Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

maroli
20. apr 2012

@gwen29 ahoj,ja som bola v trenc.porodnici,pred dvoma rokmi.maly bol kp.vyratali mu vahu okolo 3200g,takze plan bol taky,ze to dam normalne.Bola zrovna nedela a sluzbu mal primar,sestricky ma povzbudzovali,ze on aj svoju manzelku odrodil,ked cakali babo kp,ze sa nemam coho bat.Ale ja som sa potom zastavila na 7mich cm,povedali,ze porod nepostupuje,tak mi doporucili cisara.velmi som chcela porodit prirodzene,ale bola som vyhukana prvorodicka,tak som hned kyvla.
Ale v tejto porodnici preferuju prirodzene porody aj ked je babo kp,az ked to naozaj nejde tak rezu.

sijust
20. apr 2012

@liviatn ahoj,pre babatko: 4 vyprate a vyzehlene latkove plienky,jednorazove plienky,ortopedicke gatusky,ciapku+rukavicky(mozes-nemusis)vlhcene utierky,kremik na ritku,vatove tycinky,ked budes odchadzat oblecenie a autosedacku, pre seba: okrem beznych veci,ktore potrebujes(kozmetika,zupan,toaletak...atd. kratku nocnu koselu,koselu so zapinanim vpredu-po porode,kojenecku podprdu,vlozky do podprdy,dva baliky vloziek po porode,sietkove nohavicky(kupuju sa v zdrav.potrebach alebo v lekarni)jednorazove podlozky pod seba do postele,odsavacku,krem na bradavky,slapky do sprchy!!!snad som na nic nezabudla.... 🙂 ja uz som zbalena 😉

anetkaadamko
21. apr 2012

mám príšernú spomienku na TN pôrodnicu.........ako pôrod som mala hrozný, ale zato lekári nemôžu......ale zbytok hrúza...............dali mi antibiotika na ktoré som bola alergická...komlplet celá som sa vyhádzala, ako keby som spadla do žihlavy, celá červená, všetko ma to deň-noc svrbilo..............a oni mi boli schopní navrhnúť jediné riešenie.........chodte domov, dieťa tu nechajte a hladajte si odborníka.........lebo kožné v nemocnici nie je....okrem toho mi zostalo kúsok placenty.......a kedže malý mal žltačku a ja som 2 týždne stále krvácala, nenapadlo ich ani sono urobiť........tak som 5 týždnov po pôrode bola na kyretáži....

bambibam
21. apr 2012

@anetkaadamko neboj niesi jediná ktorá má zlé skúsenosti,ja som tu rodila 3x. 1x som nevedela do čoho idem a nevedela som ani porovnať, 2x všetko prebehlo rýchlo ale napriek tomu ,že predstava o pôrode bola iná ,bola som spokojná,a spomínam na všetko s humorom 😀 😀 😀 3x celé tehotenstvo som mala sny ...zlé sny ...a naplnili sa. Nonstop ma prenasledovala myšlienka ,že niečo nieje v poriadku ,ale nakoniec som sa dala presvečiť ,že je to v poriadku a tak to aj skončilo. 😖 😢 😢 Všetko zle 😠 Zhodnotila som to ,že to tam ide dole vodou. Dúfam len, presviečam seba i telo,že už tam nebudem nikdy musieť ležať a budem zdravá.
Odstupom času sa na tento tretí pobyt na pôrodnici dívam ako na zlý sen ,ale som rada ,že nemal službu lekár z mojeho sna, lebo by to bola tragédia
Takže moje ponaučenie - už sa nedám len tak ľahko ukecať.

mirka_
23. apr 2012

Ahojte , mám termín 14.5. a stále premyšlam či si dať pichnúť epiduralku,chystám sa rodiť v Trenčianskej nemocnici.Chcem sa spýtat či viete niektorá ,je možné si vyžiadať epi. kedykolvek počas pôrodu alebo to treba hned hlásiť na príjme že ju chcem?A ešte je tu nejaka kočka ktorá má približný termín ako ja? 🙂

strieza
23. apr 2012

Ahoj, rodila som v Tn znovu po 13-tich rokoch a môžem povedať, že sa to tam veľmi zmenilo k lepšiemu. interiér, pekné sály a hlavne sprchy a WC čisté prerobené, z čoho som mala dosť strach po predošlej skúsenosti. Dá sa vybaviť aj nadštandartná izba, všetko nájdeš na stránke nemocnice aj s foto, ale aj obyčajné izby sú ok.Personál bol veľmi milý, dokonca pri kontrakciách ma sestrička hladkala po hlave. Sestričky z novorodeneckého sú úžasné, vidno, že majú rady svoju prácu. Z lekárov mám tiež pozitívny dojem, možno len pri vizite, by som uvítala viac komunikácie. Ja som chodila na prípravný kurz a cvičenie priamo do nemocnice, všetko nám ukázali, vysvetlilli, mali sme prehliadku na pôrodnici, novorodeneckom aj s manželmi. Epidurál som nemala, prebehlo to veľmi rýchlo, že som nad tým tam ani nerozmýšľala. Ale myslím, že sa dá aj počas kontrakcií vypýtať, keď sú neznesiteľné a potom to manžel zaplatí na recepcii.Mámm tri kamarátky, ktoré tiež boli veľmi spokojné. Takže keď to zhrniem, pre mňa maximálna spokojnosť🙂.

zdena340
23. apr 2012

@miskadusko heeejjj no to je teda ja byvam na armadnej

zdena340
23. apr 2012

@tinkiz to je fajn , a kde tam ??? 🙂

milek
23. apr 2012

@gwen29 Moj malý sa otočil v 38 týždni a to sa narodil v 41. týždni s vahou 4570 g 😀

milek
23. apr 2012

Ja so rodila v Trenčíne v novembri a bola som velmi spokojná aj na vzdychárni boli milé sestričky a aj na novorodeneckom až na zopár výnimiek ale tie sa nájdu vsade.Všetci tam boli velmi milý a myslím že aj zariadenie je celkom fajn až na to svietenie svetla na izbe cez noc, to som si musela zvyknút.

mirka_
23. apr 2012

@strieza tak to si ma potešila 🙂 povzbudí to...Ďakujem 😉

lacikagr
23. apr 2012

@zdena340
Ahoj, ja som rodila v tn v novembri a rodila som cisárskym kvôli chrbtici / som po operácii/ ale vybaviť to vôbec nebolo ľahké. Musela som sa trepať do BA k ortopédovi, ktorý ma operoval, dal mi papier a razítko a ja spokojná idem do nemocnice a tam mi povedali, že to razítko nestačí / bola som v ba u toho dr.v jeho súkr.amb. a tam nemal všetky tituly a to že je prednosta na ort.klinike / , musí byť to nemocničné kde sú tie tituly. No des, ešteže bol taký zlatý a poslal mi to potvrdenie poštou. Takže držím palce, primár Kaščák je za prirodzené pôrody stoj čo stoj, to je fakt!!!

tinkiz
24. apr 2012

@zdena340 ahoj, byvam pri Radegaste, v tej Tichej ulicke 😉

strieza
24. apr 2012

@mirka_ prajem,aby všetko dobre dopadlo, to je to nadôležitejšie

k_a_j_k_a
24. apr 2012

Dievcata, darujem za odvoz Nutrilon Vanilka 800g 3, od ukonceneho 12. mesiaca. Dostali sme to, dnes (24.4.) sme to otvorili a deti mi to nechcu pit.

mirka_
24. apr 2012

@strieza no to je pravda. Dakujem...🙂

nikita308
24. apr 2012

@lacikagr Takúto skúsenosť ohľadom cisárskeho mám aj ja, tak som to nakoniec vzdala a šla som rodiť do inej pôrodnice... a z prístupu MUDr. Kaščáka som bola nemilo, ale veľmi nemilo prekvapená... možno nemal práve najlepší deň, to už posúdiť neviem, ale keď som tam rodila pred 12-timi rokmi, bol z neho úplne iný človek... 😕

miskadusko
25. apr 2012

@nikita308 áno bol z neho iný človek- lebo vtedy nebol PÁN PRIMÁR . Teraz si myslí že sa z neho všetci pos... . Ja mu teda po poslednej skúsenosti tiež nemôžem prísť na meno, a keby som bola znova tehot. tak trenčín určite vynechám zo zoznamu pôrodníc a to len a len kôli nemu...

bambibam
25. apr 2012

@nikita308 @miskadusko ja som tiež bola slkamaná ako sa človek mení, a to som primára mala pred 14rokmi pri pôrode, teraz by mi určite nebol oporou. Takže určite to nieje o nálade ,ale o tom ,že by si mal aspoň na 1rok oddýchnuť a rozmýšľať kde robí chyby ,zotaviť sa. Myslím ,že mu vadia dve veci ženy a práca. Ja osobne už určite tomuto človeku neverím - a neobrátila by som sa na neho.Hlavne po jeho vysvetlení ktorému ani on sám neveril.Niekedy menej znamená viac a stačí priznať si chybu. Ale sestričky už sú omnoho prívetivejšie ako pred 14rokmi A tretí pôrod nemusel byť Akut.CS keby....keby....keby....nebolo na jeden pôrod 5 názorov.

miskadusko
25. apr 2012

@bambibam ty si mala nakoniec akut.cs ? no pekne, asi si si užila svoje a si si povedala že tri krát stačilo, aspon čo sa tíka trenčianskej pôrodnice pokial tam bude primár primárom...? ja ked som rodila prvý krát bol tam lintner a všade bol klud a prííjemno, ale teraz sa to nedalo porovnať- primár poehoval po chodbách a izbách ako na práááškoch- no hrozné.je to škoda lebo primár má reprezentovať celé oddelenie ale tento robí iba hanbu a zle meno kedysi dobrému oddeleniu. ☹

sandrika1986
25. apr 2012

Ahojte, je tu mamička , ktorá porodila v TN tento rok, poprípade min.rok ?

hori
25. apr 2012

@mirka_ ked vyziadas az pocas porodu, nemusia ti ju dat - potrebuju mat od teba podpisane poucenie a musis mat porobene odbery krvi (urobi ti gynekolog a da ti vysledky - ten papier musis mat), na prijme sa epi vyziadat da, ale nemusi byt na studovanie papierov a odbery casu... takze najlepsie, ked si to tak cca dva tyzdne pred porodom pojdes priamo na anesteziologicke oddelenie osobne vybavit - objednaj sa tam telefonicky dopredu.

miskadusko
25. apr 2012

@sandrika1986 ja minulý, prečo ?

mirka_
25. apr 2012

@hori Ďakujem za radu ;)

sandrika1986
25. apr 2012

@miskadusko : Bola si spokojná s TN pôrodnicou ?

carrie84
25. apr 2012

@sandrika1986 - ja som rodila teraz v aprili a bola som vcelku spokojna. Ako druhorodicka som uz nemala nejake vacsie problemy s kojenim, babo bolo v poriadku, takze ziadne velke staznosti 😉 Sestricky na sale a na odd. boli vsetky velmi mile a ochotne. Co som sa aj pohadala, tak to bolo so sestrickami z novorodeneckeho - raz mi malu okupali bez toho, aby mi to ktokolvek oznamil a potom som sa rafla s jednou sestrickou, kt. mi chcela malu silou mocou prikrmovat, hoci som mala uz prsia ako skala 😝 🙄 Ale to som si vsetko vydiskutovala a potom bola aj tato sestricka velmi prijemna 😉 Porod bol uplne v poho - napr. moj muz bol nadseny z porodnej saly 😀

miskadusko
25. apr 2012

@sandrika1986 Bola aj nebola...doktory a sestričky úúúplne super až na toho primára... ☹ Ale ked pominiem správanie" Pána Primára " tak je to na velmi vysokej úrovni a pracujú tam strašne príííjemní ludia a to je velmi dôležitéé.

zdena340
25. apr 2012

@lacikagr no ved ja som isla koli tomu jednemu razítku do BA ,tiež som to musela mat od primara prídem sem ,a kaščak povedal ze to urcite budu zohladnovat pri porode,ze keby dosli nejake problemy nebudu ma trapit a hned mi ho pojdu robit ale inak nevidí dovod preco by som mala ist hned na cisar,,,takze tak som dopadla ja sak nejak to uz dopadne len neh sme obidve zdave a vcera mi odisla zatka a porod stale nikde ,,,, 🙂 🙂 aj sa bojím aj sa tesím mam zmiesane pocity

zdena340
25. apr 2012

@mirka_ ja mam 10.5 ale jankovsky mi povedal ze uz to mozem ocakavat hocikedy aj teraz,takze herecka sa mi asi narodii uz niekedy v tychto dnoch

mirka_
25. apr 2012

@zdena340 no ja idem zajtra do poradne tak uvidím čo povie doktor mne ,možno sa stretneme v pôrodnici...🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre