Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

andzi
23. jún 2010

@moncika15 pardon, ta odpoved mala patrit @aduliak

moncika15
23. jún 2010

@andzi domyslela som si 😉

giza
26. jún 2010

Babeny, vcera som zazila krasny i ked zatial moj najnamahavejsi doporovod pri porode(stalo to za tu svalovicu), kde bol neskutocni, mili, dobri, ustretovi personal ...pulim taketo oci 😨 😨 😕 i ked jednu z nich poznam a viem, ze takou bola uz pred 12. rokmi, klobuk dolu a padnutu sanku privriet ...
Potom co sme odrodili sa striedali sestricky, ale tie uz komentovat nebudem... zabudla som iba na jedinu vec povedat vopred mamicke a rada ju tu napisem i ked tu uz sa to x krat spominalo, pri tlaceni pocuvajte pozorne co vam budu radit sestricky, ci porodne asistentky ( popripade lekar/ka - zalezi na tom aby ste aspon jednu osobu vnimali a posluchli!) aby sa nemuseli prekrikovat navzajom ... je to potom kontraproduktivne.... 😉 a vy schaosene....dobre pocuvanie, rychlejsie za vami... 😉

bambibam
29. jún 2010

giza pokial na teba nehovoria 4 naraz tak si myslím ,že dá sa počúvať. Myslím tým to čo mi hovorila suseda doktor - tlačte ,1sestrička teraz nie a 2sestrička už to bude a furt bola kdesi na začiatku. 3sestrička sa jej vypitovala na meno,adresu a čo doma. Zasmiali sme sa poriadne 😀 😀 😀
A 4 sestrička chodila ako pokazený budík a čakala na mimino. Takže niekedy sa dá odstupom času na to pozerať naozaj s úsmevom. 😀 😀 😀

sunny23
30. jún 2010

GIZA - ahoj, prosím ťa, je už v TN bežnou praxou aby lekári akceptovali moju požiadavku,že chcem aby nechali bábatku dopulzovať pupočník? A ako je to s priložením drobčeka? Keď budem nástojiť na tom,že chcem aby mi ho nechali aspoň 10minút a potom si ho začali merať a podobne? Ďakujééém. ( keď im donesiem pôrodný plán, budem hneď považovaná za "problémovú",alebo si už začínajú zvykať,že aj my mamy chceme mať nejaké práva???)

moncika15
30. jún 2010

ahojte
vsade o tom citam ale nikde som sa nedozvedela co sa do porodneho planu pise. poviete mi niektora? dakujem 🙂

lulu723
30. jún 2010

@sunny23 dobre napisane aj ja som sa chcela na to spytat 😉

lulu723
30. jún 2010

@lulu723 do porodneho planu si napises take bodiky napriklad,ze nechces,aby bolo babetko dokrmovane flaskou,ale bud lyzickou,alebo striekackou,ze chces byt o vsetkom informovana co sa bude z tvojim babetkom diat a tak dalej...

lulu723
30. jún 2010

@lulu723 to malo byt tebe moni 😅

lulu723
30. jún 2010

@moncika15 no dobre mi to tu ide 😀

moncika15
30. jún 2010

@lulu723 doslo mi ze to asi sebe nevysvetlujes 😀 a to napises na hociaky papier alebo na to je nejake tlacivo? ty to budes pisat?

lulu723
30. jún 2010

@moncika15 no na obycajny papier.a ja si to asi nebudem pisat budem tam mat mojho a ten ich da do laty 😀 samozrejme iba pri porode potom si hadam aj ja pusu otvorim,ale pri malej ked som sa opytala kam ju vezu tak mi hned povedali,ze ide na dajaky skrinig 😉

moncika15
30. jún 2010

@lulu723 ja sa tam asi zbesnim od straxuked mi budu malu brat ☹ dufam ze ju budem mat cely cas pri sebe.

moncika15
30. jún 2010

😀 😀 😀 teraz pozeram ako suverejne pisem v zenskom rode som sa s tym dokonale zzila 😀 aj tak to bude urcite xlop 😅

lulu723
30. jún 2010

@moncika15 no ja si myslim,ze naozaj budes mat dievcatko.taky maly ruzovy uzlicek 😀

moncika15
30. jún 2010

@lulu723 ruzovy ale obleceny v modrom a zelenom 😀 😀 😀 oblecenie uz mam komplet nakupene 😅

lulu723
30. jún 2010

@moncika15 ved si pisala,ze kupujes neutralne farby 😕

moncika15
30. jún 2010

@lulu723 ano neutralne: zelene, modre,zlte, oranzove. take co znese aj dievca. ziadne ruzove alebo volanikove. to by som nekupovala ani keby so mala dievcatko iste 😅

moncika15
30. jún 2010

@lulu723 inac pozri v albume tam mam vela veci pofotenyx

lulu723
30. jún 2010

@moncika15 jaaaj no sak aj nasa chodi v zelenom aj modrom 😉 a pridi sa ukazat na stretko aspon na chvilku.ved ked mas vychadzky poobede tak by sa to nejako dalo.ci ty nemas vychadzky 😕

moncika15
30. jún 2010

@lulu723 nemam vyxadzky ziadne. a kedy je to stretko? v piatok idem dr poobede tak budem mat aliby 😀

lulu723
30. jún 2010

no moni ved dnes je to stretko okolo 4 😅

moncika15
30. jún 2010

@lulu723 jaj tak nic 😅 a to preco v strede tt? 😕

zuzua
2. júl 2010

Ahojte,

neviete mi prosim napisat kolko nadstandardnych izieb je v porodnici TN? a kolko stoji taka izba, pripadne, kedy si ju mam vybavit?

dakujem

mataaa
2. júl 2010

Zuzua, izby su 2 a zajednat sa nedaju. Plati - kto skor pride, ten ju berie. Musis mat stastie, aby bola volna. Ceny neviem, ale bude to okolo 20.00EUR/noc. na jednej z nich s tebou moze byt v noci aj manzel.

sasikas
2. júl 2010

@zuzua -ta jedna nadstandartka je 20 evri na noc a ta druha, kde s tebou moze byt na noc aj manzel, je tusim 30 alebo 35, ak si dobre pamatam... 😉 a navsteevy mozes prijimat na obidvoch...

giza
3. júl 2010

@sunny23 - pisem az teraz - nestihala som skor - dopulzovat pupocnik je moja osobna skusenost na sukromnu spravu ci IP sa to tu vola (ale nepocula som zeby sa tak nejakej postastilo)...ostatne robia vsetko ak je porod v poriadku a niet ziadnych pochybnosti o tom, ze dieta by malo mat nejaky problem...velmi zalezi na detskej lekarke, ktora prihliada k priebehu porodu ( niekedy pride az tesne ku koncu) a musi rozhodnut ci ti ho necha alebo nenecha na bruchu podla toho priebehu co videla+ ake znamky vykazuje dieta ( ci neni pridusene, fialove= nepotrebuje vyhriat - to je ich "ceresnicka" alebo ci sa nadychne hned same a place - xy veci mozu namietnut preco ho hned zoberu...)...no stava sa ze ho naozaj nechaju tych max.5.min. na brusku mamine take "cerstve" na brusku.... 😉
Co sa tyka prilozenia, posledne sa stalo, ze prisla az po hodine a pol prikladat dieta mamicke, inak sa snazia hned, niekedy je treba pockat na dositie pri nastrihu alebo ak sa odobera pupocnikova krv, tak je tam dost velke meskanie a postasti sa az po 45 min. - vsetko velmi individualne...Kam ta zaradia ak si poziadas aj vopred suhlas primara, tak to neviem, zase zalezi od sluzbu konajucich pri tvojom porode....indi-vindy ako hovorim, treba ratat s horsim a ono je potom cloveku ovela lepsie, ked sa tam ocitne v kruhu uzasnych ludi, (potom si ako medzi anjelmi 😵 ).

giza
3. júl 2010

co sa tyka porodnych planov, zeny prosim, vela sa na babatku o tom pisalo, ze ako si mozete pri porode chciet nieco planovat? to sa predsa logicky neda a preto ani nepisat slovo "PLAN"! a hlavne to co pises ty Lulu, to su veci nie pre primara na porodnickom, ale skor veci na pani primarku Oriskovu na novorodeneckom a ak ti to podpise, prosim prosim snazne - hod to sem, budes asi prva 😉 ....
mrknite i tu :
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=740
na porodnu ziadost ako ju spisat a hlavne prikladam doraz na to aby ste tam nepisali veci co su samozrejme a robia sa tu bezne ako nepodanie klistyru, holenie, rutinny nastrih, nepouzit EPI atd....treba iba veci v bodoch co naozaj si zelate/ziadate aby sa pri porode nerobili...aj to vzdy zalezi na tom ako bude prebiehat....

giza
3. júl 2010

@bambibam 😀 Bambi presne preto som o tom pisala, nemozem to tak zosmiesnovat, bo v danej chvili ozaj maminka nevedela co ma vlastne robit...?, tak sa na mna pozrela a opytala a jej, ze pocuvajte tuto sestricku jednu ( co jej bola pri uchu) a potom to uz bolo ovela jednoduchsie, asi si to tam uvedomili vsetci a bolo pocut iba tu jednu sestricku (myslim ze to bola PA - neviem) ....kraaasne to bolo vidiet ako to zabera, ked robi co jej vravi... 🙂 ....pri porode s dr.Gajdosikom to bolo jednoznacne kludne navigovanie iba nim....to mi opat padla sanka, ze aj tak sa da.... 😕

vierka82
3. júl 2010

Chcem sa podelit o svoju skusenost s porodnicou v Trencine. Rodila som tu uz druhy raz. Podla mna nema absolutne ziadnu chybu, vsetci su tam strasne mili, ustretovi a vo vsetkom sa snazia pomoct. Osobitne dakujem primarovi Kascakovi - velmi mi pomohol.
Vrelo tuto porodnicu odporucam 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre