Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

kolumbia
27. dec 2009

evcam ...dakujem za tvoje slova a prajem Ti krasny pôrod a nadherne dietatko ,ja este neviem termin ,kazali mi prist prvy tyzden v novom roku a doktor mi vsetko vysvetli lebo mi zistili trombozu a budem si musiet pichat injekcie do brucha ..

kolumbia
27. dec 2009

giza dakujem za podporu ....je fajin ze bol stebou manzel moj tam nechce ist ani na sono ked ho primar volal tak to odmietol ,radsej cakal v cakarni

giza
28. dec 2009

Kolumbia, pozri si do IP (to je interna posta a odpis co kolvek ) 😉 ....
Moj tiez odmietal ale po zlych skusenostiach som si na svojom trvala a dnes nebanuje ani jeden, naopak ... 🙂
Pride mi to dost zbabele od chlapov, ale zas sa neni co divit.... 😅

kolumbia
29. dec 2009

giza,uvidim ci sa mi ho podary presvedcit a pojde aspom na sono pozriet ,moj muz je dost staromodny a ja by som si hrozne priala aby vsetko prezival somnou ..no uvidime dam Ti vediet ako sme to prezivali ... 😉

bebel
29. dec 2009

Ahojte,
Kolumbia veď si nemusíš brať so sebou nasilu manžela....môže ísť s Tebou kamoška, sestra, mama, dula.....ktokoľvek, kto ťa dobre pozná a môže ti byť nápomocný v 1.dobe pôrodnej. 😉

Môj manžel bol pri 1. pôrode a chce byť aj teraz .
Nikdy v živote nebol tak dojatý ako vtedy, keď sa malý narodil.
A mne veľmi pomohol masážami a sprchovaním a vôbec tým, že tam so mnou bol, rozprával sa so mnou, rozosmieval ma. Je to určite veľké plus, keď nie si na to sama. 🙂

dannynka
29. dec 2009

ahojte nastavajuce mamičky s TN,nehnevajte sa ze Vam sem v stupujem do temy ale idem predavat lehatko po synovi tak vam sem hodim link ci nikdo nebude mat zaujem,lebo by som bola radsej za osobny odber... 😉

https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

inak pekny novy rok vsetkym zelam 🙂

giza tebe sa ako darí dlho sme sa nevideli... 😉

giza
31. dec 2009

Dannynka, chodim sem tam na temu TN mamiciek vo volnej diskusii, ale tiez sa vidime na FB, no dnes pojdem na Kvetnu tak sa budem pokukavat aj po tebe... 🙂 😉

kajca50
31. dec 2009

ahoj Kolumbia, v kolkom tt si? Ja som uz v 17tt a od 5tt si picham fraxiparin do ruk, noh a zadku. niekedy mam aj zly den , ze sa to nedari pichnut ale nakoniec to musim zvladnut.Okrem toho beriem 2x accidum.foll. na predpis , b komplex, pyrodoxin. nemaj strach aj ja som podobne zazila a tazko sa to vysvetluje. A este zalezi k akemu gyndosovi chodis.

kolumbia
31. dec 2009

bebel ,nadtym som nerozmyslala ze by tam mohol byt dakto iny okrem manzela ...teraz budem rozmyslat koho by som oslovila a kto by ma podporil

kolumbia
31. dec 2009

Ahoj kajca50,este neviem v ktorom tyzni som lebo doktor mi spravil sono pred sviatkami a povedal mi ze je to zacinajuca gravidita a mam prist za tri tyzdne potom mi povie co a ako a da mi aj tie injekcie na tu trombozu ,aj mne predpisal kyselinu listovu dva krat denne ,podla poslednej menstrulacie by som mala byt uz v 7tt,zatial nic ine nemam ale musim si kontrolovat tlak a v pripade ze bude vissi tak hned mi nasadia tabletky ...chodim ku doktorovi Chlapeckovi a ty?Drzim Ti palce .....

kajca50
1. jan 2010

Ahoj kolumbia, kde ti zistovali , že máš trombózu? Chodíš aj na hematológiu? Ja som si nemusela sledovať , či mám vys.tlak ale preto , že som už 2 x prišla o dieťa zhruba v 7 tt ( odumretie plodu) mi nasadil automaticky od 5tt fraxiparin. Chodím k dr. Jankovskému a som veľmi spokojná. Hlavne ak by sa ti niečo nezdalo treba radšej hneď konať ako by bolo neskoro.

evcam
1. jan 2010

ahojte. no ja stale hlasim 2 v 1 uz ma to ale vobec nebavi. dnes mi akosi casto tvrdne brusko a aj malinku citim ako tlaci na krcok. zeby sa to dnes uz kooooonecne rozbehlo?

matula01
1. jan 2010

evcam, mam taky pocit, ze sa v tej nemocke nakoniec predsa len stretneme...

evcam
2. jan 2010

Ahoj matulka ty si ešte stále kinderko? Bože tým našim detickam sa nechce ísť von. Ja som už včera večer myslela, že idem tak má bolelo brucho aj kríze a dokonca som mala behacky na zachod. Potom to prešlo :(

giza
2. jan 2010

Tak to uz mate ozaj na male, ked aj behacky a bolesti citite, no vsak uz- uz ....Kamoske sa dnes narodilo o 2. tyzdne skor a este som stretla jednu maminu z videnia z MC od nas tiez o 2. tyzdne skor isla rodit....takze neviem asi tie pokojnejsie deticky si to chcu poriadne vychutnat v tom mamininom brusku 😅 😵 ???

giza
2. jan 2010

Kolumbia - je tu uz spatne odo mna popisaneho vela a mrkni mozno sa ti hodim... 😀 , no mozno hladas nieco ine... 😉

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

A tu je nieco aj odo mna nove - informativne:

http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=73101

lulu723
3. jan 2010

Ahojte baby tak konecne som tehulka 😀 ,ale este musim ist k doktorovi nech to potvrdi,ale teraz po sviatkoch veru neviem ci tam bude.este mi zle neni a hadam ani nebude teda aspon dufam.aj moja svagrina caka babatko tak budeme spolu kocarovat 😀 😀 😀

kolumbia
3. jan 2010

Ahoj kajca50,na hematologiu ma poslala geneticka ,doktorka Valachova lebo sa jej nezdalo to ze som mala flaky na placente ,to sa zistilo ked som porodila chlapceka a pytvou zistili ze bol uplne v poriadku tak sa zacalo patrat co bola pricina ,pocas tehotenstva mi zistili olygohydramin ,stym ma poslali na amniocentezu ,spravili dva vpichy a nepodarilo sa to lebo som mala malo plodovej vody,potom som sla do BA na amnioinfuziu ,tam mi uz zistili zapal ,domov som prisla vo stvrtok ,v nedelu vecer som sla do nemocnice a maly sa narodil v utorok o 6h rano,trvalo pol roka kym sa vlastne vsetko zistilo .Tento tyzden sa chystam na sono a uz by mi mal doktor povedat v ktorom som tyzdni a nasadit mi tie injekcie tak uvidime .......Je mi luto ze si prisla uz o dve deticky ..aj mne odumreli dvojcata pred 16rokmi

peta1510
3. jan 2010

Matula,Evcam,mozno sa stretnete aj so mnou🙂 Uz som v 40tt,tiez ma to uz nebavi,a hoci sa bojim,uz sa modlim,nech to ide...

evcam
4. jan 2010

ahoj peta. no je to mozne. mna to tak isto nebavi uz som mala viac krat take stavy, ze uz idem a nist ☹ zadka mi uz odisla asi pred dvomi tyzdnami a stale sa drzim. otvorena na prst som uz asi mesiac a nist. mala sa este stale toci v brusku pred tyzdnom este bola priecne to som uz dohadovala s primarom sekciu ale kedze sa zasa otocila tak sme nic neriesili a mam cakat na spontanny porod. no ale malej sa viditelne v brusku paci. dnes idem na poradnu tak som zvedava co mi doki povie. najlepsie by bolo keby povedal aby som dosla do nemocky ked bude mat sluzbu a vyvolal porod. prvy mi museli nakoniec tiez vyvolavat lebo som sa ani po dvoch dnoch od odtecenia plodovky neotvarala takze viem do coho by som sla. boli to sice viac ale da sa to prezit a hlavne je to rychlovka.

matula01
4. jan 2010

Ahojte,hlasim sa z TN. 2.1. sa nam narodil Timotej,4350 g a 52 cm. Rodila som pri dr. Kascakovi. Ked budem doma,napisem viac.

evcam
4. jan 2010

Matulka gratulujem a prajem veľa zdravia a rýchle zotavenie po pôrode.

peta1510
4. jan 2010

Evcam,tak ja idem dnes z poradne a stale nic,krcok este uplne zatvoreny,ani naznak.Som nadsena...Prveho som porodila krasne v 38tt,toto je akesi lenive.Neda sa to nejako vyvolat a dopomoct aj doma?

giza
4. jan 2010

ajoj Peta, da sa vselico...su tu popisane vselijake moznosti ako si urychlit...
Matula - gratulko!!!! 🙂 😉 minuli sme sa rovnako ako s mojou jendou kamoskou co tam porodila tiez chlapceka v ten isty den a este jednu som tam stretla maminu - takze celkovo 2.1. bolo veselo nielen p. primarovi ale aj p. dr. Paskalovi, ktory tiez sluzil (aspon co viem doobedu urcite)...kamarat opisoval ze poobede za tie 3. hodinky co tam spolu boli, tak poculi 3. mamicky ako odrodili----- pekne.. 😕 😕 😕

Kolumbia, mas toho ozaj za sebou vela 😨 ...

evcam
4. jan 2010

ahojte tak sa hlasim po poradni krcok skrateny pre prst otvorena ale to uz som bola doki ma podrazdil mozno sa to rozbehne lebo mi zacalo dost brusko tvrdnut ako do stredy neporodim mam dojst do nemocky na pol desiatu sluzi moj dokinko tak uvidime co so mnou dorobi.

bebel
4. jan 2010

Ahojte,
Evca: ja idem na kontrolu do TN zajtra o 12,00 🙂 Držím palce, nech máš 3 kráľovú Kaju.
Dnes som dosť behala a musím sa priznať, že krpatá mi z času na čas urobila dole také tlaky, že som musela zastať a predýchať to....normálne mi lepilo, že príde už len také PUK a ja sa v tom nákupnom centre vylejem 😅 Brucho mi tvrdne pod chvíľou, ale uvidíme koľko vydržíme. Moje plodoové obaly sú extra trieda, pri Brunovi mi ich roztrhli až keď som bola na 8 prstov otvorená 😎

Peta:Pre urýchlenie sex, sex a sex ...potom veľa iných pohybových aktivít. A dopraj si chilli a škoricu úplne vo všetkých formách 😉

Matula: gratulujem......teda 4350g 😅 😕 muselo byť echt náročné vytlačiť.

dahlia23
4. jan 2010

ahojte baby,
tak aj nám sa to už kráti, tak sa k Vám vtieram. 🙂
nie som si úplne istá, koľko tých popôrodných vložiek si mám nabaliť a tiež tých nohavičiek. už si to nepamätám.

peta1510
4. jan 2010

Bebel,ten sex akosi nepomaha🙂 Nema vyznam az vtedy,ked som uz otvorena?Davam uz aj horuce sprchy,no neviem,ale vyvolavat nasilu v nemocke by som fakt nechcela.Chilli nemozem,mne je posledne dva tyzdne kazdy vecer zle,na vracanie,takze zjem ledva rozok s maslom,ale skoricu uz napriklad cele Vianoce voniame v aromalampe a ani som netusila🙂Vidim,ze vyhodou je fakt to,ze chodite k doktorom,ktori v danej nemocke rodia,ja tam pojdem cisto inkonito,cize ak by riesili moje prenasanie,asi by ma mali na "haku",nikto by ma nepoznal ako svoju pacientku☹

bebel
4. jan 2010

Peťa: Hmm...to áno. Ja som načatá už od novembra 😀
Tiež mi je ťažko od žalúdka a aj zvraciam, ak mi nesadne jedlo.
Posledne 2 razy.. po firemnej husacine v polke decembra, kde som sa najedla úplne striedmo a predsa mi bolo zle.A pred pár dňami na toaletách v 1 penzióne tak páchlo, že to sa nedalo udržať. 😖
Aj dnes mám otrasnú žáhu, už neviem, čo si na to dať 😠

Ja som oveľa pokojnejšia, keď idem do známeho prostredia k lekárovi, ktorého poznám a ktorému absolútne dôverujem.

evcam
5. jan 2010

bebel dakujem. na dnes ti drzim palce. inak vcera mi jankovsky spominal, ze kascak ide tusim teraz od stredy na dovcu. ja som zvedava na zajtra co so mnou poriesi. skusim ho prehovorit aby mi pomohol porod vyvolat. uvidim ci sa bude dat.
peta no pokial sa babu nechce ist von tak to zmoze len lekar. ja som rada, ze chodim k jankovskemu. inak toto tehu stale stresujem mala sa mi toci ako na kolotoci. pred dvomi tyzdnami bola priecne a to bol jankovsky na dovolenke mimo sr tak som hned volala kascakovi s tym som bola dohodnuta, ze mam dojst za nim do nemocky no den pred tym ako som tam mala ist som bola este na poradni a mala bola uz dobre otocena tak som kascakovi volala a dohodli sme sa, ze pockame kym to zacne samo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre