Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

giza
24. máj 2009

ahojte, este som chcela k tym nocnym koseliam...Nastavajuca svagrina dala na moju radu a najskor si nechala ich a az na 2. - 3.den po porode si vytiahla svoju...(vraj prv by veru ani neodporucala ona )-- 😉 vyriesene... 😎

ivella
26. máj 2009

dievcence napiste nam co bolo na tom stretnuti v MC?
-koselu tiez nevytiahnem..a mozno ani zupan 😉
kupili sme si auto,tak mozem konecne vsade chodit v teplakoch,aj na poradnu 😀

sivka
26. máj 2009

Ahoj ivella, no vitaj, uz si krasna-krasna od kadernicky? Ja som si nechala vlasy rast, je to pre mna najpraktickejsie - vypnut vsetko hore a mam pokoj, nic mi nejde do tvare a neotravuje...aj ked aj mna obcas chyti take, ze dam sa ostrihat 🙂
No, na stretnuti v MC bolo podla mna uplne super, zislo sa nas tam celkom hojny pocet, dokonca aj nejaki oteckovia 🙂 Na uvod rozpravala psychologicka, hlavne o tom, aky mat postoj k porodu z tej psychickej stranky, aby nam strach neblokoval postupovanie porodu, o vizualizacii, teseni sa na babatko, o tom, ze si treba opakovat, ze sa nie je coho bat a vsetko perfektne zvladneme. A naopak, ak sa aj vyskytnu nejake pochybnosti, tak si ich nemame vycitat, ze vsetko je to normalne. Aj ked pohoda je naozaj zo vsetkeho asi najdolezitejsia.
Vela sa hovorilo o prirodzenom porode, o tom, ako by to malo byt na rozdiel od toho, ako to bezne chodi.
Svoje pridali aj mamicky, ktore uz maju porod za sebou a teraz ich to caka znova - skusenosti naozaj roznorode 🙂
Dalej zopar rad dala aj laktacna poradkyna, ktora ma takisto vela skusenosti, hlavne hovorila o tom, ake je dolezite mat babatko po cely cas pri sebe hned od porodu (samozrejme cisarsky rez je iny pripad, ale po normalnom fyziologickom porode je kazda mamina schopna sa o babo postarat a nemali by jej ho sestricky na niekolko hodin zobrat, aby si oddychla, lebo medzitym ho nakrmia z flasky a to uz nie je dobre).
No a najvacsia diskusia sa spustila, ked sa dostala k slovu dula Giza, ktora bola velmi zlata a dozvedeli sme sa vela (aspon teda my prvorodicky myslim) o tom, ako sa pripravovat na porod uz niekolko tyzdnov pred terminom, co vsetko nam pomoze potom uz priamo v porodnici a k tomu sa popridavali aj ostatne maminy viacrodicky so svojimi skusenostami.
Skratka cele to bolo velmi fajn a v prijemnej atmosfere, ved sme sa aj rozlucili az o deviatej vecer a aj tak by este bolo o com 😀
Takze som rada, ze som tam bola, cim viac toho clovek pocuje, tym lepsie sa moze pripravit, aj ked samozrejme kazdy si z toho zobral to svoje, co ho najviac zaujalo.
Takze asi tolko moje dojmy 🙂
A gratulujem k avetku, vela stastnych kilometrov 😎

giza
26. máj 2009

🙂 dakujem Sivka - velmi ma to povzbudilo ...

Ivella
v kutiku duse zavidim auticko- ale aj ja sa hadam dockam 😉
momentalne vychutnavame od zaciatku roka aspon nejake ( je totiz firemne a to s nim jazdit nesmiem) 😒 - no vychutnavam si tiez tie teplaky 😀 to je super pocit, i ked este sa pristehnem, ze ideme do lidlu na nakup a ja mam teplaky, ze "Ej toto neni ono ako byvalo"( - obvikle som nahodena ), aaale cooo 😎 si poviem...hlavne ze som v pohode.... a nemozem si to vynachvalit, ved kto by si aj nechvalil pri 4. detoch robyt rucne nakupy? - to ozaj neprajem nikomu, zvlacat z mesta, lebo u nas neni nic poriadne ani lekaren ani posta ( max. su tu jedny skromne potraviny )... 🙄

ivella
26. máj 2009

ahojte,takze dakujem za infosky,skoda ze som nemohla-ale som pekne a prakticky ostrihana 😵
kupa auta bola manzelovym cielom do porodu,lebo pri prvom sme rozmyslali koho budeme v noci otravovat a nakoniec volba padla na sanitku.Len ako naschval u nich v praci konci kriza a uz robia na tyzdnovky,tak neviem ako to dopadne...a tiez sme kartony mlieka a vsetko tahali bud na bicykli,semtam aj na sankach(to som sa hambila ako nejaky bezdomovec).
.a krpec stale otravuje nech s nim idem von,nohy si skoro necitim,ziadne topanky uz neobujem,uz mam 20kg hore 😒
samozrejme celu noc nespim,mala? v bruchu si robi diskosku-uz to chcem mat za sebou 😢 😢 😢
-giza,chcela som sa ta opytat,ako sa na teba pozerali pred 8rokmi,ked si vybrala malemu meno?mimochodom sa mi veeeelmi lubi,(bol to jeden z mojich navrhov)len na mna vsetci pozerali ako pred 50rokmi,ked existoval len janko a jozko..ani posledna volba sa nikomu nepozdava-kazdy mi vnucuje svoje uzasne mena--len nechapem preco ich nedali svojim detom..

giza
27. máj 2009

tie sanky poznam dokonale z cias ked sme este byvali za mostami 😉

co sa tyka mena, tak to bolo jednoznacne s muzom sme sa vzdy dohadovali na nejakom neobycajnom, prave preto, ze mame take casto vyskytujuce sa priezvisko a vsetcia uz vedeli, ze cakame chlapceka ako druhe dieta (mal to byt Lukas povodne i ked uz aj taky menovec bol, takze Lukasko)....a tak sme ich chceli aspon menom prekvapit äpotom sa nam to tak zapacilo ze sme s tym uz len pokracovali). Vsetky sme vycitali z knizky meno pre dieta, ktoru muz kupil este pri prvom...kedy sa pretrhlo vrece so Samuelmi....dokonca mojho muza bratranec dal take meno synovi o dva roky a v skolke museli mat radost, ked tam boli nahodne spolu v spojenych triedach 😠 ....

Kazdy si mysli, ze sme to robili z trucu (z casti aj ano), ale ked sme im povedali ake je tazke sklbit este k tomu aj datumy narodenin, menin (nechcem aby to mali nakope ako svokra Eva este aj narodky a vianoce v jeden den 😒 - potom cely rok nic)...a ked si vypoculi kolko mame menovcov (len muz sa stretol s 3. rovnakymi menovcami v zamestnani - dokonca jeden je narodeny v ten isty den, nepamatam ci aj rok), tak si nedovolili nam ani radit ake mena by dali ostatni (az na svokra, ten si nikdy nic neodpusti ani kritiku)...Moje priezvisko za slobodna bolo jedinecne (je nas v celej SR len zopar) - nehrozil omyl....a teraz je to tak aj ked sa len zakrici Damian, Endzi, Alex...

Najlepsia rada s tym ako ti dotoho druhy brblu je: " jednym uchom dnu a druhym von" (nic lepsie nemam a viem ze je to uboha rada ale...) a ide to o to lahsie ak ti zazemie robi este aj tvoja polovicka...

michell13
27. máj 2009

ahojte chcela by som sa kvam pridat, uz vas dlhsie citam, len nebolo akosi kedy, my cakame druhe babo v decembri,
giza teba bysom sa chcela spytat, ci vies poradit aj ohladne dojcenia? 🙂

ivella
27. máj 2009

michell,vitaj v kolektiiive 😵
giza,no ja som zistila,ze tobias ma meniny 13.6.,termin mam 18.6.,dohovie kedy porodim...nikdy som nechcela mat vsetky sviatky pokope,ale nepomozem si,absolutne sme sa na inom mene nezhodli(este nas zachrani dievcatko 😅 )inak mne vsade kam pridem vravia ze take priezvisko este nemaju,tak som spokojna..

sivka
27. máj 2009

Caute baby, je mozne, ze sa mi babo pretocilo na druhy bok??? Doteraz vystrkoval ritku na lavej strane a teraz poslednych par dni ju vystrkuje na pravej...uplne mi tlaci na prave rebro. Ja som si myslela, ze uz tam ma tak malo miesta, ze take velke premety tam uz nema ako spravit.... 😕

ivella
27. máj 2009

sivka,myslim ze to je mozne,ved mne sa len teraz pretocilo komplet,doki vravel ze aj hodinu pred porodom sa este moze otocit..

sivka
27. máj 2009

Aha, ok, vdaka 🙂
Ako sa mi to blizi, tak uz vsetko asi prilis sledujem, ci je to tak ako ma byt 😉

ivella
27. máj 2009

neboj,vsetko bude ok,ked sme to vydrzali az sem 😵
ja teraz oddychujem,"zbavila" som sa maleho do piatku-boze to ticho-teda babeno tancuje,ale to mi nevadi 😀

sivka
27. máj 2009

Dik za podporu, si zlata Ivella, ja som inak v pohode, len ked sa nieco troska zmeni, tak spozorniem...no raz darmo, je to po prvy raz 😀
Pekne si uzi chvile kludu a oddychuj co sa da 😎 Ja som dnes poobede veru dve hodky spala, a to som nikdy nezvykla...mozno je to aj tym nadhernym pocasim co teraz mame 🙂

ivella
27. máj 2009

ja som pri prvom bola hotova,prespala som co sa dalo,ale bola som stale sama,so psom-ktory spal so mnou 😀
teraz to teda naopak vobec neprezivam,az mi to je niekedy luto,nemam kedy si ani brusko (v mojom pripade brusisko)pohladkat a nie este sa s babom aj rozpravat-ked sa aj snazim,tak sa tvarim ze to vsetko hovorim synovi-lebo ma stale pozoruje..a teraz,ked mam cas,radsej som zapla pracku,za chvilu lahnem a zaspim skor nez sa doperie 😔
uz mi sibe,chcela som sa ta spytat kde byvas,ked mate pekne pocasie 😅 😅

sivka
27. máj 2009

To nadherne pocasie som samozrejme myslela v uvodzovkach 😀 Tu na Partizanskej bolo cely den skaredo ako asi vsade....
To je jasne, ze maminky, ktore uz maju drobca, tak nemaju cas sa az tak venovat svojmu tehotenstvu, ale ked mas teraz cas pre seba, tak ho vyuzi a negruntuj, aj ked rozumiem, ze mas pocit, ze treba podohanat pranie a upratovanie, ale skus odolat a relaxuj 😉
Som zvedava, ci sa stretneme v porodnici 🙂 Uvidime, co na to nase babatka, kedy sa im bude chciet na svet 😉

giza
28. máj 2009

jeeej ake ste "zlate", pekne sa to cita 🙂 😉 😵

to by bolo super keby ste sa tam este aj stretli...by som vas aj pozriet prisla ak by sa mi dalo.....( "popast" oci trosku)...

michell 13 ano som aj laktacnou poradkynou...rada poradim...vidim ze mas 11.mesacnu Michellku (to je krasne meno) a este ju dojcis?

ivella
28. máj 2009

ahojte,tak ja mam dnes cely den nejakych poslickov,uz mi to docela vadi,esteze som stale sama..pri prvom som nemala tusim vobec..

solmi
28. máj 2009

Ahoj Ivella, tak to sme natom rovnako ja už mám poslickov treti den, tiez si nepamatam, že by som pri prvom tehot.nieco mala.Manž už sa ma len vypytuje či už ideme do porodnice a už začala aj mala stým kedy už tam budem.Už aby to bolo zanami............... 🙂

ivella
28. máj 2009

solmi,tak ja pre istotu balim aj tasku-mam nejaky blby pocit,tak radsej nech som nachystana 😅
no az teraz si zacinam uvedomovat ze je to tesne za dverami a zacinam stresovat(pri myslienke na prvy porod)
ale nelubia sa mi vysoke datumy,tak male musi vydrzat 😀 😀 a este mam kopec roboty
-a do toho mi volala mama,ze krpec stale smuti za maminkou,chce ist domov...boze neviem ako to tam vydrzi ked budem v nemocke ☹ ,mazel jeden

sivka
28. máj 2009

Caute, ja uz poslickov neriesim, lebo neviem, ci su to, co obcas pocitujem poslickovia, alebo mi len tvrdne brusko (niekedy dost neprijemne) Kym to negraduje, tak sa asi nic nedeje. Snad ked to naozaj pride, tak to spoznam 😀
Ako sa u vas prejavuju ti poslovia? Drzim vam palce, nech vas to moc nepotrapi. Uz len par dni...mosime vydrzat 😉
Ako ste na tom s vahou, prilepilo sa na vas toho vela? Ja mam navyse cca 9 kg.
V utorok na poradni mi merali CTG, tak zatial vsetko ok. A teda mimco sa pekne predvadzalo, mrvilo sa o sto sest 😀

solmi
28. máj 2009

ja už mám tašku zbalenú,ked to pride tak hned vyražame.Mne je to jedno aký je dátum hlavne nech to mám zasebou a všetko je o.k.Aj ja stresujem ked si spomeniem na prvy porod , v kútiku kdesi si hovorim, že to bude inak.este poriadne neviem ake meno pre dievča to sa nevieme dohodnúť

ivella
28. máj 2009

ja tiez este stale listujem medzi menami,ale asi to uz tak ostane..manzel si konecne zvykol,tak ho nechcem otravovat niecim novym 😅
sivka,poznas to urcite!toto su "len" take krce v podbrusku-ako pri kramoch...
ja dufam ze mi ako pri prvom zacne najprv odtekat voda-tak som to poznala-inak ma cely vecer "pred" neskutocne boleli krize,fakt sa to nedalo vydrzat(ale vtedy som nevedela ze aj takto sa to moze zacat-nemali sme internet 😀
no na mna sa prilepilo uz 20kil,je mi hrozne len ked to sem musim pisat 😠

michell13
28. máj 2009

ahojte maminy, tak sa teda pripravujete na to? no ja som mala sekciu, a ziadnych posličkov nepoznam 😉
neviete ze ked som mala prvu sekciu budem mat aj druhu? a neviete ci druhe babo pride na svoj termin, alebo skôr alebo neskôr? Lebo Michelle som mala termin 8.6. a narodila sa 22.6, vobec som sa neotvarala a porodne cesty som nemala dozerete, co teda doteraz nechapem, viete mi to niektora vysvetlit? diki

ivella
28. máj 2009

no michell,ako ti poradit...viem ze neni vyluceny normalny porod aj ked prvy bol sekciou,ale on ti dr.asi odporucii,vraj moze jazva dost boliet uz pocas tehotenstva-tak keby hned daj vediet dokimu...
babo si vyberie termin aky bude chciet(pokial to teda nebudes mat planovane)
-no to boli len moje laicke vedomosti,pockaj ked sa objavi niektora z nasich poradkyn 😉 ,alebo preskumaj dane temy

lienka55
28. máj 2009

solmi,ivella,tak nezavidim vam tych poslickov,ja teda tiez neviem co je to,ale ked si spomeniem na tie kontrakcie,tak mi vstava koza na tele.
Drzim vam palce,nech to mate co narychlejsie za sebou. 🙂

ivella
28. máj 2009

dakujeme lienka,teda mna to drzi uz od doobedia,akoby sa male chcelo niekam vyhrabat a to rovno nechtikmi,alebo mi chce skor odtrhnut kus z maternice..neviem ako inak by som to popisala-ale je to veeeelmi podobne kontrakciam.Mam to po troch min.,potom po piatich,potom hodinu nic,zase po troch....
no snad zaspim a prejde to,ale keby som sa dlho neozyvala....tak uz tlacim na oranzovej izbe 😀 😀 😀

minkak
28. máj 2009

ahojte kocky dlho som sa tu neukazala,teda baby vy ste sa tu stretli hned 3 naraz,no veru ja ako lienka tiez ani neviem co su to poslickovia....
no ivella tak sa teda drzkaj 😉 pekne mena ste vybrali my to mame tentokrat o nieco tazsie 😅 ,no snad sa na niecom zhodneme ,ved este mame cas 😉

sivka
29. máj 2009

Dobre ranko, tak co ivella, ako sa citis? Spala si trocha? Ty ma tusim chces predbehnut 😉
Ja som vcera vecer tiez chvilu nevedela kolka bije, dostala som nejake krce do laveho podbruska, ale nakoniec sa z toho vykluli len zastavene vetry 😀
Ja sa tak sprisahanecky s Matkom dohovaram, ze este by tie dva tyzdne mohol pockat 🙂
Ale zas radsej o par dni skor ako prenasat. Tak uvidime. Ale vraj chlapom sa velmo z toho bruska nechce 😀
Inac tasku uz mam tiez nachystanu a vcera som este dokupila homeopatika a aromaterapeuticke olejceky, tak uz mam snad vsetko.
Ok babulky, idem sa ja pustit do zehlenia, vcera som naprala plienky, toz hor sa do prace 😅

solmi
29. máj 2009

Ahoj lienka, veru neni čo závidieť,ale musime vydrzať ked smeuž skoro nakonci.Ja asi nebudem čakať kým mi odtecie voda, lebo mi budu dávať tie ATB na toho streptokoka.
Ivella skús sprchu mne to pomože a potom možem vklude spať.ja sa už tiež vidim na sále a rodim ........ 🙂

michell13
29. máj 2009

ivela dik, no jazva je uplne vpohode, nie ju an vidno, uz to robia uplne super, a nemusis sa bat, ze mas prerezane cele brucho, sak hej doki mi povie, sak mi uz aj nieco nacrtol, a mame este cas, tak hadam to bude ok, vam vsetkym drzim palceky, aby ste to rychlo mali za sebou 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre