Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

davija
4. aug 2009

Suhlasim s vennonou (ktorej tiez prajem, nech este chvilu vydrzi). Je to individualne, kazdy ma ine hranice, napr. niektora zena nema problem ist na nudaplaz, ale ina ani za svet neda dole ani horny diel plaviek. 😎
Ja uplne chapem, ze treba skontrolovat poporodne rany aj vlozku, len nechapem, preco taketo vysetrenie nezostane v rovine pacientka-doktor-sestra. Preco to mam absolvovat za pritomnosti dalsich pacientiek a doktorov? To ako keby bral teraz moj doktor naraz 4 pacientky k sebe do ordinacie a zatial co vysetruje jednu, ostatne by cakali na dalsich 4 stoloch a popri tom by tam "len tak postavalo" este par doktorov. Nic moc predstava. Ja to tu nechcem nejako prehnane riesit (aj tak tu nic nevyriesim a v nemocnici budem posluchat ako sa poznam), len som chcela vediet, ako to chodi v TN. Takze este raz dakujem vsetkym skusenejsim za info. 🙂

pink_lady
4. aug 2009

cafte ja nemam nic proti "prahu tolerancie" - mimochodom ja ho mam strasne nizky 😕 len som chcela povedat ze by mi bolo divne drzat na vizite vlozku v ruke...jasne ze musia urobit kuk aj tam dole.../ale vcera mi akurat na 6nedeli leziaca kocka hovorila ze vcera na velkej vizite sa jej len primar spytal ako sa ma.../ chcela som len povedat, ze nerobme z toho taku hrozu ono to take v skutocnosti nie je /apson podla toho co hovorili tie ktore to aktualne prezivaju/ ...apropo, ak to prezijem ja tak to prezije fakt kazda 😉
skuste skocit do temy neda sa nic robit proti hromadnym vizitam v porodnici ci ako sa to vola,budem vam vdacna 😀 zakladatel temy bude velmi spokojny, mna otravuje cez ip ale az prilis...a nemam zaujem riesit jeho problemy, ja mam dost svojich a dost vaznych...

minkak
4. aug 2009

venonna no tak nejako ako si napisala,beriem to tak ,ze ked treba tak treba 😉
ale zase traumu to snad nie 😅
ja neviem.....
nikde inde by som sa nevycapovala....ale proste tam to je treba,tam to tak vobec ,ale vobec neberiem-su to dr. a nevidia nic nove 😀
ano to s tymi ostatnymi pacientkami je take....no....ale zase oni sa tak nastavaju okolo Vas,ze nik nic nevidi a kazda kocka sa automaticky otoci aspon ja som mala teda take maminy na izbe 😉

martinano
4. aug 2009

ja som vysvetlila, preco to tak je, vennona mas pravdu ak to niekomu vadi ako to bezi nech si povie a vizitu bude mat sukromne,ale so vsetkymi lekarmi, preco?pretoze ta velka vizita je preto,ze kazdy den sluzi nejaky lekar na cele oddelenie a nemusi to byt ten vas izbovy, na velkej vizite sa vsetko zreferuje, oni musia mat aspon taky prehlad,ze co sa tam deje,ale proti tomuto zas bude boj co som napisala.
otazka ako by mali tie vizity podla vas prebiehat?mna osobne by to zaujimalo
a mala rada na oddeleni je kniha priani a staznosti, napiste si tam vase nazory, ta kniha sa pravidelne cita

zuzujan
4. aug 2009

martinano este jedna otazocka, ako je to v nemocnici v TN??? tiez davaju prve dva dni babatenkam cukrovu vodu, aby mali energiu?? toto je v PB bezne a potom krmia umelym mlieckom....

pink_lady
4. aug 2009

ja uz budem radsej ticho, neriesim 🤐 😀 myslim ze po porode budu nas trapit uplne ine veci a vizita bude to posledne co by sme chceli riesit 😅 /osobne by som radsej vymenila postele a stravu ako vizitu 😎 😲 /
zuzu viem ze kockam nosili glukozovu vodu ked nemali mliecko, ...ale neboj, budes mat dost mliecka a nebudes potrebovat ziadne prikrmovanie 😉

zuzujan
4. aug 2009

pink s tymi postelami mas pravdu, najdolezitejsie je aby sa mamicka dobre vyspala a oddychla si a na 30 rocnych matraciach a posteliach to proste nejde.....ja som teda lezala iba v PB, ale postele boli priserne, vobec som sa nevyspala......inak ja si planujem zobrat do porodnice svoj vankus, ten velky tehotensky, mne sa na nom hrozne dobre spi - snad ma s nim nevyhodia 🙂 🙂

pink_lady
4. aug 2009

urcite nevyhodia, aj suseda mala svoj vankus 😅 ja by som si tam najradsej zobrala svoju postel, do tej co mi dali len co som lahla tak uz som kychala a z nosa mi tieklo ako z vodopadu...a to nehovorim o dolamanom chrbate a ked som sa chcela otocit v noci tak to vrrrrrrzganie 😀

venonna
4. aug 2009

suhlasim s martinano, tiez si myslim, ze pri velkej vizite ide len o prehlad stavu, nikto nestuduje kazdu pacientku nejako podrobne 😉
ja teda z pred 2 rokov nemam zle spomienky, len som pisala, ze keby sa take hromadne ocumovanie nahodou vyskytlo, tak by som sa bez rozpakov ozvala... ale nezazila som ho v TN osobne ani po porode, ani po predoslom samovolnom potrate, ked som tam lezala... proste to bolo len take "zdvorilostne" opytanie sa, ako sa mame 🙂 vlozku studoval len sluzbukonajuci lekar na malej vizite a to je v poho (takze z mojej strany slo len o uvahu co by, keby...)
😉
a s tou knihou priani - to je dobry tip, taka nekonfliktna forma vyjadrenia nazoru na dany stav 🙂 ja by som teda prijala nejake kresla, lebo po siti sa zle koji ci na posteli alebo na drevenej stolicke... ale to je skor otazka nakladov nemocky 😒
minkak, dufam, ze neva, ze som Ta "zneuzila" ako priklad, ale tak poznam Ta ako racionalnu zienku, co taketo veci fakt moc neriesi 😅
davija, dik za prianie 🙂 bodaj by to este par dni vydrzalo...
no a ku glukoze (cukrovej vode) - ja som ju malej tiez davala, ale pri druhom asi nebudem... radsej castejsie skusim prikladat, nech sa rozbieha laktacia... vsak aj to prvotne kolostrum je asi lepsie nez glukoza... ale to su plany... uvidime, co bude 🙂
jaj zienky, tak sa drzte, ja idem na chvilu do vodorovnej polohy 😉

davija
4. aug 2009

No, tak ja mam vizity a vsetko co s tym suvisi momentalne uplne na praku. Dnes (v 33 tt!) mi doktor oznamil, ze mam tehotensku cukrovku!!!! 😢 A to som na testoch bola prosim pekne pred dvoma mesiacmi!!! Lenze pred mesiacom bol moj doktor na dovolenke a zastupoval ho kolega z TN nemocnice, ktory vysledky v mojej karte zrejme prehliadol alebo co, proste NECHAPEM!!!! 😢 Som z toho hrozne rozcarovana a sklamana, pretoze dva mesiace do seba bez pocitu viny tlacim sladke a ked som si precitala, ake mozu byt nasledky neliecenej tehotenskej cukrovky... Ale to je prispevok do inej diskusie, viem... Ake su ale vsetky "problemy" relativne, ze?...

pink_lady
4. aug 2009

jeminku davija a ku komu to chodis? 😕 😕 😕 uff mrzi ma to...ale verim ze to bude ok ...ani neviem co ine povedat ☹

venonna
4. aug 2009

davija, no to je blbe zistenie... 😒 ale hadam to nie je tak zle...
inak, je tu k tomu tema:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
tak sa skus popytat, co s tym...

mucilienka
4. aug 2009

ahojte kocky,

tak ja sa tiez oficialne pripajam do diskusie aj sem... tusim sa tam vsetky tak nejako stretneme 😅

davija, drzim palce, treba mysliet pozitivne, hlavne ze zistili, ... 😕 maju aspon sancu napravat...

minkak
4. aug 2009

venonna nie,nie v pohode 😀 tak-tak 😉 len teda ta trauma ma pobavila 😀
davija no to je fakt na nic..och fakt clovek ani nevie o dodat....to je sila...aj by ma zaujimalo,kto ho to zastupoval....ale to tu asi nechces pisat....drzkaj vela sil, Ti prajem a verim,ze bude dobre 😉
jasne,ze su-tak sa treba na to pozerat 😉 vsetko je relativne 😉

muci vitaaaaaj 😵 krasne Ti tu svitia tie tt 😵 ako to len leti.... 😵

venonna
5. aug 2009

minkak, jasne, trauma bola asi trochu nadsadena, kazdopadne su zeny, co s tym mamu problem... 😉
muci vitaj v klube, uz som veru dumala, ci a kedy sa tu ukazes 😉

mucilienka
5. aug 2009

ooo, kocky dakujem za privitanie... som si ten porod nejako nechcela pripustat asi 😀 no, ale tusim sa zacina k tej udalosti pomaly schylovat.... teraz to rozbehnete a ja sa pridam.... 😀 len dufam, ze to nebude sekciou, na to tusim nemam nervy 😝 😅

julianka99
5. aug 2009

No veru mucilienka vitaj v klube 🙂) septembroviek.... tuším by to bolo aj na novú tému 😀 😀 😀
Ozaj baby, nechystáte sa niektorá dnes cvičiť na Dlhé Hony? Čo tak Ty Pinky? :DD

mucilienka
5. aug 2009

kocky a v nemocnici uz Zuzka Duncova necvici? lebo pri prvom som chodila kazdy pondelok tam, teraz som bola na rizikovom, ale rozmyslam, ze by som aspon 3-4 krat isla, oprasit informacie....

julianka99
5. aug 2009

Tak to ja neviem, ja chodím na Zuzku len na Dlhé Hony, resp. dnes to bude po mesačnej pauze ale v obch.dome Družba... teda dúfam.... 🙂

pink_lady
5. aug 2009

ahojte, tak ja som bola dnes na ocnom kvoli posudeniu sposobu porodu a tam mi jednoznacne neodporucaju prirodzeny porod ale sekciu takze aj ked som s tym ratala i preto ze je maly stale KP tak uz sa idem psychicky pripravovat na tu injekciu do chrbta 😕 😝
juli asi cvicit nepojdem mala by som byt uz v klude 😝

martinano
5. aug 2009

odpoved na glukozu to tu bolo napisane myslim vennona napisala, tak ako to je
davija a mal v karte ten vysledok?lebo teda moja vlastna skusenost, mne nieco urobili s vysledkom,lebo ja som vecer volala babam,ze nech mi pozru vysledky a boli v pc, vsetko ok a na ambulanciu prislo,ze vysetrenie treba opakovat, tak som bola glukozu dva krat a uz pekne neskoro,kedze prve vysetrenie neskor, potom sa cakalo na vysledky dalsia poradna a potom vysetrenie no neskoor

momo0703
5. aug 2009

Čaute kočky, tak ja som bola dnes na CTG, prietoky... na príjmovej ambulancii, všetko o.k., dr. poveddal, že budem teraz trošku krvácať, lebo mi pomohol, 😀 aby som dlho neprenášala, tak som zvedavá 😒, keď sa nič nezmení tak zase v piatok, no ale dúfam, že to už budem mať odrodenééé 😀 😀 😀 Julianka, pocvič aj trochu za mňa 🙂 ja si doma sem-tam zacvičím, tie cviky na panvové dno, čo sme cvičili, ale nie je to nič moc 😖

zuzujan
5. aug 2009

ahoj momo, bol dnes na prijmovej Dr. Jankovsky? A bude tam aj v piatok a cez vikend? Ja by som rada rodila pri nom, tak zistujem ako ma sluzbu v nemocnici 🙂 🙂 🙂
u mna to stale na porod nevyzera, je mi dobre, nic ma neboli, len vecer trosku tvrdnutie brucha....ach jaj, ked nic tak v pondelok poradna a dufam ze aj mne pomozu a spravia hemiltona 😎
a bolelo ta to, ked ti to spravil???............

momo0703
5. aug 2009

Ahoj zuzujan, no v piatok tam bude určie, lebo mne kázal prísť okolo 11.00, Ja neviem či mi robil Hemiltona, hovoril niečo o tom, že mi trošku pomôže, ale, že budem trošku krvácať, nebolo to vôbec bolestivé, len som pocítila silný tlak, ale bolesť to nebola a to sa mi 2-krát ospravedlnil, že ho to mrzí ak ma to bolelo, ale, že by som nemala teraz dlho prenášať. Som zvedaváááá 😒

pink_lady
5. aug 2009

momoo tak drzim palce nech sa to uz rozbehne ... 😉 hamilton to asi nebol, ten vraj boli 😝

venonna
5. aug 2009

cafte 🙂
nie kazdy hamilton boli, asi zalezi na stave pacientky aj na technike ukonu, neviem, ale reakcie som citala rozne, mna to bolelo... jak hovado... 😒 ale Kacsak vravel, ze su aj ine hmaty...
momo, tak sa drz a vela oddychuj, ak to v noci pride, nech mas dostatok sil 😉 mne po doobednajsom hamiltone prisla 1. kontrakcia v noci o pol 3 a mala sa narodila pred 10

momo0703
6. aug 2009

Ahojte, tak na mňa to už asi ide 😀 😀 len neviem či naozaj, alebo poslíčkovia, lebo doteraz som poslíčkov ani žiadne bolesti nemala, ale keď mi dnes dr. Jankovský povedal, že mi pomôže, asi to fakt myslel vážne 😀, bolí sa brucho ako pri menštruácii, bolesť každých 6 minút zrazu, je mi divné, že hneď po takom krátkom čase, myslela som si, že to začne tak okolo tých 20 min., práve preto neviem, či sú to už naozajstné kontrakcie??? Práve si ohrievam vodu na kúpel, veď kde na sídlisku tečie o takomto čase teplá voda, že? 😝 😝 😝 Keby mi aspoň plodová voda odtiekla, to by som si bola naistom, že ideme rodiť, polovičku som ešte nebudila, načo, nech má aspoň jeden z nás dosť síl!!! Tak zatiaľ, keby sa čosi pohlo, dám ešte vedieť, veď aj tak nemôžem spať, a keby to už naozaj prišlo, tak som kázala sestre nech Vám napíše. Držte nám palce!!! 🙂

zuzujan
6. aug 2009

momo držím palce, nech máš rýchly porod a vsetko dopadne na jednotku......... 🙂 🙂
teraz som dufam na rade ja. 😉

julianka99
6. aug 2009

Ahoj Momo, tak super.... bodaj by to tak bolo a išli ste pekne vec... som zvedavá... 😉
Držím palce :DDD a nech to rýchlo ujde 🙂))

mucilienka
6. aug 2009

momo drzime palce... ta pociatocna faza porodu - hned od zaciatku ako sa krcok otvara a skracuje nie je niekedy citit, da sa kuki na tom ich CTG, ja som to tak teda mala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre