Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

lenkale
25. máj 2010

Zdravím Vás. Nedá mi nereagovať. Sunny23, ja som rodila v TN pred 3 mesiacmi. Malá mala silnejšiu žltačku, tak mi ju zobrali na novorodenecké pod svetlo. S kojením nebol žiadny problém. Kojiť som ju chodila na novorodenecké odd. Vždy tam už bola prebalená a pripravená na kŕmenie. Hodinu ďalšieho kŕmenia mi vždy pri odchode povedali. A keď nastala situácia, že malá bola hladná skôr a predpokladám, že im tam dlhšie plakala, tak sestrička prišla po mňa, aby som ju išla nakŕmiť. Takže ja mám s týmto dobrú skúsenosť. Ani na priebeh pôrodu sa nemôžem sťažovať. Ja som bola s TN nemocnicou spokojná.

sunny23
26. máj 2010

Lenkale, to je skvelé,že si bola spokojná. Všetko má dve strany a ja tiež moc dúfam,že spoznám tú príjemnejšiu 🙂

giza
26. máj 2010

Lulu pisala na margo teba a tvojej reakcie na personal, si to ty...mozno i ja by som sa zachovala rovnako ale aby som ich za to ospravedlnovala, ba skoro si to davala za vinu ( citit to z tvojho prispevku tak) -tak to veru nie...co sa vam stalo ze ste boli az tyzden od seba??? to je potom vsetko o inom ak si neni s dietatom na roomingu... 😢

Sunny, Banovce viem iba z pocutia ze je to ovela horsie aj poporode aj pocas na rozdiel od nasej, nesla by som, aj preto ze u nas ti poskytnu pomoc pri predcasnom porode ( vybava je tu na to) aj pri inych komplikaciach... 🙂 nic len to prehltnut a ak sa vam bude zle darit s mlieckom, tak mi ciknite pridem tam za vami osobne... 😉

lulu723
26. máj 2010

no giza ved som bola po cisarskom a ked som si ju ziadala uz potom na izbu tak mi ju nechceli dat.a aj tak sa pytala na novorodenecke a nie na 600-nedelie.tak som odpovedala co som videla na novorodeneckom 😉

giza
26. máj 2010

hmm to je najhorsia verzia prezit cisarak a este po nom toto...myslim si, ze klobuk dolu ako si sa snazila 😉 ...a prezili... dojcili ste sa nakoniec? postastilo sa?

bebel
26. máj 2010

@sunny23 Je pravda že 90% sestričiek z novorodeneckého vie holý prd o tom, ako rozbehnúť správne laktáciu a čo robiť v prípade upchatia kanálikov alebo aké rôzne polohy existujú ako možno riešiť problémy.
Jediná sestrička - taká krátkovlasá blondínka s modrými očami a pastelovými metalickými tieňmi 😉z novorodeneckého je zlatá a informovaná. Ja som ostatných "dobré rady=rozkazy" ignorovala a prikladala si krpaňu po svojom 😝 , predsa len som úspešne kojila staršieho syna 17 mesiacov.... 😎 A fakt boli niektoré dosť čudné alebo neohľaduplné až na tú jednu jedinú výnimku, ktorej som to rovno povedala, že by ju mali naklonovať pre toto oddelenie. 😵

lila61
26. máj 2010

Precitala som si prispevky ohladom personalu na novorodeneckom a ja musim povedat, ze som asi fakt mala stastie, ale za cely ten tyzden co som tam s malym stravila som sa nestretla so zlym pristupom - a to ja si viem pusu otvorit ked sa mi daco nepaci. 🙂
Maly ma teraz 2 tyzdne, takze moja skusenost je dost cerstva. Na 3 den po porode dostal silnu zltacku, takze mi ho davali pod svetlo, vzdy na 3 hodky a potom som ho mala dalsie 3 hodky u seba. Tak isto aj doktorka Bocakova (tusim sa tak volala) bola velmi zlata.
Co sa kojenia tyka, sice som bola prvorodicka, ale mala som stastie ze som pomoc sestriciek nepotrebovala, akosi sa mi to podarilo vybojovat samej, maly sa pekne chytil a celkom fajn sme sa rozkojili. Mozno keby som mala s kojenim problem a potrebovala radu sestier, tiez by som nadavala.
V kazdom pripade zelam vsetkym buducim maminam taky pohodovy zazitok z porodu a pobytu v nemocnici ako som mala ja 😉

lulu723
26. máj 2010

no praveze to ma hnevalo,ze ked som chodievala kojit tak mala sa sice prisala a aj hladala cecik,ale to len na nejakych 5 minut a potom zaspala a len si ho tak dudlala.potom pribehla sestricka a asi,aby som sa netrapila tak jej supla flasku a bolo po kojeni a uz som sa ani nerozkojila preto som kojila tak malo.ako sestricky tam boli mile,ale chceli mat vsetky deti rychlo napapane a hotovo.preto by som teraz chcela kojit co najviac dufam,ze sa mi to podari 😉

giza
27. máj 2010

Lila to je kraaasa, mne sa to poadrilo pri 2,3,4. dietati...ale vzdy sa nasla nejaka neprijemnost od sestriciek, ktora mozno nebola vzdy! s mojou osobou, ale uz len tym, ze som to videla na susede v izbe (ze si prechadza niecim podobnym ako ja) mi to dost vadilo...a to boli casto tiez viac rodicky! a vedeli si otvorit usta, len zial nie vzdy uspesne pomohlo k cielu... 🙄

Lulu ako vidim podla datumu medzi detmi 2. rocny rozdiel = u nas budes mat opat cisar (na 99% aspon co mam skusenosti a asi ti uz povedali ze ano), tak verim, ze uz mas bohatsiu skusenost a vidim, ze po tom naozaj tuzis, drzim palceky 🙂 ...ak budes potrebovat kludne cinkni pridem na izbu ak sa bude dat... 😉 hlavne si stoj za svojim aby ta informovali kedy ju dokrmili- pytaj sa !...za to ti po ustach nik neda a aj povedz ze chces dojcit aby ti ju vzdy doniesli na jedenie a pomohli ti s nou, ked to nepovies - nebudu to brat ako samozrejmost, obzvlast ak maju toho viacej na oddeleni... -tod moja skusenost 😒

Inak Bebel, na tu si pamatam i ja podla tych opisovanych tienov 😀 , skoda ze sa to neda rozlisovat podla toho..

lulu723
27. máj 2010

Giza dakujem no a neviem ci pojdem cisarskym este mi nikto nic nepovedal,ale doktor mi povedal,ze urcite si mam vybavit interne vysetrenie..dnes idem do TN na 3D uz sa tesim na drobceka ako porastol.aj ked mi doktor odhadoval vahu v pondelok na 550g nejako malo,ale ved nevadi hadam sa rozkojim a bude z neho maly valibuk 😀

kajca50
27. máj 2010

teda ja sa chystám 8.6. na sekciu a to čo tu čítam ma nejako nepovzbudzuje. Tak som zvedavá ako dopadnem ja, lebo pri 1 dieťati som to s kojením nezvládla, rada by som aby sa to teraz podarilo. Na jednej strane sa teším a na druhej mám strach.

dahlia23
27. máj 2010

ahojte, tak som sa konečne dostala aj sem....
sunny, to je fakt blbé, že máš také spomienky, ale neboj, bude lepšie. 🙂 ja som rodila pred 3 mesiacmi a bola som spokojná, aj na gynde, aj na novorodeneckom. ale ja som tam išla s tým, že po hlave si skákať nenechám. a kojenie... to som radšej riešila cez telefón s laktačnou poradkyňou než s tými sestrami tam. 🙂

lulu723
27. máj 2010

giza dnes som bola na 3D v TN a vsetko je oki.len ten doktor mi strasne mixoval z bruchom,lebo male sa nechcelo hybat a malo rucicky pred tvarickou.a teraz doma trpim jak taka dora,lebo mam brucho tvrde jak kamen a ani tabletka nezabrala a strasne ma zacala boliet ta jazva no neviem co to je.a ked som sa ho pytala ci budem mat druhy cisarsky tak mi povedal,ze nie,ze to podla okolnosti ako sa bude vyvyjat samotny porod 😒

giza
28. máj 2010

Lulu, velmi zalezi na postoji lekara, u nas sa naozaj snazia vyhnut cisarskym ako sa da, ale len do okamihu kym nenastane aj len pochybnost o fyziologickom priebehu porodu...poznam maminy co chceli dalsie deti rodit inak ako cisarskym a nepodarilo sa a zvacsa optimisticky je v tomto pan Hlavacik aj Kascak...neviem, ktory ta tam vysetroval, ale ak ta tvoj obvodny pre istotu poslal na interne, tak to uz naznacuje mozno nieco ine a jeho sa treba priamo opytat (mozno je to len pre istotu vopred)....Poznam maminy, ktore ale porodili aj po cisarskom opat normalne, no naozaj tam bolo zvacsa vacsi vekovy rozdiel ako len 2. roky - prajem nech ti to vide ako bude najlepsie pre teba i babo 😉 ...

Dahlia ved si si nenechala viz plienkovanie 😉 🙂

Kajca50 - nikto ta strasit nechce, piseme veci z najhorsieho repertoaru...to znaci, ze sa ta to ani zdaleka nemusi nijak osobne dotknut 😉 ....je dobre vediet ale, co vsetko sa moze stat a ako reagovat, ci si to pripustat, respektive nepripustat a ako riesit....takze obraz uz utvoreny mas a teraz je na tebe ako sa popasujes, ked pride "na lamanie chleba"...drzim palceky a ak mozes, zdoveris sa nam preco ten cisarsky bude u teba? 🙂

moncika15
28. máj 2010

@lulu723 lulu to aj mne robili v BA, dr. ma buxala s tou sondou az ma to zabolelo obcas 😕 a robila take vlnky s druhou rukov na druhej strane ako je drobec. nepomohlo nic, ani keby som bungee jumping skocila... mal polnoc 😀
kto ti robil 3D kascak ci hlavacik? 🙂

lulu723
28. máj 2010

moni ja neviem,ale asi Hlavacik

lulu723
28. máj 2010

Giza moc dakujem si zlata 😉
ja sa aj tak pripravujem na normalny porod ved co uz bude ako bude nechape sa prekvapit. 😉

kajca50
29. máj 2010

giza
u mna je preto cisarsky, pretože čakám chlapca a je KP a mám vývojovú chybu maternice. Ak by sa malý otočil tak by som rodila normálne ale u mňa už nie je šanca , že sa otočí. Chcela som to zažiť ale keď sa inak nedá , nuž čo už, najviac ma prekvapujú tie maminy , ktoré chcú ísť silou mocou na cisar. Ja som ho už mala a užila som si svoje. Je to predsa len operácia , väčší zásah do tela.

giza
31. máj 2010

Lulu neni zac...dobre robis ako robis... 😉

Kajci, tak vela stastia 😉 (daj vediet ako si dopadla a miery babatka)...asi to pre nieco vsetko tak je ako to je, u teba...
Co sa tyka tych zien co chcu mat cisarksy, tak len asi u 1% to viem pochpit pre velky strach z toho co uz prezili pri predoslom porode...ale aj to je riesitelne inym sposobom ako rezanim... nazoaj strach hybe svetom, iba zo strachu dokazu ludia robit veci co by inak nikdy nespravili.... 😒

erytrea
31. máj 2010

kajca tak drzim palce, neboj dobre to dopadne 🙂 ani sa nenazdas a budes mat Miska pri sebe 😵

my sme boli s kockami z predporodneho kurzu vo stvrtok na exkurzii na porodnici a musim uznat ze je to tam velmi pekne, pochodili sme porodne farebne saly aj oddelenia po porode a boli sme fakt milo prekvapene + sme mali este pred tym taku prednasku so sestrickou z novorodeneckeho ktora bola velmi mila a podala nam velmi podrobny vyklad a zodpovedala vsetky otazky 😵 ....velmi poucne skoro dve hodky - odporucam vsetkym mamickam cakatelkam. 😵

mia.
1. jún 2010

ahojte po dlhšej dobe!!! 😉
@kajca50, držím palce!!!
Súhlasím s erytreou, ja som taký kurz absolvovala pred 6 rokmi... a vtedy som bola veľmi vďačná jednej sestričke z novorodeneckého (už pracuje v Rakúsku na novordeneckom), ktorá nám mamičkám - čakateľkám spravila 2 -hodinovú prednášku o dojčení. Mne osobne to dalo veľa + všetky možné informácie z dostupných zdrojov o dojčení - tým pádom som nepotrebovala pomoc sestričiek v pôrodnici ...a priznám sa, radšej som sa na to ani nespoliehala... 😉

piskotik
1. jún 2010

Ja som rodila v TN pôrodnici pred dvoma týždňami a nemôžem sa vôbec sťažovať, práve naopak. Touto cestou chcem ešte poďakovať Mudr. Sučanskému a dvom zlatým sestričkám- jedna bola mladučká 20 ročná a druhá taká staršia ale velˇmi milá. Aj keď moj pôrod bol veľmi rýchly a bez problémov (cca 10min.na sále 😀 ) i tak im ďakujem za ich prístup, bolo na nich vidieť že ich táto práca baví a napĺňa a že to neberú ako povinnosť a to aj mamičky posmelí 😅 Čo sa týka novorodeneckého, takisto žiadny problém, a tú sestričku už spomínanú, som aj ja stretla, že anjelik s modrými očami-ona tie babatká miluje! 😵

giza
11. jún 2010

no tu je mrtvo...tak vas vsetky tu zdravim a prajem pekne teple dni... 🙂

lujza123
12. jún 2010

Caute, len tak som nakukla do temy, ako citam s podporou kojenia ma Trencin fakt problem. Ja som bola s TN spokojna, aj co sa tyka porodu aj pobytu ale od BFH nemocnice by som cakala aj trosku viac co sa tyka info a rady ohladom kojenia nez len jeden oplieskany plagatik na stene. Nejake ucelene skolenie pre vsetky sestricky aby to nevysvetlovala kazda po svojom. Ja som s kojenim problem nemala, mala sa hned prisala, vela vypila proste parada. Ale stalo sa mi viackrat ze mi uprostred kojenia vbehla nejaka sestricka do izby a zacala ma poucovat ako zle kojim. Jedna zakazdym ked ma nacapala ze kojim, malej zapchala nos aby sa pustila, mne schmatla prso ako nejakej krave co caka na podojenie....rozdelila nas a potom sa snazila vriekajucu malu doslova napichnut na prsnik ..ako to nazvala spravnym sposobom.
A inac ta sestricka co ju tu spominate bola fakt zlata..teda ked som nieco chcela vediet sla som len za nou.

giza
13. jún 2010

@lujza123 😕 😕 😕 😕 ...no to je sila...

ano zislo by sa trochu ucelenej osvety a zial som zistila, ze radsej to pojde niekto studovat na vysoku a urobi si z toho zaverecnu statnicu (neviem ci iba Bc. alebo Mgr.), akoby dal na celosvetove kurzy laktacne....ved tym nic extra neziska....(max. nejake body pre zdravotnika...)....a preco sa viac namahat aj? ked dieta na ich oddeleni mozu ukludnit rozne... 😒

lujza123
14. jún 2010

@giza , to hej, podla mna by aspon tie nemocnice co su akoze baby friendly by mohli pre sestricky urobit aspon nejaku min. prednasku, lebo tie sestricky boli zlate, fakt snazily pomoct, nestretla som sa s nijakou neochotou ale co s toho ked starsie radily inac, mlade inac, castokrat okrem stale odsavat, stale prikladat ani inu radu nedali .......a ked som niekedy videla ake vystavene chodili na konci smeny tak som sa divila ze este dokazu vobec komunikovat

andzi
14. jún 2010

Kočky, ako to je, keď mi môj gyn. odporučí CS tak v TN pôrodnici ma najskôr nechajú rodiť normálne, či ako?

lulu723
15. jún 2010

andzi a to preco ti to odporucil 😕

luka1
15. jún 2010

Ahoj andzi mne moj gyn. tiež odporučil CS a najskôr v porodinici ma nehali trapit sa ja ked vedeli, že prveho syna som mala tiež CS čakali pokial sa neotvorim keď prišiel primar a povedal že to bude určite CS a to bolo o 9.OO rano mala som kontrakcie každe 2 min a povedal mi že ked odoperuje tak pride a priešiel až o stvrt na dvanast medzi tym ma monitorovali a potom sa rychlo ponahlali az maly mal uz hypoxiu a ja hrozne bolesti. ☹ ale nastasie všetko dobre dopadlo malý je v poriadku.

lenkaaninka
15. jún 2010

@luka1 fuha to je teda ozaj inak väčšinou aj baby vraveli že ked ideš sekciou tak je lepšie si vybaviť lekára dopredu aby sa nestalo to čo tebe...naplánovať na určitý dátum a hotovo. Lebo sa môže stať to čo tebe a tn pôrodnica je známa svojím prístupom k sekcii...ale až takáto krajnosť by to nemala byť..

no tak mne sa to už blíži až sa začínam báť aj ked to znie komicky pri treťom 😕

baby a ked pôjde otecko k pôrodu tak to stačí potom zaplatiť na mieste ked pôjdem rodiť????či ako???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre