Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

giza
26. aug 2010

medzitym vidim, ze dalsia strana popisana a aj "Strella" 😀 ...no pekne... 🙂

sobasny list staci vydatym...

@moncika15 - neni rodny list neni su pridavky, porodne,poistenie, MD, takze pekne dotlac chlapa na urad... vela stastia 😉 ...

petal
26. aug 2010

gita ip

janette4
26. aug 2010

@giza a ty robíš v TN aj laktačnú poradkyňu?aj v pôrodnici,alebo len keď si ťa niekto zavolá domov?

potokin
26. aug 2010

caute baby rozhodujem sa ci budem rodit v trencine alebo niekde inde. ja viem ze mam este cas ale chcem si co najskor pozistovat co a ako. ako to vyzera s porodnicou v tn?

kaktusik007
26. aug 2010

@potokin dobre... precitaj si par stran dozadu 😀 😀 😀

betina1984
26. aug 2010

@potokin, ja som rodila v TN a bola som veľmi spojná. Nastúpila som do nemocnice v pondelok na gynekologicko-pôrodnické, lebo malej sa nechcelo na svet. A štvrtok mi ju vyvolali. Doktor bol úplne super, dokonca sa mi aj ospravedlňoval, keď ma šil, že mi nerád robí zle...🙂. A sestričky mi pomáhali rodiť, hopsli mi na brucho a malá bola na svete. Nenechali ma vôbec trápiť.

betina1984
26. aug 2010

@gaja, akurát viem, že im tam robili USG obličiek, kĺbiky robia v 6 týždňoch a v 4 mesiacoch.

betina1984
26. aug 2010

@gaja, ahojky. No, ja som si pre malú brala plienky, vlhčené utierky, tyčinky do uší, mastičku tam mali, aj oblečenie. Zober si pre malé nejakú čiapočku. A mala som aj dudlík. Moc to tam nemali radi, ale aj tak som jej ho dávala. Teplomer dávajú, v každej izbe je prebaľovací pult, ja prebaľovala normálne na posteli. A v TN je rooming, bábätko máš stále pri sebe.
Pre seba: nočnú košeľu (oni tam dávajú a keď potrebuješ čistú, stačí si vypýtať), najlepšia je hore s nejakým otvorom na kojenie, vložky tiež dávajú, ale také hrubé, ja som si doniesla svoje, bežne aké nosím, sieťové nohavičky som mala, ale ani raz som si ich nedala, mala som bežné, čo nosím doma (pred vizitou šikovno dole, doktori to neradi videli...), toaletné veci - mydlo, sprcháč, šampón, hlavne žabky si zober, ak nechceš v kúpeľke chytiť nejaké fuj, uterák, pár vecí na krátenie si dlhej chvíle...
Epidurálka je tam možná, ale musíš si ju nahlásiť vopred, neviem ako dlho, ja ju nechcela.
Návštevy môžeš mať hocikedy, ale v deň pôrodu moc nie, aby si si oddýchla aj ty. Na druhý deň už môžu prísť. Najlepšie tak poobede, doobeda je vizita.
Sú tam tri pôrodné sály - modrá a žltá sú normálne s posteľou a pôrodnou posteľou a oranžová je lepšie vybavená - s vaňou a pôrodným polohovateľným kreslom. Mrkni sem.
http://mail.fntn.sk/index.php?option=com_datsog...

betina1984
26. aug 2010

@gaja, Ježiš, až teraz čítam, ahoj Gabi, šak som musela lepšie kuknúť na tú fotku. Tak som ti tam napísala dve správy. Ja rodila v TN.

potokin
26. aug 2010

dakujem velmi baby poprecitovala som a rozhodla som sa pre tn aspon bude moja mama rada 🙂

gaja
26. aug 2010

@betina1984 ahoooooj Peťa.. teba by som pod Betinou nevypátrala ani za 100 uhorských rokov... 😀 až podľa Tamarky..
Tak ja som pri Dankovi EPI nemala.. ale teraz uvažujem.. uvidím ešte ako čo pôjde

betina1984
26. aug 2010

@gaja, ako uznáš za vhodné, ale 100 Eur by som minula aj inak. Tak teda druhé je na ceste? Nám sa akosi nedarí, tiež by sme privítali chlapčeka.

betina1984
26. aug 2010

@gaja, mimochodom, druhý pôrod je už ľahší, už sú predsa tie cesty "roztiahnuté" a nemalo by to byť také ťažké ako pri prvom.

krcka
26. aug 2010

@lienka55 a @moncika15 - Dr. Baskova - je super. Ja som lezala v nemocke 2 mesiace a mala nasu izbu na starosti. Je hrozne starostliva, vsetko mi vzdy aj ostatnym dievcatam vysvetlila. A nakoniec ma aj rodila a to bol drobec otoceny zadockom - bola perfektna. Po porode bola aj na drobca pozriet ako sa nam dari. Musim povedat, ze patri podla mna k najlepsim lekarom v Tn nemocnici 😵

kaktusik007
27. aug 2010

@krcka @lienka55 a @moncika15 taktiez spokojnost s dr baskovou... som pisala par stran dozadu 😀
@potokin a medzi ktorymi nemocnicami si sa rozhodovala??? ono staci si ich dat do googlu, pozriet sa, ci maju jisku pre nedonosenych novorodencov, ak ano, tak od ktoreho tyzdna tehu, no a je to.... pretoze to je podla mna uplne najdolezitejsie kriterium, ako sa vedia postarat o malinke, ak by sa nieco stalo... ty to zvladnes aj s uskriekajucim personalom, aj v nezrekonstruovanych priestoroch, a zvladnes aj to ked vas bude 10 na izbe..... ale to je scifi, to v tn nie je, tam je to oki 😀
@betina1984 porodne saly su tam styri... este je cervena... tam sa ale rodi ked sa vie ze je problem - velky problem, resp. ked prve tri idu praskat a musia rodicku niekam dat, tak daju tam, ale to robia moc nerady.... ja som tam teda nebola, len som od viacerych mamiciek pocula... a aj sestricka mi to potvrdila....
@gaja k tomu zoznamu - vlozky davaju len ak si po cisarskom a aj to len vtedy ak lezis este na izbe kde sa preberas, ak ta prelozia na oddelenie s malym, tak tam uz vlozky davat nechcu a nedavaju... ti daju 10ks a koniec.... a davaju ich este na porodnom trakte, ked ides rodit... inak nie, si vezmi urcite 😉 teplomer davaju, ale maju ich malo, takze si vezmi vlastny... budes to mat zicher.... na prebalovanie si vezmi pre male prebalovaciu podlozku, nechcela som ho nikdy davat na tie ich "umyte" prebalovacie pulty, aj ked bol zavinuty v tej zavinovacke.... ako ja beriem ze je to ciste, ale proste uz len z principu som tu podlozku pod neho davala.... epiduralka - neradi davaju, maju malo anesteziologov...
uff.. som sa opat rozpisala.... strasne 😉

giza
27. aug 2010

@janette4 len ked si ma niekto zavola + ak sa postati aj na oddelenie idem ( no to zatial je to skor stastie ako pravidlo - predsa len som trnom v oku 🙄 ) 😒 ... chodim laktacnu robyt len mamickam cerstvo narodenym babatkam cca do 1. mesiaca, max. 3.....pretoze mame v MC inak pani Hromnikovu, ktora sa rada povenuje maminam batoliat ktore uz znesu takuto prechadzku - je to tak vcelku fajn podelene...neradim cez mobil ani tu na webe -to neni mozne, len drobnosti...
Momentalne ste mi viacere pisali siahodlhe spravy tu na IP a ja ozaj nestiham na vsetky vase otazky tak rychlo zodpovedat akoby som chcela, prosim zavolajte mi lebo je to rychlejsie alebo ak mate toho viac, tak sa radsej osobne stretnem (nestoji vas nic jedno hodinove stretko) - ale takto je to ovela narocnejsie pre mna....viem, ze ak ste mimo TN, tak to neni take lahke - takze rada odpisem, len si musim najst chvilu... 😉 🙂

@krcka - zadockom a bez epi ci CR? - hmm tak popis viac ako to slo a ci by si aj znovu sla vaginalne ( teda ak som to spravne pochopila) 😵
@kaktusik007 -neradi davaju nielen pre malo anesteziologov EPI - je to naozaj aj s vedlajsimi nie priaznivymi ucinkami, to znaci, ze nerodis ty ale oni, pretoze ty nic necitis ( myslim kontrakcie) a preto oni ta monitoruju a podla elektoronickych udajov ti nariaduju kedy mas co robit a to si myslim (nielen to ), ze je nepresne na rozdiel od toho aka je skutocnost, co casto konci potom uplne inak ako keby to bol fyziologicky porod bez vsetkeho toho...ale to uz kto cita vie o com pisem....a to su neni jedine nasledky...zajdite do nejakej temy o EPI a vedzte ze tam najdete aj odkazy na clanky co vsetko moze sposobovat...uz len preto by som si ju nedala pokial by to ozaj nebolo nieco ako 16. hod. vycerpavajuci porod s neustalimi silnymi kontrakciami ...

@betina1984 - inak mame aj cervenu salu ( ale pre ine pripady - zvacsa potraty alebo skore porody, ci porody mrtvych deti atd..) ...vana ti je u nas na dve veci - na nic a na namocenie 😀 ...kreslo je super vec! zislo by sa ako samozrejmost aj doostatnych sal namiesto tych nepohodlnych "lehatok" co si nazvala postelami 😀 - ja ich volam "kozy "... 🙄
@kaktusik007 vlozky davaju kazdej rodicke! na sale automaticky a po porode len urcity pocet pre zaciatok ako pises...

betina1984
27. aug 2010

@giza, hej, máš pravdu, kozy, len ma iný výraz hneď nenapadol...🙂. Ale mne sprcha vcelku pomohla. Aspoň mi trochu zmiernili bolesti. Keď som rodila, tuším červená ešte nebola. Ja som bola v modrej a celkom mi vyhovovala. Ty si ešte pred 2,5 rokom v Trenčíne nebola, že? A to prídeš len keď ťa zavolajú, alebo si v pôrodnici normálne zamestnaná ako napr. sestrička na sále?

betina1984
27. aug 2010

@kaktusik007, no veď ja rodila pred 2,5 rokom, odvtedy sa možno veľa vecí zmenilo. Možno tú "červenú" spravili až nedávno. Napr. tie vložky, my sme ich mali koľko sme chceli. Keď sme si vypýtali tak dali, ale ja som ich neznášala, chodila som v nich jak kačica, radšej som mala svoje "tenké". S teplomermi tiež nebol vôbec problém. Mali sme si merať teplotu každé ráno, no ale kto by to robil, tak sme ich vždy "ošálili"...🙂. Aj tak sa pýtali len či máme alebo nemáme, nikdy nezisťovali koľko.

bryonia
27. aug 2010

Musim reagovat na temu epiduralky v TN porodnici. Porodila som tu dve deti, preve pred 4,5 rokom a druhe teraz v juli. Prvy porod bol s EPI a druhy bez, aj ked som o nu ziadala, ale islo to tak rychlo, ze kym prisli vysledky krvy z labaku, bolo po vsetkom. Ani jeden krat som nemala dopredu nic vybavovane, poziadala som o EPI hned na prijme. Bez problemov mi ju dali. Pri prvom porode dokonca zadarmo. Informovala som sa o skodlivosti u dvoch doktorov z TN nemocnice, obaja mi povedali, ze riziko takmer ziadne a dali by to aj svojej manzelke, ako sa vyjadril jeden z nich. Nie je pravda, ze som nic necitila, necitila som iba bolest, ale tlak ano. Presne som vedela, a to ako prvorodicka, ze uz rodim. Porodila som s EPI za cca 10minut, a druhy krat bez nej tak isto. Bolesti pri prvom porode som mala od zaciatku dost velke, pri kazdej kontrakcii sa mi podlomili nohy a pripadala som si ako chudera, lebo som nemohla ani sediet pri vypisovani papierov na prijme, len som tam cupela vedla stolicky. Pichli mi ju az ked som bola otvorena na 4cm, tak po troch hodinach. Po zavedeni EPI som rodila az o tri hodiny, takze by som si bola este uzila. Pri druhom porode som zasa bolesti mala velmi mierne, v porovnani s prvym porodom, mozem povedat, ze ziadne, ale pre istotu som si o EPI poziadala, lebo som cakala, ze to pride a bude take iste ako prvy krat. No bolo to celkom v pohode, az do konca. Nasledky som nemala ziadne. Viem to porovnat, citila som sa tak isto po porode s EPI aj bez nej.

potokin
27. aug 2010

@kaktusik007 rozhodovala som sa medzi tn a rk kedze ja som z tn a priatel z rk. rozhodla som sa najskor pre tn prave kvoli vybavenosti a moznostiam na novorodeneckom aspon som presvedcena ze je to tam lepsie

gaja
27. aug 2010

no vidíte.. v TN dávajú aspon vložky na odchode zo sály ale v PN ste si museli doniesť tú dospelácku plienku..
Ved jasné, že si zoberiem svoje vložky, len som nevedela ako je to pri odchode zo sály.. či mi niečo dajú, alebo už tam si mám doniesť...

epi - je asi tiež o šťastí.. kočky ktoré ho v mojom okolí mali sa zatiaľ ani jedna nesťažovala na nič...
veď hovorím, že uvidím ako pôjde druhý pôrod či lepšie, či horšie.. a podľa toho sa zariadim...

hlavne, nech je to v ten správny čas a hlavne rýchlo a bezbolestne za nami 😉

janette4
27. aug 2010

no k tým vložkám.10ks je myslím si celkom slušný počet.ja som prvýkrát rodila na MY,tam mi dali vložky počas pôrodu,jednu po pôrode a koniec.ostatné už som musela mať svoje.
pozerala som tie obrázky a som rada,že som sa rozhodla pre TN.

@kaktusik007 rodila si pri uškriekanom personále?ja áno.je pravda,že nejako to odrodíš,lebo musíš,ale práve vďaka tomu som sa rozhodla,že už nikdy ma tam nikto nedostane.Možno som mala tú smolu,že sestrička,ktorá sa o mňa "starala" mala len zlý deň a ja som si to "vyžrala",ale vďaka jej prístupe som sa rozhodla tak ako som sa rozhodla a ďakovala som Bohu,že už to mám za sebou a už ju nebudem potrebovať. 😝

janette4
27. aug 2010

@giza pýtala som sa,lebo s malým sme mali s kojením dosť problémy,nechcel sa prisať,hodinu sme spolu bojovali,než sa vôbec chytil,potiahol pár krát a reval zas o dušu.keď sa to konečne po asi 5týždňoch ako tak naučil,skončilo mi mlieko 😝 takže teraz si radšej zisťujem dopredu,či niekto taký v mojom okolí funguje,lebo tentokrát by som chcela kojiť dlhšie.

bambibam
27. aug 2010

@janette4 ja som bola tiež zúfalá ,lebo každý ti radí v nemocnici ako správne kojiť ,a nakoniec zabrali rady od laktačnej (giza) a doma je to úplne v pohode,každým dňom lepšie- len jak som mala strašne vela mlieka ,tak sa akosi tá tvorba upravila,a chvílami zas rozmýšlam či malá tolko vypije alebo sa stratilo. Nehovoriac o tom ,že som mala prsia ako kamene- ktoré boleli pri každom prisatí.

betina1984
27. aug 2010

@gaja, no mne ich dali na sále a dokonca, keď ma priviezli večer na izbu (narodila sa 18.28 a do postele ma dostali okolo 22.30), tak mi sestrička ešte prezliekla plachtu, lebo sa zakrvavila, aj košeľu mi doniesla a aj vložky naskladala podo mňa. Tak neviem, ja mám len dobré skúsenosti.

bambibam
27. aug 2010

@moncika15 to ubehe ako voda a malinké bude pri tebe. Ja som sa tiež nevedela dočkať - hlavne posledné dni po termíne boli odušu.

moncika15
27. aug 2010

ozaj ako je to s navstevami? moze byt mm cely den na izbe (okrem toho ze sa treba prisposobit spolupacientkam) alebo iba v miestnosti pre navstevy? niektore spominate ze vam muzi pomahlai so sprxovanim axodenim na wc tak som zamatena 😝

moncika15
27. aug 2010

@bambibam uteka to strasne ryxle ale zaroven sa to vlecie 😅

bambibam
27. aug 2010

betina1984 môžem povedať to isté prviezli ma ,dali mi vložky ,aj čistú košelu na ráno , pár vložiek do stolíka, a ked som potrebovala sa postaviť sestrička ochotne absolvovala prvú sprchu somnou.

bambibam
27. aug 2010

@moncika15 no návštevy sú tuším od 10 00 - 17 00 ,ale dajú sa predlžiť alebo upraviť podla potreby. Je tam taká hala- ktorú nedoporučujem,lebo je tam kopec ludí. My sme s mužom sa stretli bud skôr doobeda ,alebo neskôr večer. Ako je to stými manželmi som nezisťovala ,ale nejaký chlap sa tam pohyboval. 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre