Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

giza
15. nov 2009

Nellye...pekne fotecky ... ako mas stare baby? co si s tym zacala v 16.? 😀 ...dokonala postava a v 24. tyzdni kde nic tu nic.... 😉 mozno teraz uz funis, ale asi s tymi kilami po porode mat problem nebudes...

Babula...asi uz chapem ako si to myslela...bojis sa zeby sa mohlo nieco stat keby ti nechali rozbehnut normalny porod....no v tvojom pripade neviem co urobia, lebo nemam ani sajn v akom stave si s jazvou, aj ako je na tom male teraz (ci je spravne otocne,velkostne, pomer dietat k panvy, preco ti vlastne robili prvy cisar, atd..) takze uvidis, no rozhodne oni na teba daju velky pozor a trapit ta urcite nenechaju... 😉 viac ti asi neporadim a ani neviem (nie som dr.) a toto si uz vedela isto aj pred tym....hlavne nech ste zdravi 😉 🙂 ostatne neries... 😎

babula
15. nov 2009

giza dakujem za odpovede, nemyslela som to v zlom, ja idem rodit prvykrat a ked bude cisarsky tak kvoli zdravotnemu stavu, mam totiz iste neurologicke problemy a mam aj napisane za treba zvazit ukoncenie sekciou, ale este uvidime ako sa to bude vyvijat a ako sa maly otocil atd.len som chcela vediet, ze ked uz su rozhodnuti pre sekciu ze ako to funguje. moje najvacsie zelanie je samozrejme prirodzeny pôrod bez komplikacii ale kedze poznam svoj stav tak sa bojim,ze aby sa mi nieco nezkomplikovalo, aj ked viem,ze to sa boji kazda. len som chcela vedet co ma asi tak caka.vzhladom na to,ze som od zaciatku na rizikovom, tak som nechodila ani na chvicenie ani nikde a nemala som sa koho spytat, iba som si nieco odlezala v nemocke a ked som videla kontrakcie po vyvolavanych porodoch,tak sa bojim reakcie mojho tela...to je vsetko

matula01
15. nov 2009

Cicamajka, gratulujem!! Hlavne nech ste obe zdrave a doma 🙂

nellye, tebe sa to veeelmi rychlo krati. O chvilu uz budes mrnusika drzat v naruci. Ale mas pravdu, ze te to tretie clovek tak inak preziva. Asi to bude aj tym, ze ti starsi su uz vacsi a pomaly som aj zabudla ake to bolo, ked som cakala ich.

giza, 4 deticky, to je naozaj obdivuhodne. I ked mnoho ludi to hovori aj mne a to cakam len tretie. Skusala som si lahnut na chrbat na rovnu podlozku, len ma v tej chvili strasne bolia krize. Neviem preco, Celkovo sa mi zle lezi na chrbte, aj v noci s tym mam problem. Ak sa nahodou pocas spanku pretocim na chrbat, tak ma zobudi bolest.

nellye
16. nov 2009

Babulenky, dobre ranko 🙂 Tak sme sa prebudili do noveho ranka...
V noci sa mi snival sen, ze som bola uz s drobusikom na prechadzke s nasim kocikom 🙂 Len som ho mala zababuseneho veeeelmi vela, tak som ho odkryvala po ceste, a davala som z neho dole deky a fusaky🙂)) Tieto posledne dni su fakt strasne🙂))))

giza, usmiala som sa...ja mam 39, a moje babulky maju 20 a13 🙂)) Zivot a osud a zivotne cesticky si to na nas takto vymysleli🙂)) Tesim sa...uz aby aj tento chrusticek bol medzi nami 😉

giza
16. nov 2009

Babula, takze to bude tvoj prvy....! Tak som to zle chapala ze druhy ...ok, takze v tvojom pripade ak zvazuju cisarsky a mas to aj pisomne, tak len prides v den, ktory ti urcia a nebudu nic vyvolavat, to nemas 50 na 50 (ci ako si to pisala) to mas viac nez iste, ze bude cisarsky...(i ked nie som dr. -opakujem a ani som to necitala, no z toho co opisujes to viac menej vyplyva) 😉 ....to akou budes maminou mas iba ty na svedomi 😵 - ale urcite tou najlepsou pre svoje dieta co moze byt ...

Matula- to ma bolet (nemuselo by keby si sa tomu trosku povenovala, je to aj o polohe dietata v brusku)...moze to byt aj o tom, ze mas uplne vykrivenu chrbticu z nespravne pretazenej chrbtice ( boli ta lebo stavce a svalstvo okolo nich je ochabnute) - sustavnym namahanim a nespravnym drzanim tela v tehotenstve to robi kazdej a po porode kedy sa zohybame a dvihame dietatko, dojcenim kedy sa nespravne ohybame k dietatu - este viac...preto si sem tam na tu rovnu podlahu aj 3x denne lahni na 5.min (spociatku kolko vydrzis)..,.postupne pridaj to otacanie sa nohami a rukami naraz....tak si urcite neublizis, ked to budes robit s citom..az potom by som skusila ten macaci chrbat...neodkladaj to! skor ci neskor to budes pocitovat akoby ti chrbat vypovedal....aj ja som si prave uvedomila ako sa tu hrbim...mam kvoli tomu co opisujes uz niekolko x rehabilitacie za sebou a teraz sa mi dari, len vo chvili ked pocujem hvizdanie v usiach si uvedomim, ze to musim posilovat opat viac a davat si na to pozor...moja mama to dost zanedbavala (asi) a mala z toho celozivotne nasledky s chrbticou, pricviknute nervy, nasledne obstreky, atd...

Nellye 🙂 🙂 🙂...aj ja sa tak pousmievam, ked mi tak lichotia ludia, ale dobre to padne, tak rada take poviem aj ja a veru malokedy sa take stane ( si vynimocna...moja prva 3. rodicka ktorej to pisem 😉 )...Inak v 20. som uz aj ja dieta mala a tvoja dcera nechce "zarobit" na hracku svojej sestre? Urcite teraz povies, "daj pokoj!"...teraz je ina doba...ale je to mile aj mi v rodine to tak mame, ze mama a nevesta mali skoro naraz babo...Kedysi by sa na teba pozerali trochu "negativnejsim" zrakom, ze v tolkych rokoch mat dieta...no dnes je to bezne a mnohe to tak maju, ze neskor 3. dieta, ktore si ovela viac vychutnavaju ( vid, aj moja svagrina)... pozera niekto na teba z tvojho okolia takto skaredo, ze v tvojom veku a mat dieta?

nellye
16. nov 2009

giza : pekne si to napisala...pravdivo...Ludia su vselijaki...Su i taki, co nam velmi fandia-to citis...Su taki, co nam vzdy polichotia, ze sme ako tri sestry, ked ideme s dievcatami spolu... 😉 Ale su i taki, co to zaznavaju, ze zena okolo 40.tky je na taketo nieco stara...Ale to tak vobec nie je...Ja som si to vazne uzila tych 9 mesiacov inak, ako ked som cakala moje prve babulky...To je o dusevnom vyzreti, o tom, co prave prezivame...
Niekedy sa zena v 40.tke citi na 20, inokedy na 60...Ale to uz je na kazdej z nas🙂))
Moja starsia zabka-juj, ta nech pekne studuje, dostala sa tento rok na vysku, tak ma to tesi🙂 Hracku nech si dopraje, ked dostuduje 🙂 Je fakt, ze ked ja som mala tolko, co ona-bola ina doba-hned sme mali byt, pozicky, vsetko...Dnes? Vieme ako to je...Takze asi tak...juj, aky sloh🙂))))

giza
17. nov 2009

Nellye 😉 ...
veru nech len pekne studuje...v dnesnej dobe sa s tymto neradno ponahlat...
A ten sloh...no veru ked sa pozriem na to co som popisala 😨 😕

nellye
19. nov 2009

Dobre ranko...tu je akosi ticho🙂)) co sa nerodi? 🙂)) 🙂 🙂 🙂

cipuska_
19. nov 2009

Dobré ránko, asi je teraz na chvílku klud 😀

matula01
19. nov 2009

Cakame na nellye a potom na babulu 😀

nellye
19. nov 2009

matula 🙂)) Dnes je tak nadherne, vytiahlo ma to do mesta na prechadzku...toooolko maminiek s kocikmi🙂)) Inak, vcera som bola v TN nemocnici na CTG, a skutocne tam mali akysi klud🙂)) na prijme...

michell13
19. nov 2009

ahojte my sme dnes boli s malou tancovat, tak som si malu hned aj natacala na video abysme mali pamiatku, ja som si teraz hodku pospala a idem nieco porobit, zajtra sa idem pozriet do handlovej do tej skuromnej polikliniky, kamoska tam cez leto rodila a nevie si to vynachvalit, tak som zvedava aky spravia na nas dojem 🙂

babula
20. nov 2009

ahojte kočky, takze u mna to vyzera na sekciu,len keby sa maly rozhodol skor a zacala by som sa sama otvarat,tak by sme to skusili s epiduralkou, inak sekcia o tyzden skôr, tak som rada,ze viem na com som...

kočíkov je veru v meste veľa, uz sa na to tesim.... 😉

cicamajka26
20. nov 2009

tak ahojte, píše tatino.
dík za gratulácie. všetko dobré pre maminky, ktoré sú pred finišom, že nellye. Tak moje kočky sú zdravé. Na mňa doľahla chrípka, tak ma baby vyhodili do inej izby 🙂 🙂 ☹
Tak trošku prichádzam o radosti, ale to dobehnem. Už sa ale zotavujem, takže plný energie na otcovstvo 😕

Ps.: prvú noc sme spali najviac asi 35 min. 😀 😀 😀

cipuska_
21. nov 2009

gratulujem cicamajka aj tatinovi, my sme na tom booli s chrípkou podobne a muž spal tri noci v obývačke, ael už je dobre...samé chroby, už aby to prešlo.....
a tej radosti si este užijete obidvaja 😀

nellye
21. nov 2009

cicamajka26 : pozdravujem srdecne aj stastnu maminka, stastneho tatinka a aj malinku Natalku... Rychlo sa vyzdravte, aby ste sa mohli ist poprechadzat von s kocikom a v nom s malinkym pokladikom...Ja osobne sa na tie prechadzky velmi tesim 🙂
Noo, my to mame fakt za par 🙂 Uz aby to bolo...noci su hrozne ☹

giza
21. nov 2009

tatuldo cicamajky pekne cim skor bud fit, nech si to uz spolu uzivate...apropo co je v ramci moznosti a okrajovo zabrdnem do toho uzivania si spomenutim takeho pre vas aktualneho (mozno ) clanku:
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=73087
precitaj, ja sa dnes uz len usmievam nad spomienkami, no neni to v danej chvili 3x prijemna chvila.... 😉

Nellye, myslim na teba, zrovna aj ja drzim na mobile pohotovost jednej mamine a dufam, ze nam to spolu dobre dopadne, rovnako ako aj teba aj ostatnym tu maminam cakatalkam....

nellye
21. nov 2009

giza...zlata si...dik...Je fajn, ak clovek vie, ze v tom nie je sam🙂)) Rovnako drzim palceky maminkam cakatelkam...
Dni su v pohodicke...noci sa snazim ako tak prespat, lebo pocas noci moja mysel pracuje na uplne nejakych inych vlnovych dlzkach, a sny mam priam desive... Keby sa drobcek pytal na svet aspon pocas dna...Snad to ten moj malicky pocuje v brusku, ako maminka k nemu upenlivo prehovara a prosi ho🙂))

giza
22. nov 2009

Nellye, tie sny take maju byt preco, tak sa netrap...a preco cez den? vnoci je to predsa len lepsie nie? partner moze potom s usmevom na tvari ist "po dobre odvedenom" porode do prace 😎 ...aj ked neviem ci bude pri porode../?/

nellye
22. nov 2009

giza : ja som spachtosko🙂 ja by som sa radsej v noci vyspala fajnucko, aby som mohla drobceka lepsie vytlacit cez den.) 😀 Ale inak som mu vybrala, malinkemu, zajtrajsi den...Tak som zvedava ake mame suznenie dusiciek🙂)) ci bude posluchat on mna, ci ja jeho🙂))
A pri porode by som svoju polovicku chcela...ma hrejive ruky, plne energie...to ano...len ci to vyjde, ktovie...lebo nie kazdu noc sme spolu, kvoli jeho praci...

vanitka
22. nov 2009

ahojte, kocky! dlhsie som sem nenakukla a dnes nestiham citat 😀

cicamajka, srdecne blahozelam a tatinovi zelam rychle vyzdravenie 😵

nellye, tak ak by si zajtra isla do toho, drzim palce! nech mas krasny pohodovy porod a spokojne, zdrave princiatko! mne sa tiez snivaju vsakovake sny, naposledy som drobca dojcila, milujem ten pocit takej odovzdanosti a uz mi fest chyba 😉

mna dnes chytila nejaka zla nalada, ktora suvisela s mnozstvom veci, ale uz postupne odznieva... konecne som si zbalila tasku do porodnice, vyspekulovala, kolko vrstiev nachystat drobcovi na cestu domov a uz mam taky pocit, ze uz aby to bolo. ved to poznate, tu nedockavost poslednych tyzdnov... hoci este ma stale mataju vianocne darceky, tak hadam este v priebehu par dni ich pochystam, dcere som dokonca slubila, ze zacneme piect tento tyzden medovnicky 😎

babula
23. nov 2009

ahojte kočky,

ja mam tiez divne sny a strasne zivé, niekedy sa na ne normalne zobudim. ale budim sa aj na to, ako ma tlacia krize a na falosnych poslickov.ale zatial sme ok (aspon si myslim 🙂 ).

kočky veci pre miminko potrebujem az tie v ktorych pojde domov alebo aj nieco v porodnici (teda okrem ciapky, rukaviciek a ponoziek), neviem co si mam este nachystat.tak mi tie skusenejsie dajte radu, dakujem...

nellye
23. nov 2009

babula : ja som ani nevedela, ze potrebujeme do porodnice pre drobceka ciapocku, rukavicky, ponozky...to fakt???

babula
23. nov 2009

no ja neviem, kamosky mi povedali,ze ano, ze ked je prievan alebo sa vetra atd.

nellye
23. nov 2009

pre istotu to do tasky prihodim🙂)) Len som nevedela, ze to plati aj pre TN nemocnicu, myslela som, ze oni maju, ze daju 🙂

vanitka
23. nov 2009

veci v porodnici pre drobcov maju (aj ked o velkostiach a stave radsej pomlcim 🤐 ), ale tie rukavicky a to asi tiez pribalim... predosle deti su narodene v letnych horucavach, tak aj nachystat nieco na odchod domov bol pre mna riadny oriesok 🙄 vobec netusim, kolko a akych vrstiev, aby mu nebolo zima, ani prilis teplo 🙂

a nellye, ty si este tu? 😀

nellye
23. nov 2009

vanitka...no yoo :( uz som sa tesila, ked vcera vecer zacali pri Superstar bolesti, ale po polnoci to odznelo...a dnes-nic ... V stredu idem do poradne, a to som si myslela, ze uz budem v porodnici ☹ Malinkemu sa akosi nechce...

cipuska_
23. nov 2009

baby veci vám dajú, a čiapočky sa nedávajú a ked náhodou sme vetrali tak sem cez tváričku prehodili plienočku a bolo, rukavičky si možte zoobrať ale tei košielky majú tak dlhé rukáviky že ručičky ani neuvidíte 😀

vanitka
23. nov 2009

ved hovorim, ze tie velkosti su... tak na pol rocne deti 😵
s tymi ciapockami je to sranda, ja si teda myslim, ze dieta v izbe nepotrebuje ciapocku, ale sestra rodila v BA, v juni a maly musel mat ciapocku, pritom bolo vtedy cca 30 C 😵
tak OK, cipuska, beriem ta za slovo a uz nic nedobalujem (aj tak uz velmi nemam kam...)

bebel
23. nov 2009

Ahojte,
dnes som absolvovala predposlednú poradňu u môjho dokiho a nedopadla bohvieako dobre.
V piatok mala totiž Bibka akčný deň a robila si v bruchu premety a kotrmelce a bola nezvykle hyperaktívna.
To som dnes dokimu spomenula + niekde som od niekoho nachytala nejaký vírus, tak aj s Brunom obaja od nedeľe kašleme ako tuberáci. Ostala som s ním na OČR.
A doki ma kontroloval palpačne aj s usg...a niečo sa mu nepáčilo, tak nariadil natočiť CTG.
Po ňom ma úplne vydesil, že to vyzerá na okamžitú hospitalizáciu...našťastie opakovaný monitor po 2 a pol hodine bol priaznivejší, aj keď stále nie najlepší. Tak ma poslal domov s tým, že v stredu chce spraviť ďalšie kontrolné meranie. Dúfam, že to bol len dočasný stav nepohody v súvislosti s mojou chorobou, lebo takto je môj 2.pôrod v TN, čoraz menej pravdepodobný 😒

Pre istotu už mám pobalenú tašku...
Inak k erárnym vecičkám v Tn pôrodnici...ja som pred 3 rokmi v rámci poďakovania nakúpila v mothercare niekoľko sád bodyniek pre novorodenecké odd. 🙂 a mám to v pláne aj teraz, nech sú bábätká potom aj v pôrodnici v peknom a praktickom oblečené.
A keďže brunčo bol letné bábo tiež neviem ako sa pripraviť a vybaviť do pôrodnice v zime. 😝

Nellye. držím palce, nech sa Ti to rozbehne ASAP. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre