Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

sivka
11. jún 2009

cau mimi, vitaj do klubu 🙂 ako ste dokoncili vodnicky bal?

ivella, no ja som spravila z vasho domu romske ghetto? 😀 ved ty si pisala, ze sa tam bojis, tak som ti len dala za pravdu a vyjadrila podporu 😀 je to tam ozaj neutulne, to sa skratka neda upriet. tak drzim palec, nech sa vam podari ist do krajsieho bejvaku 😵 my mame tiez v nasom baraku aku taku anonymitu, kedze ide o 9.poschodovy dom...ale na druhej strane tu ziju skoro sami dochodcovia, a ti musia vediet o vsetkom...a ja ich pritom ani nepoznam a asi ich ani nezdravim niekde mimo domu, lebo proste ani neviem, ze su to nasi susedia.....koho stretnem v dome toho pozdravim, inac nezajem.
no rada by som ti poradila, ale bohuzial....a to si opuchla az dnes? ked si bola na poradni tak si este nebola? asi to moze suvisiet aj s tlakom, ale zas az taky straaasne vysoky ho nemas. doki ti na to nic nepovedal?

ivella
11. jún 2009

sivka,bojim sa tu aj potme,ale nevedela som teda ze nas barak je az taky znamy 😀 hlavne som pocula ze sa tu stala uz aj nejaka vrazda(tak to u mna este stupnuje nervozitu-no ale dost uz) 😀
dokino mi kontroluje stav noh stale,ale toto som nemala este vcera to bolo v norme-nozky mi pekne stlacil-sadielko 😅 😅 no dnes na ne mozem aj klopat..a prsty na rukach mam asi take,ze pravidelne to tu prepisujem,lebo mam rozsah az cez dve klavesy ☹ teraz som to tu prezerala v temach a hadaj co som nasla??ze to je znak bliziaceho sa porodu 😀 😀 😀 no a do toho mam riadnych poslickov
esteze idem rano na odbery,tak sa necham rovno aj prezriet-co mi povie..
uz mi je total smutno za mojim maznacikom prvorodenym,stale sa babky vypytuje kedy pridem a ci mi moze zavolat,aj som mu rozpravocku telefonovala 😀 a ked mi na konci povedal "maminka lubim ta" az mi do placu islo..tak ma napadlo ze nechcem este porodit,aby som sa s nim stihla este pomuckat(na druhej strane sa modlim nech to mam za sebou)

sivka
11. jún 2009

joooj, moja zlata, to ti verim, ze ti je za mazlickom smutno 😢 mne je len ked to citam ..
no tak uz to ale ozaj asi pojde, ked mas vsetky priznaky...to uz urcite dlho nepotrva.. zajtra sa ozvi, co ti dokino povedal. alebo ci ta uz rovno polifruje do nemocky. potom mi tam chyt nejakeho fleka 😉 aj ked neviem, u mna to moc nevyzera. zajtra dam prechadzku a potom schody a tak. no snad maly milostpan vie, kedy je ten najlepsi cas 😀
a manzo ozaj nechce byt pri tebe, ved ked budes mat epi, tak by to mohol zvladnut nie? a urcite to pojde rychlejsie a hladsie ako 1x. jasne, ze nutit ho nemozes, len ze ci si to nerozmysli....

giza
11. jún 2009

Ivella ☹ - to je mi smutno aj za teba po tej rozpravke ako opisujes synceka..ci sa tyka reklamy, tak dala som len k svojim dvom gynekologom (jedna odmietla) a mozno teraz sa v blizkej dobe obajavia aj u pani MUDr. Kubalovej...ak dovoli....takze si mala len velke stastie ze si na nieco take nadabila 😉
Drzkajte sa baby a ty Ivella obzvlast s takymito vysledkami na prvy pohlad aj tlak aj opuch - nie moc dobre..

giza
11. jún 2009

aby som upresnila -chodis za mosty alebo oproti nemocnici Ivella - nikde inde nemaju moje letaky (okrem este mozno MC)

solmi
11. jún 2009

Ja viem, že sú tam dobrý dr.,ale niektore nadavaju na Hlavačika,že velmi bolestivo vysetruje a je dost neprijemný.Dufam, že tam už horsi ako bol Fedornak neni. Ivella, Sivka som zvedava, ktora prva z nas porodi. 🙂 🙂Zavidim vam tie schody, ja mam dom a len jeden schod , tak to nemam kde rozbehat 😉 😉

ivella
11. jún 2009

giza,chodim za mosty..
uz nech je rano,nech som viac v obraze,lebo ako vstanem a chcem dostupnut,vsetka ta voda(ci co to je v tych nohach)sa mi prelieva smerom nahor,ja si neviem predstavit ze takto niekto zije,ti co maju nad sto kil asi pravidelne,aj mam nad a hambim sa za to ☹ dufam necham v porodke aspon 20kg 😅
solmi,myslim ze ak budes nanho mila,musi byt aj on..ja som si s nim aj zavtipkovala dokonca som sa objednala na dalsie vysetko ked mal sluzbu(priznam ze vtedy nemal moc dobru naladu ale zvladli sme to 😀 )
na dr.F.som tiez nic dobre nepocula a mala som tu cest dva krat a uplna pohodicka,to mi kamosky tvrdili ze im ani foto na uzv nechcel urobit a mne dal vtedy tri naraz,len mi povedal ze by nemal,ale samemu sa ta prva snimka nelubila,tak preto..

pink_lady
11. jún 2009

ahojte 🙂
ja som bola ze na "kulturnom vyziti" v laugu a v tescu a som uplne death 😝
ivella tu anonymitu ti tam zavidim - tu mozem o nej len snivat - mame susedku co pravidelne nacuva za dverami a dalsia cumi stale z okna kde sa co suchne a potom su reci a reci a reci 😒 co sa tyka tej vrazdy 😀 to si pamatam ked sa to tam zomlelo ale vrazda to nebolo, to bolo cisto nafingovane takze klud 😉 a neboj uz len par dni a mas obe deticky pri sebe 😵 lebo aj mne je smutno ked to citam ze maleho mas prec 😢
sivka - tak bez na mestske schody hore - dole - hore- dole 😀
solmi -tak na fedornaka nema nikto a u hlavacika zalezi podla nalady - vie byt aj velmi mily ... 😉
mimi 😉

ivella
11. jún 2009

a neviete niekto preco tam F uz nerobi?

ivella
11. jún 2009

pinky,ozaj tu babku jednu vidim stale v okne alebo na balkone,niekedy mi pride ze ma sleduje,tak som jej vyplazila 😝

sivka
11. jún 2009

pinky - mestske schody mi netreba, staci, ked vybehnem k nam na siedme poschodie 😉
aj ja som bola dnes v laugu aj v tescu poobede 🙂

no teda ivella, pekne pekne, jazyk vyplazovat na bezbranne ubohe starenky.... 😀

pink_lady
11. jún 2009

ivella dobre si urobila 😀 ja som jej nechtiac utrhla autom na garazi rynu - samozrejme stala na balkone a uff to bol randal 😕 😀 keby len sleduje tak nist nepoviem lenze ona to potom ked stretne tak vyzveda a strasne sa stara 😠 😒 a pritom je to fakt ze s prepacenim jezibaba - svojho nevlastneho syna - postihnuteho - vaznila cely zivot v byte a kazala mu buchat si hlavu o zem, bila ho, tyrala...
fedornak ma vlastnu ordinaciu tusim kdesi v ozete preto asi tam nerobi uz
sivka tak som si to poplietla ze ty mas len jeden schod 😅

pink_lady
11. jún 2009

uff ten moj slovosled ... 😝 🤐 😀

solmi
12. jún 2009

Ahojte, ja som mala Fedornaka pri porode a bol hrozný, tušim horšieho som ešte nezažila.Dufam, že teraz budem mať šťastie na lepšieho. A ked sa ide do nemocnice na poradnu sa nosi tiež ranny moč? 🙂 😀

giza
12. jún 2009

solmi, nemam ani ponatia (preco ides na poradnu do nemocnice?) - no nic ti to neda ak si vezmes aby nahodou nebolo zle... 😉

solmi
12. jún 2009

Moj Dr. tam posiela na poradnu všetky čo prenášajú.knemu sa chodi iba do 40 týždna.Kamoška chodi k doktorke a ta už od 36 týždna posiela na poradnu do nemocnice.pre istotu si vezmem. 😉

sivka
12. jún 2009

caute, aj ja idem v nedelu a tiez si pre istotu vezmem....

mimi100
12. jún 2009

Ahojte Dr. Fedornák už nerobí v nemocke lebo prebral ambulanciu po Dr. Nitrajovi a teraz sídli vna 6elezničnom učilišti. Ja som k nemu chodila ale ked som zostala tehotná som odišla, nestretla som sa s tým že by bol drzí ale všetko mu strašne dlho trvalo a mala som pocit žemu musím všetko pripomínať a kontrolovať ho a to mi vadilo a ešte jedna vec nikdy si nezatváral dvere na ambulanciii takže pacientka čo sedela u sestričky vždy počula o čom sa rozprávame čo je podla mna vrcholne neprofesionálne. A myslím že ani v nemocke ho neoblubovali takže boli celkom spokojní ked odišiel 🙂
Myslím že moč treba zobrať ale netreba ranný to je len na orientačné biochemické vyšetrenie.
Ja som dnes poprezliekala periny tak dufam že som to trochu rozhýbala.....malá mi pomáhala takže to som mala dvojnásobnu robotu 😉
Pink neležala si asi pred 3 mesiacmi v nemocnici, nestretli sme sa tam??
Som zvedavá čo povedia Ivell lebo takto náhle vzniknuté opuchy a aj zvýšený tlak to može byť preeklampsia len som ju nechcela dopredu strašiť 😝

sivka
12. jún 2009

ahoj mimi, aj ja som si to presne myslela a tiez som nechcela popredu plasit, teraz sem furt chodim nakukat, ci uz nieco nenapisala, co jej doktor povedal....uz mam strach aj za nu... ☹
tak myslim, ze sa ulavilo vsetkym buducim maminam, ze uz tam spominany dr. nie je 😅 isli o nom len nepekne famy....chudak 😅

mimi tak hovoris prezliect periny....no, mozno aj to skusim 😉
ale mozno je to skratka tak, ze maly tam este ma zopar dni pockat a tak to bude pre neho najlepsie, tak ho zas nechcem moc vyhanat, aby si nemyslel, ze ho tam nechcem... 😀

pink_lady
12. jún 2009

ahojte 🙂
mimi ano stretli sme sa 🙂 minuly tyzden sme ta v nemocke aj spominali - jedna co tam s nami vtedy bola prisla akurat rodit ...a ja pevne dufam ze najblizsie tiez tam pojdem az rodit 😅

ja mam taky vnutorny pocit ze Ivellu si tam dnes uz nechaju - tie opuchy a tlak ako opisovala su fakt nem dobre 😕

sivka
12. jún 2009

pink, aj ja si myslim, ze Ivell uz mame v nemocke 😕
nakoniec jej fakt vyjde ta sobota, ako chcela, aby to bolo 13.-teho, len nech vsetko dobre dopadne.

ja sa dnes zas citim, akoze mozem tancovat.....je to normalne, ved zajtra mam termin...no asi si este pockam

ivella
12. jún 2009

ahojte,tak prv nez vas precitam,napisem.v noci som skapinala od bolesti,fakt som myslela ze uz volam kamoske nech ma zavezie..moc to totiz nepreslo ani po hodinovej sprche 😒
rano som ale nabehla k dr. na odbery,tlak mi pre istotu zmerala,uz len 140/80,do toho dorazil aj doktor..hned sa pytal ako sa mam-ked pocul ze ma boli hlava a zbadal moje nafuknute nohy,hned ma poslal do nemocky,nech ma radsej pozru..
ale nemala som so sebou papiere z dia,tak som cakala na muza-ten sa prave vracal z BA,isli sme po tasku a papiere a sup do nemocky-total nestastna,ze neuvidim mojho starsieho bobacika 😢
na prijme kopa ludi,tak sme sa nacakali,dosla som tam aj s poslickami,tak som cakala co ukaze ctg...no ale v nemocke mi merali tlak 2x,zakazdym ze 120/80,male sa na ctgcku ani nepohlo,este mi sestricka aj studenou vodou po bruchu chodila aby ho prebrala a nic!!!! 😠
inak by si ma tam doki vraj kvoli bolesti hlavy mohol nechat,ze to necha na mna ako sa citim... 😉 takze jednoznacne som nechcela zbytocne zaberat postel,maly na mna cakal uz od rana,sup ho domov.no mam si merat tlak(neviem na com)a najneskor piatok sa ukazat,ale zhodli sme sa ze dovtedy to nevydrzim..... 😀 😀
solmi,nepotesim ta,vcera mal sluzbu tvoj obavany dr.(takze stvrtky)
sivka dakujem za sms,akurat sme boli na ceste domov..maly ked ma zbadal,len sa stale cucka,nemohla som sa sem dostat.... 😵

ivella
12. jún 2009

inak,moc si vezmite,mne ho rano kontroloval moj.dr,tesne pred vysetkom v nemocke som sa bola vy..a oni ho pytali znova,takmer nic som zo seba nedostala 😖
aj tak som stale rozhodnuta ze zajtra rodiim 😀 maly mi zase odchadza na tyzden druhej starkej,tak nech som uz doma kym sa vrati 😉
inak tam je riadne natrieskane,sestricka vravela ze mali teraz po sebe dokonca 2 rodicky s dvojickami 😅

pink_lady
12. jún 2009

ivella tesim sa tvojmu rozhodnutiu ze zajtra rodis 😀 😀 😀 😀 drzim palce nech to vyjde 😉

hej minuly tyzden tam boli dvax uz narodene dvojicky a dva pary boli este v bruskach s maminkami tak asi uz aj tie isli.. ta jedna mala dokonca uz 39 tt a stale ju nechali sa trapit 😕

ja som bola teraz u dokiho - prisla som o tretej a zazreacne tam nikoho este nemal - o takom case tam ma uz natrieskane 😅

sivka
12. jún 2009

caute baby,

jezis ivella, ty si nam teda dala 🙂 som rada, ze ti klesol tlak a nemusela si tam ostat.... 🙂 aj ked ak ti vyjde tvoj plan, zajtra si tam zas 😀 ale ti to zelam, nech uz to mas z krku, ked ta tak trapia ti poslovia...

pink, ja som tam bola v utorok doobeda a prazdna cakaren, tiez som nechapala...ale potom som sa dozvedela, ze mali vypnuty prud, tak asi preto 🙂 a ako si pochodila, dufam, ze vsetko ok 😉

ivella, takze mas nastudovane, kto ma kedy sluzby? 😀 sak hod sem nejako info 😀

pink_lady
12. jún 2009

ivella nam veru dala dnes zabrat 😎 😕

sivka - ja to pri mojej frekvencii navstev v nemocke uz viem aj naspamat kto je kedy na prijme 😀 - ale je to aj na stranke www.fntn.sk, ked si das gyn-po klinika...ale ak sa ti nechce hladat: v pondelok: jankovsky utorok: wallenflens streda: ladecka-tomkova stvrtok: hlavacik piatok: wallenflens...ja som vedela ze v svrtok je tam hlavacik ale nechcela som strasit 😎

sivka - no aj doktor ked dosiel vyplestil oci ze "kde mam pacientky?" 😕 😀lebo ked prisiel som tam bola len ja a kamoska 😅

inak som si bola len dat ukoncit PN - lebo mam dost dovolenky, tak chcem nieco z nej teraz odcerpat ...mozno pojdem na par dni do prace - ponudit sa 😀

ivella
12. jún 2009

ale dievcata,o mna sa nemusite tak strachovat,prinajhorsom-ci prinajlepsom? 😀 by som porodila 😝 😝
aj ked je pravda ze moj dr.to tak dost vazne bral,doslovne mi povedal ze takychto stavov sa vzdy boja...clovek nikdy nevie--az ma prekvapilo ako dobre som dopadla na prijme a nechapem odkial ten nizky tlak,ked si spomeniem aka som bola vynervovana 😒
no ked si solmi precita,ze jej to prave nanho vyslo,bude rada.Dnes mal doktorko total skvelu naladu,bol skvelyyyy 😉

pink_lady
12. jún 2009

ivella a tvoj dr ti ako meral tlak? lebo ak digitalnym potom je to normalne ze mohol ukazovat aj hodne viac - u mojho dr ked meral digitalnym a potom sestricka premeriavala tak vzdy bol rozdiel aj 30-40 tych jednotiek

sivka
12. jún 2009

pink, super, dik za infosky 😉

veru posledne dni pred materskou som sa tam aj ja chodila "ponudit" 😀

ivella
12. jún 2009

merali mi tym klasickym,vzdy tvrdia ze je to presnejsie..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre