Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

nellye
12. nov 2009

inak...dobre ranko 🙂

michell13
12. nov 2009

no vidis zuzka, aky je ten svet maly...
ako sa citis, uz to mas zapar, uz si aj zbalena?
no my ideme dnes tancovat, ale bude segra s malou, ja behnem zatial na urad doniest papier o materskej a zjatra idem do poradne, som zvedava , co nove 🙂

cipuska_
12. nov 2009

nellye pri porode som mala walenfelsa- super, kludný, milý

nellye
12. nov 2009

cipus 🙂)) normalne Ti zavidim.) ale nebojkaj, len v tom dobrom, najlepsom, ze uz to mate za sebou a ste tak rychlo domenka...

dominka11
12. nov 2009

ahojte, aj ja som mala walenfelsa a bol super. už som bola asi 4 alebo 5-ta za noc a on mal stale dobru naladu, super prístup a to ho čakali ešte dalšie ženy...

cipuska_
12. nov 2009

nellye ved ja som tiež závidela všetkým čo už porodili ten posledný týžden dva boli už strašné....už som nevedela čo zo sebou a mala som len jedinú myšlienku - porodiť.... 😉 neboj určite budeš mať tiež skvelý porod....trenčín je podla mna uplne suepr nemocnica a ak aj niečo sa nepáči stačí to brať trošku s nadhladom atešiť sa z bábätka.... 🙂

babula
12. nov 2009

cipuska tak to si mala vysnivaný porod, uprimne závidím 😉

nellye
12. nov 2009

cipuska : tuto vetu si kopirujem 🙂 a nielen sem, ale hlavne do hlavy, aby to tak aj bolo 🙂))))
" neboj určite budeš mať tiež skvelý porod"
🙂 🙂 🙂

lulu723
13. nov 2009

Ahojte cipuska velke gratulko k princeznicke.aj mna rodil walenfelsa,ale to som mala cisarsky,ale aj tak pol hodinku predtym som isla snim do kacelarii a tam sme boli len samy a vsetko krasne kludnym hlasom mi vsetko povysvetloval no bol proste uzasny a mala som aj dobry pocit z neho ako sa tam krasne staral este o tehulky a aj na vizite bol prijemny.mozem ho len odporucit vsetkym tehulkam.nehovorim aj ostatny boli velmi mily a aj sestricky.uz,aby som cakala druhe babatko a ak sa bude dat tak si hoznova vyziadam aj kebyze mam rodit normalne. 😉

matula01
13. nov 2009

Walenfels to je taky vyssi, tmavovlasy?? Lebo to meno mi je strasne povedome, len som si neni ista.
Este sa chcem spytat, ked pojdem do Cegysu na prietoky, urcite pustia partnera so mnou dovnutra? Lebo nechcem ho tam zbytocne tahat, ak by to tak nebolo.

michell13
13. nov 2009

ahojte tak som bola na poradni, vsetko ok, termin zatial ostava, teiz idem bud. tyzden na prietoky do Cegysu, tak som zvedava co a ako, neviete caka sa tam dlho? dik 🙂

matula01
13. nov 2009

ked som bola naposledy v Cegyse, tak ma zobrali este 5 minut pred tym ako som bola objednana.

giza
13. nov 2009

zdravim vas tu, dlho som necitala a iba som mrkla o stranu spat...gratulko Cipuska ku Katke! Na 1. dieta fajn porod...

cicimajka drzim palceky... tak hadam dnes to uz toho 13. sa stane stastnym cislo....hlienova zatka moze odist aj 14. dni pred terminom , si sa moc vtedy vytesovala....no je to uz prvym krokom k porodu, niekedy to ide ruka v ruke naraz, inokedy za 3.dni apod...

drzim vam tu vsetkym palceky.... 😉

Wallenfelsovia su dvaja - bacha na to!
Lulu nebojis sa automatickeho cisarskeho? viem ze dnes uz nechavaju rozbehnut porod a az potom sa rozhodnu podla priebehu....ale i tak co pocujem strasia maminy ze aj tak urobia, co ty nato?

lulu723
14. nov 2009

Ahojte vies giza nejako mi je to uz jedno jako budem rodit druhe babo.samozrejme,ze mam strach,aby jazva vydrzala,ale sak uvidim co povedia doktori a kebyze ma ta jazva strasne boli tak aj tak oni usudia co je dobre.teda aspon dufam.a automatickeho cisarskeho sa nebojim 🙂

matula ano to je on.ja si ho pametam,lebo vzdy nosil nohavice,ktore mu boli dost kratke,ale je super. 🙂

nellye
14. nov 2009

michell...
matula...
V Cegyse sa niekedy caka dlho, inokedy kratko, zalezi podla toho, kolko maju ludi...Ale da sa zaplatit si par €, a vezmu vas presne v tu hodinu, kedy sa objednate... A mne sama sestricka ponukla, ze sa mozu ist vsetci pozriet so mnou, kto ma caka v cakarni...Takze, urcite moze sa ist pozriet manzel🙂))

michell13
14. nov 2009

nellye dik, vpondelok tam zavolam a uvidim co a ako
juj to som ani ja nevedela ze wallenfelsovia su dvaja, ja poznam z videnia len takého dost vysokého, na prvy pohlad dost prisny a odmerany, ale s príjemným hlasom, iného nepoznam 🙂
no u mna to asi tiez opat vyzera na cisaraka 😲

matula01
14. nov 2009

tiez som nevedela, ze su dvaja 🙂
Do Cegysu teda beriem aj draheho, nech sa pekne pozrie. Potom chodi taky dojaty 😉
Moj maly je stale otoceny KP, myslite, ze to stihne otocit? I ked niekedy si prajem, aby som zasa nemusela prezivat to cakanie, prenasanie...

michell a ty budes mat preco sekciu?

michell13
14. nov 2009

no Michelle som prenasala nechcelo sa jej ist von, ani po roznych vyvolavackach, nebola som vobec otvorena a porodne cesty neboli dozrete, take cosi mi to tam popisali, teraz mam zvysene trombocyty, este taky blby zapal, a doki mi naznacil ze asi opat sekcia, ak uvidim

matula01
14. nov 2009

aha, ja som myslela, ze je malicky zle otoceny. Ale tak mozno je lepsia ta sekcia (teda neviem aku mas skusenost), ako sa niekde trapit.

nellye
14. nov 2009

matula : neviem, nakolko tento cvik pomaha...ale pocula som, ze je ucinny...Klaknes na kolena, a robis akoby macaci chrbat...a skusis tak chvilocku relaxovat...Mne to raz vravel jeden starucky gynekolog...Urcite si neublizis, ale za pokus by to mozno stalo...

matula01
14. nov 2009

nellye, ja som sa na to pytala mojho lekara. On mi povedal, ze priroda ma mozno niekedy dovod, preco sa mimi neotoci. Moze mat napr. kratku pupocnu snuru, alebo ju moze mat omotanu okolo krku a tym, ze by sa otocilo, by si vlastne mohlo ublizit.

Ono vlastne neviem, ci sa tomu da verit, ale neviem preco, ale s kazdym tehotenstvom som vacsi paranoik 🙂 Pri prvom som nic neriesila, pri druhom uz som bola opatrnejsia a teraz to je horor 😀 A to som si myslela, ze cim viac deti, tym menej strachu budem mat. Takze teraz by som na jednej strane velmi rada ten macaci chrbat vyskusala, na druhej strane mam strach... ach jaj

nellye
14. nov 2009

matula : aj ja cakam tretie babatko. Moje dve starsie uz su velke kočky, teraz je to chlpcek..Neda sa porovnat 1.,2., a 3. tehotenstvo...Pri malinkom to prezivam uplne naplno a krasne...Moze to byt kazdym dnom a uvidim, ako porodime...Snad bude vsetko ok...
O mna sa vsetci domka staraju oko o princeznu 🙂
Daj na vnutorne pocity... Ak nechces nic riskovat, nechaj malinke v brusku tak...ono asi naozaj priroda vie co, a preco robi tak ako robi... Jednoznacne vela oddychuj a bud v pohodicke.../Pekny vecer...

nellye
14. nov 2009

nie chlpcek 🙂)) ale chlapcek 🙂)) ked to po sebe teraz citam... 🙂

cicamajka26
15. nov 2009

Ahojteeeeeeeeee maminky. Tak Cicamajka už porodila najkrajšie dievčatko na svete 12.11. o 02,57 ráno. (to si myslia všetci rodičia o svojich 🙂 ). Ale popravde je nádherná, milá, zlatučká, krehučká ......................
Bol som pri pôrode a prebehlo to vďaka doktorovi a sestričkám ako po masle. Naozaj super personál.
Doporučujem manžela pri pôrode. Je to krásny pocit a super pomoc pre maminu. Pozdravuje Vás, Cipuška asi sme sa aj videli na chodbe 😀 😀 Pravda je , ža sa tam rodilo ako na bežiacom páse.
zuzana h. teš sa na pôrod a na stretko.

šťastný tatino 😎

giza
15. nov 2009

GRATULKO tatino....kraaasa a prajem mamine vela mliecka a este viac vsetkym zdravicko a aby to "po masle" slo aj neskor doma....nech uz mate svoje kolaje zabehnute cim skor!!....

Nellye, vychutnavaj do posledneho duska tie pocity....poznam dokonale ako pises a niekedy mi je za tymi chvilami smutno, lebo aj teraz ked som chora, tak sa tak o mna nik nestara ako ked som bola tehotna.... 😒 ale nestazujem si, pokial vladzem a nemusim len lezat tak v pohode...takze princa budete mat, ten bude ale od bab rozmaznavany?

LULU - uz len aby bolo 😉 na ceste - drzim palceky...

Matula, to je zvlastne, ja som prezivala presny opak, naozaj vzdy pri dalsom a dalsom som bola vacsi flegmos, dokonca ked pri 4. som mala podozrenie ze dieta nebude v poriadku, bola som ochotna porodit aj na pol ceste z dovolenky ci aj na nej a skoro sa i stalo...vratili sme sa, oprala som veci, navarila, isla do kostola a v noci sme uz aj isli... bolo mi to v celku jedno a aj to suprovo dopadlo...bola zdrava ako rybka a este je aj nesmierne bystra ako moj prvorodeny....Ten macaci chrbat by som vyskusala je to super ulavovacia poloha na chrbticu a nepriamo mne to posobilo aj na panvovu oblast ... 😉 a ak to nie, tak lahnut na rovnu tvrdu podlahu a upazit ruky, kolena pokrcit a do protistrany otocit kolena zarovno s hlavou....to je tiez lahoda pre chrbticu....

babula
15. nov 2009

ahojte
cicamajka gratulujem 😉

giza mozem sa spytat ako si to myslela s tym cisarskym?teda ja neviem ci som to pochopila lebo u mna je to tiez 50:50, to znamena ze keby som sa aj dohodla na cisarskom tak ma nechaju trapit a az potom sekcia?

nellye
15. nov 2009

giza : 🙂 dik, Tvoje slovicka su aj napriek netu uplne nabite tou najlepsou a najsilnejsou energiou...vazne
Ano,...toto bude nas Maly princ...dievcata uz su velke, tak mam cas si vychutnavat vsetko, co mi tehotenstvo ponuka, to menej prijemne-ale toho je minimum...ale hlavne tie nadherne chvilocky, kedy to mozem dokonale tak dusickovo precitit...Zvlastne krasne pocity... Verim, ze porod bude len vyvrcholenim tohoto obdobia a potom zacne dalsia etapa...rovnako krasna...ak nie krajsia...

nellye
15. nov 2009

cicamajka26 : GRATULACIA velka...k Natalke...ale aj k super tatinovi...drzte sa a budte zdravucke 🙂

giza
15. nov 2009

Babula, nemyslela som to nijak, nakolko ma zaraza tvoj pristup slovami," ze by ta nechali trapit"- neviem ako ti mam odpovedat...rozhodne nenechavaju trapit niekoho kto uz cisarsky raz mal, sleduju stav jak matky tak dietata a hlavne podla toho potom usudzuju a skor sa robi uz preventivne cisarsky ako by ste znovu rodili po cisarskom normalne co som vsak nezazila na vlastnej kozi - skor je to z pocutia od inych mamiciek co to uz takto maju za sebou tu v TN (a vlastne celkovo je to logicky postup), cize sa nemusis bat, zeby si prezila "muka" 😒 ...vies radsej by som rodila normalne ako cisarskym i ked zalezi na podmienkach, situacii a zdravotnom stave, zial zazila som aj porod kedy mi bolo vsetko fuk, aj ci ma za ziva rozrezu, radsej by som ten cisarsky brala, ale dnes tu nejde o tento pripad respektive ani neviem o co ide v tvojom pripade (?), coho by si sa bala , normalny porod byva castejsie tym lepsim sposobom priviest dieta na svet ako cisarsky, ak sa niekto rozhoduje a uprednostnuje radsej cisarsky (pisem o tych co este nerodili nikdy), nevie o co seba aj svoje dieta ukracuje.... tolko k tejto teme - je to len moj pocit, ci nazor z mojej skusenosti ...mozno niekto iny by nesuhlasil, zial ten si odzil nieco ine nez ja...mam pre porovnanie za sebou 2. operacie a neni to ziadna slast sa po niecom takom starat este aj o dieta....preto vsetkym mamickam po cisarskom klobuk dolu, ktore este aj rozbehli laktaciu to je uz uplne vykon....

giza
15. nov 2009

Nellye...dakujem za tu energiu 🙂 , snazim sa pozitivne reagovat aby sa mi i dostalo pozitivne (mozno nie vzdy sa mi to dari)....paci sa mi ako pises o tych zivotnych etapach, aj ja to tak citim...
Inak na fotke vyzeras kocica velka...ak tu mas nejake svoje foto rodinky tak mrknem.... 😉

Babula....neviem ako sa da vybavit si cisarsky (ak nemas od svojho dr. doporucene pre nejaky konkretny problem), mne sa to nepodarilo, ked som si on ziadala do poslednej chvile pri 4. a som nesmierne stastna, ze to bolo nakoniec normalne (dakujem za to i p. MUDr. Walenfelsovi) ...tolko endorfinov vo mne by nebolo po ziadnej operacii ...

Zelala by som zo srdca 🙂 kazdej pre porovnanie zazit aspon taky normalny porod ako som mala pri tejto 4.(kedy mala okolo seba 2x obtocenu snuru 😕 - vsetko v pohode dopadlo a islo to ako po masle), ci 3. alebo 2. dietati, to stoji za to...Prvy porod, neprajem ani najhorsiemu nepriatelovi na svete aby zazil....a prave pre tuto skusenost dakujem, ze jestvuje aj moznost podania EPI prave v takychto pripadoch, ci jemu podobnych a tiez cisarsky rez (ktory je pre mna chirurgickym zakrokom pre zachranu matky alebo dietata, ci oboch)-nie rutinny, ale skor nutny sposob privadzania deti na svet z zivotu ohrozujucich dovodov...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre