Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

misza1
10. jan 2013

@silvianm ahoj jja nejsem primo z TN jsem z Novej. Chystam se rodit v TN. Mame stejny termin🙂

andrea65
19. jan 2013

Baby neviete mi poradiť!? Vo štvrtok mám termín doktor hovoril že to bude asi aj skôr a ja som ochorela.
Čo mám spravit ved nakazim celu porodnicu alebo čo somnou spravia ?

mimus265
22. jan 2013

@silvianm Ahoj my mame termin v juni ale zaciatkom 🙂

silvianm
23. jan 2013

@mimus265 ahoooj 🙂 to sa tesim ze dalsia mamina cakatelka ako ja..ako sa citis?

kinka555
24. jan 2013

ahojte, chcem sa spytat tych ktore ste mali muza pri pôrode... boli ste predtym aj na nejakej predpriprave alebo na pohovore v nemocnici? alebo staci len rovno zobrat chlapa k pôrodu??

xsunx
24. jan 2013

@kinka555 treba len zobrat chlapa zo sebou 🙂 na ziadnu pripravu nemusi chodit 🙂
ja som rodila dceru v TN a len sme prisli spolu a zaplatil uz neviem presne kolko bol ten poplatok, obliekli ho do nemocnicneho a mohol byt pri mne 😵
vidim ze ides rodit blizko mojho terminu, tak sa mozno stretneme

kinka555
24. jan 2013

@xsunx dakujem 🙂 ja som tam tiez rodila pred dvoma rokmi a bol pri mne, tiez sme predtym nic neabsolvovali , iba zaplatil mm 20 E poplatok... ale teraz mi moja dr. vravela ze by bolo dobre ist sa tam ukazat ak chcem mat mm pri pôrode, tak len preto sa pytam. Takze zase pôjdeme iba na "hotovku" 😀 veru mozno sa stretneme, ako sa citis?

xsunx
24. jan 2013

no ja som z Povazskej, ale nechcem rodit v nasej nemocnici lebo s TN mam dobre skusenosti tak pojdem opat tam 🙂 neviem naco by bolo dobre aby absolvoval nejaku pripravu, ved on je tam len do poctu 😀
no ja uz som nervozna sama zo seba, uz to chcem mat za sebou ..... inak zdravotne ok ale ta nemotornost, zaha a ostatne trampoty suvisiace s bruskom ma uz hnevaju, tak uz sa neviem dockat kedy to bude za mnou 🙂

zuzi282
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinafilova
26. jan 2013

Ahojte kočky, ja sa chystám rodiť do TN pôrodnice koncom februára. Chodila som na cvičenie pre tehotné k Duncovej Zuzke, ktorá robí na oddelení pôrodnú asistentku-veľmi ochotná žienka. Bola som na cvičení asi 5x, po každom cvičení alebo pred ním sme rozoberali nejakú tému, ktorá nás zaujímala. Mali sme stretnutie i s partnermi, kde sme sa potom boli pozrieť na oddeelení. Milý lekár, milé sestričky, pekné prostredie. I keď som z IL a pôrodnicu mám ako sa povie pod nosom, nemám odvahu sem ísť. Nedostatočné vybavenie a lekári nehovorím všetcia no bez komentára.

zuzulica
27. jan 2013

@martinafilova
@xsunx
@kinka555
Babulky nech vám to dobre dopadne a po pôrode prosím dajte vedieť ako bolo, tiež by som chcela ísť do TN rodiť, tak nech mám aktuálne info 😉 Dík

kinka555
27. jan 2013

@zuzulica dakujem, urcite dam vediet, hned ako sa mi bude dat tak napisem 😉

xsunx
27. jan 2013

@kinka555 no ako, stale nic ako ja 🙂 no som zvedava, dufam ze sa mi tyo rozbehne tento tyzden, ja mam termin v piatok, tak dufam ze sa drobec vypyta von sam, teda vyvolavany porod by som nerada ☹

1didi
27. jan 2013

žienky čítala som si recenzie na nete a mne ta porodnica v TN príde uplne skvelá...už aj preto že tam ževraaj akceptujú porodny plán,prikladanie babetka a podobné požiadavky maminiek. No len by som chcela vedieť či je to tak aj v skutočnosti 🙂 tu je to krásne popísane -http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

@xsunx
@kinka555 Dajte aj mne potom prosím vedieť ako to tam aktuálne vyzíra 😀

misza1
27. jan 2013

@martinafilova ahoj, prosim te kdy jsi zacala chodit na tu pripravku?

kucminka
27. jan 2013

@1didi ja som bola na pôrodnej sále maximálne spokojná,ale čo sa týka na novorodeneckom,to už by som nechcela zažiť ☹

kinka555
28. jan 2013

@xsunx ja tiez stale nic, ale ani sa necitim ze by sa v blizkej dobe malo nieco diat 😒 pôrod vyvolavaju az po tyzdni prenasania , nie? ja som aj prvu prenasala tak uvidim...dufam ze si to nezopakujem 😀

@1didi tak ja som tam rodila pred dvoma rokmi a bola som spokojna, uvidim ako to tam funguje teraz, je pravda ze niektore sestricky nic-moc ale lekarov si nemozem vynachvalit 🙂 ale dam urcite vediet ako sme to prezili 😀

molka
28. jan 2013

@kucminka a čo bolo na novorodeneckom? Mali ste nejaké problémy?

kucminka
28. jan 2013

@molka ja som bola nespokojná so sestričkami,ich prístupom,ako sa správali.Nemala som mliečko,a oni sa na mňa pozerali,že keď som druhorodička,tak to musí ísť,čo by som chcela viac.Malý mi nechcel chytiť ani bradavku,oni mi namýkali prsia,veľmi to bolelo,no nebudem to ani rozoberať,neochota,zlý prístup.

bebiss
28. jan 2013

súhlasím s kucminka @, sestričky na novorodeneckom sú otrasné... Žena po pôrode potrebuje podporu, hlavne pri začiatkoch kojenia, ja som mala tiež málo mliečka, a myslím, že na tom malo podieľ aj to ich správanie k pacientkám, ktoré ma iba zbytočne stresovalo... ☹ Myslím, že niektoré z tých sestier si asi pomýlili povolanie, skôr by sa hodili k basistkám, ako na novorodenecké... A nebudem ani hovoriť, ako sa správali k detičkám... Bolo mi do plaču, keď som to videla, ako s nimi zaobchádzajú... A viem, že nie som sama, čo si to myslí, kamarátka mi tam tiež rodila a mala rovnakú skúsenosť... Ale zato prístup lekárov, či už detkých, alebo na pôrodnici musím pochváliť 🙂

ssisska
28. jan 2013

Ja mam tiez zle skusenost,ako rodicky bolo nas v jednej izbe 10 ,bolo to hrozne ziadne sukromie,tie zeny sa rozpravali jedna cez druhu ,clovek nemal pokoj.Vobec ma s nimi nebavilo komunikovat.Som si pripadala ako v neakom pionierskom tabore.Dalej tam bola jedna zdravotna sestra,ktora tam kazdeho svojim negativnym pristupom uplne otravila a pokazila naladu.Bola hrozna a pichala nam injekcie brutalnym sposobom,mali sme modriny po jej vpichoch na celom tele.Este k tomu sme mali na izbe doktora,ktory mal nasu izbu na starosti,bol plesaty,nesympaticky a stale somral.Vsetky baby ho ohovarali a vobec nebol medzi ludmi oblubeny.Mne sa tie izby ,ktore boli zrekonstruovane nepacili,miestnosti na rodenie deti boli chladne,neosobne,neutulne ,proste nedokazala som sa tam uvolnit.Dalsia vec bola,ze si mysleli ,ze aky je to pre nas luxus ,ani sa nam nebude chciet domov odist.No bolo to prave naopak.Bola som rada ,ze som odtial prec,dalsia vec bola ,ze jeden doktor sa pacil vsetkym sestram a rodickam ,ale mne sa nepacil.Co som ovca?Raz som si vsimla ako odchadzal z jedne zamknutej miestnosti pre personal strapaty,s rozopnutym plastom,hned som si domyslela co prave robil ,ze urcite si to zase podaval s neakou sestrickou,nezda sa to ale sestricky a doktori,to je v nemocnici hotova kralikaren,horsie ako v neakom bordeli.Nezavidim manzelkam ,co maju muzov doktorov,tam si to v nemocnici podava kazdy s kazdym.Moja kamaratka bola zdravotna sestra a spala so vsetkymi 12stimi doktormi v nemocnici .Dokonca jednemu sa smyklo a ona musela utekat na potrat.

molka
28. jan 2013

@ssisska a kedy si tam rodila? Bolo vás 10 na izbe???

ssisska
28. jan 2013

pred 5 rokmi.

1didi
28. jan 2013

@molka
@kucminka
@bebiss To mi je lúto že máte takéto negatívne zážitky :-/
Ja nechem ani za ten svet ísť k nám do TT rodiť :( Tam je to tiež vraj ako za trest na novorodeneckom
Skúšali ste niektorá ten pôrodny plán napísať?

molka
28. jan 2013

@1didi ja som ešte v TN nerodila, ale chystám sa. 😉

lenka386
28. jan 2013

SSiSSka, to píšeš o TN porodnici? Tých 10 na izbe mi pripadá dosť nereálnych. Ja som tam rodila pred 4,5 rokmi,a j pred 7 a bolo to v pohode. Druhý krát nás síce bolo 5 na izbe, bola to ale veľká izba a nepripadalo mi to až tak hrozné. Ja sa až na to, že sa deťom moc nechcelo a trvalo to dosť dlho nemôžem stažovať, ani na novorodenecké. Tých pár dní sa tam dalo vydržať.

1didi
28. jan 2013

@molka tak som zvedavá na tvoje skúsenosti 🙂

lila69
28. jan 2013

@ssisska Ja som sice rodila pred 2,5 rokmi ale tiez tam boli tusim izby max. po 4 postele, 10 posteli fakt neviem kde by tam natlacili, ale nehovorim ze to tak nemohlo byt kedysi, ale URCITE to tak nie je teraz .
Spravanie sa sestriciek na novorodeneckom - ja som problem nemala, ked som nieco potrebovala slusne som poprosila, alebo som sa spytala a tiez v pohode, dokonca ked som si raz isla pre maleho ktory bol na svieteni tak som cakala za dverami lebo ked som prichadzala tak ma jedna sestra ktora isla z miestnosti poprosila nech pockam, lebo jednemu babatku pichaju infuzku ale aj tak bolo vidno do miestnosti a videla som ako sestricky babatka nosili, jedna dokonca malickemu spievala a bavili sa ake su zlate a to sa mi velmi pacilo ako sa k detickam chovali.

Problem so sestrickami som mozno nemala aj preto ze sa mi na 3ti den pustilo mlieko, a aj ako prvorodicka som pekne kojila, ale zasa musim povedat ze som sa nespoliehala na to ze sa mi pri kojeni bude niekto bohvieako venovat, ale pred porodom som si co to o kojeni nastudovala (sposoby prikladania atd....) + mala som pri sebe kontakt aj na dulu ktora posobi v TN a v pripade potreby by som ju poprosila o radu.

A ci spavaju doktori so sestrickami je mne ako pacientke uuuuplne jedno pokial to nema negat. vplyv na starostlivost o pacientov.

andreah70
28. jan 2013

@ssisska najlepšie sa píšu takéto "zaručene pravdivé" informácie, pod nickom kedy ťa nikto nespozná 😠 ............predstav si ja som v TN pôrodnici rodila aj pred 17-timi, aj pred 14-timi rokmi a na izbe nás ani vtedy nebolo 10 ...... vtedy ešte nebol rooming a niektoré izby boli po 6 ...........neviem kde by dali 10 postelí
pri poslednom pôrode som bola maximálne spokojná, či už so sestričkami na pôrodnej sále a to som tam strávila 2 dni, či so sestričkami na gynekolog-pôrodnid. odd. ............ale aj s toľko v tejto diskusii zatracovanými sestričkami z novorodeneckého ............oni sú tiež len ľudia a ako sa človek spáva k nim tak sa aj oni správajú k nemu ......... ja som problém s dojčením nemala, hoci malý bol pár dní na novorodeneckej jis-ke, ale ked mi pristúpilo mliečko, poradili, pomohli s dojčením aj nedonoseného novorodenca 🙂 .............tak isto spolubývajúcej na izbe, bola to prvorodička, videla som ja sama, že si malého neprikladá správne, tak som jej povedala, nech poprosí sestričku a tá jej bez reptania pomohla a malý sa krásne rozpil 😵 😵

ssisska
28. jan 2013

Ale my sme boli este v tedy v starej nemocnici,dali nas do najvacsej izby ,preto sa tam zmestilo 10 posteli,a ja som tam chodila ako na klavir ,lebo som mala rizikove tehotenstvo.Je to pravda ,potom redukovali izby s pacientkami ,kde som bola potom s piatimi na izbe ale mali sme najhorsieho izboveho doktora,mal sproste pripomienky,bol nesympatiscky,miestami az osobny.Ked mala napriklad neaka navstevu a nebola na izbe ,tak nadaval a stazoval sa,ze to nie je v poriadku a ze nie su navstevne hodiny.Mna raz tak urazil ,ze som revala na izbe.Bola som vtedy v nelahkej financnej a socialnej situacii.Ale teraz je uz vsetko inak a toto zle obdobie mam za sebou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre