Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

nikita308
15. nov 2011

@zuzanamv No a to je ešte malá objednaná 12.12. zubárke a s nikým tam nechce chodiť iba so mnou, tak neviem ako to stihnem, či už s bábom alebo budem ešte v pôrodnici... lebo jedine pri mne si dá opraviť zuby... muž na ňu nervy nemá, ona je hrozne ukecaná a všetko sa zubárky vypytuje, čo jej ide robiť, na čo ten nástroj ide použiť a tak... no a zubárka robí, jaj jej vysvetlím zatiaľ.... 😀

zuzanamv
15. nov 2011

@nikita308 No, tak ak to nevyjde, tak jedine preobjednat na neskor, ak to nie je akutne. 😉

nikita308
15. nov 2011

@zuzanamv Asi budeme musieť... veď uvidíme... akurát sa manžel rozprával s jedným záchranárom a pýtal sa ho na tých doktorov a ten mu povedal, že keby ozaj tí doktori chceli odísť, tak odídu už dávno... tí čo to aj mysleli vážne, tí už sú dávno preč... 😉

zuzanamv
15. nov 2011

@nikita308
Ja som sa dnes ani neodvazila doktora opytat, ked minule bol taky vyhybavy. Nabuduce, ak budem mat stale nezmeneny nalez, tak sa odhodlam, ved uz to bude par dni do decembra.
Ty ides na tie predoperacne do nemocnice v TN, ci to ti spravia u vas?

nikita308
15. nov 2011

@zuzanamv U nás v NMnV pôjdem, najprv k obvodnej, potom na interné... ale nebavia ma takéto prkotiny po doktoroch chodiť, všade ľudí, hlavne starších nasratých... joooj... a nakoniec aj tak narýchlo porodím spontánne a celé to bude na prd... 😵

betina1984
16. nov 2011

@zuzanamv nie, môj je v Čachticiach. On robil kedysi aj pôrodníka, takže ho mám vlastne 2v1...🙂

zuzanamv
16. nov 2011

@nikita308
A bola by to velka komplikacia pre tvoj zdravotny stav rodit prirodzene, ked uz to mas raz za sebou?

nikita308
16. nov 2011

@zuzanamv Ak by sa "nič" neudialo, tak by som to zvládla... tam ide o bábätko, ani nie o mňa... veď ak by mi odtiekla plod. voda a išlo by to takým rýchlym tempom ako pri malej, tak by ma nechali asi prirodzene porodiť... ale už v taký zázrak neverím, že by sa to mohlo zopakovať... 🙂

zuzanamv
16. nov 2011

@nikita308
No drzim palce, nech to hlavne dobre dopadne, nech uz rodis hocijako.
Ja mam dnes "uz len 22 dni" do terminu. Ale pevne verim, ze to bude skor.

lienka55
16. nov 2011

@betina1984 este ste cely????uz to mas ozaj za par,ved dvojicky sa pytaju vacsinou skor na svet. 😉 drzim palceky. 😉

nikita308
16. nov 2011

@zuzanamv Ja mám 23 dní... a tiež verím, že to bude skôr... 😉 Boli sme na tej nefrológii a bola som si povybavovať ešte nejaké veci v banke a tak, nech už mám do konca roka pokoj a ledva som prišla domov... 😅 jak lokomotíva... a samozrejme malej na meniny čosi kúpiť, bo to budem na jej meniny asi v pôrodnici, ona zasa chcela kúpiť darček pod stromček tatinovi...

zuzanamv
16. nov 2011

@nikita308
Tak uz to mas z krku, mne sa podarilo objednat az na 23. o tyzden, ak budem nahodou v porodinic, bude to musiet zvladnut muz.
Prisla mi dnes prva materska, len za 4 dni z oktobra, celkom vtipna suma.

betina1984
16. nov 2011

@lienka55 ahojky. Ešte sme, dúfam, že ešte nejaké 2-3 týždne aj zostaneme...🙂

lucka0701
19. nov 2011

No kde ste vsetky?? Rodite, ze? A ja zasa budem posledna 😅 ...vcera sme boli na prietokoch a malicky ma 2540g a vraj vsetko je OK 🙂 ..sme boli stastni a otecko od radosti este v cakarni pobozkal brusko ...a Dr.Hlavacik mal neuveritelne dobru naladu a neustale srandoval..len keby tie nocne bolesti klbov a krizov taaaak neboleli ☹ ...opatrujte sa a hlavne sa sanujte a uzivajte si posledne chvilky s bruskom 😉

nikita308
19. nov 2011

@lucka0701 Neboj, nerodíme, ešte sme všetky 2 v 1, resp. 3 v 1... 😉

zuzanamv
19. nov 2011

Ani ja zatial nic. Aj ked posledne dni chodim poctivo na prechadzky, domov hore po schodoch a dnes som si dala trochu stiplaveho 😉
Zajtra je pekny datum, 20.11.2011. Tak zeby?

nikita308
19. nov 2011

@zuzanamv No aj ja som manželovi spomínala ten dátum... nebolo by od veci... a aspoň by som nemusela ísť v pondelok na predoperačné, toľko vecí by mi to vyriešilo... 😉

zuzanamv
19. nov 2011

@nikita308
Tak este trosku fyzickej aktivity dnes a zajtra sa stretneme v porodnici 😉

lucka0701
19. nov 2011

@nikita308
@zuzanamv chvalabohu, uz som sa lakla 😀 ..kamoska mi dnes porodila a to mala 8.12 termin a 5hod porod s kontrakciami, joooj aj ja by som veru taky chcela...a ani ju malicky nenatrhol...no ked tak velmi chcete na ten datum, tak znasilnujte manzelikov stale 😀 bo pochybujem, ze Vam namaha pomoze...ja som dnes pomahala s drevom nosit (male polienka), vcera ma drahy znasilnil 😀 a maly nic...hovie si v brusku...a jedine co mam nohy z toho vsetkeho napuchnute 😢 ..

zuzanamv
19. nov 2011

@lucka0701
Jej, rovnaky termin ako ja, to je fajn.
5 hodin je super na prvorodicku, ja som mala prvy len 4 hodiny, tiez to bola parada.
Druhy bol po prepichnuti vody len 45 minut, ale to kvoli tomu, ze ho vyvolavali oxytocinom, bolo to kratke, ale peklo, uz by som si to nenechala pichnut ani keby co bolo. Bez neho by to boli mozno 2-3 hodiny, ale otvarala by som sa postupne.
Som zvedava, kolko to bude trvat teraz.

lucka0701
19. nov 2011

@zuzanamv ale co som pocula oni ked vidia, ze sa zena pomaly otvara, tak ten oxytocin pichnu aj suhlasu mamicky...juuj to si mala obidva pôrody super, kiezby som mala aj ja take stastie...od vcera vykrikujem, ze chcem uz porodit, naozaj nevladzem a to som este o 2tyzdne pozadu od vas 😒 ...obdivujem ta, ze tri deti, ja by som to urcite nezvladla...a hlavne ked mas brusko a musis sa este drobcom venovat, starat sa o domov, varit, a podobne...ja mam problem teraz ☹

lacikagr
19. nov 2011

Ahojte, dnes som prišla z pôrodnice v tn, mám dcérku, rodila som sekciou. Som strašne rada, že už to mám za sebou, čokoľvek ohladom pôrodu a nemocnice sa ma môžte pýtať!!!

luckaaa9
19. nov 2011

Ja som v Tn rodila prvé dieta normalne a tieš KP, a vôbec to nebol problem.Aj ja som sa citila ok, pri priebehu pôrodu, a bolo to aj rýchle.

nikita308
19. nov 2011

@zuzanamv Veď som si chcela upratať ešte kuchynskú linku aj žehliť a samé návštevy sa mi hlásia na dnes... tak neviem či to stihnem... 😵

nikita308
19. nov 2011

@lucka0701 😀 juuuuj keď môj manžel sa ma bojí, uteká predo mnou... 😀 a nemám toľko síl ho znásilniť... 😀

nikita308
19. nov 2011

@lacikagr Gratulujem a želám veľa zdravíčka aj mamine aj bábätku... a čo máte??? Rodila si so spinalom alebo celková narkóza???

betina1984
19. nov 2011

@nikita308 nerodíš ešte...🙂?

nikita308
19. nov 2011

@lucka0701
@zuzanamv Babuľky ja som mala prvý pôrod za 2 hod. odbavený, doma mi odtiekla voda, v nemocnici pospisovali čo treba, dali klystír, ja sprchu, išla na stôl, 3-krát zatlačila a malá bola na svete.... na tom stole som ležala asi 15 minút a už som mala porodené... na vzdycháreň som sa ani nedostala, takže tam neviem ani ako to vyzerá... Tiež som mala mať cisársky, ale nestihli a myslím, že aj to bolo dobre... zašívanie ma bolelo viac ako pôrod, ale dalo sa to prežiť, mala som veľmi milého doktora... ale to bolo pred 12-timi rokmi... 🙂

betina1984
19. nov 2011

@lacikagr ako to tam vyzerá? Nehovoria, že by sa zatvárala pôrodnica?

nikita308
19. nov 2011

@betina1984 Nie, bolesti prešli ako som si ľahla... ja si počkám asi na ten zajtrajší dátum, navarené mám, budú mať tí moji čo jesť, ja môžem ísť rodiť... takisto vlasy nafarbené... 😀 tak zítra by to šlo... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre