Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

moncika15
27. aug 2010

@bambibam nebol to dr v civile? 😀
ved ked je zena po cisarskom a nemoze sa hybat tak poxybujem ze ju zenu do nejake miestnosti, ci? 😨

moncika15
27. aug 2010

za muza pri porode sa plati 500sk?

kaktusik007
27. aug 2010

@bambibam
@moncika15 navstevy su v podstate kedykolvek, ked pridu... manzelik za mnou chodil aj o osmej vecer a odchadzal o desiatej... ci som tam lezala na rizikovom, ci uz po porode... maly so mnou samozrejme na navsteve nebol 🙂
na izbe byt tvoj muz nemoze, navstevy na izbu povolene nie su, len na chodbe - su tam sedacky... tiez nemoze byt s tebou na "vzdycharni" - resp. aj by mohol, ak by si tam bola sama, my sme tam boli tri (plna obsadenost) a neviem si predstavit, ako by som zareagovala, ak by sa ma niektora spytala, ci moze tam byt aj muz... predsa len, asi by mi to aj vadilo.... no potom na porodnej sale s tebou byt uz samozrejme moze, a rovnako aj po porode aj s babatkom... asi dve hodinky, to si tiez na sale este..... ak teda nie je problem
@janette4 nerodila som pri uskriekanom personale... jedine jednej sestricke sa nepacilo, ze som stale na chodbe s mm, ked uz mam kontrakcie 😉 - inak personal okolo mna lietal, najma potom, co zistili, ze musim akutne cisarskym...

janette4
28. aug 2010

@bambibam mne pri malom pristúpila mlieko až na 5ty deň.Prsia som mala hrozne citlivé a boľavé,a navyše ich mám veľké,nevedela som si s nimi poradiť.keĎ som poprosila sestričky na novorodeneckom,aby mi pomohli,ukázali,čo mám ako robiť,pozreli na mňa,že :a čo chcete,šak máte dobré prsia.ja im na to:áno,ale mám málo rúk 😝 ja som bola pozašívaná jak také kurča,nemohla som sedieť,ležať,bola som z toho zúfalá.nakoniec jedna z nich,že mi teda pomôže.trvalo jej hodinu,než ho donútila chytiť a ťahať. 😝 Vraví sa,že druhé dieťa býva úplne iné,ako prvé,tak v kútiku duše dúfam,že tentokrát takéto problémy nebudú a ja si to kojenie budem môcť vychutnať.

janette4
28. aug 2010

@kaktusik007 ja som celú dobu ležala pripútaná tými pásmi na posteli,v ruke som mala infuzku a na tvári kyslík,pretože som takmer odpadla a chvíľu tiež zvažovali nad akútnou sekciu,nakoľko malému klesli ozvy zo 144 na necelých 70.po celých 8hodín ma tá ....buzerovala,ako dýcham,že nie som uvoľnená,keď ma prišiel vyšetriť dr.,videl,že mám kontrakciu,povedal,že počká,kým to prejde a ona prišla a nasilu mi roztiahla kolená,buzerovala ma aj počas samotného pôrodu,keď som nemala vzduch,nemohla som dýchať,tým pádom som nevládala tlačiť,buzerovala ma aj po pôrode,keď som si slabo držala brucho,lebo som od vyčerpania zadriemala a nakoniec ešte,že som sa nevycikala do misy,lebo som mala prázdny mechúr.na vzdychárni som sa spýtala,či sa môžem napiť vody,povedala mi áno a fľašku s vodou mi dala k druhej posteli 😒 ,nakoniec,keď mi začali tlaky,netušila som,že to je už ono,kričala som na ňu....prišla na 6-te zvriesknutie vysmiata jak žaba.
nie som precitlivelá,vydržím veľa,ale nikomu neprajem ten pocit bezmocnosti,keď nevieš,čo sa deje,čo sa deje s tvojim dieťatkom a nikto ti to nepovie,lebo nikde nikto nie je.s malou dušičkou dúfam,že takýto prístup v TN nezažijem,pretože už teraz mám z toho hrôzu. 😝

giza
28. aug 2010

@betina1984 nie som zdravotnik, cize ani zamestnanec...pridem len ked si to mamina ziada... a pred 2,5 rokom som sa na dulu uspesne urobila prijimacie skusky 😉 ...no cervena sala viem ze je odkedy su aj ostatne farby urobene..
@bryonia - no coment, kazdy mame svoje znalosti a zazitky (neberiem tie tvoje) - ja nepoznam maminu co by po epi nemala ci uz len bolesti hlavy alebo, ze ako vies ci ten porod s epi nebol dlhsi ako bez nej? to si vedma? sorry ak urazam, ale je dokazane prave preto, ze je vsetko oblbnute tak citis mini tlak s porovnanim so skutocnostou ( o to je to s EPi dlhsie) - uz len pre tuto logickost je to ale riadene niekym inym...+ ako sama pises rovnako si sa citila co do ubolenosti po nom aj bez neho...tak neviem ....zaroven si treba uvedomit, ze si sice seba - svoje telo oblbla, ale to dieta si tam trpi samo dalej?...ci nie? a este k tomu ty necitis tu intenzitu tlaku (citis len nieco - sama pises), ale ono vsetko... 😒
Nezda sa ti, ze 7. hodinovy prvy porod - tak to je kraasa! 😵 co by som za to dala aj pri svojom druhom? a este krajsie keby to bolo bez epi, kedy deti su po nom ovela horsie na tom s prvym prisatim - nemusia mat nasledky, ale zvacsa su predrazdene atd.. ( o tom sa docitas aj len u laktacnych na mamile).Treba citat trosku viac (nehladat chvaly a ulahcenie si na ukor aj niecoho/niekoho ineho ).
Je logicke, ze ziaden lekar nepojde proti tomu, kedze je to aj busines...keby niekto z nich (co i len jeden) pripustil, ze to ma aj ine ucinky, tak neviem ake dosledky by to malo aj v inych odvetviach nez len v porodnictve 😉 🙂 ...treba dat aj na inych svetovych odbornikov a nezrat co mi povie niekto z prvej ruky tu v SR alebo inu literaturu citat svetovu (neovladam cudzie jazyky a predsa v pohode som k takej dosla) - je vela statistik urobenych ako to posobi a predsa sa to deje vo viacerych statoch rutinne ( viz. Francuzko, Nemecko, USA atd..) - u nas je to polorozbehnute a dufam, ze to nebude nikdy rutinou ako je to v tych inych statoch aj preto som dulou a ak moc prehovaram, ospravedlnujem sa - nie je to ucel... 😎 ... urcite epi treba asi tak casto ako antb. pri ochoreni - zdoraznim -OCHORENI, cize niecom co ide mimo normalu!
Ano je tazke vediet vopred kedy to ide mimo normalu.... 😔

@janette4 v pohode vyuzi sluzbu laktacnej, viem ze na 95% sa neopakuje ten isty problem rovnako pri dalsom dietati... mrzi ma skriekajuci personal - poznam dokonale na sebe... 🙄

@bambibam dakujem 🙂 ... uz je rozvrh na nete pre vsetkych piarakov!!! 😕
@moncika15 no navstevu muza, mozes mat nonstop iba v nadstandardnej izbe, ktora sa neda vopred zajednat ( su uz 2.)...inak len v tych miestnostiach, z toho jedna je zo strany novorodeneckeho - byva tam najmenej ludi, ale tiez az tak po 15. hod sa tam najskor da ist koli priprave odchadzajucich mamiciek na druhy den domov...alebo iba ako pise bambi doobedu alebo podvecer na strane porodnickej...
Je to dost nevyhoda nasej nemocnice s porovnacnim s PB a IL ale verim, ze sa to casom zmeni...

Uz som tu vela popisala a este som nedocitala....fuu - baby ste sikule 😉

giza
28. aug 2010

@janette4 - tak docitala - zazila veeelmi podobne....nezelam do dnes ani najhorsiemu nepriatelovi...ale 5. den az mlieko? hmm tak to tym ze maleho krmili z flase sa ti nechcel prisat - logicky 🙄 😠 😠 😠 ...
Toto jedine si treba vybojovat kecanim, ze ho chem to dieta prilozit cim skor....ostatne uz ide zvacsa samo a lahsie sa napravi aj co sa pokazi.... 🙂

moncika15
28. aug 2010

@giza dakujem 🙂

vcera som zhromazdovala veci pre babo do porodnice. takze netreba ani uterak ani handricku na umyvanie ani kozmetikukrem na zapareniny,hrebienok, uterak....? len tie plienky, prebalovacie podlozky a tycinky a oblecenie na cestu domov? zacina ma xytat panika 😅 😀

betina1984
28. aug 2010

@giza, koľko sa dopláca za nadštandardnú izbu? Neviem o tej červenej, vôbec nikto ju nikdy nespomínal, keď som tam bola.

betina1984
28. aug 2010

@moncika15, oblečenie na cestu domov mi priniesla mama s manželom, keď sme odchádzali. Nemusíš si ho brať zo sebou. Stačí, ak si zoberieš len nejakú čiapočku pre malinké, keď bude novembrové, aby mu nebolo na chodbe zima, keď ťa prídu pozrieť.

moncika15
28. aug 2010

@betina1984 mam nabalenu jednu bablnennu plienku ta sa vzdy zide , ciapocku a rukoavicky proti poskrabaniu 🙂

betina1984
28. aug 2010

@moncika15, super...🙂. Už len porodiť. Nie si nejako skoro zbalená? Ja sa tuším až v 36 tt. balila. A bavlnené plienky tam majú...🙂

moncika15
28. aug 2010

@betina1984 nie som zbalena len to mam vsetko pokope keby nieco 😝 aby som nemusela potom behat a zhladavat veci alebo nebodaj muz 😀
prvy termin mam skor takze som v 31tt 😉

betina1984
28. aug 2010

@moncika15, nikdy som nemala rada, keď doktori povedali, že prvý termín a druhý termín. Jednoducho mi môj vyrátal presne 40 týždňov tehotenstva od začiatku menzesu a hotovo. Žiadne prvý a druhý termín. Tak som sa sústredila len na ten jeden. A ešte k tomu som aj prenášala, takže ešte môžeš mať aj tretí termín a to ešte o 2 týždne neskôr.

moncika15
28. aug 2010

@betina1984 ja sa skor citim na ten skorsi termin, maly bol odzaciatku vacsi a aj sa otocil dolu hlavickou skoro a vsetko robi o tie 2tt skor tak pocitam. 14.9. sa dozviem kedy mam nastup na matersku 🙂

betina1984
28. aug 2010

@moncika15, mne tiež hovoril, že to bude skôr, ešte mesiac pred pôrodom mi povedal, že bude asi prv. A prenášala som ešte týždeň... Nato sa nespoliehaj...

moncika15
28. aug 2010

@betina1984 nespolieham ale treba byt v strehu 😅 😝

betina1984
28. aug 2010

@moncika15, ale zas až tak moc nie, lebo potom si tehotenstvo neužiješ. Nemôžeš stále myslieť na to, kedy to príde. Ja dokiaľ nebolo 4.4. som na to ani nepomyslela, že by som mala byť v strehu...🙂

bambibam
28. aug 2010

@giza dík hned ten rozvrh pozrem ,aby mali naše detúrence radosť. 😀 😀 😀
@janette4 úplne ti rozumiem čo je to bezmocnosť 😢 a hlavne ked ti neveria ,že rodíš. Ale mne s toho doma vyšlo ,že majú radi adrenalín 😀 😀 😀

No netreba sa však stresovať,pretože u každého je to individuálne a v konečnom dôsledku ked má každá žena v náručí batôštek odpustí ale nezabudne.

giza
30. aug 2010

@betina1984 je to na webe - rovnako ako za partnera co den to cca 20 Eur 😉 za nadstandardnu izbu

betina1984
30. aug 2010

@giza a opýtam sa ťa, keď si taká skúsená. Teraz sa nám akosi nedarí otehotnieť. Vysadila som v máji tabletky, po nich som za 4 dni ako vždy dostala menzes, potom dva mesiace nič, išla som 13.7. na vyvolanie, zase som dostala 18.7. a potom nič. Teraz som bola na vyvolanie 24.8., dnes som dostala a od piateho dňa idem brať Clostilbegyt na podporu ovulácie, lebo som si merala predchádzajúci cyklus BT a vôbec som nemala ovu (snažili sme sa jak debili). Myslíš, že mi pomôže? K ovu určite, ale či máš známe, že po ňom otehotneli. Ľavý vaječník mám po laparke len 2/3 (laparka v roku 2004) a na pravom mi teraz zistil PCO. Pri prvej som otehotnela bez problémov.

bambibam
31. aug 2010

@betina1984 - to či otehotnieš to vie len najvyšší. ,ale sú kočky ktoré otehotneli, a majú teraz babeno. Z vlasnej skúsenosti viem ,že ked sme prestali s výrobou 😀 😀 😀 a začali sa milovať bez myšlienky "dieťa" prišlo to samé napriek tomu kolko diagnóz mi ponachádzali - nehovoriac o tom ,že v tehotenstve som mala hádam všetko. Zaručene ti poviem - vyskúšaj a potom skús sa sústrdiť na niečo úplne iné a príde to samé.😉

maculienka123
31. aug 2010

baby,kolko nechaju v TN porodnici prenasat po termine,ak som stale zatvorena a vsetko ok?

bambibam
1. sep 2010

@maculienka123 Po predpokladanom termíne myslíš - tak mna na 7 deň hospitalizovali a 2 kočky tak isto na 7 deň .

maculienka123
1. sep 2010

@bambibam aha takze ked som mala TP v pondelok,tak v pondelok mi to vyvolajua si ze?
ale mam ist na prijem aj s kapsou zajtra,to ma poslal moj gyndos.takze ma poslu asi domov?

bambibam
1. sep 2010

ja som tam bola s kapsou 2x a nakoniec ma nechali kôli nejakému nálezu .Ale je to možné.

s.i.m.k.a1
1. sep 2010

@maculienka123 nemyslim si, ze by ti hned v pondelok dali vyvolavacku. Pokial nebudu problemy, rataj s tym ze budu niekolko dni cakat.

maculienka123
1. sep 2010

@s.i.m.k.a1 ja som mala ale tento pondelok termin,myslis,ze oni cakaju aj dva tyzdne?lebo,to uz si myslim,ze je moc.
to ja uz ani chodit nemozem,tak ma tlaci zo spodu

miskadusko
1. sep 2010

Po týždňovom prenášaní ma prijali v ten den somnou nič nerobili,až na druhý den mi začali dávať vyvolávačky v podobe tabletiek, najprv iba po pol tabletke, to bol štvtok ,v piatok mi dali celú tabletku a v sobotu ráno som porodila. prenášala som 11 dní. tak vela šťastia, lebo to čakanie je asi najhoršie 🙂

cubana
2. sep 2010

ahojte ma niketo zoznam veci ktore si treba zobrat do porodnice v TN?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre