut.....hlavne aby babo aspon este tyzden vydrzalo a rodila by som najskor az v 38tt...uvidime

inak na chate bolo super, varil sa gulas (ja som ho nejedla, lebo akosi teraz nemusim maso a tam bola aj divina tak sa bojim), musela som len stale posedavat lebo fakt som mala hrozne bolesti, takze ma kazdy obskakoval a nic som nerobila 🙂

klya co sa tyka otocenia babatka , ktore je KP tak ti mozem dat info iba od kamosiek co mali taky problem. Babo sa moze stale otoci, dokonca aj v posledny den. Ale kedze si prvorodicka a dokonca este taka chudulinka, tak na 100% by som sla rodit na tvojom mieste cisarskym, v zahranici ak mas otocene naopak babo ides automaticky cisarkym, bez debaty......mamina rodila sestru zadockom a hovorila ze musela rodit normalne a bolo to priserne, strasna bolest, cela potrhana a sestra to ledva prezila.......takze tak

tak vam prajem krasny letny teply tyzden, dufam ze to my tehulky prezijeme v zdravi... 🙂 🙂

agatkag
12. júl 2009

klya, aj ja mám bábo KP, ak mi v TN nespravia cisársky, pôjdem do inej nemocnice. V žiadnom prípade nebudem riskovať. Som prvorodička, tak by to malo byť cisárskym, aj moja doktorka povedala. Ale bábo nevyzerá byť zatiaľ veľké, tak bojím sa, že ma budú nútiť rodiť prirodzene. Ale to nedovolím.

ivella
12. júl 2009

ja sa vyjadrim k tomu kp,moj maly bol dlllho,az do 36.tt.,potom sa otocil no a vraj sa im stalo ze sa dieta otocilo aj hodinu pre porodom 😉
inak kamoska,normalne 42kg,pred porodom 50kg,dieta kp,porod normal,ale nachystany aj cs.vraj nesmie byt dieta vacsie ako 3.5kg,ale mne tiez kadeco vraveli...hlavne kazdy dr.inak... 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre