Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

lucinkag
1. aug 2007

Ahojte,
Ja som ešte stále tu 😠 Včera som bola u doktora, tak nález postupuje a vraj určite prenášať nebudem, ale ja už neviem, či tomu verím. Veď termín mám už o 4 dni! Ak sa nič nebude diať, tak v pondelok už idem do poradne do nemocky. Nakoniec som sa nepýtala na odporučenie na nejakého iného lekára. Už to nechávam tak, veď oni sú tam viac-menej všetci fajn.

Ja som chodila na tú predpôrodnú prípravu aj s manželom ešte pred prvou dcérkou, keď to bolo povinné. Teraz, ak chceš mať partnera pri pôrode, už tú prípravu absolvovať nemusí. On vtedy aj tak nestihol prísť k pôrodu, takže 400,-Sk vo vzduchu 🙂 Teraz chce ísť, tak ide bez prípravy a v tom prípade sa platí priamo na mieste 200,-Sk A neboj, ja som bola na prst otvorená 3 týždne. Teraz som na 1,5cm a krčok sa už skrátil na 0,5-1cm, hlavička už vraj trošku klesla, tak som veľmi-preveľmi zvedavá, ako dlho tam drobec ešte plánuje byť.

Zuzana, ty sa ako máš? Kedy ideš do poradne do nemocnice ak budeš náhodou po termíne? 🙂

mirka21
1. aug 2007

ahojte babenky ja som sa rozhodla rodiť v TN ale nemám dosť informácií napr. či sa tam rodí klasicky na chrbte alebo aj inak,či sú tam samostatné izby alebo len spoločné,... 😒

zuzana1981
1. aug 2007

Ahoj ,

ja som bola u Dr. na poradni este v nedelu , a vtedy som mala krcok skrateny na 1,5 cm . O tom ci porodim v termine alebo budem prenasat mi nespominal. takze uvidime . Teraz idem na poradnu v piatok ale do nemocnice k Dr. Sucanskemu . Ake mas na nho referencie ?

Vies nieco o porodoch ktore su vyvolavane , ze vraj su bolestivejsie ...

Zatial sa mam fajn , aj ked v podrusku uz pobolieva a sem tam aj v krizoch.

Mirka , neviem ci sa da rodit aj inak ako klasicky , aj ked som bola pozriet porodne saly na toto som sa ho nespytala, co viem o oddeleni sestonedelia tak su tam izby po 2 , a potom viac mamiciek ...

lucinkag
1. aug 2007

Zuzka,
Ja som mala Dr.Sučanského pri prvom pôrode a je veľmi fajn a fešák 😀
Mne museli pôrod nakoniec vyvolávať oxytocínom, pretože mi odtekala plod voda a po 12 hodinách som bola iba na 3cm, tak už nemohli dlhšie čakať. Po podaní vyvolávačky bola malá o 25 minút na svete ale na môj vkus to bolo až prirýchlo. Nebolo to prirodzené, tak by som sa rada tomu vyhla. Daj potom vedieť, ako si v piatok dopadla, ak dovtedy neporodíš.

Mirka, rodí sa na chrbte, je tam jedno pôrodnícke kreslo polohovateľné na oranžovej pôrodnej sále. Izby sú buď dvoj, alebo štvor lôžkové. Nadštandardy v TN nie sú.

adkag
2. aug 2007

ahojte, tak este ste 2v1? 🙂

my ideme dnes na tu pripravu k porodu s muzikom,som zvedava,co sa dozvieme.

inak neviem ci sme to uz pisali,ja uz mam fakt tehu demenciu, ale neviete jak je to s epiduralkou? kedy ju treba zajednat,treba aj nejake poucenie k tomu, plati sa za to?

mia.
2. aug 2007

Ja som rodila v TN pred skoro 3 rokmi u Dr. Wallenfelsa, bol perfektný, žiadne problémy, s pôrodnicou aj so sestrami som bola spokojná, jediné čo ma zarazilo bolo to, že sestra,ktorá nám kúpala deti a učila nás to mala dlhé - ostré nechty....Ináč, chodila som aj na predpôrodnú prípravu do namocnice- poctivo od 19. týždňa tehotenstva. a na konci,po tom ako nám sestrička prednášala aká strašná bolesť to je keď rodíme, ma dorazilo to, že ona vlastne ešte nerodila....Ale tá príprava je naozaj dobrá, pri cvičení som sa perfektne uvoľnila a relaxovala...

lucinkag
3. aug 2007

Adkag, ja ti o epidurále povedať neviem. Najlepšie bude, keď sa spýtaš na tej príprave, alebo lekára.

Zuzka, ako si dnes pochodila u Dr. Sučanského? Nevšimla si si, kto tam slúži v pondelok? Ja mám ísť v pondelok, ak sa dovtedy nič neudeje, tak by som chcela vedieť, ktorého lekára tam mám očakávať 🙂

adkag
3. aug 2007

luci, pytala som sa na epi,vraj teraz je s tym problem,lebo su dovolenky.ale normalne to funguje tak,ze sa to nahlasi pri prijme a potom sa uvidi,ci bude moct prist anesteziolog. vraj to neradi robia,lebo to neni platene, to je dost dobre.

lucinkag
4. aug 2007

Žeby Zuzana už mala za tým?

adkag
4. aug 2007

luci a ty este tu? ako sa citis?

lucinkag
5. aug 2007

Ja som ešte tu hoci mám dnes termín 😒
Cítim sa tak, že asi nikdy neporodím 😠

dannynka
5. aug 2007

ahoj lucinkag,no aj ja som to mala napodobne.....mala sa narodila na 9 den po termine a to mi ju museli vyvolavat..... 😉 😉 😉 😉 😉
a ty ako sa citis???buduca mamina.... 😎 😎 😎 😎 😎 😎

lucinkag
5. aug 2007

Vďaka za opýtanie. Mám sa fajn, ale už mám toho tehotenstva plné zuby 😒
Prvá dcérka išla o 2 týždne skôr, tak som ani nepredpokladala, že tento krát to bude inak 😒

dannynka
5. aug 2007

neboj ono to raz prist musi......
potom mi nezabudni dat vediet... 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzana1981
7. aug 2007

Ahojte ..

Nasa dcerka Leticia , sa narodila 3.8.2007 o 3:08 , je krasna , Sme velmi stastni ze ju mame. porod bol rychly , nastupil ihned po odteceni plodovej vody . Rodila som u Dr. Sucanskeho , takze som ani na tu piatkovu kontrolu nestihla prist.

Luci , ako sa mas ty ?

adkag
7. aug 2007

jeeej zuzi,tak gratulujem, to je super sprava.tak sa drzkajte aj s malinkou. ja som aj myslela,ze uz mas za tym,ked si sa nehlasila 🙂 .

inak pozeram ze same baby sa rodia tak nas maly bude obletovany 😀

zuzana1981
7. aug 2007

Ahoj , adkag

dakujeme ... Drzime ti palce , vsetko sa da zvladnut ...
Je to krasny pocit..

dannynka
7. aug 2007

je zuzi gratulujem,som rada ze uz to mas za sebou...prajem vam vela zdravicka astasticka......od nas.... 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzana1981
7. aug 2007

Dakujeme, dannynka

mirka21
8. aug 2007

ahoj zuzka gratulujem k cérke 😀 😀 😀 chcem sa spýtať kedy ste si boli prezrieť nemocnicu treba si tam zavolať alebo lan prídem a poviem sestričke , že sa chcem informovať o porodnom oddelení alebo ma objedná gyndoš 😖

dannynka
8. aug 2007

ahojte chcem sa spytat neviete nieco o lucinkag????ona uz je urcite v porodnici a asi to uz ma aj za sebou?????? 😉 😉 😉

zuzana1981
9. aug 2007

Ahoj mirka ,

mne porodne saly ukazal moj gynekolog , ked som bola na poslednej prehliadke u nho v nemocnici , staci ked sa telefonocky opytas sestriciek a objednaju ta.

pavlovicova
10. aug 2007

Ahojte tehulky, keďže som vo Vašom fóre prvýkrát, všetky Vás zdravím. Ja sa tiež chystám rodiť do Trenčianskej pôrodnice / ako prvorodička / a pri pôrode by som chcela Dr. Jankovského, ku ktorému chodím aj do poradne. Inak on je naozaj zlatý človek 🙂. Chcem sa Vás spýtať, či si ho treba nejako špeciálne "zajednať", alebo mu stačí povedať. A ešte, keď si chcem ísť pôrodnicu pozrieť, treba sa objednať? Aj nad tým rozmýšľam, ale neviem, či by som si tým nenahla ešte väčší strach. Už teraz mi nie je všetko jedno 😖 , veď to určite poznáte, no ako som si od Vás prečítala samé chvály na pôrodnicu v TN a všetko okolo toho, som kľudnejšia 😉 Pekný deň.

lucinkag
11. aug 2007

Ahojte trenčanky,
Naša dcérka Laura Sofia sa narodila v pondelok 6.8.2007 o 19,38 zdravá a krásna s mierami 315,g a 50cm 🙂 Pôrod bol rýchly, rodila som akurát keď sa lekári striedali v službe, najskôr tam bol Dr. Krkoška a potom Dr. Sučanský. Do pôrodnice som prišla so slabými kontrakciami ktoré trvali 30 sekúnd a prichádzali každé 4 minúty o 17hod. Asi o 18,30 mi lekár prepichol plodovú vodu a potom nastal naozajstný "harmatanec". Kontrakcie boli veľmi silné a dosť bolestivé, ale o hodinu bolo po tom.
Prístup lekárov a sestier ako na pôrodníckom tak aj na novorodeneckom oddelení bol skvelý a celkovo som bola v trenčianskej pôrodnici veľmi spokojná. Odporúčam 😉

Zuzana, tesne sme sa v pôrodnici minuli 🙂 Gratulujem k dcérke.

lucinkag
11. aug 2007

oprava: 3150g

lucinkag
11. aug 2007

Pavlovicova - dohodni sa o pôrode s Dr. Jankovským. Ja tiež k nemu chodím, no keď som rodila bol akurát na dovolenke.

adkag
11. aug 2007

Luci gratulujem k bambulke,super ze to uz mas za sebou. malinka ma super miery, aj ja chcem take 🙂 . a teda porod si mala riadne rychly.a ako si doma zvykate s malou?

dannynka
11. aug 2007

lucinkag -gratulujem......nech sa vam obom dari a nech ste obe zdrave. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzana1981
11. aug 2007

Ahoj , Lucinka

gratulujem k dcerke , a prajem vsetko len to naj , naj pre Vas, nech ste obe zdravé ... Ano v porodnici sme sa minuli , mna v pondelok rano prepustali s malinkou domov.

Pavlovicova , aj ja chodim do poradne k Dr. Jankovskemu , treba sa s nim dohodnut ze by si ho chcela mat pri porode ako som bola dohodnuta aj ja , ale v mojom pripade bol Dr. Jankovsky na dovolenke.
Ak by si si chcela pozriet porodne saly skus sa opytat svojho Dr. ako ja , ochotne mi vsetko ukazal , vtedy tam vsak nikto nerodil.

lucinkag
12. aug 2007

ďakujem za gratulácie 🙂
Máme sa fajn, všetci si zvykáme na novú situáciu. Laura je zlatá, v noci sa budí na mliečko a potom pekne zaspinká, cez deň aj bdie aj pekne papá, takže fajn. Ja som ešte dosť vyčerpaná z pôrodu a z rozbiehajúcej sa laktácie, ale to sa spraví.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre