Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

sobica
25. aug 2011

@cipuska_ Veľmi pekne ďakujem za info 🙂 Teraz už viem kde to je, kedysi som tam aj bola, ale chcela som si overiť či je to stále na tom istom mieste. Ešte raz díky 🙂 🙂

verka
25. aug 2011

sobica a priprav sa na to ze je tam v cakarni nehorazne teplo, ja idem zajtra uz lezat, 7 den prenasania....

sobica
25. aug 2011

@verka fíha, tak držím palčeky. Tomu ležaniu by som sa rada vyhla, ale čo človek narobí ked sa tým drobcom akosi nechce von 🙂

vinyan
26. aug 2011

Ahojte maminky. Chcela by som sa opytat, ci sa stava, ze mama chce byt na rooming in, ale neni miesto a musi byt bez babatka... Mam ideu, ze keby sa mi to stalo, tak si baabo aj tak necham pri sebe..., mate s tym niekto nejaku skusenost?

josie3331
26. aug 2011

@vinyan ano mne sa to stalo hned po porode v ten den, mali plne, tak ma dali na izbu, kde lezia po cisarskom a tam miesto pre deticky nie je... ale rano o 7 som rodila, o 9tej mi ju zobrali a az o 12tej by mi ju tak ci tak priviezli....potom mi ju sice odniesli ale poobede ma aj tak preradili na izbu s rooming in....
nechat si ju na izbu po cisarskom nemozes, lebo nie je kde....

smejko26
26. aug 2011

@vinyan mne sa to stalo. Rodila som v nedeľu 03.20 a bolo tak plno, že ma ako @ josie3331 dali na izbu, kde dávajú po cisárskom. Ale ja som to šťastie ako ona nemala a na rooming in ma preradili až v utorok okolo obeda. 😠 Bolo to nanič, lebo keď mi malého nosili na papanie, tak vždy spinkal a nemohla som ho zobudiť, tak ho samozrejme dokrmovali. Raz, keď sme sa boli fotiť, tak som si s babou, ktorá bola so mnou na izbe, zobrali detičky po fotení, čiže skôr ako po 3 hodinách a vtedy sa mi podarilo malého aj nakŕmiť. Mohla som to robiť stále, kým som nebola na rooming in, veď je to moje dieťa. Ale vtedy mi to nenapadlo.

zuzanamv
26. aug 2011

Ahojte,
chcem sa spytat, ma tu niekto aktualnu informaciu, kolko stoji Epidural v TN, a co obnasa ta priprava na to.
Dvakrat som rodila sice bez, ale teraz rozmyslam, ze si to trochu ulahcim.
Vdaka

vinyan
26. aug 2011

Aha, dik za odpovede. Moja predstava je, ze si tam bud prinesiem nieco (kosik abo daco take) abo bude u mna v posteli a len ked sa pojdem okupat a tak, tak budem riesit, kde odlozit babo.
Ja som bola s prvym babom na rooming-in, ale aj tak nebol v detskej postielke skoro vobec... Len tych konfliktov sa obavam...

josie3331
26. aug 2011

@vinyan tazko povedat ako na to zareaguju... teoreticky su tam tie nakupne voziky, v nich je klasicky matrac... spolubyvajucej tam mala spala cez den, ale ona mala problemy, tak potrebovala monitor dychu... ale je ich dost malo, tak pochybujem ze pozicaju...ale mozno ak by si si vlastny kosik zobrala, tak by to nemal byt problem

@zuzanamv neviem isto, ale samizda 100eur, pripravu netreba ziadnu, len to pri prijme povedz, ze chces EPI.... a klystir a podobne, lebo ja som na to zabudla a ked uz som si ho vypytala, tak bolo neskoro 😀 😀

zuzanamv
26. aug 2011

@josie3331 Vdaka,
je klystir nutny pri epi?
Mne pri prvom porode nestihli dat (v BA) a pri druhom v TN povedali, ze nedavaju, takze som ho este nezazila, a problem som nemala...

josie3331
26. aug 2011

@zuzanamv neviem epi som nemala, info o epiduralke mam z kurzu co som absolvovala, resp. cvicenia...ani mne ho nestihli dat a tiez ziaden problem...

zuzanamv
26. aug 2011

@josie3331
Jaj tak, jasne dakujem! 🙂

potokin
26. aug 2011

@vinyan ja pokial viem ak nie je uuuuuupppppllllne preplnena porodnica vsetky babatka su s maminkami na izbach.ine ako rooming v trencine ani neexistuje. a ja som mala malu takmer stale pri sebe v posteli iba na vizitu som ju davala do postielky a nikto mi nic nepovedal. kedze sa mi za nou nechcelo dvihat a natahovat sa a ani to nebolo moc mozne 🙂

mliecica
29. aug 2011

@vinyan ako píše potokin, aj ja som mala malého pri sebe v posteli skoro celý deň a nikto nič na to nepovedal. Iba na plachtu, na ktorej ležíš by sa nemali bábätká dávať, na to nás upozorňovali.

shira_
29. aug 2011

ano aj ja som mala malého pri sebe v posteli aj v noci a v pohode

majka88
1. sep 2011

@potokin tak jani v sobotu nastupujem na prijem a v nedelu na CR.....sme lenivy ako som ti hovorila....vidiet ze tie moje deturence su moje 🙂)))) potom sa ozveme co a ako

rastikovalucka
2. sep 2011

Ahojte baby. Chcela by som sa spytat na vase skusenosti s Hamiltonovym hmatom. Dnes som bola na poradni, termin, teda lepsie povedane prvy termin porodu mam zajtra - 3.9., ďalší mám 6.9. a ďalší 8.9. ....každý lekár čo ma prehliadol si dal samozrejme ten svoj 🙂. Ale čo mna zaujima, dnes mi chcel gynekolog urobit ten H.hmat ale ja som razantne odmietla, nakoľko neprenášam, nemám ani bolesti, ani nekrvácam, ani nemám vysoký tlak....tak načo to chcú robiť? Veď bábetko ešte očividne nechce von, tak prečo ho nasilu nútiť? Neako som ostala zaskočená. Príde mi dosť barbarské robiť takéto zákroky na často nevedomých mamičkách...keby som si ja včera neprečítala na fore, o aky manever vlastne ide....tak by som mu dnes asi v tej poradni prikývla a potom by mi ztej bolesti a vyvolaného pôrodu nebolo všetko jedno.

gabika84
2. sep 2011

@rastikovalucka ach jaj. nemam slov na tych doktorov. ja som tiez proti. babo vie, kedy prist na svet. domcek si tam vnutri nepostavi, neboj 😉

josie3331
2. sep 2011

@rastikovalucka mas dobre ze sa aspon opytal, jednej znamej ho proste spravil ani sa neopytal...a tiez neprenasala

bajlinka_tn
2. sep 2011

ja som bola veľmi spokojná 🙂
@josie3331 ahoooooooooooooooj 😉

josie3331
2. sep 2011

@bajlinka_tn cau 😀

zuzanamv
3. sep 2011

@rastikovalucka
Ahoj,
mne pri prvom spravili H. hmat bez toho, aby sa ma pytali, mala som trochu vyssi tlak a uz som bola hospitalizovana, cca 10 dni pred terminom. Myslim, ze tak chceli usetrit cas, skratit dobu hospitalizacie. Bolo to poobede a v noci sa mi spustil porod... (ale nebolo to v TN)
Pri druhom som sama povedala dr. Jankovskemu, asi na konci 38 tt, ze ci by to neskusil spravit, lebo som uz bola neskutocne unavena z brucha a zo vsetkeho, prvy syn bol u nasich do porodu a chcela som to uz mat vsetko za sebou. Tak mi ho skusal robit na kazdej poradni a nic. Prenasala som aj tak skoro 2 tyzdne...
Ten hmat je vraj taky, ze ak je babo uz pripravene, porodne cesty dozrete, pomoze to, ale ak nie je, tak nespravi nic.

Tolko moja skusenost

bebel
4. sep 2011

@rastikovalucka bolestivý vyvolaný pôrod z H. hmatu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Si robíš srandu....až ťa napumpujú oxytocínom a inými farmakofabrikátmi, keď budeš prenášať 2. týždeň pochopíš, aké by bolo krásne dostať dieťa von pred 2 týždňami prirodzeným spôsobom. 😎
Ja som prenášala len 5 dní, ale každý 1 deň navyše ma ubíjal. Samozrejme boli z toho komplikácie.
Malá mala 4 kg, omotanú pupočnú šnúru okolo krku, obvod hlavičky 38 cm, zlomila si kľúčnu kosť, celá bola petechiová, oškretá, modrinová, čo ledva preliezla cez panvu.(bolelo to jak hovado, lebo som chcela tentoraz natur bez EPI)
A samozrejme sa nadýchla plodovej vody, tak bola úplne cyanotická a museli ju zobrať na novorodenecké, trošku stabilizovať a odsať tú vodu.
To všetko len preto,že bola prenášaná. 🤐
Takže teraz spravím všetko preto, aby som už neprenášala.

zuzanamv
4. sep 2011

@bebel Uplne suhlasim. Stale hovorim, ze radsej o 2 tyzdne skor ako o 2 dni neskor. Kazdy den prenasania je peklo.
Hamilton nijako neovplyvni bolestivost porodu, aj ked samotny hmat samozrejme nie je prijemny.
Oxytocin, to je ine kafe...

lienka55
4. sep 2011

@bebel ak si dobre pamatam mas dve deticky???cakas tretie??? 😉

bebel
4. sep 2011

@lienka55 😀 áno, vo februári. 😎

lienka55
5. sep 2011

@bebel jeej tak gratulujem,ale ved to posledne( teraz neviem ci je chlapec alebo dievca posledne 😀 ) nema este rok,ma???drzim palceky.

bebel
5. sep 2011

@lienka55 ale má, rozdiel bude 2 roky medzi nimi 🙂

rastikovalucka
5. sep 2011

Tak baby, presvedcili ste ma...na najbližšej poradni už neodmietnem. Tentokrat nie, lebo termin mam aj 8.9. a vtedy mam poradnu....takze to bude aj účelové. Mňa len nahnevalo že terminy su predsalen orientačné a on mi chcel ten hmat urobiť PRED PRVYM TERMINOM. Čo som považovala za absurdné. A ani mi neurobil ultrazvuk...či je všetko v poriadku. Len hned prisiel s tym hmatom.
Mam este jednu otazku. Kazdy pise že ten hmat je nepríjemný....trvá dlho? Alebo je to sekundová záležitosť? Neviem a ani si nechcem predstaviť, že by mal lekár umňa tam dole robiť niečo čo ma bude bolieť dlhšie než pár sekúnd. Pud sebazáchovy nepustí, asi by som ho kopla 🙂.

zuzanamv
5. sep 2011

@rastikovalucka Neboj, je to len chvilocka, urcite je to menej neprijemne ako cele dni prenasania 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre