Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

kaktusik007
5. okt 2010

@shira_ no ohladne toho dopredu dohadovania ti neporadim, ale co sa tyka porodu, tak treba prist na prijmovu ambulanciu 😀 a tam ta uz budu navigovat, ze co a ako 😉
ale neboj, sestricky a aj lekari su tam mili, dohodnute fakt mat nic nemusis....
@bamarama82 uff..... kopcan a baskova 😉 - mali vtedy sluzbu.... preco???

kolumbia
5. okt 2010

@bambibam ...gratulujem aj my sme boli vcera na poradni a Lucia ma tiez presne tolko kg a meria 55cm

lulu723
5. okt 2010

@giza dakujem za odpoved 😉 Matusko praveze vela papa co ma tesi a ked spinka aj tie 3 hodinky tak mne sa stihnu prsia naliat dovtedy aj 2x a potom mi to tecie kade tade tak preto odstriekavam.a co ma este tesi je,ze flasku moc nemusi on si radsej potaha cecik a je spokojny dokonca ked strasne moc place pri manzelovi tak staci,ze si ho dam na cecik a on hned zaspi 😀

giza
5. okt 2010

@lulu723 to ma tesi - velmi dobra situacia - hlavne s tym tatinom - len ho nechavaj aj jemu, aby to nebol mamin cicik nakoniec 😉 😅

lulu723
5. okt 2010

@giza ved nechavam ho aj jemu ked si chcem oddychnut len on asi uz je maminkin cicik 😝

liba78
5. okt 2010

Ahoj babulky, ja viem že som mimo témy. Ale potrebujem ísť s malým na ORL vyšetrenie. Ak máte niektorá skúsenosť poraďte. Hlavne aby objednával a bol dobrý k deťom, malý má 8 týždňov. Ďakujem.

alan1
6. okt 2010

Čaute kočky, máte niektorá skúsenosť s MUDr.Hlaváčikom z TN ? Koho odporúčate viac, Kaščák, Hlaváčik, Jankovský.
A ešte jedna otázka, keď už takto priamo, aké máte skúsenosti s MUDr.Kováčom - N.m.n.V. ?
Vopred ďakujem za ochotu a úprimnosť. 😉

lienka55
6. okt 2010

@alan1 mas IP. 😉

giza
6. okt 2010

@liba78 ahoj, bohate skusenosti, do nemocnice ta musi na vysetrenie odporucit iny lekar ORL, no dobreho je tazke v TN najst...ja som si vybrala MuDr. Tarabajovsku v poliklinike je tak skovana za ronthgenom dvere...a treba prist pre casenku veeelmi skoro rano ( cca o 6,45hod.) aby si sa dostala co najskor na rad, co je cca okolo 8. hod. rannej...Dalsiu pani dr. vyssie o poschodie neodporucam s opakovanou zlou odbornou skusenostou a za mostami (vedla Uspechu) je este jeden lekar, na ktoreho som nikdy nemala stastie, bo tam nikdy nebol, ked som potrebovala 😒 ... V nemocnici je to uz ale uuuplne iny pristup aj co do odbornosti aj co do spravania 😉 - nemozem nic lepsie odporucit...

giza
6. okt 2010

@alan1 skus aj v inej teme spominaju maminy Nove mesto...

Doktor Jankovsky je fajn, ale velmi vytazeny. Hlavacik je tiez fajn, ak ti nevadia jeho nalady...
K panovi primarovi - sa nevyjadrim...
Inak referencie sa tu uz na nich niekolko x pisali, staci si pozriet spatne od mnohych tu mamiciek... 😉

alan1
6. okt 2010

@giza Ďakujem! Vidím, že Ty už máš niekoľkonásobnú prax.... Obdivujem ženy, ako si Ty. Prajem všetko dobré. 🙂

liba78
6. okt 2010

@giza Ďakujem za radu. Nakoniec som bola u doktora za mostami. Tam som sa ráno dovolala a milá sestrička nám dala termín o 10:45. Správanie bolo super, čistučká čakáreň aj ambulancia. Prezrel malému ušká, noštek aj krček. Urobil výtery a o týždeň sa máme ukázať. Neviem posúdiť odbornosť, ale prístup a prostredie na 1, 🙂 Doktorku Tarbajovskú nám odporúčala aj naša doktorka, ale asi tam býva veľa ľudí, ráno som sa tam nedovolala.

kajca50
6. okt 2010

@alan1 ahoj ja chodi k dr.jankovskemu a mozem povedat len to najlepsie , to je moj treti lekar aj ma odrodil , to ze ma toho vela je pravda , ale myslim si ze o svoju pacientku sa vie postarat

alan1
7. okt 2010

@kajca50 Ďakujem za radu. 😉 Pokúsim sa k nemu nejako prebojovať...... a ukecať ho na pôrod. 😀

gaja
8. okt 2010

@kaktusik007 takže, ty si nemala nikoho dopredu dohodnutého?lebo už som normálne začínala mať pocit, že všetky na koníku si dopredu niekoho dohadujú...

kaktusik007
8. okt 2010

@gaja v tn si toho moc nedohodnes, rodi ten, kto ma sluzbu 😀

gaja
8. okt 2010

@kaktusik007 no ja si ani dohadovať nechcem.. mne to príde také.. ja som taký antizástanca dohadovania..
Tak preto ma teší, že si nemala nikoho dohodnutého, lebo si občas pripadám ako Majka z Gurunu 😀

giza
8. okt 2010

@alan1 Dakujem - to neni len o mojich osobnych skusenostiach 😉 🙂 😀 😀

giza
8. okt 2010

@liba78 to som rada...hlavne vela zdravicka...

giza
8. okt 2010

Dohodnut sa da iba s Dr. Jankovskym ale nespoliehala by som sa, nakolko ako tu pise kaktusik je to o tom ci ma sluzbu, no a dr, Jankovsky ma i ordinaciu + rodinku 😉
Vsetci su tu dobri pri porode v nemocnici ..jasne, ze uz niektory je sympatickejsi viac a niektory o malinko menej 😉 , tak ale nemozeme si az tak detailne vyberat 😀.

karamel
8. okt 2010

Tak buduce mamicky, ja radim rozhodne zajednat doktora.....ja som nezajednala a aj som tak dopadla....prenasala som 8 dni, dali mi 4! vyvolavacky a nic nepomohlo....trapila som sa na sale 8 hodin, nemohla som sa otvorit, nebudem to dopodrobna rozpisovat ake hrozy som zazivala, rodil ma MUDr. Krkoška a nakoniec stejne musel zavolat Jankovskeho, ktory mi musel spravit cisarsky rez!!!! Potom mojmu manzelovi povedal, ze som bola uplne zdrava, keby sme mali zajednaneho doktora, ze sa to nemuselo stat!!!!! Takze Krkošku nikdy viac, rozhodne si zaplatim Jankovskeho. Kaščák je vyborny, ale ten jeho nepochopeny humor a cynizmus, je strasne surovy.....bleeee. Niekto tu chcel vediet nazor na MUDr. Kováča.Bol vyborny az dovtedy, pokial mu neumrela zena....odvtedy nula bodov....Hlavačik je perfektny.

alan1
8. okt 2010

@karamel Ahoj Karamelka, ja som sa pýtala na Mudr.Kováča aj na MUDr.Hlaváčika. Ďakujem za odpoveď. My máme možnosť zajednať si Hlaváčika, takže doporučuješ? 😉

karamel
8. okt 2010

Hlavačik je perfektny, toho rozhodne doporucujem, je aj velky srandista, nic nezaobaluje, vsetko povie narovinu, co sa ho opytas, vsetko ti vysvetli.Kováča neodporučam.

alan1
8. okt 2010

@karamel Ďakujem. u Kováča som už niekoľko rokov, a v podstate nám po 2 rokoch pomohol k tehu. Úprimne, je mi teraz blbé zmeniť gynekologa. Zatiaľ som s ním nemala žiadny problém, ale v poslednej dobe sa mi zdá, že všetko berie na ľahkú váhu. Na všetko sa musím pýtať, atď... Tak uvidíme ako to pôjde ďalej ☹ , pri najhoršom šup do TN. 😉

karamel
8. okt 2010

Alan ked si u neho spokojna, tak neodchadzaj....ja chodim do mesta ku Kouřilovej a to maš to iste.Niekto si ju velmi chvali, ini na nu nadavaju....co clovek, to nazor.... 😉 Ja ju mam velmi rada 😉

s.i.m.k.a1
9. okt 2010

@kaktusik007 gratulujem k tehu 🙂

bebel
10. okt 2010

Ahojte, na moje odporúčanie minulý týždeň v TN rodila moja kamoška a boli absolútne spokojní. 😵
Ja slepo zbožňujem primára a 100% odporúčam aj jeho zástupcu Jankovského.
Obaja sú veľmi milí, normálni a dá sa s nimi dohodnúť na pôrode pokiaľ nemajú samozrejme dovolenku 😅 .
@giza už viem konečne kde je Južanka, v piatok som zobrala decká do neposedka s kamoškou na kafe

@s.i.m.k.a1 podľa mňa niet k čomu gratulovať....tak malý vekový rozdiel medzi deťmi považujem za čisté šialenstvo resp. rituálnu samovraždu 😝 😎, hlavne ak to bude 2. chlapec.

giza
10. okt 2010

@bebel to som rada ze uz vies a pripajam sa k velmi skeptickemu postoju ohladom kaktusikovmu tehu - urcite to zvladne a davam klobuk dolu pred maminou takehoto razenia - je to horsie ako mat dvojicky...tazsie to moze byt uz len pri viacerorcatach... 😝 😔 😕

@karamel - tak toto je neskutocne !! ako by to pan Krkoska mohol povedat (ved by sam na seba nakydal aky je nesikovny??? - dobre som ta pochopila z toho co pises?) - Akoby mohol povedat, ze zajednanie ineho lekara (podotknem v TN jedineho!! - neviem isto, ze za peniaze - to by panovi primarovi vlasy dupkom stali!) k porodu, by sposobilo zmenu v tom cim si si presla a nebolo by sa to stalo - to je absurdne !!! citaj sa trosku! nech by to ktory kolvek z nich povedal aj len na ineho porodnika...a davala by som si veeeeliky pozor na to co pisem, bo je to tu cierno na bielom a moze sa v pohode stat, ze dotycny dr. by si to tu mohol i precitat (aj take tu uz bolo, naozaj precitaju si ...) - je to na zalobu, keby vedeli menovite, kto to tu pise... prisiel by o svoj titul keby take cosi dopustil!!! 😒 verim, ze si si presla niecim hroznym, ☹ ale nie si jedinou a tes sa z toho, ze ste v poriadku - manzel nie je v danej situacii clovek s neutralnym usudkom (predsa prechovava k tebe urcite city, takze je viac nez pravdepodobne, ze vnimal veci, ktore mu boli zdelene ovela negativnejsie ako boli naozaj povedane).... 8. hodin, nie je nic voci 14.-16 a viac hodinovym/dnovym porodom (i ked rozhoduju casto sekundy) + je to bezne, ze telo sa nemusi otvarat na podnet umelych vyvolavaciek a preto sa robi aj cisarsky, ale predpis kolko hodin skusaju vyvolavacku v akych davkach sice nepoznam, no viem, ze pred 3. dnami toto iste urbili s jednou maminou v PB a nechali ju nie 8. hodin, ale celych 12. a az dalsi den rano jej robili sekciu! dietatu sa vraj uz prietoky cez pupocnik zhorsovali 2. dni predtym nez ju hospitalizovali ( podla merani cez sono, prenasala 7. dni) a tak ju mali kazdu chvilu na ozvach, ci dieta este zije ...Tak to potom vyzera, ze si este obisla podla tvojho opisu velmi rychlo a dobre...Tych moznosti preco si sa neotvarala moze byt viac - rozoberat to tu nema vyznam... ale to, ze si inak zdrava zena, takych jeeee a skoncia akutnym cisarskym....osobne poznam tak zo 5 zien... 😉
Ak som to zle pochopila, ospravdelnujem sa uz vopred - no nemyslim si, ze sa zajednanim jedineho lekara v TN nieco poriesi, ale som za aby sa aspon nejakou formou ( aj keby to malo byt financnou =zajednanim si preferovanych lekarov v TN) spustila selektaz/ hodnotenie/vyber tych lepsich, to by znamenalo, zeby sa kazdy viac snazil a bol by i patricne oceneny (tym padom i motivovany)... 😉 Co vy na to?

karamel
10. okt 2010

Giza nepamatam si, ze by si bola pri mojom porode, takze si myslim, ze hodnotit niekoho, kto prezil nieco take ako ja ti ani len zdaleka neprinalezi.Ale k tomu sa nebudem vracat...len pre informaciu pre tych zabednenejsich, vyvolavacky su v TN nemocnici velice popularne a ide to tam ako na beziacom pase.Dotycny doktor, ktory si ma prebral z ruk Krkosku naznacil, ze keby sme pockali, mohla som porodit spontanne.Ano presne tak, doktora si treba zaplatit je to uplne normalne, potom sa vam venuje, sleduje si vas a nieste jedna z mnohych......len tolko som chcela povedat.Viac sa uz nebudemk tomu vyjadrovat, lebo ako vidim, su tu "maminky" ktore namiesto pozornosti detom venuju vacsiu pozornost tomu, co tu kto napise, analyzuju, ci je topravda, alebo nepravda apd. Je to smiesne..... ☹

bebel
10. okt 2010

@karamel
Úprimne ti poviem, že peniaze tam nikto nevezme ani pred, ani ex post.
Zazmluvniť sa lekár v TN nedá ako je to štandardné vo všetkých 3 bratislavských pôrodniciach......dá sa neformálne dohodnúť osobnejší prístup, ale bez spoplatnenia.
Ja som sa sama individuálne poďakovala za super služby a prístup lekárom aj sestričkám aj PA darčekom.
Na novorodenecké som nakúpila oblečko....na 6nedielky som kedysi kúpila varnú kanvicu, PA som dala spraviť darčekový kôš a pôrodníkovi som poslala maliarske potreby, farby, štetce, plátna....
Bola to moja iniciatíva EX POST, nikto odo mňa nič nepýtal, ani nečakal.
Som fanúšikom trenčianského gyn. pôroníckeho odd....pretože široko ďaleko nie je podobne vybavené a super zrekonštruované zariadenie. Súčasná podoba je zásluhou 2 ľudí: Dr. Kaščáka a Dr. Lintnera.
Vymenuj mi SK pôrodnice ktoré majú všetky pôrodné sály stenami oddelené plne vybavené s vlastnou toaletou, či sprchou a napr. bidety na 6 nedelí.
Asi by si si mala spraviť exkurz napr. po bratislavských pôrodniciach, aby si sa vrátila do reality a ocenila ich úsilie a kvalitu, ktorú máš pod nosom...navyše plne hradenú poisťovňou.
V BA ťa v pohode pomaly nechajú umrieť pokiaľ na teba tvoj zazmluvnený lekár kašle a nedvíha mobil a nedostaví sa, lebo sa mu dobre spí, alebo si odfičí radšej na kongres do Karibiku....a bez problémov ti vrátia pri prepustení poplatok späť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre