Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

dena567
24. máj 2013

@sajmona12 diki za info...musim sa nato teda opytat lebo ja na tie poradne do nemocky uz chodim od 25 tyzdna kedze mam rizikove tehotenstvo....alebo tam vyskusam zavolat ze ako to je....

zuzulica
24. máj 2013

@sajmona12
@dena567
Baby ja som bola včera pozerať,netreba sa objednávať,ani nič,najlepšie ísť tam poobede a ak nemajú všetko obsadené,tak vám poukazujú,ja keď som bola,bol len jeden sál obsadený,tak ostatné som popozerala,nadštandardy-izby boli obsadené,tak sa nedalo ísť pozrieť.

zuzulica
24. máj 2013

@valerko2004 môžeš a nemusíš,mne povedali v TN,že tam môžem prísť až rodiť,ak chcem

dena567
25. máj 2013

@zuzulica a ako to tam prebieha si tam iba prisla a zazvonila ze chcces vidiet porodnicu?aj si platila niaky poplatok?a da si ist aj s muzom?dakujem 🙂

zuzulica
25. máj 2013

@dena567 Ja som volala vrchnej a tá povedala,že netreba sa ani obj.ani nič,že stačí príjsť a ak nebude všetko obsadené,tak nám to tam niekto poukazuje,že najlepšie je poobede,my sme tam boli okolo 15:00 a bola len jedna sála obsadená,tak tú sme nevideli.Prišli sme do budovy,vyšli sme na 4posch.,tam mali zrovna návštevy na chodbe,kde vystúpiš z výťahu.Akorát bolo otvorené,na tú chodbu so sálami,tak sme nakukli(inak by sme asi zvonili) a sestrička sa nás pýtala,čo chceme,tak sme jej povedali,že popozerať,tak sme chvíľku počkali a poukazovala nám to tam,trvalo to asi 5min. všetko.Bol aj môj so mnou,nebol problém a neplatili sme nič. Ja osobne som bola troška sklamaná z toho,možno sestrička nemala zrovna náladu 😒 ,tak to bolo také divné... ja tam nechodím do nemocky,tak som podľa toho,čo som na nete videla,čakala troška viac,myslela,som,že všetko je tam vynovené a to vyzerá,že len tá časť s pôrodnými sálami je nová.Izby neviem,nadštandardy boli obsadené a normálne izby ani neviem,ako som písala,tá sestrička asi nemala náladu

majolenka25
25. máj 2013

@zuzulica No ono tam na pozeranie nič moc nie je 😀, takže 5 min úplne stačí. 🙂 Mňa tam zobrala priateľova mama, ktorá tam robí a tiež sme boli iba chvíľu. Najmä ak práve niekto rodí, nie sú takéto "exkurzie" príjemné ani pre tú mamičku, ani pre personál. Čiže nálada tej sestričky ma neprekvapuje... A mne stačilo aj tých 5 min, bledá som bola ešte pol hodinu potom. 😀 Izby na odd. myslím ani neukazujú, možno nadštandardy ale čo som ja zažila, tak sú stále obsadené, čiže sa nedá. Vezmite si to z pohľadu, že tam ležíte, ste polonahá, s malinkým bábätkom a niekto by si to tam prišiel obkukávať. 🙂 Nevyzerá to tam ako v súkromnom sanatóriu, ale nemusíte sa báť, izby sú v pohode, taktiež spoločné sprchy a WC. Držím palce a verím, že budete spokojná. 🙂

lebo5
26. máj 2013

@zuzulica no ono sú vynovene len tie trei plrodné miestnosti 😉 izby na šestonedelí sú stále zastaralé, ale tak už ked má porodené tak je to fakt jedno 😀 hlavne že nerodíš na 50ročnej koze 😎 a aj tie spoločne sprchy a WCko sa docela dajú, ved si tam v podstate len cca 5dni tak sa to dá vydržať 😅

zuzulica
26. máj 2013

@majolenka25 Dík. Jasné,že tam kde bola rodiaca mamička to bolo zatvorené 😉 To by nebolo nič moc,keby ju tam obkúkali... Aj tú izbu,by som určite obsadenú nechcela ísť obkukávať,jasné,že len ak by bola voľná 😀 Škoda,že nemajú tých nadštandardov viac...Ešte budem rozmýšľať,že kam teda pôjdem,výhoda v TN je,že sa môžem rozhodnúť v podstate,až to na mňa príde,že tam nemusím na poradne chodiť 🙂

majolenka25
26. máj 2013

@zuzulica Ak si dobre pamätám 🙂, na odd. je 16 obyč. izieb a 3 nadštandardy. Neviete, na ktorú Vás po pôrode dajú, takže je zbytočné si to tam ísť obzerať. Čo sa týka nadštandardov, teraz v decembri som sa rozprávala s jednou mamičkou, ktorá na ňom akurát bola a ona vravela, že teda nič moc. Keď sa sprchovala, voda jej vyvierala vo vedľajšom umývadle a cez plastové okná fučalo. Kvalitka... 😀 Jediná výhoda, že tam môže byť s Vami partner, ale aj to tuším iba na jednej. Takže podľa mňa vyhodené peniažky. 🙂 Ja som sa sprchovala v spoločných sprchách aj 3x denne, oba razy som tam ležala kvôli žltačke detí 10 dní a iba raz sa mi stalo, že sme boli v sprchách 2 mamičky naraz. Až mi to prišlo divné, na to, že bola pôrodnica plná. Súkromie som mala teda aj tam a zadara. 🙂 Trakt pôrodných sál je veľmi pekne prerobený, vzhľadom k situácii sa tam človek cíti relatívne príjemne 😀, ja som bola prvýkrát na oranžovej sále, teraz na žltej, možno ešte skúsim aj tú modrú. 😀 No a to, že sa tam nemusí chodiť do poradne vyhovovalo aj mne, pri prvom pôrode som tam tak prišla a bolo. 🙂 Celkovo sa mi v TN pôrodnici páčilo, chodila som aj na novorodenecké dojčiť moje baby, keď boli pod lampou a aj tam bolo fajn. 🙂

danag
27. máj 2013

@majolenka25 Musím aj ja reagovať. Tiež som bola v pôrodnici 10 dní, v spoločných sprchách sme sa možno 3x stretli dve a 1x sme tam boli tri. Inak som tam bola vždy sama. Tiež mi to bolo divné. 😵 Aj keď sme sa tam stretli, nikto nikoho neokukoval. Čo sa týka izieb, ja som bola na normálnej, boli sme tam tri mamičky, z toho jedna bola druhorodička a bolo to super, drobcov sme si navzájom postrážili, tá s druhým bábom nám poradila, keď sme sa jej spýtali, lebo povedzme si, keď bábo prvýkrát prezliekaš, tak sa aj zapotíš, lebo ,,Bóže ručika, Bóže nožička" 🙂. Na pôrodnej sále som bola na žltej, ale verte baby, že mi to bolo úplne jedno, aj keby bola fialová 😎.

lila69
28. máj 2013

Baby ja by som som skor na nieco ine upozornila ako su izby a porodne boxy, tie su v pohode, to sa vydrzat da, oproti inym nemocniciam je to fakt celkom fajn.
Ale skor si dajte pozor ked pridete na prijem, (ja som prisla o 4tej rano) tak po prehliadke milou sestrickou mi kazala moje oblecenie a topanky odlozit do takej spolocnej satne, z ktorej si oblecenie pri odchode z nemocky vyzdvihnem. Ja hlupa som si tam tie veci dala - nenapadlo ma podat ich priatelovi, ktory cakal na chodbe a mohol mi oblecko na cestu domov po par dnoch priniest priamo na izbu.
Takto ked prislo prepustenie z nemocky, som rychlo hladala kde ta satna vlastne je (ja trenciansku nemocnicu nepoznam), dieta sa odovzdava sestrickam, ktore Vam ho potom oblecene odovzdaju kdesi v suterene nemocnice...takze este hladat, kde sa moje dieta nachadza 😨 😨

Z toho pre mna vyplyva poucenie:
1. veci neodovzdam do spolocnej satne, dam ich priatelovi ktory mi ich donesie cca po 3 dnoch do nemocnice, tolko sa mi do skrinky zmestia a budem ich mat poruke ked ma prepustia
2. budem trvat na tom, ze si maleho obleciem sama na izbe a nebudem ho hladat po nemocnici a pockam si na odvoz v tej casti kde prichadzaju navstevy.

Kedze nie som z TN, tak sme na tatina cakali asi 45 minut, maly uz bol hladny, nervozny, ja tiez....a kojit ho kdesi na chodbe v nemocnici - nic, moc, k tomu zbalenu tasku co som mala v nemocnici, maleho..... takze tento krat to uz urobim inak a po svojom 🙂

molka
28. máj 2013

@lila69 mne sa to obliekanie môjho dieťaťa sestričkou tiež nepáčilo, ja som matka a snáď si viem obliecť vlastné dieťa, preto som ani nikomu nič nevravela a dieťa som si automaticky obliekla sama na izbe.

danag
29. máj 2013

@misza1 ako si dopadla? Všetko v poriadku?

lila69
29. máj 2013

@molka Druhy krat aj ja budem chytrejsia, lebo to bolo fakt na nervy, behat po nemocnici v koseli a hladat si svoje oblecenie, potom behat po nemocnic a hladat si dieta 😠
Asi to jedine sa mne z celeho pobytu v porodnici nepacilo, inak som bola vazne spokojna.

molka
29. máj 2013

@lila69 ja som o tom obliekaní vedela dopredu z tejto témy, preto som si na to dala pozor a dieťa som si dopredu obliekla na izbe. Sestrička nebola nadšená, ale to ma nezaujíma, pretože to považujem za totálnu hlúposť. Ja som bola s pôrodnicou veľmi spokojná, aj prístup personálu bol super, naozaj sa chovali všetci veľmi milo. Ale som veľmi sklamaná, až nahnevaná na to, že keď malá dostala žltačku, začali ju prikrmovať fľašou! Ja som mala strašne veľa mlieka, ale nemohla som ju dojčiť, pretože mi ju dali len každé 3 hodiny na 20 minút a to celý čas spala. Potom mi ju zobrali a strčili jej fľašu! Dokonca som ju raz našla pod lampou s dudlom! Nikto sa ma na nič nepýtal, ja som jej dudel nechcela dávať, tak ako si to mohli dovoliť? Lenže ja som bola hormonálne rozhádzaná a okrem plaču som sa na nič iné nezmohla. Ešte teraz ma to vytáča, pretože kvôli tomu mi malá prestala ťahať mlieko a odvtedy už len odsávam.

lila69
29. máj 2013

@molka Ja som sa ako prvorodicka zmohla na to, ze som im striktne povedala ze si nezelam aby mi maleho prikrmovali - kym sa mi rozbehlo mlieko, ked tak max. trosku glukozy . Trocha pindali, ze schudne a co ja viem co, ale ved mal porodnu vahu 3500 g tak v pohode. Mlieko sa mi rozbehlo, maly si pricucol a krasne papal.
Tiez sme mali silnu zltacku, tak bol na lampach, zobudit ho na krmenie = nadludsky vykon. Mala som ale stastie ze som bola na nadstandarde a tak som si ho na tie 3 volne hodky brala k sebe a tam s nim bojovala - zobudzala ho. Ale teraz ked pojdem a nebude volny nadstandard a nahodou zasa budeme mat zltacku, tak tam tie 3 volne hodky budem pri nom kludne aj sediet a kym sa nenaje neodidem!
Neplanovala som si pisat prodny plan ale asi to spravim, a toto bude jeden z bodov - neprikrmovat, vyhradne po mojom suhlase.

lussi2
29. máj 2013

@lila69 ahoj ja som si malu tiez obliekla hned na izbe, ja som nevedela,ze veci mam dat sestricke.Povedali, ze ideme domov tak je normalne, ze si dieta oblecies no nie, robia z toho cirkus. aj na buduce to tak urobim. papa

marges
29. máj 2013

ahojte.. ja mám tiež zmiešané pocity z tn nemocnice, pôrodnica super, ale tí novorodenci.. 😖 Kým je všetko v poriadku, tak sa dá, ale k tým deťom so žltačkou , čo sú pod lampami, naozaj púšťajú na novorod. oddelenie len v tom čase po 3 hodinách, a čo je ešte smutnejšie, tak aj u tých nedonoseniatok to tak funguje, dochádza sa kojiť podla hodín, dokonca s nočnou 6 hodinovou! prestávkou. Sestrička sa na mňa nechápavo dívala, keď som chcela aby ma zavolali ak sa malý zobudí, že veď ja tiež v noci spím a nechodím do chladničky vyjedať...

marges
29. máj 2013

teda , takto to bole pred ,2 rokmi, ak sa niečo výrazne zlepšilo, dajte vedieť

hrasiak
29. máj 2013

tiez som rodila v TN, bola som aj na normalnej izbe (2 noci) a dalsie 2 noci na nadstandarde. Kedze minuly rok v juni bolo pocas mojho pobytu prijemnych 35 a viac stupnov C, tak to bolo fakt huste.... clovek by sa sprchoval vkuse, vzduch v izbach spolocnych stal a hybal sa iba, ked ste spravili prievan - co nikto normalny pri 1-2 dnovych detickach robit nebude. Z tohto pohladu bol pre mna nadstandard maximalny luxus, ktory za tie peniaze stal. Ani nie tak pre to, ze tam bol ventilator (nechcela som, aby to fukalo na dcerku), ale v podstate som tam bola skoro stale zavreta s nou, a behala som iba v nohavickach, do sprchy na minutu som sla kedykolvek, a ked niekto siel dnu, zaklopal a dala som si zupan. Z tohto pohladu to bolo super. Mne bolo totiz teplo a potila som sa aj v tych nohavickach..... A kedze dcerka nemala zltacku, tak sme boli stale spolu, a stale pricucnuta 🙂

zuzanka.h
29. máj 2013

no pred tromi rokmi DES!!!! pôrod ok, aj gynekológovia, ale novorodenecké oddelenie bieda, ani nie tak personálne ako vybavením a kvalitou. Rodila som v novembri a vôbec nekúrili, okná netesnili , z prievanu ma seklo a dve sestričky na novorodeneckom otras !!! Dúfam, že ich už vyhodili ☹

hrasiak
29. máj 2013

@sijust aj ja som platila v juni min. rok za epi 100 EUR - ale asi to uz zvysili.... Este mi napadlo k tej EPI, s platbou za nu som mala taky "nevhodny" zazitok. Ja som rodila v piatok, ale od utorka som bola na tom zenskom oddeleni. Kedze kazdu noc sa poslickovia stupnovali, ja som len vzdychala a nic nespala, tak vo stvrtok ma dali spat na vzdycharen, lebo tam nik nebol. Adelka to asi vycitila a po 2 nociach mi praskla plodova voda a v piatok na obed uz na mna kukala 🙂 Ale teda, kedze som tam sla len prespat, nemala som so sebou nic zo svojich veci, ale tak brala som to v pohode. Po porode ma len prestahovali o 4 izby dalej, potom o 2 dni na nadstandard. Ked som odchadzala, tak som chcela zaplatit EPI aj nadstandard, uplne normalne som prisla na tu sestersku izbu, a tam sa na mna jedna sestricka dost neprijemne oborila so slovami, ze EPI som si mala zaplatit na porodnej sale.... Bola som pod vplyvom hormonov, to jedine ju uchranilo od mojho dost neprijemneho vystupu. Lebo vsak pomedzi kontrakcie a po 3 nevyspatych nociach som nemyslela na nic ine, iba ze sa prejdem na zenske oddelenie, najdem penazenku a vyplatim si epi.... Dnes, spatne, nechapem tu jej fakt hlupu reakciu, ked som to tam prisla vyplatit - vsak to uz bolo jasne, ze nejdem utekat bez zaplatenia. Ale bola fakt neprijemna.... aj pocas "pobytu".... na spolocnej izbe som mala postel natocenu nohami k dveram, ked bola vizita, tak klasika - lahnut, a pan dr. sa pozrie. Tato sestra ako tela vosla do izby po lekarovi, nezavrela dvere. Ja som sedela na posteli a nic. Tak ona na mna, ze nech si lahnem, nech sa mi tam pan dr. pozrie. Tak som jej na to s usmevom povedala - ze teda uz ma tam dole pocas porodu videl kde - kto, ale teda zas cela chodba nemusi.... keby som to totiz urobila, tak si rozkrocim nohy rovno oproti otvorenym dveram do chodby.... Lekar sa pousmial nad poznamkou, nasrata sestricka vyznamne zabuchla dvere.... Vsetko je to o ludoch, niektori pokazia inak dobry dojem....

fixattam
30. máj 2013

ahojte baby, po precitani si vasich prispevkou som sa aj ja rozhodla napisat moj dojem z TN porodnice 🙂 na porod mam krasne spomienky ale to asi vacsina z nas, ved predsa prisli na svet nase vytuzene deti 😉
plodova voda mi odtielka z nedele na pondelok okolo polnoci, sestra na prijme skontrolovala ci je to naozaj plodova voda a sli sme na porodnu salu, po vysetreni ma dali na izbu cakateliek..nakolko som sa vobec neotvarala aj ked som mala pravidelne kontrakcie ponukli mi EPI, ani na chvilu som nevahala. Pichli mi ju asi o 18 vecer a maly sa narodil o 20.32, teda mne velmi pomohla ci uz od bolesti ale hlavne v tom ze som sa otvorila. Samotny porod trval asi 5 minut 🙂 s personalom som bola velmi spokojna az na jednu sestru ale taka sa najde asi vsade 😝 Aj ked to cele trvalo 20 hodin tak to stalo za to 😉 za EPI som platila 100€ a za mm 21 €.. na sestonedeli bolo tiez vsetko ok, na izbe sme boli iba dve a rozumeli sme si, maly ale potom dostal zltacku takze siel pod lampu a ja som sa prestahovala o poschodie nizsie, svietil sa 3 dni, potom to nastastie kleslo..ako tu niekto pisal koji sa kazde 3 hodky, najskor som bola nahnevana ze co to?? ale nakoniec to vyhovovalo mne a asi aj malemu lebo vzdy ked bol cas na kojenie tak spokojne spal 🙂 este som mu pre istotu odsavala mliecko ale to potom davali inym detom lebo jemu stacilo kojenie..v nemocke sme boli 7 dni..s personalom na novorodeneckom som tiez bola spokojna, sestricky boli velmi mile a ustretove, akurat zastihnut dr bol troska problem, ale ked mala cas tak prisla 🙂

molka
30. máj 2013

@marges žiaľ, nezmenilo sa to. Kojenie žltačkových detí prebieha presne v určené hodiny. Tiež som chcela, aby ma zavolali, keď sa malá zobudí, ale vraj to nie je dobré, pretože sa musí slniť. Ale dať dojčenému dieťaťu fľašu je dobré? Mala som sekciu a dlho som bojovala, kým sa mi malá konečne prisala a začala ťahať. Potom mi ju zobrali, dali jej fľašu a bolo vybavené. 😒 Naozaj platí, že pokiaľ nie sú problémy, je novorodenecké super.

lila69
30. máj 2013

Dievcence, ake mate v TN skusenosti s porodnymi planmi. Akceptovali ich v pohode? Ja uvazujem ci dajaky spisem, ale asi ano (pre istotu) uvidim ako to vsetko bude prebiehat "na mieste cinu" a podla toho sa zariadim 🙂
A uvazovala som , ze by som si tam uviedla aj to, ze si nezelam dieta dokrmovat bez mojho vysloveneho suhlasu.
LEbo teda odsavat pol roka alebo kupovat umele mlieka, ked bude realna sanca na kojenie sa mi moc nechce 😠

fixattam
30. máj 2013

@lila69 ja by som si ho napisala ako pises ty pre istotu 🙂 so mnou bola na izbe mamicka co rodila prvu dcerku asi pred troma rokmi a doniesla aj porodny plan a bolo jej povedane ze je prva co ho ma 😕 mne ked maleho brali pod lampu tak som tym sestram jasne vysvetlila ze si nezelam ziadne dokrmovanie, pochopili a dufam ze to aj tak bolo 🙂 ale kazde babo co sa slnilo malo hned rano nachystanu prevarenu lucku vo flaske, ked som povedala ze nech mu to nedavaju tak mi povedali ze potrebuje vodu lebo ze mu je moc teplo pod lampou, ale to je kravina podla mna lebo MM obsahuje az 80% vody..ak budes mat problem tak radsej hned volaj laktacnej poradkyni, dokonca tam jedna aj bola ked som ja bola v porodnici 😉

lila69
30. máj 2013

@fixattam No ja si ho radsej spisem. Dufam ze tento krat uz zltacka nebude, ale keby hej tak zasadne ziadna voda !!! Jasne ze ked sa napije vody, tak na kojenie mozem zabudnut. Inak toto s tou vodou som si ja pred 3 rokmi nevsimla, mozno nejaka novinka... 😒

marges
30. máj 2013

@lila69 No..pod tou lampou majú fakt teplo, a ten zvýšený príjem tekutín je pokial viem súčasťou terapie pri žltačke, aj nejaký c vitamín , a živočíšne uhlie.. chcú ulahčiť to vyplavenie bilirubínu z tela. Mamičiek sa ani pýtať nebudú, že či im môžu to či ono podať, p.doktorka všetko povysvetluje a prieť sa s ňou nebudete, keď vám začne rozprávať aké trvalé následky môže dlhodobo vysoký bilirubín mať na nervovú sústavu. Uznám že to organizačne nezvládajú v tom počte ktorom tam sú, sestrám sa nehodí aby tam mamky volne chodili kojiť po celý deň, aby ich prípadne zakaždým chodili zavolať, aj keď nejaká sestra pri tých deťoch musí stále byť prítomná. Smutné je že takto to beží aj u tých detí drobnučkých, ktorým by časté prikladanie iba prospelo, prípadne im myslím môže aj škodiť 6 hodinová pauza - keď im v tom čase plačú, tak už im len niečo dajú... Ale ak to nevedia zabezpečiť, tak nech aspoň vrátia ten titul baby friendly hospital.

lila69
30. máj 2013

@marges Popytam sa na tu vodu kamosky - detskej lekarky, pohybuje sa aj na novorodeneckom aj ked teda nie v TN ale v inej nemocnici. Este keby to bolo tak, ze lekarka vysvetli, bolo by to OK, mozno by sa predislo mnohym konfliktom zo strany mamiciek... Lebo v konecnom dosledku je za dieta plne zodpovedny len rodic a ma pravo na info o liecbe svojho dietata.
Inak prave dnes som si citala co musi splnat nemocnica ktora ma certifikat BFH a keby sa vsetko dodrziavalo, tak nie su potrebne ziadne porodne plany ☹
Mali tie sestricky toho veru dost, nonstop plne oddelenie, to uznavam 😒 Ale 6 hodinova pauza je fakt dlho. Na jednej strane ked nema zena hned na druhy den po porode mlieko strasia s flaskou a na strane druhej nechaju dieta 6 hodin bez mlieka? Ja som chodila tak ako aj ostatne maminy malych "zltackarov" pravidelne kazde 3 hodky, den ci noc a nesuhlasila by som so 6 hodinovou pauzou. Ved aj tak sa svieti 3 hodiny a potom su deti 3 hodiny mimo lampu, tak neni problem si ich prist nakrmit, aj ked to krmenie na presnu hodinu je nanic, ale lepsie aspon nieco.

molka
30. máj 2013

@lila69 potom daj vedieť, čo ti kamoška povie. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre