Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

ivella
10. aug 2009

ahojte,az teraz citam ze mame nove babatenko na svete,tak gratulko veni 😅 😅 aj anicke len to najlepsie 😉 😉
dievcata,tiez som to sem uz pisala,moj prvy syn(4200g) s nastrihom,sitie cez celu ...hrooooza,mesiac bez sedenia 😢 😢
druhy "drobcek" 😉 4350g,bez nastrihu,nieco uuuzasne,ked mozete hned po porode sami ist na wecko a sediet a jedine co vas zaujima a trapi,ci bejby dobre papka 😅 😅
treba pocuuuuuvat kazde slovo doktora a PA(myslim priamo pri tlaceni),no a hlavne aj posluchat,oplati sa 😉 😉 vedia co robia a ked vas dostane do ruk ozajstny odbornik(co je v tn iste 🙂 🙂 🙂 )
este jedna rada,snazte sa nekricat,neskutocne to vysiluje a neni potom ani pocut co vam vravia..ja som sa pri prvom vykricala do sytosti a potom som uz nevladala tlacit ☹
teraz som bola ako myska(mozno aj tichsie),myslela som na babatko,ved ono kricat pri tom nemoze a tiez ho to veeelmi boli.. 😢 😢 😵

zuzujan
10. aug 2009

kuk tak som tu stale, dnes ma z prijmovej poslali domov, ze to na porod este nevyzera, takze zas v stredu.......
poskakala som si prave na fit lopte a idem si dat horucu sprchu, tak ako pise martinka - snad to pomoze 😉

zuzujan
10. aug 2009

ivella dakujem za radu, urcite sa budem snazit pocuvat pri tlaceni ....tiez som o tom uz citala, ze treba hlavne pocuvat doktora a PA, mali by pomoct porodit tak aby som sa nepotrhala a kedze prenasam tak to bude urcite vyse 4kg baba..................

drobec.zz
10. aug 2009

ja som sa strasne tesila na to,ze si budem striedat sprchu a fit loptu a nakoniec kvoli tomu streptokokovi som musela lezat, tak teraz si poskacem, teda dufam, ak budem mat kedy 🙂

ja som si tiez dala sprchu, kedze ma uz vsetci vyhanaju do porodnice, tak nech to do tyzdna pride 😉

zuzujan a kolko ti povedali v 30tt, ze ma babo?ono niekedy zvyknu aj babatka pochudnut, sice moje tiez asi podrastie, kedze som do seba zacala pchat ovocie a zeleninu a to su vitaminy a z toho vraj mimca dobre rastu 😅

ivella
10. aug 2009

neboj sa,zvladnes to,zabudnes ani nevies ako 😉
a nemala som masaze,malinik...nic podobneee 😉

zuzujan
10. aug 2009

drobec v 36 tt sme mali 3200g, takze odhadujem teraz tie 4000g - lebo som pribrala odvtedy pekne 2 kg 🙂
ale zas treba brat tie sona orientacne + -

ivell ja som uz vypila kvanta maliniku a alchymilky ......hadam to k niecomu bude

drobec.zz
10. aug 2009

juj, tak to si mala velmi peknu vahu, to ja som mala nizsiu, ale je to orientacne, ale neboj, zvladnes a ked uvidis ten uzlicek, tak na vsetko zabudnes 😉

zuzujan
10. aug 2009

no pekne som malu vykrmila 🙂 🙂 ja som bola cely cas na rizikovom, tak som mala menej pohybu, vsak dufam ze po porode to pojde rychlo dole....

na ten uzlicek sa moc moc tesim a viem si predstavit, ze vsetka bolest sa zabudne
inak je mozne ze sa stretneme aj v porodnici, ked mame podobne terminy - ja som mala 8.8

ivella
10. aug 2009

he he,moj odhad v den porodu bol najprv 4200,5minut na to 4500,skoro som tam skolabovala a prosila o cisarak 😀 v 30t.t.mi len povedal ze to vypada o dva tyzdne vacsie 😠

zuzujan
10. aug 2009

😀 no keby mi povedali 4500g tiez by mi uz nebolo vsetko jedno, uff riadna vaha
ale nedavno porodila spontanne jedna kocka 5200g, tak to bol vykon

drobec.zz
10. aug 2009

zuzujan, ja 11.8., akurát zajtra na svoje meninky, tak ja to ešte môžem stihnuť 😉

zuzujan
10. aug 2009

aj ja mam zajtra meniny, bol by to super darcek......ale nic necitim, tak asi az po meninach... 🙂

giza
11. aug 2009

Zuzujan vsetko najlepsie k meninam dnesnym 😉 ...

Co sa tyka tych streptokokov a infuzky, tak za 10 min. je stecena,to nam akurat natocili ctg,( cca 15.min. v leze) a ziadne daksie lezanie sa nekonalo - sprcha, fit lopta do poslednej chvile sme len na nej boli...
Takze neni dovod pre lezanie pocas stekania infuzky (co mi povedali aj tam sestricky) nakolko sa poda jedna mala flasa s velkou davkou antb. 4. hod. pred porodom a ak sa stiha aj dalsia - tak sa poda uz s nizsou davkou po 6. hodinach...ak sa nestihne, cize sa babo narodi skor ako ubehnu 4. hodiny po podani infuzky, podaju sa antb.priamo dietatku...
NAviac ked sa to tak vezme kanilu mate bezne pocas celej doby v ruke a nelezite, takze da sa aj ked to tam kvapka, jasne ze nebehate ci nerobite ine "kusky" a tych 10. min. kym to stecie hadam bez tej sprchy vydrzite, ved sa tam neda aj sprchovat aj drzat si stojan s infuzkou 😅..

Tiez je to v pohode s nastrihom, da sa opytat (to je cela namaha -PYTAT SA!!) ako to vyzera - ci sa podari bez alebo nie, respektive ako pise martinano oni sa snazia tie nastrihy nerobit (ved ozaj si nepotrebuju pridavat robotu so sitim, pripadne umrtvovanim ak je toho viac..)...

dahlia23
11. aug 2009

ja som mala rýchly pôrod, zvonku som mala nástrih ale vo vnútri som to mala celé potrhané, bolelo to ako fras, keď ma zašívali. A Lenka mala 3550 g, čo teda nie je veľa. Ale sedieť som mohla hneď, keď ma previezli na izbu. Som si sadla na stoličku a navečerala sa. Tie baby, čo boli so mnou na izbe (bola som na 4ke) na mňa len nechápavo kukali. 🙂 To vnútro fakt bolelo viac. Tak preto sa trošku bojím, ako to bude pri druhom. 😅

mucilienka
11. aug 2009

dahlia, ja presne ako ty - mna to vnutorne samovolne roztrhanie bolelo viacej ako nastrih, mala som len 3 stehy.. no a to vnutro - tu jazvy citim aj teraz ku koncu tehu, ako mi babo tlaci na nu.. doktor povedal, ze je to mozne, lebo je to aj viacej prekrvene.. tiez som mohla normalne sediet...

kocky, my sme stale KP, kedy sa mi to moje babo otoci? a co vam, kedy sa otocili? uz si pod zadok aj podkladam vankuse, aj stvornozkujem.. ja tu sekciu fakt nechceeeeeeeeeeeeeeeeem!!!! 😢 😢 😢

klya1
11. aug 2009

Muci, my sme este o kusok dalej a mala sa stale neotocila a je KP. Najskor som z toho bola aj trochu sklamana a nestastna, lebo som sa vytesovala, ako ju po par hodinkach budem uz mat pri sebe a toto bol trochu skrt cez rozpocet. Potom som ale niekde citala, ze babo si samo najde pren najlepsiu polohu s ohladom na miesto, ktore v brusku ma a ta poloha moze mat este aj ine dovody, ako je napr. kratka pupocna snura a tak. Neviem, kolko je na tom pravdy, ale ja som sa potom rozhodla, ze nebudem nic skusat - ziadne cviky - a jednoducho to necham na malicku. Ked je jej takto dobre, tak nejako prezijem aj tu sekciu 🙂

agatkag
11. aug 2009

Ahojte, no my sme KP a v nedeľu mám sekciu. Tiež som nerobila žiadne cviky, aby sa mi bábo otočilo. Asi má dôvod prečo tak chce byť. Neviem, či sú tie cviky vhodné, bábo sa že vraj môže dosť zamotať do pupočnej šnúry...sekcie sa strašne bojím, už ani nespávam, je to taký zvláštny pocit, že mi ho len tak vyberú z brucha, neviem si to predstaviť.

lulu723
11. aug 2009

agatkag nemusis sa bat je to uplne v pohode.aj ja som mala zmiesane pocity z toho a potom ked uz som tam lezala islo to velmi rychlo a o 20 minutiek som videla mojho maleho drobceka Eriku.to sitie trvalo asi 25 minut a hned ma odviezly na izbu. 😉

klya1
11. aug 2009

Lulu a ako dlho trvalo, kym ti potom priniesli drobceka? Ked ja sa jej uz neviem dockaaaat. Je to prve babatko a cakala som s tym dost dlho. O to netrpezlivejsia som teraz 😀

drobec.zz
11. aug 2009

muci, my sme boli KP dost dlho, ale som chodila vela plavat, vraj to pomaha a vtedy sa lahsie babo otoci a este lezat na chrbte s pokrcenymi nohami a dvihat panvu, tak skus toto, snad to pomoze, teda mne to pomohlo 😉

agatkag neboj sa sekcie, ja som sa tiez bala a hoci ju nemam, ale rozpravala som sa s vela zenami co ju mali, ked som ja cakala maleho a niekedy sa skor zotavili ako ja po porode, dnes to uz doktori lepsie zvladaju ako kedysi za cias nasich mam, a pospi si este, lebo este dost noci budes hore 😉

zuzujan
11. aug 2009

gizka dakujem za gratulaciu...............sice som darcek nedostala, ktory som chcela (mala si hovie v brusku), ale aspon je dobre pocasie a nie som spuchnuta ako slon

agatka a klya nebojte sa sekcie, teraz co rodili kocky z augustoviek sekciou a bolo ich dost, vsetky to zvladli na jednotku a rychlo sa zotavili....takze urcite pri sucasnej medicine to bude OK - aj ked samozrejme nie je nad spontanny porod, ale keby som mala babo KP tak iden na 100% sekciou

mucilienka
11. aug 2009

ja viem kocky, ze Panbozko vie, preco to takto robi, len je to tazko prijat, hlavne ked sa toho bojim....

drobec a ako dlho si ho mala KP? do kolkeho tyzdna?

drobec.zz
11. aug 2009

muci ja tusim az do 36tt a ono sa otocilo a susedka dokonca dva dni pred porodom, ale ak je babu lepsie takto, tak ty s tym nic nenarobis 😒 ale je pravda, ze ja som vela chodila plavat, tak mozno to pomohlo a aj tie panvove cviky, ved skusit mozes 🙂

martinano
11. aug 2009

agatkag nebojkaj krasne to zvladnes a babatko ti hned ukazu, uvidis, myslim na teba
tehulky zajtra sa ozvem papa

drobec.zz
12. aug 2009

no giza, ja si to už s tou infuzkou nepamatam, ale ja som musela lezat, lebo ma vkuse tocili kvoli malemu, sa dusil, alebo nieco take, tak mi len manzelik krize masiroval, takze ani sa pohnut, ako som rano zalahla, tak som vstala az po porode, no to bolo strasne, ale dufam, ze teraz to vyjde lepsie 😉

drobec.zz
13. aug 2009

tak už sme štvorčlenná rodinka - dnes o 4.37 sa k nám pridal Tomáško s mierami 53/3850 😉
podrobnosti neskôr

zuzujan
13. aug 2009

dobre ranko, no drobec gratulujeeeemmm....prajem vela zdravia 🙂 🙂 akosi to islo rychlo ked si vcera poobede este konikovala 🙂 🙂

ja som stale doma, na porod to vobec nevyzera, mam prist v sobotu (to uz bude tyzden po termine) na kontrolu a uvidia ci sa to pohlo. Ja si myslim ze ma tam uz nechaju, neviem - ale ze vraj ked zacina 42tt tak hospitalizuju.
Ach jaj toto prenasanie mi uz teda fakt dava zabrat........ ale raz sa musim dockat 🙂

julianka99
13. aug 2009

Jéééj dalšie babenko 🙂)) GRATULACIA 🙂)) a čakáme podrobnosti... aj momo, už si doma? či?
Zuzujan božinku, dúfam že do tej soboty sa vygúlate aj VY 🙂)) Držíme palčeky... 🙂

giza
13. aug 2009

Drobec G R A T U L U J E M !
Dufam, ze sa naozaj zadarilo stale nelezat a tesime sa na podrobnosti 😉 ....

Zelam tu vsetkym mamickam aby ich babenka mali moznost prist na svet normalne skor ako cisarskym, ale ked nie, tak hlavne zdravicko nech funguje a este lepsie dojcenie...

zuzujan
13. aug 2009

gizka ahoj, ty si taka skusena tak mi porad - teraz ked prenasam ako vie doktor ci mam v poriadku plodovu vodu? ci nie je nahodou zelena, alebo ci jej je dost - vzdy mi robia prietoky, da sa to tam vidiet???
mam strach, aby bolo babo v poriadku......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre