Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

m.a.r.t.i.n.a
17. sep 2008

Lienka, moja sestra rodila pred dvoma týždňami a vybrať si mohla, kamarátka pred rokom a tiež si vyberala a ja ak už nebude obsadené si tiež budem mocť vybrať...

Je pravda, že žltá je najlepšia, tak snaď ma nikto nepredbehne.
A nemyslím si, že je jedno kde rodím, hlavne že to mám za sebou... Je to veľmi silný zážitok plný bolesti ale aj radosti a chcem mať pri tom ak je možnosť čo najlepšie pohodlie. Keby mi to bolo jedno,tak zostanem v Nitre a nejdem rodiť do Trenčína.

mojkamirka
17. sep 2008

Inak baby v tých pôrodných sálach ide iba o rozdiel vo farbe či ešte v niečom inom?

miriamkac
17. sep 2008

😉 no, pokial si ja pamatam, tak oranzova je najvacsia s novym porodnym kreslom, ma samostatne wc so sprchou a vanu, zlta a modra su mensie, wc a sprchu maju spolocnu (na chodbe) a klasicke kreslo.

m.a.r.t.i.n.a preco je zlta najlepsia?.... 😕

m.a.r.t.i.n.a
17. sep 2008

Miriamka, podla osobného úsudku a tiež báb, ktoré tam rodili a aj podľa porodníka. 😉
Tá oranžová má síce nové kreslo, ale nie je tak pohodlné a dobré na rodenie, to povedali samé por.asistentky aj pordníci. Modrá je malá, nie je tam prebal.pult o ktorý sa možeš pri bolestiach oprieť a nie je tak priestranná. Chýba tam tiež CD prehrávač, ale to je to najmenej. Proste z tých troch je žltá že vraj najpohodlnejšia

miriamkac
17. sep 2008

m.a.r.t.i.n.a , no ja som rodila v modrej, a dokonca som mala aj CD prehravac. Co sa tyka velkosti, podla mna su rovnake a co sa tyka prebalovacieho pultu, ten ti moze byt v bolestiach ukradnuty 😒 . Uz si presne nepamatam, ale myslim, ze tam bola taka mala komoda, lebo viem, ze o nieco take som sa opierala....Ja len tolko, ze ak ide o pohodlie, pre kazdeho su podmienky ine. Napriklad niekto si vyberie prave tu oranzovu koli tomu, ze ma vlastne WC a sprchu....Ja som mala stastie, ze v zltej nikto nebol, lebo by som sa nechcela delit o sprchu.....to bola jedina miestnost, kde som vydrzala najdlhsie... 😎 . Zelam vela stastia a hlavne rychly porod. 😝

m.a.r.t.i.n.a
17. sep 2008

Ten prebalovací pult v žltej si moja sestra velmi chválila, práve kvoli tomu, že sa oň opierala. A rovnaké nie su, žltá je vačšia... 😉 no je to úplne jedno, veď ty to už máš za sebou ! 🙂

miriamkac
17. sep 2008

No vidis, ....to je to, co som pisala, kazda ma ine poziadavky.... 😉 nakoniec aj tak cakas, kedy odtial "vypadnes".... 😵 ....podstatne je, aby ti dali vybrat...alebo aby si mala z coho vyberat... 😉
A mas pravdu, mne je to uz aj tak jedno, my sme s detmi skoncili....

vrn
17. sep 2008

Jeej ahoj Martina, no som rada ze tu mam spriaznenu s podobnymi pocitmi na Nitru a Trencin 😀 Martina, tie posledne kontroly v nemocnici pred porodom musis absolvovat v nemocnici kde chces rodit? Ja tiez rozmyslam ze pojdem na urcity cas k nasim do Trencina ale nechcem tam byt mesiac, tak 1-2 tyzdne ak sa bude dat.....
Este som nebola na ziadnej sale pozriet, ani v Nitre, mohli by ste mi opisat vybavenie porodnych sal v Trencine? V ktorej je ta vana, vo vsetkych alebo len v niektorej? Ak to uz mate niektora za sebou, vyuzili ste ju alebo radsej sprchu? A tecie tam tepla voda aj v noci 😅 Blba otazka ale v Nitre nie.......... Mali ste niektora porodny plan (nejake specificke poziadavky) a ako to respektovali?

A dakujem za kontakt na porodnu asistentku, popytam sa aj jej, ale niektore veci je lepsie vediet priamo zo skusenosti tehuliek a mamiciek 😵

vrn
17. sep 2008

No ked som si precitala vase prispevky tak uz asi viem ako su zariadene....... ale rada by som ich tiez videla, snad sa podari.

miriamkac
17. sep 2008

Ahoj vrn....ziadne blbe otazky....praveze uplne super a podstatne....
Ak si ja pamatam, tak vana je len v oranzovej sale, ale rodit musis v kresle nie vo vani...(aspon to tak bolo 🙄 )sucastou tejto saly je WC a sprcha.
Ostatne saly (modra a zlta) maju spolocnu sprchu a WC, myslim ze v kazdej je stol a kresla (asi pre "navstevy 😝 )k dispozicii by si mala mat cd prehravac a loptu (tu "skakaciu" velku) niektore kocky si to chvalili....
Ked som bola ja rodit, tak 1. bol februar a vnutri bolo super teplucko a 2. tepla voda tiekla aj v noci, lebo od stvrtej hodiny rano som bola pod nou. 😉
Co ma zaujalo, bolo, ze si si mohla vybrat, ci chces alebo nechces klystir. (ja ho odporucam, ulahci mnoho neprijemnych veci). A inac myslim, ze sa da aj dohodnut lekar....popocitaj temu dozadu, dievcata o tom popisali....

m.a.r.t.i.n.a
17. sep 2008

VRN,
pred porodom by si mala mať kontroly každý týždeň, aspoň tak mi povedal doktor v Nitre aj doktor tu v TN a keďže v Nitre už nie som, tak chodím do nemocnice dole na príjem. Nemusíš sa tam objednávať, len prídeš s tehu knižkou a povieš, že tam budeš rodiť a ideš na kontrolu...
A teplá voda tečie 24hodín 😉

V Nitre mi sestrička vravela, že si do porodnice musíš doniesť aj svoj pohárik a teplomer 😕 😅 V TN nie.

vrn
18. sep 2008

Super, vdaka za infosky. Jasne, pocitam s tym ze vana je len na uvolnenie bolesti, ked rodit do vody tak v bazeniku 😀 Ale prave to porodnicke kreslo ma laka, stale mam pocit ze je to prirodzenejsia poloha........ vsak uvidim, vyskusam, podam spravu....... ta tepla voda v noci potesila. Proti klystyru ani holeniu nie som, porodna asistentka v NR nam vravela ze klystyr dost rozbehne porod aj som to tu na MK kdesi citala od mamiciek...... skusim sa poradit este ci si niekoho dohodnem alebo nie, ale urcite nechcem vyvolavany porod ked bude vsetko ok.
Ale pytala som sa na porodny plan preto ze som citala super clanok a chcela by som nieco z toho aplikovat http://povodna.rodinka.sk/user/view_page.php?pa... (stlmene svetla, prilozit babatko na brusko hned po porode, prestrihnut pupocnik az ked dotepe (to vraj v NR robia), prve prisatie po porode uz asi praktizuju vsade, a trosku si ho uzit este predtym ako ho odnesu na vyhriatie a pozorovanie........
Martina, po porode pojdes po prepusteni domov do Nitry alebo zostanes este chvilu u rodicov? Lebo ja budem mat vsetko pripravene tu doma, takze by som chcela zostat v TN co najkratsie (aj kvoli macke ktoru nasi chovaju v byte). Viem ze sa chodi mesiac pred porodom na kontroly do nemocnice, ale ak by to islo tak 1-2 kontroly absolvujem v NR a az tak tyzden-dva pred porodom by som chcela byt v TN a absolvovat zvysok tam.......... viem ze uz velmi spekulujem 😵

m.a.r.t.i.n.a
18. sep 2008

VRN,
po prepustení pojdeme s manželom a malým k našim na obed a poobede domov do Nitry, lebo aj ja tam mám všetko prichystané v TN budeme ma´t len vajíčko do auta. V Nitre máme doma labradorku, ale nebojím sa, veď vela maličkých vyrástlo so zvieratkami a pokial je pod veterinárnym dohladom a je zdravá, tak prečo nie... Dokonca som čítala v Mame a ja, že deti, čo odmala vyrastajú so psíkmi majú zvýšený imunitný systém 🙂

No a tie kontroly týždeň, dva pred termínom sú v pohode, len aby ťa to nechytilo skor....Ja mám stále tušenie, že malý sa bude pýtať onedlho....
Sestra inak mala pripravený ten por.plán, ale nakoniec ho aj zabudla dať asistentke pred porodom, ale maličkú jej po narodení automaticky priložili ešte neokupkanú k prsu, len potvorka nechcela sať... 😵

vrn
18. sep 2008

No vsak este uvidim aj ja aka bude situacia, ako sa bude pytat von....... ak ma to chyti v Nitre sadneme do auta a manzel ma odvezie do TN 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 No ten porodny plan si pripravim, verim ze vela veci sa uz aj praktizuje ale jednoducho si napisat svoju predstavu priebehu bezproblemoveho porodu 😵
No som zvedava ako sa budes po porode citit na cestovanie, kamoska co rodila v NR pred 2 tyzdnami bola pozasivana tak ze v aute ani nesedela na zadku....... to je asi jediny dovod preco este stale davam sancu na nejake percento Nitre.
Ja som so zvieratami v pohode, len nasa macka je priserne rozmaznana, ma dovolene chodit uplne vsade, aj jest z taniera tak preto tam nechcem zostat po porode s mimcom.....

vrn
18. sep 2008

Martina a kde v NR byvas? Ja na Chrenovej hned pri poliklinike....... koho si si vybrala za detsku doktorku? Aky kocik to mate vybraty? Ja mam zatial 3 favoritov, dost podobne tvojmu, ale chcem si dat este jeden predviest v N-Centro a potom sa rozhodnem. Bessy je labrador alebo retriever (neviem to na fotke rozoznat)?

m.a.r.t.i.n.a
18. sep 2008

VRN,
ja bývam tiež na Chrenovej, ale Novej, vedla atletického štardióna. Pediatra zatial vybraného nemám, nevieš mi poradiť kto na Chrenovej je taký naj?
My už máme kočiarik kúpený aj šporťák aj vaničku a je to tento: http://www.mimibazar.sk/foto_detail.php?id=1844712 a ostatné veci ako cest.postieľku, hojdačku máme tú, čo na fotkách z Espritu.
A Bessynka je labradorka 3ročná.

vrn
18. sep 2008

No tak to sa mozno budeme stretavat 😉 Inak zdas sa mi dost povedoma, mozno sa aj pozname niekde z Trencina alebo z NR.........
X-lander XA bol moj prvy tip, ale nakoniec som uprednostnila typy s podobnymi parametrami ale nieco menej cierne a s vetracim okienkom - takze zatial mam vybrane Bambino Magical, Implast Bolder alebo Bambi Ozon - ten si este necham predviest.
Pediatra este vobec nemam vybraneho, asi sa na to vrhnem az ked pojdem na matersku 😅 Tiez by som bola rada keby bol na Chrenovej, ked budem mat tip dam vediet.....

m.a.r.t.i.n.a
18. sep 2008

VRN, neviem, ja som od 99teho žila v Brne a do Nitry som prišla minulý rok v lete..... 🙂 Ale dosť možné, že sme sa už niekde videli....
Ja tú pediatričku budem potrebovať už čo najskor, lebo za chvílu idem rodiť a v porodnici ju budem musieť nahlásiť... Skúsim sa ešte niekoho opýtať....

sisa.b
21. sep 2008

ahojte 🙂 neviete mi poradit, co budem potrebovat so sebou do porodnice? rodila som uz 2x vTN, ale pred 6-timi rokmi a odvtedy sa vela zmenilo...

lienka55
21. sep 2008

Sisa.b tak gratulujem k tretiemu babatku. 🙂 🙂 🙂
Ja som rodila pred rokom takze co viem ti napisem a co som zabudla dufam ze ti to tu niektora dopise.
Tak urcite si zober hygien.potreby ako su vlozky aj ked 10ks dostanes ale je to malo,sprchov.gel.zub.pastu a kefku,uterak ja som mala aj osusku,hreben,ponozky,nocnu koselu,tu tiez dostanes je lepsie pouzit ich ked na zaciatku silno krvacas a potom mozes pouzit svoju.Dalej nejake papuce,do sprchy si vezmi aj slapky aby si nedostala nejaku plesen na nohy,podprsenky na dojcenie aj tampony, odsavacku,calciovu mast na bradavky,nohavicky dostanes ich kupit aj v lekarni su to original po porode take vzdusne.Lieky ktore dlhodobo uzivas,ja uzivam takze som ich mala so sebou,kozmetiku.

No a pre baby vatove tycinky,kozmetiku som mala tiez so sebou ale kedze ich viac menej kupu sestricky tak kozmetiku davaju svoju.Dalej plienky jednorazove,cumel sa nesmie pouzivat ale mne ho potom museli priniest.No a vecicky ti prinesu vasi az ked pojdete domov pretoze tam vecicky davaju oni.

Dufam ze som na nic nezabudla,drzim palce do tretice vsetko dobre. 😅 😅 😅

lienka55
21. sep 2008

Zabudla som na zupan.

sisa.b
21. sep 2008

lienka, dakujem velmi pekne 🙂 chcem sa este spytat, ci sa na tom meni nieco, ak by som rodila cisarskym...

sisa.b
21. sep 2008

ako vidim, vela veci sa zmenilo. samozrejme osusku a hygienicke potreby som mala svoje. takisto pradlo, odsavacku, zupan,... ale kosele som nosila erarne, kedze som vela krvacala. a pre malych som nepotrebovala vobec nic, az ked sme sli domov. plienky sa davali latkove, ziadne jednorazove.
dufam, ze do tretice vsetko dobre. len sa modlim, aby sa rychlo este pretocila. straaasne chcem znovu prirodzeny porod a oni mi hrozia cisarskym ☹ ☹ 😢

amatula
21. sep 2008

sisa ahoj,malu lyzicku a solnicku ak nemas dietu 😀 😀 😀

sisa.b
21. sep 2008

holky a rodili ste niektora v TN cisarskym? zaujimalo by ma, za kolko po operacii donesu babatko mamine. a po kolkych dnoch pustaju domov?

katulka2709
21. sep 2008

Ahoj sisa, ja som rodila cisarskym, neplanovanym v spinalke. Malu mi ukazali hned po porode. Rodila som o 1 v noci a malu mi doniesli na obed na kojenie a od vtedy kazde 3 hodiny. Na 4 den nas dali na izbu a na 6 sme isli domov 😉

fialkas
21. sep 2008

sisa, pises, ze malicka sa ti zatial nepretocila... mne sa malicka tiez nepretocila cele tehotenstvo ani raz, stale bola hore hlavickou, dokonca si to nerozmyslela ani pred porodom. Vobec sa jej nechcelo ist na svet, porod mi po 10 dnoch prenasania vyvolavali. a porodila som ju normalne, ziaden cisarsky sa nekonal. isla von zadockom napred 😖
uz sa ta tvoj lekar aj pytal ako chces rodit v pripade, ze sa nepretoci?

mojkamirka
22. sep 2008

ahoj baby, tak do porodnice pre babatko stačí veľa jednorázových plienok, vatové tyčinky aa vlhčené obrúsky na zadoček a pre mamičku hlavne pôrodné vložky,

janette4
22. sep 2008

ahojte. baby to na tej sále môžete byť celú dobu?Ja som rodila na Myjave, ale keby sme mali druhé, tak by som chcela ísť do Trenčína.tak som to pochopila z vašich príspevkov, lebo ja som na sálu išla až keď išlo do tuhého.

fialkas
22. sep 2008

tak ja som tiez rodila v TN v aprili a odkedy mi zacala porodna cinnost tak som bola na tzv.izbe cakateliek (po starom "vzdycharen"), to bolo od 12.00 do 16.30 az ked islo do tuheho tak som upalovala na porodnu salu a o 17.15 sa mi narodila Danielka
podla mna to zalezi aj od toho, kolko zien tam sa tam prave chysta porodit, asi ked tam nie je zrovna natresk tak ich hned davaju na salu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre