Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

minkak
23. okt 2009

Ahojte kocky 🙂
Dakujeme velmi pekne 🙂
Po tej poradni v stredu si ma tam vtedy este nenechali,isla som normalne domkov.
Vo stvrtok rano som sa zobudila o 6:30 isla som len wc a vratila som sa spat,ale uz sa mi nieco nepozdavalo ,o 7-ej som muzovi vravela,ze tusim dnes pojdeme 😅
potom to zacalo naberat-tak sme fofrovali 😅
o 7:45 som volala nasim ,ze vyrazame a vezieme im malu 🙂
kym sme tam prisli... a to vsetko prezliect tam a tak...v PC nas maju,ze sme prili 8:11 no a 8:21 sa uz narodila Vierka a 8:23 Sonicka 😵
takze riadne fofrovacky 😵 domkov sme isli v utorok 😵
Babulky su krasne -len buvkaju a buvkaju 😵
dakujeme este raz-drzkajte sa vsetky 😵

giza
24. okt 2009

minkak - to je neskutocne rychleee a este k tomu pri dvojickach 😉 🙂 😵 to je super, prajem vam cim skor zabehnutie donejako rytmu...

lulu723
26. okt 2009

boze minkak to bola rychlovka sa cudujem,ze aj pri dvijcatkach to ide jak na beziacom pase a,ze si nemala ani ziadne komplikacie.musia byt naozaj krasne dievcatka.moja kamoska ma tiez dvojcatka chlapcekov a uz budu mat 2 mesiacky a ked som sa jej pytala ako to robi,ze vsetko zvlada tak hovori,ze oboch naraz zobudi sice jeden placka ked toho druheho krmi,ale musi pockat kebyze sa budia po sebe tak by nic nespravila 🙂

lulu723
26. okt 2009

ozaj a ako sa lubia sestricky malej Veronke? 😵

katren
26. okt 2009

Ahojte maminy....chcela by som nejake info ohladom porodnice v TN. Bola som rozhodnuta pre porodnicu v TO, ale doteraz nemaju teplu vodu a ani nekuria, tak nechcem riskovat zdravie malinkej a ani moje. Termin mame zaciatkom decembra, ale kto vie, ci budu dovtedy niecoho schopni? 😒
Chcela by som vediet ale typy porodu sa tam daju vybrat a co treba zobrat so sebou a tak....staci mi aj nejaky link, kde by som to nasla, ale nie nejake dva roky stare. 😅
Moc mi pomozete, bo ozaj som sa spolihala na porodnicu v TO, ale asi to nema vyznam ☹
Dakujem a prajem pekny vecer...
Katka

kaktusik007
27. okt 2009

Kati, kasli na vsetky porodnice, co su v trencianskom kraji, a urcite chod rodit do trencina... dovod??? je to spadova nemocnica, jedna z mala na slovensku, kde je klinika neonatologie, teda sa vedia postarat o babatko narodene v ukoncenom 28tt.. od 24tt to vie na slovensku iba detska fakultna v blave....

proste moj osobny nazor - neriesim pohodlie pre mna ako pre matku, neriesim nadstandard, vybavenie izieb, navstevy... neriesim moznosti porodu.... jedine, co pri vybere porodnice som riesila, je vybavenost pre novorodencov, ak by sa nieco stalo.... a to viem, ze trencin ma jisku pre novorodencov naozaj na velmi slusnej urovni...

do toho su tam moc mili ludkovia, ci uz lekari - zial, mala som moznost tam uz 2x lezat, a mo zem z vlastnej skusenosti povedat ze je tam ludsky pristup od kazdeho, s ktorym som prisla do kontaktu.... do toho tam maju porodne saly, kde rodi samotna mamicka (plus jej doprovod, ak si to praje), a nie je to tak ze by tam boli napriklad dve oddelene plachtou ci zastenou, ako sa este v niektorych porodniciach najde... do toho tie saly su odfotene na nete, a vyzeraju pekne.... takze.... myslim si, ze nie je v tvojom pripade co riesit... a to, ze v TO nefunguje kurenie, je podla mna znamenie osudu aby si si to rozmyslela a rodila inde 🙂)))

ale nie.. ja len... som moc pragmaticky cloviecik a proste nechapem zeny, ktore riesia svoju pohodlnost, na ukor pripadneho zdravia svojich babatiek.... a ono clovek nikdy nevie co sa moze stat, obzvlast pri porode... a presun z topolcian, myjavy, ilavy a povazskej do trencina nieco trva... a.. to sa potom bojuje o sekundy.....

kaktusik007
27. okt 2009

kati, prajem ti, aby sa ti narodilo samozrejme zdrave babatko a detsku jisku si nepotrebovala, to nedaj boh, ja len ze... ak by bolo treba, aby nemocnica bola vybavena aj na taky pripad a vedela sa o babatko postarat... preto som proste za trencin.... snad to chapes, ze ti nechcem zle 😵

a tu mas par linkov:
gynekologicko porodnicka klinika:
http://mail.fntn.sk/index.php?option=com_conten...
novorodenecke oddelenie:
http://mail.fntn.sk/index.php?option=com_conten...

a foto:
porodny sal:
http://mail.fntn.sk/index.php?option=com_datsog...
vysetrovna:
http://mail.fntn.sk/index.php?option=com_datsog...
recepcia:
http://mail.fntn.sk/index.php?option=com_datsog...

snad som pomohla
🙂

lulu723
27. okt 2009

Katka ani nevahaj a chod pekne do TN su tam vyborny doktory,ktory ti vsetko vysvetlia a sestricky su tiez fajn.zo sal si mozes vybrat v akej mozes rodit je tam modra,zlta a oranzova a mas tam sukromie.manzela,alebo priatela mozes mat zo sebou a sa mi zda,ze sa nic za to neplati tak ako na MY.ja ked budem cakat druhe babetko co sa asi risuje,ze hadam sa to podarilo tak tam urcite pojdem znova.a hlavne pre babetka je to tam skvele a ked si moc unavena tak mozes babetko odniest na novorodenecke a ty si mozes pospat v noci,ale to sa tusim robi len vtedy ked ma zena po cisarskom.ja som taku vyhodu mala. 😉

katren
27. okt 2009

No dievcata,velmi ste mi pomohli...Dneska som bola na poradni v TO,tam totiz chodim,vsetkych lekarov som si nechala povodnych aj ked patrimpod NM, tak som zo zvedavosti okusila aj radiator...a celkom ma prekvapili, lebo sa kuri 😵 !!! Ale zas na druhej strane neviem, ako dlho im to vydrzi 😖
TO som chcela aj kvoli doktorovi, bo je to moj bratranec, ale asi uz nemam co riesit. Urcite naplanujem obhliadku v TN 😉
Dakujem

minkak
27. okt 2009

Ahojte kocky 😵
velmi pekne dakujem 😵
Lulu Veronika ich uuuuuplne zboznuje,stale by ich len stiskala,mojkala az sa tak rozpliva,vsetko mi podava-chce ich vyzliekat ,ked sa ideme prebalovat,vsetko mi podava,donesie ,odnesie-no pomocnicka velka,pri kupani ich chce cesat....no zlatunka je 😵
Lulu tak drzkam palceky-urcite to vyslo!!!!!!! 😵

katren ja tez musim suhlasit co Ti kocky popisali 🙂 Ja som bola teda spokojna uuuuuplne so vsetkym a so vsetkymi!!!!!!!!!!Vsetci su tam uplne super-nemam jednu zlu skusenost!!!!!!!
Aj sestricky na novorodeneckom su uplne super,tolka ochota-starostlivost-stale sa ma pytali ci nieco nepotrebujem-ci niesom unavena.....ale aj ostatne sestricky a porodne asistentky-fakt na jednotku!!!!
No a doktoroch ani nehovorim-chvalim uplne vsetkych!!!!!!!! 😵 😵 😵

matula01
28. okt 2009

Prave som chcela zistovat nejake informacia o porodnici v TN, ale tusim tu uz bolo vsetko dolezite povedane. Vela sa za tie roky, co som tam rodila naposledy zmenilo. A ja nejako zacinam mat strach z porodu...tak zhanam informacie, ktore by ma ukludnili. Zatial som milo prekvapena. Porodnicu teda asi menit nebudem.

lujza123
28. okt 2009

Tiez sa pridam k tym co vychvaluju TN nemocnicu. Ja som bola velmi spokojna. Co sa tyka porodu uplne respektovali moj porodny plan ( bola som za prirodzeny porod) a aj ked to potom skoncilo cisarom, dr reagoval velmi rychlo a da sa povedat ze mi zachranil malu na poslednu chvilu. Izby boli tiez v pohode, novo vykachlickovane sprchy a wc potesily. Strava no hmm nemocnicna, ale kakao a cerstvy rozok na ranajky to zachranily.Sestricky s novorodeneckeho velmi ochotne, teda az na jednu ale mozno len mala zly den a ja privela hormonov. Takze odporucam. Aspon ked porovnam moje zazitky s kamoskami co rodily v Ilave.

michell13
29. okt 2009

Ahojte ja som rodila pred rokom a bola som velmi spokojna a opat idem do TN nemocnice, tento krat v zime, tak uvidime či sa niečo zmenilo, a ak tak len k lepsiemu verim -dufam. 😉

vanitka
30. okt 2009

Jej, michell, my sa tam mozno stretneme! 😉
Inak ja sa pridavam k spokojnym rodickam z TN nemocnice 😵 este pred prvym porodom som pocula hrozostrasne historky o pristupe personalu k rodickam atd., ale mic take som ani raz nezazila. Aj ked verim, ze vela zavisi od pristupu a nastavenia konkretnej mamicky, od jej poziadaviek, ja som v tomto dost tolerantny clovek. Hlavne ked mam pri sebe maleho vonaveho cloviecika, vtedy ma nejaka sestricka, ktora ma blby den, nerozhadze. 😀 Takze si pred Vianocami navstevu s radostou zopakujem.

michell13
31. okt 2009

Ahoj Vanitka, konečne niekto z decembroviek, tak hadam sa aj stretneme, no ja som mala Michelle sekciou tak teraz neviem ci pojdem prirodzený porod alebo opat sekciou, som fakt zvedava, a čítam že tiez čakate chlapceka, tak teraz co poznam kocky, tak viacero caka chlapcov, ked som rodila Michelle tak boli same baby 😉

vanitka
31. okt 2009

Michell13: Ja som po dvoch sekciach, dalsi porod bude planovany, vraj tak, aby som bola na Vianoce uz doma a nemotala sa im zbytocne po oddeleni. 😀 Tak ja tipujem, ze okolo toho Tvojho terminu budem v porodnici. Jedine, ze by sa drobec hnal na svet prilis rychlo skor. 😵
Moje kamaratky prave vacsinou cakaju baby, nam sa uz druhy-krat nepodarilo. 😀 Najstarsia stale sniva o sestre... Mozno nabuduce. 😵 😵 😵

nellye
1. nov 2009

michell13, vanitka 🙂)) nuz, babulky, ak my budeme prenasat-tak sa stretneme vsetky tri v porodnici 🙂)) ale ja by som prijala, keby sa moj chrustik pytal na svet aj o 2 tyzdne pred terminom 🙂))

cipuska_
1. nov 2009

nellye to som si aj ja priala že by sa malá vypýtala kludne v tom 38 tt a nič, este stále dva v jednom a na moje štastie budem aj prenášať 😉

michell13
1. nov 2009

ahojte kocky, no VAnitka možno možno sa aj stretneme, zajtra idem od poradne tak som fakt zvedava, dnes ma neskutocne bolia kríže a fakt dosť silno, no to mi kamosky povedali, ze mi uz aj brusko padlo, tak hadam to do vianoc stihneme aj my 😀 , vanitka a presne malej povedz že segra bude nabuduce 😉
je nellye ty to mas už zapar, ti v dobrom zavidim, neboj zachvilu budes doma ani nevies ako
Cipuska a tebe ratam uz len par dní a budes pekne domka aj s Katkou, ja som Michelle rodila v 42tt, tak dufam ze si to pri druhom nezopakujem a porodim az v januari 😀

nellye
1. nov 2009

babulky 🙂 ja si myslim, ze drobcekovia budu citit, ze ich maminky uz melu z posledneho, a vypytaju sa presne vtedy, ked im to budu hviezdicky priat,, aby to boli nase krasne a stastne deticky...Tak si drzme navzajom palceky🙂
Prijemnucke novembrove popoludnie prajem..

babula
1. nov 2009

ahojte, ja sa hlasim tiez k decembrovkam,ale keby to bolo aj o 2 tt skôr tak sa nenahnevam, tiez by som chcela byt na vianoce doma 🙂 no uvidime, michell k tvojmu terminu mam najblizsie tak sa moznos stretneme, aj mna dost zacinaju boliet krize a nohy, v stredu mam poradnu tak som tiez zvedava 😉

matula01
1. nov 2009

dievcata/decembrovky ja vam tak strasne zavidim. Vsetky mate termin este pred Vianocami a snad to aj do tych Vianoc stihnete. Ja mam blby pocit, ze tam stravim sviatky ☹

michell13
1. nov 2009

vitaj babula, no hadam sa aj stretneme, inac v knizke mam termin 17.12, vtedy ma moja mama narodky, tak uvidime
matula neboj, urcite tam na sviatky nebudes, pekne ich stravis doma s rodinkou a potom sup sup pojdes rodit 🙂

matula01
1. nov 2009

No pri druhom som mala termin 26.12. a nakoniec som bola rada, ked sa narodil 4.1. 🙂 Ale pacilo by sa mi rodit tak 16.12. , aby som uz potom mala klud.

cipuska_
1. nov 2009

joj baby nezávidím Vám že to máte takto na sviatky, to už mám aspon istotu že to už budem doma aj s malou....ja možem najneskor rodiť 23.11 ale to dufam že nie....

babula
1. nov 2009

ja sa len bojim toho, ze ked tam budem cez sviatky prenasat, aby tam boli vobec nejaki dr. 😀

matula01
1. nov 2009

😀 Tak tohoto sa bojim aj ja. Budu sa ponahlat domov k veceri... Cipuska ty to mas super. Budes mat sviatky bez stresu (teda aspon co sa tyka porodu).

michell13
1. nov 2009

babula neboj jasne ze tam niekto bude, ci si myslis ze budu vsetci oslavovat? 😀
no mne by sa pacil datum 1.1.2010, ale si vyberam, co?
cipuska ved ty to mas zapar, uz mas aj nejakych posickov?

cipuska_
1. nov 2009

no dnes mi tvrdlo brucho celý den aj v noci, a kríže už tiež dosť bolia, väčšinou sa to zhoršuje k večeru a ráno už je zase dobre...

babula
2. nov 2009

no mne zacali dost opuchat nohy, tak dufam,ze nebudu bielkoviny v moci a ze este nic nehrozi 😀 cipuska,tak denne informuj ako to s tebou vyzera 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre