Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

kala12
7. jan 2009

jajuska ze ,,otvorit si usta,,. A co by som im povedala,ze sa im neukazem. 😀 😀 😀 V tom momente mi to bolo jedno, hlavne nech je vsetko o.k. a nech idem co najskor domov. Velke hromadne vizity boli len v niektore dni, inak chodil len lekar a dve sestricky. Neboj, prezijes to, nam sa to zda take ponizujuce, ked ta tam ocumuju, ale oni to beru ako job. Sme proste dalsie z ,,miliona,,.
Volar je v il uz dlho, teraz je zastupca primara gynekologie.

lienka55
7. jan 2009

Dievcata tie vizity v TN su male a velke.Male chodil iba jeden alebo dvaja doktori a sestricka a tieto boli kazde rano.A na tie velke chodili viaceri lekari s primarom a sestrickami.Pocas tych velkych sa na nas pozeral iba primar ti ostatni mu za chrbtom klabosnili a pripadalo mi to ako keby tam boli na silu.Takze ziaden ostych,ich to ani nezaujima.Apocas vizit sa vas ani nedotknu,iba pozeraju.Nemusite mat strach ani ostych. 😉

andreao
8. jan 2009

Ahojte,
súhlasím s názorom Lienky, mám podobnú skúsenosť.
Ozaj to netreba brať osobne, proste to tak majú zaužívané a tých pár dní to musíme pretrpieť.
Myslím, že jedna pacientka by s tým ani nič neurobila, proste to tak je už roky a na každom oddelení a myslím, že ani to nemienia meniť, aj keď teraz nový primár možno zavedie nejaké zmeny.
Takže hlavu hore, vydržali to mnohé, jajuš vydrž aj ty....

jajuska81
8. jan 2009

Ahojte, dakujem za dalsie info 🙂
kala12 a preco teraz zvazujes tu IL, len pre toho porodnika, alebo myslis, ze v TN to nebolo tak ako si si predstavovala?
No jasne,ze to budem musiet uz nejako prezit,hlavne nech je babulo zdrave a ja tiez.

dominka11
8. jan 2009

ahojte, ja som rodila v tn v decembri, tak ak mate nejake otázky sem s nimi 😉

kala12
8. jan 2009

jajuska ja kvoli doktorovi, inak na tn porodnicu nemam ani jedneho zleho slova, az na niektore sestricky na novorodeneckom. Porod bol nad moje ocakavania, O 4 mi odisla voda a 5.09 uz mala bola na svete, takze parada.
Ilava je tiez fajn,sice je to tam poskromnejsie, ale saly su tiez nove, sprchy pekne prerobene.
A strava je tam urcite lepsia. 🙂

martinano
8. jan 2009

jajuska ahoj ja v tn robim a neboj vizity prezijes, nikto si nic nehovori nic nekomentuje je to uz roky a vsade, pocas skoly sme hcodili aj do Ba na prax do nemocnic, velka vizita takto prebieha vsade.vidi ta len primar a sestricka, nebo 🙂 drzim palce 🙂

chymenitta33
9. jan 2009

Ahojte ja som tam rodila v marci a bolo to oki, ako to je už potom viacej menej jedno kto kde pozerá🙂a nevraveli nič. dá sa to prežiť🙂

lienka55
11. jan 2009

Tehulky tak ako sa mate,co nove?

sisa.b
12. jan 2009

ahojte 🙂 tak tu som nebola ani nepamatam. ako? uz ste dohodli nejake stretko? 😀

sue13
12. jan 2009

Ahojte. 🙂
Tak mne sa to uz pomaly blizi. Zacinaju chodit aj prvi "poslickovia" 😝 Vo stvrtok som uz myslela ze fakt rodim, take som mala bolesti. Ale potom to preslo 🙂
Mam este otazocku. Vraj je teraz taky boom ze prepichuju dievcatkam uska uz v porodniciach. Je to aj v Trencine tak? Je taka moznost? Nezda sa Vam to velmi skoro??? Chuda babatko...

meggietn
12. jan 2009

ahojte baby
sue13 : našej malej prepichovali ušká až teraz, ked mala 9 týždnov, ževraj to neni dobre prepichovať hned,
že ušká si ešte najdu miesto a najlepšie je to v 2 mesiacoch. 😉
jojo poslíčkovia...to mi niečo hovorí.... 😀
už ste počuli že primárom je Kaščák, a riaditel nemocnice Lintner...

🙂

katulka2709
12. jan 2009

Sue , ja som davala u pediatra prepichnut ked mala 5 tyzdnou, myslim ze to bolo ok, cim je mensia tym rychlejsie bolest prejde, poplakala si 5 minut a bolo fajn 😉
Myslim ze v TN to nerobia hned, ale mozno sa to uz zmenilo.
Drzim ti palceky, nech mas bambulku coskoro pri sebe 😵 ale este mate cas neky ten tyzden 😉

sue13
12. jan 2009

No ja som to veru uz pocula tie novinky. Som si aj myslela ze Kascak pojde vyssie ked Lintner siel riaditelovat 🙂
Tak dam na Vase rady a nausnicky dame tiez okolo 2 mesiacikov 🙂
juj baby uz by som to chcela mat za sebou. Aj sa bojim aj sa tesim 😵 😵 😵

lienka55
12. jan 2009

sue v porodnici TN to nerobia uz sme tu o tom pisali,musis si to dat potom urobit u svojej pediatricky.

meggietn odkial mas take info?Zaujimave!!!Tak potom by som sa nemusela uz bat pri,, druhom ,,Lintnera keby som na neho natrafila.Kedze som nepocula nic dobreho na neho.

miriam8
12. jan 2009

ahojte,
uz dlhsie to tu sledujem, ale k nejakemu tomu dotazu som sa zial nedostala.
Ja na Lintnera nemozem nic zleho povedat. Dakujem tomu hore, ze mi prisiel na poslednu chvilu k porodu, inak by som musela rodit cisarskym rezom.
Ja sa chystam s malickou v stredu na prepichovanie usiek, ale mam z toho strach.
Nedaju sa malickym nausnicky nastrelit? Podla mna je to mensia bolest.

andreao
12. jan 2009

Ahojte babulky,

ja som rodila v septembri t.r., a poviem Vam, Lintner ma vyšetroval 3x a zakazdym mi tiekli slzy, je velmi bezcitný, a vdaka nemu som mala veľmi ťažký a dlhý porod.Tak som rada, že už je niekde inde....

Čo sa týka naušničiek, neviem, či to prepichuju v nemocke, neinformovala som sa na to, nam to urobila pediatrička v 8 tyždnoch.
Tiež som mala velky strach, s malou šiel manžel pre istotu, ja som to nezvaladala, ale vraj len trocha zamrnčala a bolo to. Aj sa nam to krasne a rychlo zahojilo, nemali sme žiadne problemy. Myslím, že som sa bala zbytočne a stres nebol na mieste.

Tak Vam všetkým držím pri prepichovaní palčeky, nebojte dobre to dopadne. My baby nico vydržíme 😉

amatula
12. jan 2009

no ja som rodila dva razy v TN a nemozem sa stazovat.......ani na Lintnera!ale mne uz je to fuk 😀 drzim palce vsetkym.............

sue13
13. jan 2009

Daju sa babatkam aj nastrelit nausnicky a vraj je to este lepsie pre to mimčo 😵 Ja mam v plane dat nastrelit okolo 6 tyzdna. 🙂
Ja som lezala par krat v nemocnici koli operaciam a nemozem sa stazovat ani na jedneho gyndosa veru 🙂
Tak dufam ze budem mat rovnaky nazor aj po porode 😀
Uz sa mi o tom aj sniva. 😅

miriam8
13. jan 2009

Ahoj sue 13.
Nevies nahodou, kde v Trencine nastreluju pre babena nausnicky?

lienka55
13. jan 2009

sue to ti verim ze sa ti o tom uz aj sniva,ja som bola taka ista,hrozne som to prezivala aj prezivam s hociktorou zenskou.Druhe este neplanujeme ale uz teraz mam strach a premyslam o tom ake to bude,zbytocne sa uz tresujem.

sue13
13. jan 2009

Miriam tak to teda netusim, zatial som to nepotrebovala. A to nerobia v zlatnictvach kde predavaju nausnicky?

Lienka tak asi nemas dobre spomienky na porod ked mas taketo stresy, hm?
Ja nie som zatial nejak vystresovana, skor unavena uz z toho vsetkeho. 😅

amatula
13. jan 2009

ahojte miri nausnicky nastreluje kazda pediatricka!!!!
lienka druhy porod je vetsinou pohodicka...ja som mala prvy tazky a druhy som skoro nestihla 😀 ,mali vyletel ani neviem.............a nebol pri tom ani lekar len porodna sestra,lekar si odbehol na obed,... vraj to pohode stihne.....nestihol..... 😵

sisa.b
13. jan 2009

ahojte 🙂 fiha, ake novinky. teda ja som lintnera videla v telke, len som nestihla zaregistrovat, o com to bolo. a ja sa nanho stazovat tiez nemozem. bol velmi mily na mna pri vsetkych detoch. pri malom mi robil amniocentezu a vsetko mi to krasne vysvetlil. tak neviem, ci to je u neho podla nalady... ale myslim, ze aj meggie si ho chvalila, ze ju zachranil a vzal na cisarsky 🙂 ale teda uz ho riesit nemusime 😀 😀 😀

sue - ja ti normalne zavidim 😵 😵 😵 to cakanie, napatie, pozorovanie, ze ci "uz" 😵 😵 😵 je mi smutno, ze uz to nezazijem ☹ drzim ti moc palceky 😉

amatula, ja som mala druhy porod o polovicu kratsi, ale aj tak 6-hodinovy 😒 a treti tak isto a vobec to nebolelo o nic menej 😔 bude to asi individualne. ale aj tak by som do toho sla znova 😝 to budu este asi tehu hormony 😀

miriam8
14. jan 2009

Ahojte, Amatula, dakujem za info, ja som si myslela, ze pediatricky uska prepichuje ihlami, teda aspon ta nasa to tak robi. Mam z toho strach. Dnes o jednej k nej ideme a uz zacinam pochybovat, ci som sa rozhodla spravne.

Sue, uzi si to brusko. Mne to kazdy radil, no nepocuvala som ich, tesila som sa na babeno, no po porode by niekedy bodlo, keby malicka bola este v brusku a ja by som si na chvilocku oddychla.

amatula
14. jan 2009

ahoj sisa ja po druhom porode hovorim ze rodit mozem raz do roka 😀 pohodka....len neviem kto by to nosil...a kto choval..... 😕

ale myslim ze sa nemaju rodicky v trencine coho obavat....

sue13
14. jan 2009

Dakujem Vam velmi pekne za podporu. 🙂 Ja sa snazim si uzivat aj to brusko 😵 Nase babatko je vymodlene a vytuzene uz niekolko rokov a tak si to vsetko naozaj uzivam od prveho dnika 🙂 Lebo netusim ci sa to este niekedy zopakuje. No dufam ze ano 😵

Miriam drzim palceky malej Lilly pri prepichovani usiek. daj vediet ako to prebiehalo 😉 Verim ze to bude ok. 🙂

sloto
14. jan 2009

ahojte, vcera som bola na prietokoch a bolo mi povedane, ze mala je otocena hlavickou hore a ze uz je mala pravdepodobnost ze sa este otoci dole. Som v 36TT a rodit budem v TN. Neviete ci sa da vybrat si v TN, ked chcem rodit cisarskym?Lebo ja by som radsej cisarskym, ako tak aby som rodila koncom panvovym. Nemate s tym skusenost?

kala12
14. jan 2009

sue len aby si sa necudovala, ako rychlo sa to moze zopakovat. 😉 Moje dve kamosky boli tiez na IVF a potom sa im druhe zadarilo tak rychlo, ze ani nevedeli kedy. Dokonca jedna otehotnela uz 4 tyzdne po porode 😀 😀 😀 Takze teraz ma dve deticky narodene v jednom roku, jeden vo februari a druhy v decembri.

sue ty si z Juhu? Uz mas vybrateho pediatra pre malu?

mary3
14. jan 2009

Sloto- ja som rodila tiez v TN, maly bol KP, pisala som o tom aj v teme porod koncom panvovym.... mna lekari v nemocnici prehovarali aby som to skusila prirodzene ale moja lekarka ma upozornila aby som sa nenechala prehovarat a aby spravili cisarsky.... aj mne az do porodu hovorili ze sa este maly moze otocit, ale moja gynekologicka povedala ze v tom uz velku sancu nevidi... ja som nesuhlasila s prirodzenym porodom, ale nebolo to tak ze som si vybrala cisarsky, ale sme sa o tom s lekarmi porozpravali, prisiel aj primar a tak sme sa dohodli ze spravia sekciu.... a som velmi rada, vsetko dopadlo uplne super, dokonca som sa ovela viac bala tych bolesti po cisarskom ale nebolo to az take hrozne, drzim palce nech ti to dobre dopadne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre