Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

matula01
12. jan 2010

mia, babatka kupu kazdy den.

giza
12. jan 2010

babatka opat kupu kazdy den (co sa ale naozaj moze opat zmenit ako pise Martinano), p. primar neni proti cisarskym ak treba,ale ozaj je ten "trend" lepsi - rodit "prirodzene" - nemyslis Rikarr? - ved je to v mnohom lepsie ak nie su ine problemy a ani koniec panvovy neni az taky problem porodit vaginalne ( su zeny co sa ani pri takomto porode neroztrhnu ), zalezi od velkosti babatka, panvy, atd...
p. primar je ti nesimpaticky ??? hmmm to si asi druha 😉 - inak ja patrim ku generacii co som ho zazila este ked len zacinali s Jankovskym a zrala som oboh - bola som im za vela vdacna a aj som...
Este som si spomenula, že vám tu chýbajú takéto mená ako: Paškala, Walenfelsovia su dvaja ! - Juraj a Ivan, Súčanský, Gajdošík =neviem či správne píšem jeho meno, nakoľko som ešte nemala tú možnosť sa s ním stretnúť, alebo si ho nepamätám - iba z opisu mamičiek sa tu niekto taký spomínal, alebo to bolo podobné meno... Na ženy - lekárky žial nemám šťastie (kedysi p. Mečiarová, Kubalová,) a na dve ďaľšie si už nespomeniem....nič zlé som však od maminiek nepočula ani na jednu.... 😉

Apropo ku dojceniu a bolesti zo zavinovania maternice, netreba mat obavu, nakolko poznam asi 3-6 mamiciek co take nepoznali ani po 3-6 porode...tiez som oci pucila 😕 😕 😕 a nechcela im verit, ze ich to nebolelo 😖 , ale daju vam od bolesti lieciky, takze ak to bude ozaj nevyhnutne tak si ich date a potom je to v pohode...len si treba niekedy vypytat - mne sa tak stalo pri 4. ze som si musela pytat (potom mi ich davali automaticky aj ked som ich uz nepotrebovala, teda dokazala som to uz prekusnut)... hlavne myslite pozitivne ( ako sa len bude dat), ze je ta bolest pre "dobro" vasej maternice...nepomaha to sice 😅 , ale je to tak...potom na tieto slova odo mna nemyslite, lebo ma asi budete preklinat 😀 😅

mia.
12. jan 2010

matula, giza, dik za info... 😉
Práve som úplne náhodou pozrela Trenčiansku televíziu a videla som reportáž z pôrodnice. Rozprával tam primár (videla som ho 1.krát - vyzerá byť sympatický...) o tom, že v roku 2009 mali skoro 1500 pôrodov,pri kt. sa narodili zdravé detičky. Keby dosiahli toto číslo radili by sa medzi naozaj veľké pôrodnice... (chýbalo im 8 pôrodov).
A 1.1. 2010 sa narodilo 10 bábätiek - tak to je číslo!!! Ten spln niečo do seba má...
Ja som rodila pri Ivanovi Wallenfelsovi - ako som už spomínala, bola som nadšená jeho prístupom k žene - rodičke...A MUDr. Súčanského som mala ako izbového doktora, no a musím povedať, že sme sa s kočkami, s kt. som ležala na izbe, vždy tešili na vizity...

evcam
12. jan 2010

ahojte kocky. teraz vobec nestiham ani len nakuknut. baby pripravte sa, ze na sestonedeli strasne prefukuje cez okna na izbach. malinka mi stale kycha co sme prisli domkov. inak pustili nas v nedelu. malinka je suprova stale spinka akurat ju trosku bolieva brusko. ja som bola na dvojke izbe. kolegynku som mala suprovu. doktori a sestricky perfektny az na par starsich sestriciek jedna tam bola z porodnice taka divna a dve s novorodeneckeho. ale vsade sa najdu. mna rodil jankovsky bola som dohodnuta s nim. je uplne najsamsupersky. aj sestricky co som mala pri porode boli perfektne. no a k maternici fuha to bol zaberak ale bolelo to iba tri dni. inak teraz uz ani nevyzera, ze som rodila brucho uz nemam skoro ziadne. inak ked som rodila tak mal sluzbu aj gajdosik. strasny sympatak ma dlhe vlasy do copu. aj ma prepustal. myslim, ze oni su tam vsetci symposi. a doktorky co su tam tak su perfektne vsetky. myslim, ze trencianska porodnica ma u mna 100 percent. neskor pridam nejake foto do albumu.

mia.
12. jan 2010

evcam, to je super! Nech Ti malinká rastie do krásy! 😉 Po Tvojich referenciách sa už celkom teším do tej našej pôrodnice... 😀

liviaf14
12. jan 2010

jej super evi, že ste už doma........ už aby som aj ja bola doma s malým a mala to za sebou 🙂
veľa zdravíčka vám obom želám.

rikarr
12. jan 2010

giza ja nehovorim že prirodzeny porod nieje super...ja som tak mala aj prvý a rada by som aj druhy ale počula som prosto že on za každu cenu presadzuje prirodzeny pred cisarskym a cisarsky robi už ked je na male alebo je ta baba fakt vyčerpaná už ....

gajdošik prepuštal aj mna pri prvej 😎 ale nespominam presne kto ma rodil ..krpala alebo take čosi...no už neviem

ja som mala pred 2 rokmi zle sdce na jednu sestričku z porodu kt. mi tak strašne po porode zmačkla bradavku aj ked bola malá už nacucnutá že ma potom mesiac bolela a kojenie s nej bolo hrozné .....katastrofa..tak hnusne bolestivo -fuj ...viem že sa to robí ale ked je babo nacucnuté tak načo 😠 no a potom jednu odrzlu sestričku zo 6nedelia taku černovlasu...ale ked jej človek povedal svoje tak bola ticho inak super ...no a neodpustim si tie premudrele upratovačky čo tam rozcapia dvere dokorán,spravia prievan a na vetu že su tu novorodenci tak by mohli zavrieť povedia že vanok im nezaškodí ....keby som sa bola mohla postaviť tak rychlo ako som chcela už ju ženem aj s jej metlou .....

rikarr
12. jan 2010

ozaj a muža pri porode zaplatim pri odchode z porodky?

evcam
12. jan 2010

baby dakujem. rika no to zaplati muz ked odrodis. ja sa tak isto poznam s kascakom a podla mna je to clovek, ktory svoju pracu berie vazne a ma ju rad. ja som s nim problem nikdy nemala. ale teraz je toho na nho chudaka strasne moc ved aj strasne schudol.

rikarr
12. jan 2010

ja neviem mne nejako nepadol do oka 😎 ale može byť super, ja ho poznam len na pohlad

rikarr
12. jan 2010

z okien tam inak fučalo tušim vždy, ja som malej davala aj na izbe čiapočku 😉

bebel
12. jan 2010

Ahojte,
po dnešnej kontrole žiaden posun.😅
Budúci týždeň je už šibeničný.....ak nič nenastane - prekrížim nohy a čakám do 29.1. na primárov návrat z dovče 😀

Riadne pochudol, som mu práve na margo toho polichotila, že vyzerá zas ako za mladi, keď bol basákom v Bez ladu a skladu 😝

Mia, kedy máme najbližšie ďalší spln-28.1.?

mia.
12. jan 2010

ale, bebel, myslíš, že vydržíme? to mi s tým kozorožcom nevyjde...

bebel
12. jan 2010

Mia, ja chcem vodnárku do partie....ja oslavujem 31.1. 😉

mia.
13. jan 2010

😵 bodaj by Ti to vyšlo, ale malá bude oslavovať asi skôr... 😀

evcam
13. jan 2010

mia bebel budem vam drzat palce aby vam to vyslo ako si zelate.
bebel ja som bola na bez ladu a skladu teraz v novembri hrali u nas na namesti si mala vidiet kascaka co tam ten akeho sasa zo seba robil som ho normalne nespoznavala 😀

giza
13. jan 2010

juuu, tak to som cosi prepasla 😀 😀 😀 Evcam...super infosky aj z porodnice. Inak presne aj ja som ostala vykolajena ked som videla ako schudol.... 😕 - aj ja by som tak mohla cca teraz po sviatkoch aj 10 kg. 😖

Rikarr... 😉 - ma sa to tak robit s tym cisarskym, nie davat ho pri kazdej pochybnosti, lebo telo si casto krat poradi samo, len to chce cas a trpezlivost, i ked nam to v tych chvilach pride nekonecne a zelame si mozno i umriet od bolesti (viem o com pisem, sama som si prezila, kedy by som sa za tieto slova vrazdila )...

Bebel...tak nech sa postasti... 😉 ...Mia tak isto vela zdaru... Budem na vas obe mysliet.

mia.
13. jan 2010

Evcam, Giza, ďakujem!

peta1510
13. jan 2010

Evcam,my dve sme sa tam museli stretnut,nas pustali v sobotu,urcite minimalne na tej prednaske na chodbe🙂

evcam
13. jan 2010

Peta je to možné. Kde si sedela? Ja pri okne asi v strede pohovky.

bebel
13. jan 2010

Ahojte,
dnes som úspešne absolvovala kaderníčku- tak je zo mňa herečka do pôrodnice 😉
Na zajtra som zorganizovala obed s nevlastnou segrou....konečne po dlhom čase si na mňa našla čas a hneď sa na to chytila celá family a vspravíme si rodinné session (pridá sa aj ďalšia sestra a mama s ocom), s tým, že oco trvá, že to aj zacvaká. 😅 Nečakané....a príjemné 😀

Giza:
dnes som sa pýtala 1 masérky na akupresúrne body pri pôrode. Ukázala mi na malíčku na nohe na úrovni pod nechtom tlakom stláčať prst zboku. Chcela mi dať kontakt na dulu v zácviku, homeopatičku v TN...si to ty alebo je v TN ešte niekto iný?Neviem, aké máte skúsenosti s homeopatiou pri pôrode a pred ním?
Hľadám alternatívy tíšenia bolesti pri pôrode mimo EDA. našla som napr. TENS http://www.vitafit.sk/web/Dimarson_tens_dm18107..., ktorý by sa potom dal použiť aj pri iných bolestiach chrbtice, či svalov a šliach.Neviete mi k tomu niečo viac povedať?
Plánujem v 1. dobe zatiaľ klasika: fitloptu, sprchy, masáže (realizované mangelom laikom - v podstate to bude také hladkanie, ale aspoň bude aktívny) a ten akupresúrny bod, ak ho na to ukecám.

peta1510
14. jan 2010

Evcam,ja oproti oknu,ta co sa stale vypytovala🙂))) v takom ruzovom oveckovom zupane 😉

giza
14. jan 2010

no uz mi tu moj siahodlhy prispevok Bebel vymazal , takze to skusim skratit...

neexistuje ziadna dula vo vycviku u nas v TN, ktora je aj homeopatickou a popravde si dovolim tvrdit, ze som tu "skoro" jedinou dulou vo vycviku pre cely TN kraj ...ale ak sa nejaka nelegalne pridava, sem s nou - potrebujem ju ako sol ! 😵 😕 Mam sice kolegynu v studiu a chodi uz x rokov k porodom, ale neviem o tom zeby sa k dulam hlasila a uz vobec nie k homeopatii....toto studium za homeopata sa da iba v CR a trva niekolko rokov (zalezi od stupna) a ak mas zaujem na takuto osobu - v BA- ti mozem dat kontakt...
Co sa tyka pristroja, citala som o nom, no zial skusenosti vela niet (ale iba dobre som o nom citala) a popravde neviem aka bude reakcia nasho personalu ( verim vsak, ze ustretova), dolezite uz je teda iba si odpovedat na otazku ci to stoji za to odskusat si to?...ci to potom niekto odkupi atd...inak o bodoch viem, ale nie takych ako opisujes...ak sa chces stretnut Bebel a nielen ty, POZYVAM VAS VSETKY ZIENKY do:

MC Juzancek 21.01. o 10.hod. budem tam aj spolu s jednou laktacnou kolegynou ( je tam taky zraz mamin co dojcia) ale ako dula si tam na vas tiez najdem cas, kludne pridite a pytajte sa....

Inak to mas pekne Bebel naplanovane 😉 veru doma toto vsetko poskusaj a zapriahni aj partnera na plno, do porodky az ked uz to bude pravidelne a silne a potom v porodnici nemusis uz nic skusat, ci precvicovat.. 😉 tam to uz pojde ako po masle...

giza
14. jan 2010

hups oprava!!!

20.01.

som nejaka dnes roztikana....juj 😅

bebel
14. jan 2010

Ok, dík, skúsim sa dohodnúť na kontrole v nemocnici na stredu poobede, aby som stíhala všetko 😉 a nemusela jazdiť do TN viac x do týždňa 🙂 .

martinano
14. jan 2010

giza ty to tu zvladas uplne perfektne ja ti stale hovorim,ze by si sa mala len tomuto venovat, niet co dodat, info podavas super ani porodnu tu netreba 😉

rikarr
15. jan 2010

ešte podotazočka.....treba do porodky trepať aj poštolky pre mimčo alebo použivaju tie ich?

dahlia23
15. jan 2010

ja mám ešte jednu otázku.
myslíte, že môžem pre mimčo používať látkové plienky? hodlám si ich, samozrejme, priniesť z domu, bývame kúsok o dnemocky, vrecká na plienky mám, takže každý deň dám manželíkovi a on och vezme domov. nikomu tým nespravím robotu navyše. 🙂
pri Lenke sme látkovali od 4. dňa - príchod z pôrodnice. Ale pri malom by som rada už od narodenia. samozrejme, ak nebudú žiadne komplikácie a bude môcť byť pri mne.

bebel
16. jan 2010

Uff Dahlia, musíš mať kopec voľného času, alebo hlboké eko cítenie.......... 😝
Ale myslím, že si môžeš roiť v rámci roomingu, čo len chceš. 😉

bebel
16. jan 2010

Rikarr myslím, že poštolky sú už out....nepovinné. 😎 Ja ich používať určite nebudem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre