Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

kolumbia
8. jan 2010

evcam,gratulujem a prajem vela zdravia .... 🙂 .............. giza .dakujem mas pravdu .....vcera som bola na sono ,som uz v 8tt do poradne idem za tri tyzdne ,dostala som Flexiparin tak dufam ze mi to pomoze

evcam
8. jan 2010

Ahojte kocandy. Hlásim sa ešte z nemocky neviem kedy nás pustia mala má slabsiu zltacku zajtra uvidíme či pôjde pod lampy. Inak je zlatunka len spinka a papka ani moc neplacka. Je to moja bombulka. Čo sa týka pôrodu tak to bola rychlovka. Vďaka bohu za to. O pol desiatej som bola dohodnutá s mojim gynekologom, že mám dôjsť do nemocky lebo mal službu tak ma pozrel bola som na 3 cm otvorená ešte trosku podrazdil a dal mi ešte cipky. Trosku ma pobolievalo podbrusko no nič hrozne. O jednej ma pozrel znova to už som bola na 5 cm tak mi praskol vodu a o chvíľu začali kontrakcie tak som šla pod sprchu tam to bolo v pohode o druhej dosiel môj muž a dali nás už na porodnu salu s tým, že o tretej má doki pozrie. Tak som hopsala na fit lopte bolesti už boli riadne každú minútu a pol. Sestrivka mi pred treťou vraví, aby som sa postavila, že zmeria ozvy babetka no nestihla jak som sa postavila už som cítila malú jak ide von tak som len zakricala, že už to ide to ste mali vidieť tie fofry ani neviem ako som sa dostala na kreslo a mala bola asi na štyri zatlacenia vonku. A ešte ďakujeme za gratulacie.

matula01
8. jan 2010

dahlia, vobec ti neviem povedat, nakolko vobec neviem ake tam bolo predtym.

evcam
8. jan 2010

A ešte som zabudla rodila som v žltej tak ako som chcela a bola super. Oranžovu som zazila pri prvom a už som tam nechcela ísť druhý krát koli tomu kreslu.

giza
8. jan 2010

hmm - nuz proti gustu ziaden disputat 😉 - to kreslo som si oblubila s porovnanim s tymi "vehyklami" 😠 na ktorych sa neni kde zapriet, rozlozit a mala som pocit ze celkovo na tom padnem, tak toto je ovela priestrannejsie a hlavne da sa rodit v polosede cize dieta ma aku taku moznost nebyt vytlacane proti zemskej pritazlivosti z lezma - kvazi do kopca ( i ked si viem predstavit este lepsie polohy v tomto smere) ..Napriek tomu ze vas vzdy niekdo od zadu podopiera neni to celkom ono, na tom kresle aspon nemusim brusakovat uprestred vytlacania dietata (pri pauzach si totiz v unave na tych starsich "koziach" lahnem a potom opat zatlacit a dat sa do skrcenej polosedavej polohy, je ozaj super na vytvaranie "tehliciek" na brusku, 😀 ale predsa len skoro na moj vkus) 😖 ... Evcam aj Matula, ste sikule... 😉 😉 😉

Evcam vela mliecka aby uz zltacka bola za vami a mohli ste byt spolu domka cim prv...hlavne prikladaj, to pomaha najviac...ale to si mozno od sestriciek uz pocula....

rikarr
9. jan 2010

ahojteee

ja budem v TN tiež za par tyždnov rodiť,prvy porod bol v pohode tak dufam,že aj tento bude 😎

chcem sa ale spytať či neviete či musi isť muž znovu na školenie aby bol pri porode alebo to stačí len zaplatiť?boli sme na školení pri prvom a myslim že teraz je to zbytočné....

aaaaa zoznam veci do porodky sa nejako zmenil alebo maju stale ten istý??????

dakujem za odpovede

evcam
9. jan 2010

Ahoj Rika. No zoznam veci ten istý pre babo hlavne jednorazové plienky, vlhcene obrusky, vaticky na cistenie ušiel. Manžel bol pri pôrode bez školenia a platil 20€.

lulu723
9. jan 2010

Ahoj Erika veru uz sa to krati.baby aj dohaduju stretko a chcu,aby si prisla dokym neporodis.a zober si to co pisala evcam.a veru ja som nepocula o ziadnom skoleni pred porodom.hmm no moj to nepotreboval,ked som mala cisarsky uvidim ako pojde toto druhe 😀

martinano
9. jan 2010

rikarr nemusi

martinano
9. jan 2010

giza k tomu kreslu, mna poznas aka som krpata, dr.su omnoho vyzsi a im sa zdviha aby to mali pohodlne, ja ked sa chcem dostat k rodicke aby som jej pomohla div nevyleziem a uz som aj tusim liezla no hroza 😝 ,ale niekomu sa pacim, ja som rodila na tej klasike starej a nemam nic proti

rikarr
10. jan 2010

je tak super...mam zoznam veci s pred 2 rokov tak si nachystam to plus moj župan a košele nočné lebo tie erarne su mi veliké ked ja som jak trpajzlik 😀 ale na porod su dobre 😎

som rada že nemusi zase na školenie...ma to nebavilo,aj tak som prd vnimala ked už som bola na sale....ja som rodila tiež na staršom kresle a nič proti....

lulu musim kuk aj vas ale nedala sa mi otvoriť stranka 😠

bebel
10. jan 2010

Evca: ako je to teraz na 6nedelí, po koľko mamičiek ste na izbách?A celkovo aká je naplnenosť?
Ja musím krpatú vyduriť von do piatku budúceho týždňa, potom bude mať primár dovču 😅
Videla som na fotke, že máš malú Karolínku oblečenú vo svojich vecičkách, koľko si jej toho brala na oblečko?
Platí sa za otca predom alebo potom?

giza
10. jan 2010

ajojte...Rikarr ahoj!

Martinano, ze si sa i ozvala, sviatky robili asi svoje? aj u mna.... 😉

martinano
10. jan 2010

ahojky
giza,noo robili,az teraz som sa sem dostala kuk,ako sa mate?
bebel, izby su dvojky a stvorky a nadstandard, uklada sa najskor na dvojkove a potom sa zaplnaju stvorky,zalezi od toho ako plno je na porodnici

bebel
10. jan 2010

Martinano: Dík. Práve to ma zaujíma... 🙂 aký je tam teraz stav 😅

peta1510
11. jan 2010

Ahoj,ja sa hlasim uz z domu,od 5.1. mame Jakubka🙂 Porod horsi ako prvy,narocnejsi,ale zas moje zotavovanie rychlejsie,az na zavinovanie maternice,pri druhom su to ine bolesti!!
Bebel: izby su aj trojky,ja som na takej bola.Odporucam nejaku mensiu deku pre babatko,ciapku,podla pocasia im je chladno.
Drzim vsetkym palce.

bebel
11. jan 2010

Ďakujem Peti,
gratulujem ku Kubkovi.
Pribalím deku, aj čiapky. Na to sťahovanie maternice ma už všetci upozornili, že to bude iný prúser pri kojení, tak som zvedavá.Pri Brunovi som to vôbec necítila.

matula01
11. jan 2010

Bebel, plati sa po porode. A ta maternica, to je fakt zaber 😒 Pri prvych dvoch som nemala ziadne bolesti, ale teraz som si to vynahradila. Som mala normalne strach z kojenia, co to tak bolelo.

mia.
11. jan 2010

Ahojte dievčatá, gratulujem k babätkám!
Ja stále nič, dúfam, že to vydrží do bud.týždňa, musíme dať dohromady auto, akosi hapruje 😒
Asi som mala s tou dekou pravdu, budem ju mať teda tiež nachystanú...
Som zvedavá na tú bolesť maternice, no mám strach aj zo šitia, pri 1. ma to nenormálne bolelo... Zatiaľ ahojte

bebel
11. jan 2010

Mia...my sa tam musíme stretnúť. 😀
Ja hlasujem za štvrtok 21.1. nech je krpatá vodnárka 😝 a mangel môže v piatok a sobotu zapíjať s kamošmi a rodinou nové baby a v nedeľu pekne poupratuje a nachystá veci pre nás doma. 😉
Hold nie som náročná, že? 😎

mia.
11. jan 2010

Jéj, bebel, vyzerá to tak, že to vyjde... 😉 ja som skôr chcela kozorožca, takže 20.1., neviem, je to ešte kozorožec? Každopádne na šestonedelí sa asi uvidíme... 🙂
Ozaj, teraz sa bábätká tuším už nekúpu každý deň, ako to bolo kedysi, už len pred odchodom z pôrodnice... Je to tak , kočky?

martinano
11. jan 2010

bebel ten stav aky je ti zistim,ale moze sa to behom 12hodin uplne zmenit.podam info 😉

bebel
11. jan 2010

Dík
🙂

rikarr
11. jan 2010

aj ja som počula že kupu každy druhý....

bebel prečo chceš primara pri porode?ja by som zrovna jeho nechcela-je mi nesympatický..ale zas ked nebude iná možnost..........

mna maternica pri prvej vobec nebolela-som zvedavá teraz ...ja by som chcela 28.2 porodiť 😀

bebel
11. jan 2010

Rikarr: ja ho práve naopak úplne žeriem. Má na mňa dokonalý vplyv, pôsobí na mňa ukľudňujúco a absolútne mu dôverujem. Odrodil mi aj Bruna a tykáme si. 😉 Takže nikoho vhodnejšieho si k pôrodu neviem predstaviť.Maximálne si ho vážim a rešpektujem za to, čo pre gyn.pôrodnícky pavilón aj s Dr. Lindtnerom urobili a ako to tam teraz vyzerá a funguje. Dr. Jankovič je spolužiak a kamarát manželovho bratranca, ale to je len záložník, keď by som prenášala.

bebel
11. jan 2010

sry Dr. Jankovský.....

rikarr
11. jan 2010

o jankovskom som len chvalu počula 😉

ale primar vraj zastava len prirodzený porod a moc nechce robiť cisarske..napr aj ked je babo opačne chce za každu cenu normalne rodiť..neviem čo je na tom pravdy....

a kto tam vlastne ešte je....hlavaček viem že rodieva a ešte kto--nejako som stratila prehlad

peta1510
11. jan 2010

Maternica pri druhom boli statocne,pri prvom som ani ja takmer necitila a ani sitie,zato teraz ma bolel kazdy jeden vpich.Prirodzeny porod tam tusim uprednostnuju vsetci,nejaky novy trend asi.
A babatka sa zas kupu kazdy den.
A osadenstvo lekarov nepoznam moc ani ja,ale mna prijimala zena-lekarka,co bola novinka pre mna.

mia.
11. jan 2010

Mená ďalších pôrodníkov : MUDr. Wallenfels, Krkoška, Kopčan, potom ženy, ale na mená si nespomeniem...

bebel
11. jan 2010

Ahojte,
zajtra idem na kontrolu 🙂 a manžel so mnou, už ma nechce pustiť samú s autom 😀
Ja sa na sekciu nechystám, ani epidurál už nechcem....dúfam, že budem mať toľko šťastia ako Evcam a bude to síce intenzívne, ale o to rýchlejšie pri 2.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre