Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

estel
5. máj 2009

lienka55 ja mám 7 ročnu kočku a 2ročnu dcerku pre zatial ešte jedno by som možno brala ale až neskor ked bude malá samostatnejšia.chcem si to zase pekne užiť.a pre gizu mam otázku ako sa k tej dule dostala a čo to obnáša.diky

jarabicka
6. máj 2009

Ahoj Giza a ostatné babenky...ja som bola zatiaľ u Dr. Hlaváčika na tie prietoky a nemôžem povedať naňho nič...mne sa zdal v pohode 🙂 ...

Takže vravíš, že mám to nechať na náhodu, na koho natrafím, pri pôrode???...ozaj a keby som chcela epi, to mám povedať až potom alebo si to mám ísť zajednať skôr???...ako to vlastne je???...

Ozaj, dobre, že si mi pripomenula, čo vlastne treba do Trenčína do pôrodnice???...niečo už mám zbalené, ale neviem čo ďalej....

pink_lady
6. máj 2009

Ahojte mozem sa pridat aj ked do porodu mi este nejakych 19 tt ostava? 😅 Chcela som sa vas spýtat, ci sa oplati chodit na tie predporodne kurzy co su vraj v nasej nemocnici a ze to stoji cca 500 sk? A na tie cvicenia pre tehotne co su na dlhych honoch a moze sa tam od 20 týždna chodit? /alebo cvicenia a ten kurz je to to iste?/ 😅
co sa tyka lekarov u nas na gyn-por, kedze som tam lezala za posledne roky 4krat tak mozem skonstatovat, ze vsetci su celkom fajn, s hlavacikom mam taku skusenost ze ked ma dobru naladu je ozaj super ked sa asi zle vyspi tak je taký...no ... 😅
K Jankovskemu chodim do poradne, je super, aj ked uz je niekedy na nom vidiet ze si nalozil na toho fakt ze dost ...a neda sa donekonecna vsetko zvladat s usmevom... 😉

lienka55
6. máj 2009

Giza ty robis dulu v TN?Co obnasa tvoja praca,co presne robis pri porode,chodis casto k porodom?Kolko porodov si uz absolvovala?
Inak viem co je dula. 😉

jajuska81
6. máj 2009

giza: neviem aky presny pocet sestriciek to tu cita,ale ked chodili na izbu nieco s nami vybavit a aj ked som odchadzala z nemocky domov,tak boli take vyjadrenia, z ktorych bolo jasne, ze personal tuto diskusiu sleduje,......

giza
7. máj 2009

Ahojte, prepacte ze este len teraz pisem (je to uz mimochodom druhy x - prvy x som tu skladala asi hodinu odpovede pre vas vsetky a teraz asi znovu a potom ma vyhodilo a vsetko bolo fuc)...naviac vas chcem poprosit -poradte mi ako si tu mozem zabezpecit aby mi chodila na mail sprava o tom ze tu niekto opat prispel? lebo takto to mam na dlhe lakte - vyhladavat kde co som prispela ...

tak zvovu:
jajuska81-
rodila si v TN? pytam sa nakolko neviem a mas v menovke Ilavu

lienka55-
ano robim, a moja praca obnasa psychicku i fyzicku pripravu na porod a doprovod pri nom, tiez pocas sestonedelia (vsetko je velmi individualne a po vopred dohode, ved kazda potrebujeme nieco ine, sme ine...ze 😉 ?)
Co sa tyka doprovodov k porodom, tak som este len vo vycviku a za tuto dobu (co nieje ani rok) som stihla 3 maminy oddulovat bez ucasti pri porode....okrem svojich vlastnych 4. porodov mam nejakych par, ale tie sa zial dotoho nerataju.... 😉

jarabicka-
urcite epi nenechavat na nahodu, je to uvedene aj na ich strankach, ze sa musi vopred dohodnut (neviem ako je to s platenim - len typujem, ze je to ako s platenim za doprovod az po, nakolko nemusis ju stihnut mat pichnutu, konie koncov ti urcite povedia ked si o nu poziadas)...
co sa tyka zoznamu, tak mam ale neni to par riadkov a je to vo worde, tak mi posli do posty tvoj mail a rada poslem...

estel-
si trafila klincek - pri tebe som sa uz rozpisovala ale to sa neda ak chces viac info na tieto otazky rada odpoviem ale iba strucne :
---prisla som k tomu uplne naaahodou, znama pochadzajuca v Ba ma upozornila na web stranku kde bolo info o tom ako sa prihlasit (o com to je a ze tu nieco take aj vyucuju som ani netusila), ci s nou nejdem (vtedy este byvala v TN) a tak som sla a (ona to vzdala)....
o tom co to obnasa je viac napisane aj tu (je to velmi obohacujuce - vela by som o tom vedela rozpravat a pisat) :
http://www.duly.sk/04_kurz-pre-duly.php#kotva1

nieco o tom napisala aj jabrunko - "spoluziacka" na 23.strane tu (je to velmi pekne a hlavne trefne popisane):
http://www.materskecentra.sk/umc/casopis/vnutro...

a ak mate zaujem aj odo mna nieco, tak:
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=72772

inak nas mozete vidiet aj osobne (a radi zodpovieme aj na vase otazky) dna 21.05.2009 o 17. hod v MC srdiecko- viac info tu:
http://www.mcsrdiecko.sk/program.php

fuuu a uz letim....lebo ma deti "spapaju" 😝 😉 pekny den 🙂

lienka55
7. máj 2009

giza a si zamestnana pod TN porodnicou,alebo ako toje?To mas zamestnanie,kto ta vlastne plati? 😉

giza
7. máj 2009

nie som zamestnanec zdravotnictva......vsetko si hradi rodicka sama....

a na margo slovicka fyzickeho ako som napisala, ze podpora, tak to som narazala na masaze (ci skor navigaciu, radu ako si sama moze rodicka pomoct fyzicky: napr. pri zdvihani mladsieho dietata atd... )...keby nieco - nejak extra zas fyzicky to za rodicku nemozem prevziat... 😅

giza
8. máj 2009

lienka 55 este som ti zabudla odpovedat, ze toto sa neda robyt ako zamestananie....ja ak sa mam plne venovat pred, aj pocas, aj po porode jednej mamine, tak nemozem mat za mesiac viac ako 1. ...takze aj ked sa to mozno nezda, toto je skor ako moja "srdcova cinnost"...

jajuska81
8. máj 2009

ahoj giza, ano rodila som v TN ,ale myslim ze z mojho prispevku to bolo zrejme 😉

lienka55
8. máj 2009

A ak to nie je tajne co to stoji taku mamicku?

giza
8. máj 2009

nie je to tajne, zial je to opat indivindualne, ale suma sa nepohybuje ani tak vysoko ako tu mnohe maminy chcu davat "do vackov" za porod ... momentalne oficialny cennik caka na spracovanie na webstranku dul (ak sa nemylim)...
Za seba mozem len ako za dulu vo vycviku, ze si smieme uctovat polovicu poplatku za balik sluzieb duly...je to individualne ako ktorej mamine sa venujeme....jedna mamicka ma moze chciet mat iba pri porode, kedze jej manzel odmietol napriklad ist a od tej si rozhodne nemozem zapytat viac ako od druhej co si zela doprevadzat pocas tehotenstva a este vyuzije okrem doprovodu k porodu dalsie vyhody ako napr. zostavenie porodneho planu, odvoz do porodnice, starostlivost v sestonedeli, ci mala vypomoc v domacnosti atd...takze co tu mam napisat? priemer je tazko urobyt...a ak pockate na oficialne zverejnenie budem vam nesmierne vdacna....

babullka1
8. máj 2009

Ahojte,mozem sa pridat?Ja som sa rozhodla ze budem rodit v TN 😝 Dufam ze to bude dobre rozhodnutie 😉

martinano
8. máj 2009

jajuska ahoj
ja som personal na md o ktorom pisala gizka
co viem tak chodia sem dr ,ale sestricky neviem,aspon nechodili mozno sa to zmenilo
ja osobne som sa tu vela veci dozvedela nemyslim na pochvali a hanenie a taketo to je v poriadku je to vsade.teraz myslim na to kolko vznika nedorozumeni a ja urcite po navrate do prace to budem riesit.a to uz nebude dlho trvat 😉

ivella
9. máj 2009

Ahojte maminy,prosim vas,tie co ste nerodili tak davno....davaju na novorodeneckom aj nejaku tu latkovu plienku na den pre pripadne grckanie a do perinky,alebo si mam nabalit svoje?A ako je to teraz s balenim nasiroko?Ked som rodila(2006),tak nam este davali latkove s postolkami,tak sa to dalo,ale teraz,ked si musim doniest svoje jednorazovky,tak neviem ci musim aj postolky...dakujeeeem 😵
martinano,skoda ze sa nestihnes vratit do mesiaca 😀 😀

jajuska81
9. máj 2009

martinano: ja som moj prispevok nemyslela v zlom,skor len tak pre informaciu ze by sa mohlo pisat aj o konkret.ludoch,.......
ja osobne som bola velmi spokojna so sestrickou z novorodeneckeho, ak som spravne precitala menovku tak by sa mala volat Erika Pelechova, fakt skvele ziena, vidiet ze pre nu to nie je len praca ale aj poslanie robit s detickami 🙂 pochvalila by som aj ine, len nie vsetky mali menovky viditelne 😉
a ak mozem pridat este svoj postreh,tak by nebolo zle, keby sa aspon prvorodickam venuje viac "pozornosti" co sa tyka dojcenia a starostlivosti o babetko,......niektore kocky co boli so mnou v nemocke v "mojom termine" hovorili ze aj napriek tomu ze sa same pytali sestriciek o nejaku radu, a necakali , kym sestricka im sama nieco povie, tak sa im stalo ze sestricka sice poradila ale tvarila sa pri tom asi tak ,ze naco ste chceli babo,ked neviete ako sa onho postarat,......viem ze take pripady su urcite vsade/aj sestricka je len clovek,ale nemala by svoje problemy nosit do prace/,ale ak je zena ubolena, vycerpana po porode a nebodaj sa trapi este aj s kojenim,tak taky pristup personalu jej urcite neprida na psych.pohode, co sa zase moze odrazit na tom ze nebude mat dost mliecka,bude sa povazovat za neschopnu postarat sa sama doma o babetko a pod.,.....
ja som bola vcelku v TN nemocnici velmi spokojna,........
prajem Ti uspesny navrat do prace, nech sa Ti dari a mozno raz sa niekedy aj stretneme 😉
a este jedna vec, je mozne ze sme sa uz niekde videli?lebo z fotky v pase si mi veeeeeelmi povedoma 😉

lienka55
9. máj 2009

ivella,v porodnici vyfasujes lat.plienky,aj postolky.Deti sa balia na siroko iba pokial nemaju prvu stolicu a potom sme uz len pouzivali jednorazovky a doma sme pokracovali s balenim na siroko.

martinano
9. máj 2009

ahojte
ivella rada by som,ale to fakt nestihnem a uz to nie je tak ako pise lienka.postolky uz nedavaju, nafasujes latkove plienky na odgrcnutie atd.davaju tusim 10ak si dobre pamatam,ale aj to uz mohli znizit, lebo ako viem plienky mizli.jednuducho sa kradli.az doma davaj postolky.
jajuska ja viem toto je velky problem v porodnici, nemame laktacnu poradkinu ako maju napr.na kramaroch.inak niekolkokrat sme sa stretli a je to uzasna zena.neidem nikoho obhajovat,stava sa viem o tom,ale rada pre nastavajuce maminky, pytat sa,pytat sa a stale dookola.
mas pravdu, svoje problemy sa nemaju nosit do prace 😉
neviem ci sme sa stretli, mozno ano 😉

ivella
9. máj 2009

dakujem za rady,je to hrozne,ked uz aj 100-rocne plienky sa kradnuu 😖
Inak aj ja som mala problemy s kojenim,prislo mi ze maly netaha a za dva dni som mala total navrety prsnik,bolelo to ako svina...tak som sa spytala sestry co s tym.Je pravda ze ma poslala za druhou,tak som bola trochu znechutena,ani som nechcela ist,no nakoniec som si uvedomila ze ona tam je pre novorodencov a poslala ma na zenske(ci ako sa to presne povie)...tam mi poradili,pozicali odsavacku a bolo po probleme 😝
ale priznam ze najviac som svoje problemy riesila po telefone so skusenejsimi kamoskami a tak isto som potom radila ja dalsiim 😅

babullka1
9. máj 2009

Baby a neviete ci v Tn dostanete v porodnici niaky ten kufrik s tymi drobnostami?

miri3
9. máj 2009

Ahoj babulka 🙂 Dostaneš tam aj kufrík a najnovšie aj tašku s drobnosťami 🙂 Kufrík dostaneš na šestonedelí a tašku na novorodeneckom 🙂 pri malej som dostala len ten kufrík a pri malom už oboje 🙂

giza
9. máj 2009

ahoj babullka 1, ak smiem vediet - co ta k tomu nasmerovalo, ze si sa rozhodla pre TN ?

babullka1
9. máj 2009

Ahoj miri3..dakujem za odpoved 😀 Giza,aj ked som z PU a PB mam najblizsie rodit by som tam nesla...lezala som tam lebo mam rizikove tehu a spokojna som vobec nebola ☹ Skusala som si najst co najviac info o porodnici v Ilave a Trencine,stale som sa rozhodovala co bude lepsie...Paci sa mi aj Ilava ale bojiim sa kedze nemaju take dobre vybavenie pre novorodencov keby nastali niake komplikacie....dalej mi dost pri rozhodovani pomohla jedna sestericka z TN kt.je tu na diskusii..vola sa Martinano,odpovedala mi na vsetky otazky kt.som sa chcela o TN porodnici dozvediet...Tak dufam ze nakoniec som sa rozhodla spravne 😀

babullka1
9. máj 2009

A miri3 ..mozem sa este spytat..bola si s porodnicou spokojna? 🙂

giza
9. máj 2009

babullka1 😎 😉 vela stastia...

babullka1
9. máj 2009

Giza..dakujem dufam ze to dopadne dobre a ze tam budem spokojna 😀

dulaluba
10. máj 2009

pekny den zienky 🙂
giza ma upozornila, ze este stale nemame na webke cennik. uvedomujem si to, a je mi to luto, ale vsetky sme zienky zamerane na "ine odvetvie - take dusevne", takze stale musime niekoho prosit, aby nam to tam dal - je to pre nas technicke antitalenty tazke. 🙂
ale aby so uspokojla vasu zvedavost, tak aspon v skratke.
cennik nie je pevne dany, pretoze zavisi od toho co vsetko vam dula poskytne a aj od toho, kolko ma skusenosti a pod.
takze.
1 hodina stretnutia pred porodom 100 - 500 Sk. prve stretnutie je obvykle zadarmo.
porod + stretnutie po nom 1000 - 5000 sk. v tom je zaratana aj pohotovost, to znamena, ze dula je dva tyzdne pred vasim terminom az do samorneho porodu k dipozicii 24 hodin denne a je schopna (musi mat zorganizovane vlastne deti, pracu...) okamzite za vami vystartovat. porod sa nerata na hodiny 😉
duly posyktuju ale aj rozne "balicky" - napriklad - tri stretnutia+porod + stretko po porode = nizsia cena ako jednotlivo a pod.
je to indiidualne.
no a na zaver - z tychto sum maju studentky moznost dat zlavu 50%.
vacsinou duly pracuju na zivnost a tym padom odvadzaju dane, poplatky do poistovni atakdalej.
velmi by nas potesilo, keby nase sluzby preplacali positovne, tak ako je to na zapade (ak mate nadstandardnu poistku), ale to je este hudba buducnosti.

prajem vam krasne porody a uzasne uzivanie si materstva.... 🙂

a este vas pozyvam do popradu na konferenciu: http://sites.google.com/site/respektkporodu/
tam sa dozviete omnoho viac, nielen o sestonedeli...

giza
10. máj 2009

Dakujem Lubka... 🙂

lienka55
10. máj 2009

martinano,tak s tymi postolkami a plienkami si ma prekvapila,strasne rychlo sa to meni. 😉

martinano
10. máj 2009

lienka horzne rychlo 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre