Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

lienka55
3. feb 2009

PRE CUMLIATKO-
🙂 nenastrihovali ma, neplatili sme za to ze mm bol pri porode,doktora som si vybavila,na predpriprave som nebola.
PRE CLARISSU-
🙂 ja som nemala dobru skusenost s tymi sleep and play,najlepsie su Tesco fialove, alebo DM baby love.Urcite daj vediet co a ako sue.

siska_br
4. feb 2009

nam napr. fialove tesco vobec nesadli, zdali sa mi tvrde a nesave v porovnani s ostatnymi, ani zapinanie a gumicky sa mi nepacili ☹ zato DM babylove a zelene pampers super. aha a z lidlovych sa nam chlapik ohadzal bleee

amatula
4. feb 2009

lienka ty si ako prvorodicka nebola nastrihnuta ani sitá 😕 to si teda stastna rodicka.....to sa malo kedy stava 😉

lienka55
4. feb 2009

amatula to som bola aj ja prekvapena,ale bola som z tych stastnejsich.Nenastrihovali ma, ani nezasivali,iba par drobnych stehov co som tam mala nejake prasklinky.Dufam z,e niekedy aj v buducnosti ked tam pojdem druhy krat,tak dobre dopadnem ako prvy krat. 😉
Je to individualne,kazdi sme iny. 😉

amatula
4. feb 2009

no ja som pri druhom nemala absolutne nic,ale pri prvom som si to teda odskakala 😒
mas pravdu kazdy sme iny a ako citam aj kazdy porod prebieha uplne inak.a to v tej samej porodnici 😕
asi aby sme si nemohli tolko vymienat info 🙂

adkag
4. feb 2009

ahojte,
aj ja sa za par dni/tyzdnov chystam do TN nemocnice, pred rokom a pol som tam rodila, tak som zvedava ako to tam funguje teraz. viem ze sa menili podmienky ohladne epiduralu, teraz sa plati,ked som ja rodila sa neplatil ale ani mi ho nedali,aj ked som chcela.
mna nastrihavali na tri krat,lebo som maleho nevedela vytlacit a sili asi 3/4 hodku.ale rana sa dobre zahojila,bolesti som mala 10 dni,potom v pohode. podla mna nenastrihavaju bez priciny,iba ked je to nutne.
my sme boli na tej priprave s manzelom pred prvym porodom, ukazovali nam porodne saly a mohli sme sa na cokolvek opytat,takze to bolo podla mna fajn.ja som si zaplatila vtedy kurz cvicenia a uz som platit potom za manzela pri porode nemusela. a dali nam tam aj zoznam co treba do porodnice.
teraz na tu pripravu nejdem, vraj sa plati za partnera pri porode 16,6 eura, to mi povedal doki ked som bola v pondelok na prietokoch.na vzdycharen vraj partnerov nepustaju ale mna dali rovno na salu aj s muzom aj ked som mala este len slabe kontrakcie ked sme dosli do porodnice.
rodili ste niektora s epiduralom? ak ano,mozte poslat nejake info o tom,ako to prebiegha,ci s tym je problem, problemy potom alebo tak?

clarissa
4. feb 2009

ahojte
dakujem za postrehy k tym plienkam..mam aj jedny fialove teskace tie malicke tak to nejak skombinujeme,a ked budu sleep and play nanic uz ich nekupime 😠
takze vcera som volala sue,kontrakcie jej ustali ale ona povedala ze bez malej s porodky neodide 😉 ,
ved mala termin 14,feb a poto jeej ho presunuly na 7,feb tak to by bolo skoda ist domov naprazdno 😵
takze mali by si ju tam asi nechat kym neporodi--dufam
dnes sa s nou este spojim a dam vediet 🙂

amatula..veru len ako by sme tu temu nazvali??? 😉

adkag
4. feb 2009

clarissa, co sa tyka plienok ja som pouzivala tiez sleep and play,tie su fajn pri malom babenku, ked sa moc nemeta, nebeha a tak. fialove tesco su tiez fajn a teraz pouzivame zelene pampers.odskusala som vela druhov,ale osvedcili sa mi najviac tie. babylove, huggies premium aj z lidla mi maly precikal.ale treba odskusat,podla mna kazdemu babu budu vyhovovat ine.
inak my kupujeme plienky v drogerii na namesti sv. anny,tam maju za najlepsiu cenu tie pampersky aj huggies, vyjdu lacnejsie ako ked su inde v akcii. a vyjdu aj lacnejsie alebo porovnatelne ako tesco fialove.

clarissa
4. feb 2009

adka-ja si tiez myslim ze kazdemu babatku vyhovuje nieco ine sak uvidime ako to bude tej mojej vyhovovat 😵
dakujem za tip..urcite tam tie plienky pojdem omrkat 🙂

amatula
4. feb 2009

clarissa no neviem nieco by sme mali vymysliet 😕 téma trencin tu uz je 😒 a neviem keby sme sa tam tolke naraz nahrnuli..... 😀

ja plienky len tesco!!fialove a ked sa mi obe deti narodili do toho mesiaca pampers tie new born ci ako sa volaju 😅 ,,,lebo tie maju tu sietku takze super pre novorodenca ked casto kaka 😉

lienka55
4. feb 2009

adka tak ja som odchadzala z porodnice 6teho a ty si 10teho rodila.Ale mam kamosku ktora rodila v ten isty den ako ty.Vola sa Mirka,je blondinka a narodila sa jej Vanesska.Nespominas si?
Tak drzim ti palce aj s druhym babatkom,aby to vsetko dobraedopadlo.To ja by som sa este nemohla odhodlat na druhe,velky obdiv. 😉

meggietn
4. feb 2009

my tiež používame tesco plienky fialové a aj babylove plienky sú dobré

adkag
4. feb 2009

lienka,spominam, boli sme asi spolu na izbe,ak myslime tu istu. tiez sa volala Mirka a mala malu Vanessku 🙂 .
ja mam dve kamosky co mame rovnako stare deticky a teraz budeme mat druhe babo 🙂 . chodili sme spolu na plavanie s detmi aj na fitlopty tak snad aj pri druhom sa nam podari taketo aktivity.

pondelok
4. feb 2009

ahojte, no co sa tyka plienok, vyskusali sme snad vsetky znacky, a my ostavame pri Pamperskach.
Adkag zelam aby vsetko dopadlo super, pridem niekedy cez leto, pojdem na chalupu do stankoviec tak sa potom zastavim,
Sue drzim palceky, tiez mame kontakt, tak nech jej to dobre dopadne, uz sa strasne tesim na malu
tak sa majte krasne, a nebojte vsetko dobre dopadne, a babatka budu pri vas, pa pa

jajka78
5. feb 2009

ahojte,
ja som rodila v Septembri a co sa tyka epiduralu vraj ho primar nechcel davat, bolo to tusim zakazane. neviem co teraz nato Kascak.ja som mala muza aj na vzdycharni ale to asi preto ze vtedy nik nerodil az po mne boli 2 baby.
adkag citam ze si chodila na cvicenie na fitlopty. ake je to? odporucas? zrovna teraz zacina kurz a isla by som s malym.

katyl
5. feb 2009

adkag, mne epidural ponukli, ja som ho aj chcela, ale nakoniec islo vsetko tak rychlo, ze sme ho ani nestihli, do 56 min od pustenia plodovej vody bol filipko na svete. Bez epi, bez nastrihu,.... 😀 este sa ma pytali, na ktoru salu chcem ist, ale ked som ybadala najblizsie dvere, bez toho aby som vedela aka to je tak som zakricala, ze "tuto" 😀

clarissa
5. feb 2009

pozdravuje vas Sue,ze malej sa nechce von ale zatial asi v nemocke ostava,vecer si volame tak budem vediet viac 😉
ja neviem co sa tyka epiduralu,asi to skusim bez toho nech viem co je ozajstny porod 😀

clarissa
6. feb 2009

tak Sue pustia domov,termin jej dali na 12,feb..nakoniec sa ta, este stretneme 🙂 ..dufam 🙂

sue13
6. feb 2009

Ahojte. 🙂
My sme uz doma aj ked stale 2v1 😅
Karinka si to uplne rozmyslela, kontrakcie ustali, vobec sa neotvaram, moč mam uz v poriadku a este mi aj termin posunuli na 12.2. 😅
Takze kópu dovodov ist pekne cakat na den D domkov. 😵 Som stastna ze som pri muzikovi domka 😵
Velmi pekne Vam dakujem ze ste na nas mysleli a za podporu 😉

amatula
6. feb 2009

no ahojky sue 🙂 🙂 vyzera to ze to predsalen bude valentinsky darcek 😉

sue13
6. feb 2009

Veru vyzera to tak 🙂 Doma mi uz tak neprekaza to cakanie ale tam to slo strasne pomaly.
A ked som videla ako si kazdy den nosia mamicky nove a nove babatka tak to bolo riadne o nervy...
Dufam ze tam pojdem uz az s riadnymi kontrakciami pre nasu Bambulku 😵

lienka55
6. feb 2009

Ahoj sue,
tak to nemyslis vazne ze ste stale 2v1. 😀 Tak dufam, ze to vyjde aspon na toho valentina. 😉 Hlavne je ze ste obidve v poriadku.

sue13
7. feb 2009

Veru baby ani ja som neverila ze sa vratim z porodnice este s malou v brusku 😀
Ale stalo sa, pekne doma cakame na ten pravy cas 🙂
Na Valentina by to bol super darcek pre nas, ale mne by sa pacil aj pitok 13teho. 🙂
Aj ja som 13teho a 13tka je moje stastne cislo 😵 No uvidime 😀

lulu723
7. feb 2009

Ahojte no ja som sa rozhodla pre TN,lebo sa mi to zdalo najlepsie ako rodit na Myjave.v sobotu asi o 1 v noci ma zacalo pobolievat brucho a opakovalo sa to kazdych 15 minut.tak som sa pekne zbalila a z manzelom som odisla do porodky.tam ma dali na tu cakacku ci vzdicharen ci co to je a tam som bola az do rana.ked sa nic nedialo tak ma dali zase na druhu izbu a tam som bola 2 dni.malej sa nechcelo ist akosi von.bala som sa,lebo som mala mat cisarsky rez pretoze mala bola otocena hore hlavickou,ale to mi hned zamietli,ze budem rodit normalne a uz som bola vybavena.ale Erika mala len 2450g tak mi ho odporucili.vtedy som si vydichla,lebo som sa bala,ze ked budem rodit normalne tak sa mala pridusi a bude postihnuta.v pondelok o 12:30 mi pichli injekciu o 13:00 sa to vsetko zacalo malu mi vytiahli o 13.21 a o 13:50 so uz lezala na izbe.po tej ijekcii som bola strasne ospala takze som stale spala.ten rez mi robil dr.Wallen... a taka mlada doktora boli uplne super vsetko mi hovorili co mi robia,lebo som sa vela pytala.na druhy den uz som sama presla aj na wc potom mi doniesle konecne moju malu aby som si ju prilozila na rozbehnutie mlieka.sestricky tam boli uplne super a vsetci doktori.mala pri mne nespala nakolko bola strasne malicka tak ju mali na novorodeneckom a ja som ju tam chodila kojit.az na 9 den mi ju dali na izbu.ked budem mat druhe urcite pojdem zase do TN.

jajuska81
8. feb 2009

ahojte, možno sa to tu už niekde spomína,len som lenivá to hľadať 😅 čo treba zobrať so sebou pre bábenko do pôrodnice,keď to na mňa príde?viem že v IL stačia pampersky,vlhčené utierky,prípadne deka do postieľky a potom už len manžel donesie pri odchode veci na oblečko pre bábo, a čo treba do TN? Ďakujem.

lulu723
8. feb 2009

ahoj.ano zober si pampersky,tie obrusky a tycinky do usiek a zober si este cumlik keby cosi.a potom uz ked pojdes domov tak manzel zoberie oblecko co nachystas doma. 😉

sue13
9. feb 2009

Ahojte 🙂
Sme po poradni. Takze konecne sa mlyny pohli 😀
Zacala som sa otvarat a vraj to vyzera ze do konca tyzdna by mohla byt nasa babika na svete 😵 😵 😵
V noci mi zacalo aj silne spinenie take aj trosku krvave. To je asi ta hlienova zatka ze? 😅

amatula
9. feb 2009

no sue myslimze uz sa rozhodla ze pojde von 😉
potom nam daj urcite vediet 😉
drzim palce 😵 aby to bolo rychle.....a vsetko ok!

sloto
9. feb 2009

ahojte, ja som bola tiez dnes na poradni a doktorka povedala, ze do konca tyzdna by som uz mala porodit. takze sue mozno sa stretneme v porodnici. ja zatial sice ziadne spinenie ani nic podobne nemam, zato ma uy velmi casto pobolieva brusko, takze si myslim, ze uz to pride....

sue13
9. feb 2009

Amatula dakujem pekne 🙂 Jasne ze dam vediet, aj Clarissa Vas bude iste informovat 😵
Sloto tak dajme nejake poznavacie znamenie nie???? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre