Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

aknedz
23. jan 2014

@marika232 Ahoj, zelam aby porod vysiel co najviac podla predstav! 😉 Co sa tyka hlasenia porodu v TN, vobec netreba, chodia tam rodit dokonca z Povazskej Bystrice - pritom tam maju tiez porodnicu a nic nemuseli dopredu hlasit, tak isto ja ked som rodila este bola Ilava a tiez som nemusela nic hlasit 🙂
Epino sa da zohnat cez internetovu stranku,ja som kupila z perinbaba.sk .......staci si dat do googlu 😉 ale aj tu je take forum a vedia tam maminky predavat z druhej ruky, ked pouzivali ochranne navleky

marika232
23. jan 2014

@aknedz Ahoj,dakujem 🙂 verim ,ze to bude tak ako chcem,budem verit 🙂 super,ze sa netreba hlasit,aspon mam stale moznost volby ,zajtra idem pozriet do Topolcan,uvidim ako sa mi to bude pozdavat a mozno pojdem omrknut aj ten Trencin a uvidim ako na mna zaposobia.tak budem verit,ze nakoniec sa rozhodnem spravne,len vydrzat si stat za svojim 🙂

aknedz
23. jan 2014

@marika232 Do TN mozes prist kedykolvek, ak prave nemaju porod a zazvonis na porodnych salach a poprosis , ci by ta mohli previest, tak by mali - ja som tak bola tiez, neohlasene...alebo nam povedali vlastne, ze nech prideme za polhodinku 😉
No a to mas pravdu, treba byt razny a formulovat svoju prosbu priamo - napr, prosim vas, nezelam si to a to alebo, prosim vas, priala by som si to a to....lebo ak to budes formulovat stylom: ak by to bolo mozne, ak sa bude dat aleo ak to nebude risk.....ja ked som nechcela nastrih, tak som pocedala, ze ho nechcem...a lekar si to este potvrdil kontrolnou otazkou, ci to teda riskneme a ideme bez aj keby sa natrhnem-.tesne pred tlacenim - nezavahala som a povedala, znova, ze ho nechcem - tak videl, ze som rozhodnuta - to len pre priklad, tak to musi byt aj s ostatnymi prianiami lebo ked cuknes, nebudu ta brat vazne 😉

ladikuu
26. jan 2014

@marika232 ahoj 🙂 noo nebola som vopred..ja si mysliim, ze ta nemozu nikde na slovensku odmietnut, ked tam pride niekto rodit..🙂 a veriiim, ze si nerozhodnaaa aj ja som bolaa, takze ta chaapem 🙂

miska2192
28. jan 2014

Ahojte, chcela by som sa spýtať či neviete ako to chodí v TN, keď neporodíte do termínu, koľko Vás nechajú prenášať a aké vyšetrenia sa robia.

giza
30. jan 2014

@miska2192 prenasanie, v TN hospitalizacia byva na 7.najneskor vsak 10 den.

13nika13
3. feb 2014

Ahojte.. čo všetko si treba doniesť pre seba a bábo do Tn pôrodnice? Ďakujem 🙂

sandrika1986
3. feb 2014

@13nika13 : Ahoj, skús si pozrieť toto : http://www.alfamedica.sk/alfamedica/6-CO-BY-STE... 🙂

pivonecka
3. feb 2014

@13nika13 tu je presny zoznam zo stranky Fakultnej nemocnice TN 😉

http://www.fntn.sk/files/pracoviska nemocnice/g...

13nika13
3. feb 2014

@pivonecka
@sandrika1986 Ďakujem 🙂

mireckaaa
11. feb 2014

baby, viete mi povedat ako je to s prirodzenym porodom o sekcii v tejto porodnici? po akom case ho tu "povoluju" ? dik 😉

nikz
8. apr 2014

@marika232 Ja sa tiež rozhodujem medzi týmito dvoma pôrodnicami. Chcela som sa spýtať, či si sa v nich už bola pozrieť a ktorá u Teba vyhrala 🙂. Dá sa do oboch prísť neplánovane a stretnúť sa s primárom a prebrať pôrodný plán? Kde boli v Tvojom prípade ústretovejší? Ďakujem 🙂 !

marika232
9. apr 2014

@nikz v TN som nebola,al bola som v TO a aj som tam rodila,pretoze som chcela porod do vody.s primarom so sa stretla,ale v case mojho terminu mi jeden den oznamil,ze ma dovolenku(lebo len on rodi do vody)no a kedze som si ho nezaplatila,porod do vody sa nekonal.s TO nemam dobre skusenosti,vo vela veciach,nebudem tu rozpisovat,az na par sestriciek je to des.neodporucam tam ist rodit...ked chces,viac info v IP
skus radsej TN ,aj ked ja si myslim,ze vsade na SK je to zatial na prd,vsade ta beru ako ,,tovar'' 😒

marika232
9. apr 2014

@nikz do TO si zavolaj ,alebo emailom sa dohodni,kedy prides,aby tam primar bol 🙂

nikz
9. apr 2014

@marika232 Ďakujem za info 🙂.

andulka244
9. apr 2014

Ja si myslim, ze momentalne v okoli je BN nemocnica naj 🙂

janka1951
9. apr 2014

ja som v januari rodila v TN a bola som spokojna 🙂 porod bol sice dlhy a narocny, ale vdaka sestrickam na porodnej sale sme to vsetko zvladli. neskutocne mile a ochotne, ale velmi mi pomohlo aj to ze som mohla mat manzela pri sebe po cely cas 🙂 na oddeleni su sestricky tiez velmi mile. Jedna sestricka z novorodeneckeho oodelenia je hrozna odpora a jedna s mamickou podla toho ako sa vyspi a ako keby zozrala vsetku mudrost sveta. Babatka beru na prvu noc prec, inak je po cely cas s mamickou na izbe co je velka vyhoda 🙂 ja som bola spokojna a nemocnicu doporucujem 🙂

jarabicka
10. apr 2014

@janka1951 pri kom si rodila?ja mám termín cca za dva týždne a uvidíme ako to bude, prvý som mala veľmi dlllhy pôrod...tvoj tiež bol?

janka1951
11. apr 2014

@jarabicka tak ja som sa trapila 20 hodin :( uz som nevladala ani tlacit od unavy, proste som rezignovala a povedala som im nech robia so mnou co chcu ale ja uz tlacit nebudem :D do toho este komplikacie lebo som nemohla maleho vytlacit lebo mu v tom branila este nejaka blana ci co to bolo, ale to zistili asi 2 hodiny pred koncom porodu. keby na to prisli skor nemusela som sa tak trapit. rodila som pri Sucanskom, ale kedze si uz nevedel dat rady so mnou tak zavolal Lintnera a ten mi nastastie pomohol 🙂

janiviktoria
23. apr 2014

Porodnica Trencin: dnes som v najlepsej porodnici na slovensku stravila na kontrole 5,5 hodiny... na monitor ma zobrali relativne hned, zial zaznam nebol dobry... dalsie 2 hodiny som sedela na chodbe bez moznosti vetrania na drevenej lavici (10 dni pred terminom s krizami uplne rozbitymi, sak uz daky cas ani nechodim) a cakala na lekara, ktory sa ani neunuval mi povedat co sa deje, ani ma nevysetril... ked som po 3 hodinach namietala, ze moj zdravotny stav nezodpoveda tomu, aby so mnou takto narabali a ze v NM mam rocne dieta s baby sitingom len do 15,00 hodiny - oznamili mi ze zaznam treba natocit este raz (dalsich 40 minut) a po zazname ma vraj uz sluzbukonajuci lekar nestiha v pracovnej dobe vybavit a budem musiet cakat na pohotovostneho lekara v sluzbe..ambulanciu som opustala o 16,30 a to ma cakala este pol hodiny cesta do NM.. takze mily pan primar, po dnesnom zazitku mam za to, ze vas ansabel dnes ohrozil obe moje deti a mna priviedol na pokraj fyzickeho kolapsu. povazujem za absolutne nemoralny a nehumanny takyto sposob zaobchadzania a urcite budem riesit ako ochranit ostatne mamicky v 38tt od takehoto zazitku!

olivia6
23. apr 2014

@janiviktoria no pekne...
tie drevene lavice su priserne. Ja som tam sedela pocas kontrakcii a hladala zufalo vo velkej taske papuce pri prijme na porod :( fakt zazitok za vsetky drobne.
Treba sa stazovat a ohradit, ine nezostava.

mary3
27. apr 2014

Nechcem tu nikoho strašiť, len píšem svoju skúsenosť s pôrodom v TN...Pre mňa bol druhý pôrod v tejto pôrodnici ( prvý pôrod bol sekciou v r.2007) hrozným zážitkom... Pôrod mi vyvolávali 9 dní po termíne (určeným podľa uzv, kedže podľa menštruácie by som prenášala už 21dní)... Tušila som, že dieťa bude väčšie, vravela mi to moja lekárka a aj na prietokoch v 36tt bol váhový odhad väčší, aj keď viem, že tieto merania nie sú presné, no kedže som už prenášala a bola som po sekcii, tak som sa na poradniach v nemocnici pýtala, či dieťa budú ešte merať, tak mi povedali, že pred pôrodom merajú len deti KP... dostala som 2 vyvolávačky, prepichli mi vodu, napichli oxytocín, otvárala som sa strašne pomaly a po 13 hodinách otrasným bolestí, keď som myslela že ma celú zvnútra roztrhá (posledné cca 4 hodiny napojená na ctg, takže som sa ani hýbať poriadne nemohla) som porodila syna 4400g/53cm... Aj ked som bola nastrihnutá, strašne som sa dotrhala- zvnútra, zvonka a roztrhlo mi aj análny zvierač! Šili ma 2 lekári cca hodinu... Následky z toho vyplývajúce ani nejdem opisovať...
A ráno na vizite sa ma primár spýtal, kde sa mi tam vzalo také veľké dieťa 😲 ...
Chcela som síce rodiť vaginálne, ale prirodzene! A nie so všetkými tými umelými zásahmi... Hlavne teda keď som bola po cisárskom, tak som myslela, že ak to prirodzene nepôjde, tak spravia zas sekciu a nebudú vyvolávať...
Ale čo sa týka pôrodných asistentiek a lekárky priamo pri pôrode, to sa nemôžem sťažovať, ale tie prišli do služby až navečer, keď už bol pôrod „rozbehnutý“...
A na novorodeneckom odd. mi to prišlo, že čo sestrička, to iné rady ohľadne dojčenia...
Takže toľko moja skúsenosť...

macamac
27. apr 2014

@mary3 ja som tam tak dopadla 12 rokov dozadu,ako prvorodička, s veľkým výkričníkom v knižke, že veľké dieťa, úzka panva, treba cisársky
a keďže som prenášala 9 dní, tak posledných 7 som tam odležala
tak,ako ty, veľké bolesti dlhé hodiny, plodová voda zelená...po cca 15 hodinách kontrakcie prestali...malý zaseknutý v pôrodných cestách...dve sestričky na mne zvalené...malý po pôrode odsávaný, zlé Apgar skóre...4000g/53cm
ja šitá dvomi lekármi, zvnútra, zvonka,...40 minút (som to kukla, hodiny viseli oproti 😀 😉 )
bohužiaľ,pre ten cisársky sa rozhodovali už neskoro, keď to nešlo ani tak,ani tak
to bolo ešte za nebohého primára Ch.
a veru - ráno sa tam zbehli všetci dr. ku mne

ale druhý pôrod - úplná pohodka 😉

mary3
27. apr 2014

@macamac aj mne museli pomáhať aj tlačením na brucho, ale asi mierne, teda aspoň som to necítila nijak silno, ani neviem po koľkých zatlačeniach bol konečne vonku, ale našťastie Apgar skóre mal dobré....
Ale nechápala som, keď ma na tých poradniach v nemocnici odbili, že merajú len prietoky a dieťa nie, len keby bol KP a na sále sa doktorka spýtala, či dieťa niekto meral? 😲 ale to bolo už nejako krátko predtým, ako som išla tlačiť...

macamac
27. apr 2014

@mary3 no, v dnešnej dobe divné 😒
je to za nami, našťastie všetko dopadlo ok, tak nech nám detičky rastú v zdraví 😉

magduska12
29. apr 2014

ahojte dievčatá, premýšľam nad pôrodnicou v Trenčíne a keďže som nenašla niektoré informácie, chcem sa spýtať vás, ktoré máte skúsenosti... môj gynekológ ma posiela posledný mesiac pred pôrodom do poradne v pôrodnici, kde budem rodiť, dá sa do poradní zahlásiť aj v Trenčíne, aj keď tam prakticky nepatrím (bývam pri Piešťanoch)??? a dá sa v Trenčíne vybaviť pôrodník??? ak áno, koľko sa za to platí??? prvý pôrod som musela mať totiž cisárskym a preto sa chcem dohodnúť na nejaký termín pri druhom pôrode... ďakujem 🙂

janette4
29. apr 2014

@magduska12 Do TN sa pokiaľ viem pred pôrodom na poradňu nechodí,iba,keby si prenášala.Zazmluvniť sa dá,ale každý si určuje cenu sám.neviem,či aj oficiálne,alebo len na Vašej dohode.

molka
29. apr 2014

@magduska12 samozrejme, porodnicu si mozes vybrat kdekolvek na Slovensku. Zavolaj si tam a telefonicky si dohodni poradnu. Mesiac pred terminom porodu by si uz mala chodit do tej porodnice, kde budes rodit.

tanija
29. apr 2014

@magduska12 Ahoj, viem určite, že v Trenčíne sa lekár zazmluvniť nedá. S tými poradňami neviem, ako to presne je, ale myslím, že už posledný mesiac (možno dva týždne) sa chodí tam. Skús tam zavolať, ak na nete nič nie je.

dasiacik
29. apr 2014

@magduska12
Ahoj.Môžem sa spýtať prečo nechceš rodiť v Piešťanoch?Teda,aspoň sa mi zdá,že tam máte pôrodnicu,niesom si istá 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre