Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

sivka
15. jún 2009

lebo po vyvolavacke to vraj poriadne viac boli a aj dlhsie trva, tak preto sa tomu chcem vyhnut. jedina vyhoda je fakt len to, ze nemusim doma trpnut, ci uz je to "ono".

mimi100
15. jún 2009

a ešte som ti chcela sivka o tej strave v nemocnici ja ked som tam ležala v 25 týždni tak niektoré dni to bolo fakt nejedlé ale niekedy sa dalo akurát že mne tie porcie boli málo, na ranajky bolo vždy pečivo a maslo a raz taký ten pečenový syr ale to nie každý musí....takže mne nosili ešte jedlo aj z domu, je tam na chodbe mikra tak sa to dá zohriať....a také veci ako jogurt o tom sa im tam ani nesnívalo a raz som videla že maminám na šestonedelie niesli aj pomaranče tak neviem kto ten jedálniček zostavuje 😀 😅

sivka
15. jún 2009

lienka, no mozne je vsetko, ale ivellka ma lepsie predpoklady, je uz na 2,5cm, ja len na prst a hrdlo tuhe.... 😒

sivka
15. jún 2009

tak pecenovy syr by do mna nikto nedostal 😝 spolieham na manzela, ze ma bude zasobovat jogurtikmi, cerealiami a tak. a detske vyzivy som si uz nakupila dopredu 😀

pink_lady
15. jún 2009

baby nechcem vas strasit ale co ak si vase babatka povedali ze si vo vasich bruskach postavia domcek a ze na svet nepridu do krizy? 😀 😀 😀

ale fakt nebojte, do nedelu budete rozdvojene ja to citim v kostiach 😅 dnes som pozerala babatka v novinach a taka co jej hovorili ze do nedele neporodi tak jej pichnu vodu a porodila v sobotu - tiez sa bala vyvolavania 😝

Ta vyvolavacka- ved to je len infuzia nie? Ci to zahrnuje aj pichanie vody, hamilton? 😕

lienka - pred 2 tyzdnami v piatok...A kde ty vlastne byvas? Nam sa nastastie podarilo dostat do tej "zony" kde uz chodia sanitky z noveho mesta a vezu do Trencina nie do Piestan... 😕

sivka
15. jún 2009

mimi, ty ked si mala epi tak asi preto to bolo v pohode...lenze ja s epi neratam, kedze som uz mala par krat migrenu a aj mama je migrenicka, niekde som citala, ze je to kontraindikacia 😨 nechcela by som si jednou epiduralkou spustit migreny na cely zivot

pink_lady
15. jún 2009

no, mimi, ten pecenovy syr co nam tam vtedy dali... 😀 😀 😀 Ale vies co, vtedy bola tusim ta strava lepsia ako teraz 😅 ja som niekedy cely obed vysypala do kosa to sa fakt nedalo 😕 a jedla som co mi priniesli z domu 🙂

inak sivka- taky pobyt pri mori to ste mohli mat fakt super 😉

pink_lady
15. jún 2009

to vazne je migrena kontraindikacia epi? 😕

sivka
15. jún 2009

pink, neviem na 100%, ale ja to nechcem riskovat

mimi100
15. jún 2009

ja viem že to bolo asi preto v poho že som mala epi len som ťa chcela nejak utešiť a povzbudiť 🙂 😉
ja tiež teraz chcem skusiť bez epi, tak uvidíme kolko vydržím 🙂

sivka
15. jún 2009

dik mimi 😉 a drzim palce, aby si to mala aj bez epi v pohodke 🙂

minkak
15. jún 2009

sivka musim ta teda ukludnit trosku 😉 ja som mala tu prvu vyvolavacku rano pol tabletky sa vklada 😉 a druhu polku tabletky mi vlozili po 8 hodinach 😉
plodova voda mi odtiekla pekne sama ako som to tu uz rozpisovala 😉
a co sa tyka porodu,ja mam pekne spomienky,bolo to fajn ziadne extra velke bolesti,teda to som este ani nepocula ze by potom mali byt vacsie bolesti 😉
mala sa narodila o 7:59 a poobede okol 1-ej som mala nastevu pekne som docupitala a sedela s nastevou este na tych starych laviciach co tam vtedy boli,ak si niektora pamatate ak ste chodili na nastevy 😉 A to este musim povedat ,ze som sa aj pekne trosku upravila aspon tak light ruz,ceruzku na oci....a tak....babulky nebojkajte sa vsetko to zvladnete 😉 😉 😉
drzkam Vam palceky 😵 myslim na Vas ,stale chodim nakukat 😅

julianka99
16. jún 2009

Ahojte tehulky... 🙂))
tak som tu opäť, včera to bolo na porazenie,.. celý den nič... :(((
Pinky... no to leto si užijeme spolu... nič neboj nejako to zvládneme, aj ked včera v tom dusne som ledva fučala 🙂))) no ale presne kvôli krásnemu bábenku sa to predsa oplatí pretrpieť....
Mňa teraz trápi zápcha... :((( hrozné... nemáte nejaké tipy??
A ozik Pinky ako si natom s pohybami bábenka? Lebo to naše niekedy kope celý den a niekedy skoro vôbec :(( tak strestujem... :((
A čo cvičenie ideš?

A bábenka Vy sa už poponáhlate k nám na svet... nech sa mamičky môžu vytešovať 🙂
Držím palce, snád to čoskoro vypukne... 🙂)))

pink_lady
16. jún 2009

dobre ranko 🙂
juli toto moje bude asi futbalista, najnovsie objavil moj zaludok a velmi rad sa s nim hra 😎 😀 ale su dni kedy tiez je taky ze ani nekopne len obcas trolinku mi tam cosi zaseveli...vtedy tiez stresujem 😕
na tu zapchu skus nejake acidko - najlepsie neochutene - mne zaberie do par minut ked nahodou potrebujem 🤐 😀
tento tyzden mi to cvicenie asi nevyjde ale od jula uz by som chcela urcite chodit len ja som take nemehlo samo o sebe tak sa mi potom nesmej 😀

babule ...dnes je zmena pocasia takze by to mohlo vam pohnut, nie? 😅

julianka99
16. jún 2009

No Pinky... tak to naše nebude futbalista, teda aspon zatial sa neprejavil.... 🙂
Acidko mi určite nezaberie, mám odskúšané.... ja som ťažký oriešok...
A čo sa týka toho cvičenia tak v júli sa nebude cvičiť, takže až potom v auguste... a neboj to budeme všetky také nemehielka... :DDDD
Chválabohu za tú zmenu, aspon sa dá lepšie dýchať... 🙂))

pink_lady
16. jún 2009

julianka tak asi budtee mat dievcatenko 😵
skoda ze sa nebude cvicit v juli ☹ ale tak aspon v auguste sa uz nebudem moc hanbit uz budem si hovorit ze s vlkym bruskom uz mam narok byt nemehielko 😎 😀

a take ze ovsenne vlocky s kavou ti nezaberaju? 🤐

giza
16. jún 2009

este ste "cele"? som rada, ze som vas tu stihla, bo som bola cely vikend prec a este v cera im to tu neslo..nestiham to tu precitat vsetko a tak len dufam, ze ked ste este doma, tak je vsetko v poriadku.... 🙂

sivka
16. jún 2009

ahojte kinderka, minka, dakujem za podporu, si zlata...no bodaj by to aj u mna tak bolo 🙂
to, ze vyvolavany porod viac boli som pocula uz zo vselikadial a aj moj doki mi to na poslednej kontrole sam povedal...tak preto som tu z toho taka ustrachana 😕 no ale keby to slo ako u teba, nemam namietok 😉
babule, a vy nemajte z cvicenia ziadny stres, tie cviky su uplne jednoduche, ziadne nemehielka tam vynikat nebudu 😀 skor tam ide o spravne dychanie a vsetkoje to pomale a ziadne krkolomne polohy sa tam nerobia ... akurat mne uz v poslednych mesiacoch robilo problem bicyklovat v leze na chrbate a nohy hore --- to moje brucho nezvladlo...tak som si len polezala a pockala na dalsi cvik 😝
julianka, skusala si lanove semienka, podla mna to je uspech zaruceny 😀 tiez som s tym mavala problemy a odkedy si varim vzdy vecer sliz zo semienok, tak uplne v pohode, kazde rano nabehnem 😀
niekto si da za lyzicu semienok na sucho a zapije ich poriadnym poharom vody. ja si vzdy vecer za lyzicu semienok uvarim takych 5 minut v salke vody. potom to precedim, ochutim citronovou stavou a vypijem. je to blivajz, ale pomaha...taky soplik 😝 ale udajne to napomaha aj babatku vyklznut pri porode von, ako keby mu ten sliz vytvoril taku smyklavku, ze to ide lahsie...tak hlavne kvoli tomu ten sliz pijem...uvidime ci to zaberie, ale za pokus to stoji. kazdopadne lanove semienko je genialna potravina, super super zdrava a je dobre to papat trebars aj v jogurte alebo v pecive a tak a pit veeeela tekutin, aby vlaknina z neho mohla crevkam pomoct 😀

sivka
16. jún 2009

ahoj gizka, no a ja ze co je s tebou, ked si tu tak dlho nebola 🙂

ivella
16. jún 2009

ahojte,aspon ze to funguje od rana...ja od tretej nespim,ale myslela som ze tu este nikto nebude a vy ake aktivne 😅 😅
na zapchu u mna jednoznacne jablkovy dzusik,kava a nestiham 😀 😀

giza,sme vsetky pokope,az moc 😒
mimi,ty si prve rodila v Blave?
sivka,ano,na migrenu sa epi nedava,povedali mi ze nesmie vobec bolievat hlava...tak sa trochu obavam,ze mi to tiez nevyjde,ked ma posledne dni trochu pobolieva..no a moj dr.mi zabudol spravit tie testy(nachapem,tolko krat som to tam opakovala ☹ ),takze citim ze usetrim 100euracov.

to dusno ma vcera skoro zabilo,tak som si hned v noci ako sme vstali(teda pockala som kym manzel odide)nalozila zmrzlinku--male sa tak rozbesnilo-asi nema rado studenu vodu 😀 😀 😝

no nam v porodke davali aj teple jogurty 😠,aj nektarinky a stravu som celkovo cakala o moc horsiu,takze sa to dalo---ale baby,to je presne to co potrebujem na zhodenie vsetkych kil...lebo ked pridem domov,tak to zacne 😅 😅

ivella
16. jún 2009

sivka,ved ty budes mat uplne smyklavy porod 😀 😀 nezabudni na to upozornit doktora,aby mu male nevypadlo-nech stiha zachytit 😅
sak malinik,lanove semienka v slize-no fuuj 😒 ja ich len tak zobem samotne,tak mi to najviac chuti 😅

mimi100
16. jún 2009

Ahojte ja som v noci tiež moc nespala nevedela somsa uložiť a ešte aj malá stále mrnčala tak sme trochu ponocovali tak som ju rano šupla na chvilku k babke aby som dospala lebo som ani nevidela.
ano Ivell ja som malu rodila na Antolskej v Petržalke som tam chodila do školy a tá gynekologička čo ma rodila bola moja kamarátka 🙂
inak Ivell to že nemáš testy na epi vobec nevadí uplne stačí ked prídeš do porodnice a na prime povieš že by si chcela epi a oni ti rovno zoberu krv a za 20 min je výsledok ja som sa na to pýtala dokiho lebo v BA to bolo tak že som to musela mať dopredu a ešte absolvovať aj taký seminár s aristom

pink_lady
16. jún 2009

sivka ten sliz nem moc prijemna predstava chuti 😀 ale ak po porode povies ze to zabralo tak sa asi na to dam, ked uz podla toho co pisete usetrim aj ja 100 € na epi 😅
inak ked doki povedal ze to vyvolavane boli viac tak asi je to pravda 😕 jemu verim 😕

ivella a so mnou si sa neprisla podelit so zmrzlinou 😠 😀

pink_lady
16. jún 2009

tuto noc ako vidim tusim nespal poriadne nikto 😒

sivka
16. jún 2009

cau ivell, ty ma vies vzdy rozchechtat 😀 keby nam tak vyslo byt tam spolu, to by bola ina pecka 😉
no aj mna napadlo, ze by som ho na to mala upozornit, nech sa hned od narodenia drobec nehra na kaskadera 😀
veru to tusim aj nejaka mamina pisala na nejakom fore, ze po slize jej babo fakt tak rychlo vyklzlo, ze doki nechapal a ani to necakal, ale mal rychle reakcie, tak ho chytil 😀 😀
no ale zas ten malinik na dozretie por. ciest mi moc nezabral 😒 ale zas ani neublizil, tak nevadi
ja som bola vcera v pokuseni nabehnut a kupit si kyblik zmrzliny, ale odolala som 😉
nas zajko vcera tak vystrkoval congalu ze som myslela, ze mi vylezie spod rebra....asi to bude dlhan.

ivella
16. jún 2009

pinky,prepac,ale zmrzku nerada davam aj niekomu inemu-ved preco by som cakala az budem sama? 😝
ja som vcera ten najvacsi kybel hodila na pokladnu uz ked isiel muzik platit(aby nestihol namietat-lebo by ju vymenil za inu prichut-aby mi mohol odjest)no len pokyval hlavou a ze je zvedavy ako dlho mi vydrzi--haha,akoby ma nepoznal 😀
sivka vidim to tak ze sa tam isto stretneme-teda ak ja nebudem prenasat tyzden--no ale v piatok v nemocke budem doktora psychicky vydierat az kym mi neslubi vyvolavacku(divne,ake mame na to rozdielne nazory,,ze?
aj tak stale verim ze do piatku daleko,ze ma v sobotu uz budu prepustat 😝
to sa mi vrati uz aj synko a nemozem ho zase na tyzden poslat dalsej babke-to by mi neodpustil 😨

ivella
16. jún 2009

no mama ma pozvala na obed,tak iem,aj si poskakat na fitlopte...ozvem sa..

sivka
16. jún 2009

dobru chut...a nevytras male pri hopsani 😉

agatkag
16. jún 2009

Ahojte, ešte mám pred sebou celé leto, už by som bola rada vo finále ako vy, mimi, ivella a sivka....
Julianka, na zápchu je najlepšia vláknina z lekárne, jedna lyžica do jogurtu alebo do detskej výživy,
ešte pred tým si môžeš dať lyžicu olivového oleja....všetko nalačno....naozaj to pomáha, zatiaľ nemám taký problém, ale asi to ešte len príde, aj ja chodím na cvičenie k p. Duncovej, ale trochu to flákam, lebo ma veľmi
bolia nohy, hlavne žily......z chodenia v práci...

julianka99
16. jún 2009

Ďakujem baby za rady... vyskúšam tie semiačka, lebo ma asi roztrhne a to nehovorím o tom, že mi moc nechutí jesť ked som taká plnka.... ☹
Naše mimi sa akosi neozýva už od rána má tichý den... bože mať tak malú kamerku a vidieť čo sa tam deje... 🙂))
Čo sa týka kávy tak tá u mňa vždy zabrala, len teraz ked som tehu ju nepijem, bojím sa ked všetci tvrdia že to škodí... :((
Ja som zjedla obed a teraz asi prasknem 🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre