Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

bambibam
11. mar 2013

@milek 😔 😔 😔 😢 😢 😢

ajka405
11. mar 2013

ženy do kedy toto bude v Trenčíne? My sme s Gabikou rodili pred rokom, skoro mi tam zomrela, lebo mali odporúčaný cisársky - ale podľa nich nie, oni sú za prirodzený,pustili vodu, dieťaťu sa začali kazit ozvy, matka kolabovala, doktorka anestezilogička meškala a malý sa narodil tak, že bol kriesený a resuscitovaný 5 minút, museli sme dve hodiny čakať, či sa rozdýcha sám, nedali ho do inkubátora veď načo....???????????, Tomuto niekto môže povedať, že najlepšia nemocnica na Slovensku čo sme v Afrike????????, Matka si sťažovala, povedali jej že simuluje, keď sa zistila príčina - nikto sa jej za to, že ju poškodili neospravedlnil ? Páni doktory ako by ste sa cítili, keby to bola Vaša žena, Vaša dcéra????????? Kde je vaša prísaha? Toto sú ľudia a životy a nie guličky s čím sa hráte...l...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

milek
12. mar 2013

@ajka405 No ved to , oni preferujú prirodzený porod, ved ktorá žena by nechcela rodit bez problémov, prirodzene ale ked niekedy to nejde a segrenku nechali sa trápit a ked sa stále po 12 hod. neotvárala a malej už slabli ozvy išiel jej Hlaváčik robit cisársky a to nie rýchlo dat jej anestéziu a dieta vybrat , pichol jej spinál a cakal, sú to síce minúty ale našu malú by to zachránilo a bola by tu s nami zdravá , ona totiž bolo zdravé donosené dietatko , ich prvé na ktoré sa velmi tešili a takto to dopadlo ☹

lila69
12. mar 2013

@ajka405
@milek Baby na toto sa da povedat iba jedna vec - ak mate pocit ze nieco nebolo tak ako by malo byt, treba sa stazovat. Je to vase pravo, ale aj povinnost - voci tym detickam ktore mali prichod na svet taky ako ste popisali. Mozno si poviete ze to aj tak nepomoze, ale toto ked si povie kazdy tak sa nikdy nic nezmeni. ☹ Obratte sa na urad na dohlad nad zdrav, starostlivostou nech vsetko presetria. Ked lekari uvidia, ze pacient vie za svoje pravo i bojovat, zacnu sa i oni troska inak stavat ku svojej praci a snad budu viac v strehu.
Ja som zastanca toho, ze ak je co, tak treba pochvalit, ale ak je na co, tak sa treba aj stazovat.

@milek a ty si tu situaciu so sesternicou hlavne neklad za vinu, sama si povedala ze ty konkretne si bola max. spokojna. Su mnohe maminky ktorym v TN deticky zachranili, nemohla si vediet ze to dopadne takto ☹

lebo5
12. mar 2013

@milek ach to je hrozné, ja ked budem vidieť že ma má rodiť Hlaváčik tak radšej odmietnem, je to korunovaný blbec, neznášam ho 😠

milek
12. mar 2013

@lila69 Prešetrit to určite dajú, ale to im aj tak to najcennejšie už nevráti ☹

sandrika1986
12. mar 2013

Hlaváčik je kus nechutného človeka. Ja som mala pri pôrode dr. Mečiarovú, prijemná lekárka, pôrod netrval dlho a bola veľmi ústretová. Hlaváčika som mala na ultrazvukoch, hrá sa na niečo čo nie je, myslí si že nie je nad neho a že je jediný lekár v pôrodnici.

jajka78
13. mar 2013

naozaj,ak je to tak, treba staznost, nech do buducna neublizi niekomu dalsiemu.i ja som ho mala pri vysetreni, no grrrc. 😝

@milek nevrati, to ano, babuliatko male.
velmi smutne, ked sa hra niekto na nadcloveka treba mu to zatrhnut,riesit. nech uz nepracuje tam kde na to nema 😠 😠 😠 😠

lila69
13. mar 2013

Baby, ja Vam poviem jednu vec. Prve dieta som rodila v TN a popravde nemozem si stazovat, vsetko bolo ok, aj ked porod bol komplikovany. Teraz - ak vsetko dobre dopadne sa v oktobri chystam do porodnice v TN znovu a sama sebe som slubila jednu vec. Dam si tu namahu a po odchode z nemocnice si najdem cas a napisem zo svojho "pobytu" par riadkov, ktore budem adresovat priamo primarovi oddelenia. Tym chcem povedat, ze zhrniem svoje postrehy a menovite uvediem s kym som bola spokojna a s kym nie.
Viete, my si tu mozne povedat na tomto fore ze ta sestricka je taka a hentaka, a ten lekar sa sprava tak alebo onak, ale ak by sa na stole primara objavilo par staznosti, verim, ze by sa mozno lady pohli a nastala naprava.
Rozhodne som neni typ ktory sa stazuje a bojuje proti vsetkym a vsetkemu a rovnako dufam ze v mojom liste budu len same pozitiva a podakovanie ale ak by nieco nebolo v poriadku urcite sa ozvem.
Pacient totiz nema inu moznost ako prevychovat lekara, alebo personal - jediny sposob je vyjadrit svoj nazor.
Pokial niekto svojim spravanim alebo odbornostou nie je kompetentny danu pracu robit, tak bohuzial, nech skusa stastie inde a je nasa (pacienotova) povinnost sa ozvat, ved maminy, kludne sa moze stat, ze ten lekar ktory nieco zanedbal u vas, moze o par rokov stretnut na oddeleni pri porode napr. vasu dceru.
Ved zabojujme uz konecne o svoje prava baby ! 😉

bambibam
13. mar 2013

@lila69 je to pekné čo si napísala , ale papier znesie,život nevráti , niekedy ťažko povedať- kto urobil chybu-, pri mne nastala chyba pri príchode do pôrodnice a potom som bola rada ,že Dr. Hlaváčik mal službu a zachraňoval to čo jeho kolegovia " pokašlali" a teda ja osobne nemôžem na neho nadávať, napr: ja som sa mu večer dostala ako rodiaca žena, ktorá mala rodiť prirodzene ,lebo kolegovia a nik ani nespomínal ,že by mohli byť komplikácie,samozrejme ,že on všetky papiere neštudoval ,od prvého dňa po posledný,pozrel posledné záznamy čo mi bolo podané a.....ani sám netušil, že po piatich minútach bude bojovať o nás.
Rodila som v TN 3x ,15 rokov do zadu nevedela som do čoho idem, ale nakoniec dalo sa to prežiť ,2x som síce mala drobné problémy ,ale pochopila som čo je rýchly pôrod v nemocnici cca aj s bolesťami za 30 minút a bolo po všetkom . No ale pri treťom som mala stále niečo, a koniec bol najhorší ....,všetko mohlo byť inak keby...keby...keby...v podstate sa už tým nezaoberám ,som rada ,že sme ako tak v poriadku a len čas ukáže následky. A ja pevne verím ,že všetko bude v poriadku.
Vieš ,posťažujeme sa ,lekárov je málo ,tak tam ostanú ,zoberú im peniažky (prémie) a výsledok - nechuť k práci. Nezastávam si nikoho,len si neviem predstaviť ,kto by tam ostal ,ked na každého je niečo,každý sme iný, dúfam ,že tento štát nájde rozumnejší spôsob ako ohodnotiť každú profesiu ,aby ľudia boli opať ľudia .

lila69
14. mar 2013

@bambibam Jasne ze papier znesie, to si uvedomujem aj ja a spravne - ziadna staznost zivot nevrati ale ani necinne prizeranie sa.
Ja momentalne nevidim inu moznost ako sa ozvat, pretoze ked budeme vsetci len sediet a cakat ze sa nieco snad zmeni, tak som si ista ze sa nezmeni nic. ☹ Ja viem, lekarov je malo a povedzme si na rovinu, ani vsetky maminy sa nespravaju ako "princezne", praca s ludmi je tazka, hormony zeny robia svoje.
Ale tak ako pri kazdom povolani sa ocakava ze si ho clovek bude vykonavat riadne a bez nejakych omylov, tak tak by to snad malo byt aj u lekarov, ved nejde o nejake drobne ale o zivoty.
A hlavne dufam ze tvoj maly bude Ok, je to isto bojovnik a vsetko bude v poriadku.

slizicek
14. mar 2013

Ahojte, ja som rodila v TN 29.1. - bola som prijata v 41.+1 na porod. oddelenie, porod bol vyvolavany od 27.eho, vyvolavacky som dostala 3krat od primara, bol velmi profesionalny a prijemny, pri samotnom porode som mala dr. Baškovú, pre mna je to anjel, maximalna spokojnost, starostlivost na porodnej sale bola dobra, porod. asistentka ma stale chodila kontrolovat, bol so mnou manzel, pomahali mi pri porode, maly mal 4800 a 57 cm, cize nebolo to najjednoduchsie, mala som uz zelenu vedu a maly neplakal tak mi ho ani neprikladalia le hned zobrali odsat a skontrolovatmuz isiel po chvili za nim), vzdy ked mi chceli nieco pichnut, tak mi povedali alebo som sa pytala co to je a na co to je, porod bol teda na to, ako som sa velmi bala, nad moje ocakavania prijemny, ale kedze bola izba cakateliek plna, tak nas aj dost rychlo poslali po porode na oddelenie, mi bolo luto,ze som si nemohla s muzom a malym uzit cele tie dve hodky po porode..
Co sa tyka samotneho oddelenia izby su, rooming in ale nanestastie som sa dostala na 4 postelovu izbovu a teda nic moc, ziadne sukromie, sestricky boli rozne, ako ktora sluzba, ale viacmenej sa s nimi dalo..
Novorod. odd. som si uzila asi najviac lebo na druhy den mi maleho zobrali kvoli vysokej hodnote bilirubinu a bol tam asi 7 dni pod oziarom, cize som tam travila dost vela casu a musim povedat, ze tam to zalezi len od toho, ktore sestricky maju sluzbu, mladsie su vacsinou mile, ustretove a napomocne, starsie boli vacsinou naucene stereotyp. postupu a velmi sa nevedeli vcitit do pocitov nas cerstvych ubolenycha vacsinou aj precitlivenych mamiciek, takze obcas sme mali riadne nervy na ne.. co sa tyka kojenia, ked je na rooming in tak nekrmuju, mozno ked mama nema mlieko na zaciatku ale myslim, ze to sa da dohodnut, horsie to bolo s nasimi zltackovymi detmi-museli prijimat co najviac tekutin a kedze som nemala dost mlieka hned od zaciatku dokrmovali ale materskym- mala som z toho riadne nervy, pretoze pri prvom som to nezazila(rodila som v inej porodnici), ale som si vravela, ze pre zdravie dietata to vydrzim, dalsi zazitok bol pre mna ked som prisla za malym a zistila som, ze ma v puse napchaty cumel, prehltla som aj to, a najvacsia bomba bola, ked som zistila, ze mi ho v noci dokrmili umelym mliekom a ja som tam bola ubytovana len kvoli tomu, aby som ho mohla chodit kojit..odvtedy som si davala pozor aby mal vzdy na nocnu davku mojho odsateho mliecka..potom som uz len cakala kedy nam klesnu hodnoty a pustia nas domov, s doktorkami sme na odd. komunikovali len kvoli vysledkom raz denne, ale tie boli celkom OK, horsie to je naozaj s tymi sestrickami.
Inak na porod. odd. sa da vyplnit dotaznik ako je kto spokojny a prip. pripomienky sa daju dopisat aj tam- moze to byt kludne anonymne, takze cim viac ludi vyplni tym lepsie..
Dlho som sa rozhodovala, do ktorej z okolitych porodnic ist rodit (IL, BN, PB aleboTN), ale dost zavazil u mna fakt, ze keby sa hocico udialo pocas porodu tak maleho prevezu do TN a ja by som musela zostat v nemocnici..a nemohla ist hned za nim.

mirkatn
17. mar 2013

ja idem urcite rodit do TN bez ohladu na negativne skusenosti/zazitky ktore urcite nepresahuju pocet tych pozitivnych. Kzdy vnimame situacie inak, kazdy znasa bolest a stres inak, to je normalne preto aj nazor kazdej z vas je pre ineho subjektivny. V zivote sa vie vselico zvrhnut aj ked vydete na ulicu - prejde vas auto ani neviete ako. Skor beriem zivot z tej pozitivnej stranky ale pritom ratam aj s tym najhorsim. Samozrejme ak by som mala pocit ze niekto nieco zanedbal urcite som neni z tych co bude drzat hubu - zivot ma naucil ze niekedy treba byt aj svina... Asi tak moj postreh 🙂

mamavkoncoch
17. mar 2013

ahojte maminy. je mi luto vasich zlych skusenosti. ja osobne som rodila 2x s dr.Hlavacikom -nemala som ho vybaveneho- len to tak vyslo. medzi nasimi dievcencami je rozdiel 3roky. nemozem sa na pana dr. vobec stazovat. bola som s nim spokojna preto ma prekvapuju niektore reakcie nanho. chystam sa o par tyzdnov zasa do porodnice preto som zvedava ako tam bude. mala som skusenosti aj s novorodeneckym starsia dcera bola par dni v inkubatore a tiez som bola spokojna so starostlivostou o nu. tak som velmi zvedava. drzim vam palce aby ste mali len dobre skusenosti vsade .nie len v TN.

yuriko
23. mar 2013

Čo sa týka klystíru, tak som si všimla, že skoro žiadna mamička to moc nepreferuje. Ja osobne určite chcem klystír. Neviem si predstaviť a asi by som sa prepadla od hanby pod zem, keby som okrem malého krpca vytlačila ešte aj čosi iné 😉 Vám sa niečo také pri pôrode nestalo? Ešte som nerodila, tak si ten tlak neviem predstaviť. Určite je to lepšie aj keby nastal prípad cisárskeho rezu, veď to je ako operácia a vtedy sa dáva klystír.

maroli
24. mar 2013

@yuriko ja som im to tam obsr..aj v sprche aj na stole a bolo mi to srdecne jedno 😅 Bude aj tebe.A cisarsky som zazila tiez a vtedy sa klystir nerobi.

k_a_j_k_a
24. mar 2013

@yuriko no ja som sa najskor hanbila a vdaka tomu bola dcerka totalne fialova, ked sa narodila a ani poriadne nedychala. A len preto, lebo som sa im tam bala vytoto a netlacila som poriadne. Ked som sa na to vykaslala, v tom momente bola mala vonku, ale skoda uz bola napachana 😒. Nastastie je dcerka v poriadku. A pri druhej som im na to kaslala tiez uplne a dcerka bola vonku v priebehu 10 minut od vylezenia na kozu.
Cize, ja by som sa tym nezaoberala, nebudes prva a ani posledna, dolezita si Ty a Tvoje babatko.

lebo5
25. mar 2013

@yuriko ono ver mi že ti to bude úplne jedno či ti vyjde stolica alebo nie......... a im je to tiež fuk, ved to sa stane 99% maminám 😉

lutia
25. mar 2013

@yuriko ja som sa nad tym ani nezamyslala a tlacila som ako som mohla a ci aj nieco ine vyslo okrem maleho ani ma to netrapilo a ani mi nic nepovedali, ocistili ma a bolo fajn....ved keby nechceli aby sa tam aj nieco ine "vydalo" okrem dietata tak to budu preferovat

vjejka
25. mar 2013

@yuriko ja si len pamatám, že kričala som setričke, že ja cikáám a ona, že to je dobre, už to ide🙂 takže tolko...ked to príde, ozaj to tam nijako nezastavíš, a to cikam predtým som bola milionkrát...

yuriko
26. mar 2013

@maroli
@k_a_j_k_a
@lebo5
@lutia
@vjejka
Diky baby, upokojili ste ma 😉 No dúfam, že to nakoniec budem aj ja brať tak v pohode.

sijust
5. apr 2013

@mirkatn presne,presne 🙂 ...ja som mala tazky porod aj problemy po porode,ktore nemuseli byt,ale ja im to nezazlievam...a nelutujem,ze som tam rodila...drzim palce,aby si mala z porodu len prijemne zazitky 🙂

epsonka45
5. apr 2013

@yuriko neboj to bude dobre..ja som mala vyhodu ze ja som uz od rana nic nejedla a bola na wcku dvakrat doma na velkej... a mna najviac uz asi tak 5 min pred porodom kricim na sestricku ze ja chcem ist na wcko a ze co tam chcete robit a ja ze chcem ist na velku ona pribehla..a ze nejdete na velku ze preco pretoto otocila ma na chrbat a uz to islo uz sa skoro doktorka ani nestihla obliect a uz mala isla..ale myslim ze su tam na take veci zvyknute a ty si v tej chvili neuvedomis ze isla aj nejaka stolica

lussi2
5. apr 2013

@yuriko ale v TN asi nedavuj klystir, uvidis co ti povedia ked ho budes chciet. Mne ho napr.vobec neponukli a to som prisla do nemocnice o 9:30 hod.a mala sa narodila vecer o 19:05 hod. Skus sa o tom informovat, alebo si mozes nieco podobne klystiru kupit a dat doma, aj tak sa da...len ci si to stihnes vcas dat🙂. Drzim palce🙂

yuriko
8. apr 2013

@lussi2 ale dávajú, to viem isto. Nikoho nenútia, ale keď niekto chce, tak bez problémov dajú. Vďaka 😉

misza1
8. apr 2013

porodni sestra- Duncova na priprave rikala ze klystir je dobrovolny, ze ho nenabizi, ale kdo si povi, tomu ho daji, nebo glyc. cipky.

p3tuliatko
8. apr 2013

@sandrika1986 Sandri Hlavačik nieje nahodou ten z Cegysu ????

sandrika1986
8. apr 2013

@p3tuliatko : Bol aj v Cegyse, nosil okuliare 🙂

lussi2
8. apr 2013

@yuriko tak ja si budem tiez na buduc pytat. V tej chvili ma to vobec nenapadlo, vies prvorodicka...myslela som na to co bude ako...Dik za info.

yuriko
8. apr 2013

@sandrika1986 @p3tuliatko Baby ja nechápem, čo máte proti Hlaváčikovi? Však on je úplne v pohode.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre