Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

mia.
22. jan 2010

giza,
ja k tejto Dr. chodím už veľmi dho, plne jej dôverujem a na mnoho vecí máme rovnaký názor..keď som k nej chodila ešte pred prvým pôrodom, všimla som si že veľa vyšetrení robí poctivo (na predpôrodnej príprave v nemocnici sme si s babami od iných gynekológov vymieňali skúsenosti...) -je pravda, že býva občas náladová, ale na sestričku nemôžem povedať krivého slova... čakáreň je malá a často plná, ale poznám veľa iných gyndošov, kt. majú taktiež neustále plnú čakáreň...
čo sa týka toho okienka - nikdy som nepočula o tom, že tam niekto nakúkal, musel by sa poriadne zohnúť ... a videl by aj tak asi len Dr. do tváre😀, lebo to, čo by chcel vidieť je na opačnej strane...... 😉

rikarr
22. jan 2010

giza ja som pri prvej bola ku koncu tehu na dovolenke v tatrach 😀 tiež som neriešila že čo ak...taška do porodky aj doklady boli v aute a keby čosi tak ma odrodia všade-ved je to ich praca 😎 no nakoniec som stihla ten TN 😎
ja idem na prietoky zač. februara do toho CEGYS-u či ako sa to volá..tak som zvedavá ako sa to vyvíja.....na CTG som nebola ani pri prvom až na sale chvilu pred porodom mi to dali...

martinano
22. jan 2010

ja len pre info
prietoky sa robia v 36tt
ctg monitor,ten pas co tu popisujete, prvy krat som to citala tu na nete,ze tomu niekto takto hovori, je to pristroj, ktory ma dve sondy, jednou sa sleduje cinnost srdiecka babatka, druhou cinnost maternice.vyzivovanie placenty sa sleduje prave tymi prietokmi.

kolumbia
22. jan 2010

giza spomynala si tych doktorov tak ja sa pripojim,rodila som uz davno pri mudr Samelovi a bol vyborny ,videla som ho vtedy prvy krat ,ja chodim k Chlapeckovi a som spokojna ,doktorka Kubalova je tiez dobra poznam ju uz roky ,Kascaka poznam este zo zakladnej skoly ale minuly rok ma dost sklamal ,cakala som odneho viac ,doktor Paskal mi pripada ako keby nevedel ocom to cele je ,vzdy ked som bola unho na ultrazvuku zle mi pomeral babo a aj som mu povedala ze jeho uz nechcem ani vidiet ,je arogantny ,cistil ma po pôrode z Lintnerom ,mena doktoriek nepoznam ale je tam jedna blondina mala ma nastarosti a tiez ma sklamala ,presviecala ma ze nemam kontrakcie a za dva dni nebola schopna ma vysetrit ci je to naozaj tak len domna valila infuzie...som hrozne sklamana z tn nemocnice a bojim sa ist tam rodit znova ..........

rikarr
22. jan 2010

kolumbia to važne?
ja musim povedať že teda o mna sa starali..až na tu blbú musru sestričku čo tam bola na sale a premudrelu sestru na izbe ale inak fajn

bebel
22. jan 2010

Kolumbia:
Nič moc....to je dosť nepríjemná skúsenosť.

Evcam: Jankovský je síce na pohľad milý, ale nemám zatiaľ na neho názor, len sme sa zoznámili a dal mi na seba mobil. Uvidím v pondelok, keď ma vyšetrí. A prečo mi nevyvolajú pôrod skôr?...zrejme to bude tým, že chodím len k primárovi....som nejak stigmatizovaná a nikto počas jeho neprítomnosti so mnou nemieni nič urobiť. 😒 Včera mi povedal, že aj keby mi dal medikamenty na vyvolanie - tak to mojím 2,5 cm krčkom nepohne.
Ale mám ešte záložný plán - v pondelok pôjdem aj za kamoškou do PB, tá mi Bibu premeria a ak sa jedná o makrozomiu plodu, preberieme si riziká a možnosti. A možno pristúpim na sekciu so spinálom u nich na pôrodnici. Rozhodne neplánujem porodiť vyše 4 kilové dieťa pod vyvolávačkou 9-10 dní po termíne.
Netúžim mať miesto podvozku kloaku a ani ohroziť juniorku...aby sme potom využili ich novorodeneckú JISku.

jajka28
22. jan 2010

bebel: držím palce a tá posledná veta 😝

dahlia23
22. jan 2010

bebel, tiež držím palce. 😉
malej je zjavne dobre v brušku, tak sa neponáhľa. 🙂

kolumbia, to kedy sa ti toto všetko stalo?
ja nechcem byť múdra, len som už ležala vo viacerých nemocniciach na SK (gyn-pôr) a TN nemocnice sa budem vždy zastávať. Lebo prístup napríklad na takých Kramároch... 😖

jja
22. jan 2010

Juuuj, kolumbia to si ma vystrasila.... 😒

dahlia23
23. jan 2010

jja, neboooj 😉 ja som si v TN s malou odležala svoje (sú to síce už 3 roky), ale fakt som bola veľmi spokojná. hlavne, keď si uvedomíš, že aj lekári a sestry sú len ľudia a že hoci to nie je profesionálne, tak aj oni môžu mať zlý deň. 😉

bebel
24. jan 2010

Ahojte, mne dnes zátka odišla, tak snáď sme už na pol ceste .....k úspešnému pôrodu.
Ideme sa vyvenčiť na zamrznuté jazerá. 🙂

dahlia23
24. jan 2010

bebel, držíme päste 🙂

liviaf14
24. jan 2010

čaute, mne tiež v noci odišla zátka, tak už čakáme čo sa bude diať ďalej............. 😉 držím palce vám ostatným tehuľkám, nech nám to všetkým rýchlo a čo najmenej bolestne prebehne 😵

jja
24. jan 2010

Dievcence a ja stale nic....ano zatka, ani mi brusko neklesa dole....no neviem dokedy ja budem nosit tu malinku🙂) 🙂

giza
24. jan 2010

Jja mas este tyzden cas... 😵 - klidanko

Liviaf a Bebel, tak to uz bude co chvila ( niekedy to trva aj par dni - indy-vindy)..no je to predzvest finišu... 😉 myslime na vas a uz nech to mate pekne za sebou...horim nedockavostou, ako dopadnete 😉 - drzim palceky...

Inak pekne ste popisali, ja som vcera vo vlaku z BA stihala iba citat (z valneho zhromazdenia Slovenskych dul) a som sa tak v duchu smiala, som nemohla sa ani pohnut, bo na mne bol oprety totalne unaveny, ale triezvy mladik...tvrdo spal...cakala som, ze ked sa prebudi bude v rozpakoch alebo aspon cosi povie, ale on len omracene si presadol na druhe ( uz) volne miesto a spal dalej 😅 😖 ...ruku som mala dobre otlacenu 😠 ...

Zazila som vselico, ale taku silu ako pises Kolumbia snad len pred vyse 12. rokmi...Kolumbia, skus vidiet nieco aj z ich uhlu pohladu (nadovsekto mnohi doveruju pristrojom lebo maju s nimi taku prax aku maju) a tiez ti mozem zarucene napisat, ze uz to neni dnes take desive, su to veci co sa daju prehltnut ak si poznas svoje telo, instinkty ( tak ako opisujes s kontrakciami vyssie) tak sa spoliehaj iba na seba a poistit si to mozes s vybornou spolupracou manzela ( ktory by ti mal v tomto verit a podporovat ta) - nehrozi ?co som pochopila dufam spravne - takze je to cele na tebe?...Zozen nahradu...je to tvoja poistka pre lepsi priechod porodu - vacsia istota= lepsie uvolnenie...

liviaf14
24. jan 2010

giza diky, si zlatá, že na nás tehuľky takto pekne myslíš 😵

peta1510
24. jan 2010

Jja,brusko ti vobec nemusi klesat,ja som mala stale rovnake,alebo aspon nejak viditelne mi nekleslo,tym sa nestresuj (ako ja som sa 🙂

bebel
24. jan 2010

Dík baby, ešte stále čakáme, čo bude...boli sme vyvenčiť s kamošmi deti . A potom v kine, kde som si už nevedela nájsť poĺohu a začalo mi tvrdnúť brucho. Momentálne mám aj slabulinké kontrakcie...nalodím sa do horúcej vane a uvidíme, či to začne naberať grády.
😎
Menej bolestivé ako pri Brunovi to nebude určite 😅 , hlavne pri krpatej odhadovanej veľkosti a prenášaní.
Hold , ale tá vidina, že už čoskoro bude vonku je tak uspokojujúca.....že som ochotná urobiť stojku na rukách, len aby sme boli osvé... ASAP v poriadku.

kolumbia
24. jan 2010

rikarr je to naozaj pravda ,preco by som si daco take vymyslala .......,jja prepac ako som ta vystrasila ,to som nechcela ,len som nemohla citat tie chvalospevi na tn pôrodnicu a chcela som vas pripravit na krutu realitu ktora sa môze stat aj inym nez len mne ...a to som radsej neopisala cely pôrod ktory sa konal na chodbe ......dahlia23 ja som lezala na kramaroch v 97 na neurochirurgii a mam zlu skusenost zo sestrickami ale doktori tam boli super,2009 som bola v ba v ruzinove a celkom tam bolo dobre ,starali sa tam omna ok ale na pôrodnici v tn to bola hruza

liviaf14
24. jan 2010

kolumbia z ktorého roku máš takéto skúsenosti z pôrodnice v TN?
ja som ležala na gynde v okt. 2006, až na jednu sestričku sa správali všetci ok, nemôžem sa sťažovať. daj vedieť, ma to celkom zaujíma

bebel, tak super, si sa dočkala, držím palce, nech je to rýchlo za Tebou 😵

jja
24. jan 2010

Ja som lezala v nemocnici, sice na gynekologickom oddeleni pred troma mesiacmi a sa mi to tam celkom pacilo. myslim pristup a starostlivost lekarov. no uvidime ake to bude na porodnici.
Aj ja som si dala taky teplejsi kupel, mala som silnejsie krce tak som si chcela trosku uvolnit... 🙂 a je mi lepsie 😎 uvidime aka bude noc...urcite bezsenna ako posledny mesiac 😠

bebel
24. jan 2010

Jja asi sa tam zajtra stretneme - meriam kontrakcie http://www.contractionmaster.com/
celkom dobrá pomôcka 😉

giza
25. jan 2010

no teda pekne Bebel, to kino bol asi dobry spustac a ani sa nedivim, lebo tam je hlasitost ozaj, ze mne velmi vadi hluk a teraz, ked si predstavim, ze cez plodovu vodu sa to zvysi, tak to dieta muselo uz chciet vyskocit od tial... 😀 😀 😀 ...je to dokazane a vedecky podlozene, ved zvuk sa vodou siri ovela lepsie ...dufam ale, ze teraz nebudete rad radom navstevovat kvoli tomu kino 😀 😀 , ze co ak vam to spusti porod.... 😕 nie je to moc dobra volba....
Liviaf, ides aj ty, merias, ci nic zatial? Dufam, ze si si oddychla aby si nacerpala sil do najblizsich dni 😉 ...

Jja - napodobne 🙂 😉

Kolumbia ani ja neviem ako dlho siahaju tvoje skusenosti s nasou porodnicou a kedy najakutalnejsie zazitky si prezila? som tiez na to zvedava...napis 😉

giza
25. jan 2010

Mia - k tvojej dr...mas pravdu s tym okienkom, malej som musela nieco upravit ( neviem ci gate, alebo topanku - je to uz ozaj davno na takyto detail) jednoducho som si k nej cupla a vtedy som to zbadala, ze dovidiet dnu...videla som iba prazdnu kozu, takze to mi ozaj stacilo, mozno od vtedy je zmenena poloha ale aj keby pri nej Dr. stala, aj tak by som videla ozaj viac ako treba - ziadne ze chrbtom by ku mne bola dr...sikmo- bokom... 😕 😕 😕 Apropo ani ohlas nemam od ziadnej maminy na nu dobry, to hovorim o maminach co si dali ku nej vysetrovat deti, ci boli u nej od detstva vysetrovane terajsie maminy - boli to hrozne veci co som pocula ( aj na zalobu) ... ani moj obvodny detsky lekar ma k nej nejak vrelo neposielal s malou a ked som mu toto opisala, som bola statstna ze sme mohli ist za p. Kubalou s ktorou som mala aj osobne dobre skusenosti..vrelo odporucam kazdej...

liviaf14
25. jan 2010

ahojte 🙂
giza, ja zatiaľ nič, takže oddychujem a naberám sily, ako píšeš 😉
jja a tebe sa ako darí?

jja
25. jan 2010

Ahojte, ja tiez nic, vsak este tyzden som v limite 🙂 mna brusko pobolieva cele tehotenstvo tak tomu moc neprikladam vahu, ale tie take bolesti v podbrusku uz pomaly zacinaju, ale iba sem tam. noc pravidelnejsie.

erytrea
25. jan 2010

jja neboj vsak si tam Karolinka domcek nepostavi 🙂 drzim Ti silnoooooooo palce aby vam to vsetko dobre dopadlo, to kafe nam nejako nevydalo ale snad s deturencami bude viac casu a prilezitosti 😵 kedy si bola u chlapecku? a teraz ku koncu ako prebieha vysetrenie? ja uz som bola na tom novom, ma to tam pekne, teraz idem 8.2 uz sa neviem dockat 😉

jja
25. jan 2010

🙂 Ahoj ery..... 🙂 tak sme sa stretli aj tu 😀 este mame tyzden, mozme stihnut kafe..ak si to malinka nerozmysli 🙂
u chlapecku som bola vo stvrtok a idem zas teraz v piatok...prave som to tu minule s babami rozoberala ze u neho teraz ku koncu nic specialne neprebieha. iba ma vysetril zo spodu a ze vsetko je OK tak sa ukazte o tyzden.som zvedava co mi povie teraz v piatok, teda ak to vydrzime🙂) termin mam v pondelok tak som zvedava.
Inac baby, je to sranda, vselico si vie clovek naplanovat a toto nie. Iba cakame kedy to pride 🙂

jja
25. jan 2010

Bebel, ako si na tom?
ty brdo, mne uz svieti 40tt 😲

erytrea
25. jan 2010

jja ak by si mala cestu okolo tak daj vediet, alebo v piatok ked pojdes dokimu tak sa zastav vybehneme do panta rei na kafco 😉 pokial sa do vtedy karolinka nevypyta na svet 😵 to by mala Barborka akurat ako darcek za vysvedcenie 😉 🙂 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre