Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

iva36
17. nov 2012

Ahojte kocky, nenajde sa medzi vami taka, co ma termin na prelome januara- februara a chysta sa rodit v TN? 🙂 🙂

siska25
19. nov 2012

Ahojte, ak by niekto potreboval aktuálne info ohľadom trenčiaskej nemocnice, tak kľudne odpoviem. Minulý týždeň ma odtiaľ prepustili po troch týždňoch. Dva týždne som ležala ako riziková a potom týždeň po pôrode na šestonedelí, skúsila som aj nadštandard a bola som na každej pôrodnej sále, keďže mi denne robili CTG monitor. Na novorodeneckom sme si tiež prešli všeličím, malá je predčasne narodená, takže bola pár dní na JIS-ke a teraz je na predčasnom oddelení. Tak ak niekoho niečo zaujíma rada odpoviem.

zlatanka30
19. nov 2012

@siska25 a ako si bola spokojna.ja tam lezim teraz

siska25
19. nov 2012

@zlatanka30 Ahoj, no ja sa nemôžem sťažovať, doktori a sestričky boli fajn, našli sa aj výnimky, ale tých bolo minimum. Tak držím palce, aby ti to tam rýchlo ubehlo a nech všetko dobre dopadne.

molka
19. nov 2012

@siska25 a ako je na nadštandarde? Oplatí sa? A býva voľný?

siska25
19. nov 2012

@molka Čo som bola v nemocnici, tak nadštandardné izby boli dosť obsadené. Prvú noc som bola na klasickej izbe a potom sa uvoľnila tá najväčšia nadštandardná, tak som sa tam presťahovala. Ak chceš ísť na nadštandard, treba im to nahlásiť, keď ťa prevážajú na oddelenie po pôrode, ak majú voľné, tak ťa tam rovno dajú, ak je obsadené, tak ťa zapíšu do zoznamu a ak sa im uvoľní tak sa ťa prídu spýtať, či máš ešte záujem. Pre mňa to bolo dobré, lebo po dvoch týždňoch v nemocnici som mala súkromie a návšetevy mi mohli chodiť na izbu, tiež som nemala malú pri sebe, keďže bola na JIS-ke a na psychiku nebolo nič moc byť na izbe s maminou, čo mala bábo pri sebe.

denanika
19. nov 2012

@siska25 ahoj 🙂 a v ktorom tt si rodila? píšeš že to bolo skôr, aj si mala rizikové tehu?

molka
19. nov 2012

@siska25 a rodila si v ľahu alebo v polosede? Čo som pozerala fotky z pôrodnej sály, tak sa mi to kreslo zdalo byť dobre polohovateľné. Partner mohol byť celý čas pri tebe?

majsniarka
19. nov 2012

@siska25
siska, a môžeš napísať aj konkrétnejšie k samotnému pôrodu? (cisársky alebo prirodzený? nastrihávanie? klistír? epidural?).
Píšeš, že sa ti dieťatko narodilo predčasne, tak asi nešlo o štandardný záver tehotenstva, ale ak vieš napísať aj nejaké ďalšie postrehy z pôrodu, budem rada...

babybubble
20. nov 2012

Vo štvrtok tomu bude 5 týždňov, čo som tam rodila. Prevážali ma z Bojníc (z nemocnice), ležala som ako riziková a odtiekla mi zrazu voda ... tak ma prevážali v noci do Trenčína, rodila som na konci 31 týždňa a moje dvojičky sú ešte stále v nemocnici v Trenčíne, lebo sú ešte maličkí. Musím povedať, že prístup bol dobrý, bola som v riadnom strese, lebo som rodila o 8 týždňov skôr a rodila som klasicky, nastrihli ma ale to som vôbec necítila, no nevládala som ich vytlačiť, tak ma museli nastrihnúť, aby im pomohli. Ale klistír mi nerobili.

babybubble
20. nov 2012

ale ešte niečo ma napadlo, stále sa ma chodili pýtať po pôrode, či už mám mlieko. Nemala som naliate prsia. Tak reku mlieko nemám. Pýtala som sa, čo mám robiť, odpoveď znela od jednej sestričky, že si mám odstriekavať. Že v žiadnom prípade nemám použiť odsávačku (tak som si ju tam nenechala doviesť z domu, hoci som ju mala). Odstriekavanie mi nešlo, vždy len zo 4 kvapky... Plakala som, zdeptaná na izbe - s babou, ktorá mala pri sebe bábo. A keď ma prepustili domov, tak som skúsila aj tú odsávačku A mlieka som mala dosť!!! čiže to najvzácnejšie odo mňa nedostali :( takže keď sa vám niečo takéto stane, vezmite odsávačku a skúšajte to!

siska25
20. nov 2012

@denanika Ahoj,rizikove tehotenstvo som nemala, len som mala od zaciatku zvyseny tlak a bola som sledovana, v 30 tt sa to zacalo zhorsovat a od 34 tt som bola v nemocnici s preklampsiou a rodila som prvy den 37 tt. Mala mala problemy s dychanim, preto bola na JIS-ke.

siska25
20. nov 2012

@molka kresloa je nastavene tak do polosedu, teda ja som ho tak mala. A vzdy ked som bola na sale na CTG,tak tie kresla boli v polosede. Partner moze byt s tebou na sale, pokial si na izbe cakateliek,tak ho tam nepustia. Ja som svojho pri porode najskor chcela mat, ale nakoniec priamo na sale som povedala, ze nech caka vonku a ani by ho tam asi nepustili, bolo tam vela doktorov, kedze zaver bol komplikovany a uz ma chystali na sekciu, ked som v poslednej chvili porodila prirodzene. .Muza tam potom pustili po porode a bol tam so mnou cele dvě hodiny.

siska25
20. nov 2012

@majsniarka mala som prirodzeny porod, klistyr som nemala a ani som nepocula, ze by ho niekto mal, epidural sa da poziadat priamo na sale, ja som ho chcela, ale nestihli mi ho dat, dali mi dychat nejaky plyn, dost mi to pomohlo, nastrih som uz ped samotnym tlacenim povedala, ze nechcem a ani mi ho nerobili, mala som len jeden vnutorny steh, lebo mala isla velmi rychlo von. A s tou odsavackou je to pravda, bez nej by som neodsala ani kvapku, s odsavackou mám tolko mlieka, ze mala ho nestiha jest.

molka
20. nov 2012

@siska25 ja som si myslela, že partner môže byť celý čas, veď práve počas otvárania ho budem potrebovať ako morálnu podporu. Takže to, čo píšu na stránke o tejto pôrodnici, už neplatí? 😕
" Blízka osoba môže s vami ostať hneď od príchodu do priestoru pôrodnice až po dve hodiny po pôrode."

vjejka
20. nov 2012

@babybubble ohľadne kojenia sa musím zapojiť aj ja. Presne, všetci sa chodili pýtať, či to mlieko ide, mne to vytlačiť nešlo, bradavky boli neskutočne rozužlané zo zlého prikladania, ale niekto neprišiel prikladanie ani raz skontrolovať, iba mi ofrflali, že to je z toho, že dieťa je dlho na prsníku. Keď sa dostavilo mlieko, prsia boli mega veľké, všetci len či už mlieko je a aby som si ich sprchovala horúcou vodou, koľko znesiem, lenže to nepomohlo, bolo to treba odsať, ale to som ja ako prvorodička nevedela, až nakoniec sa jedna sestrička zľutovala, keď som išla prosiť mlieko pre malú a mi to pomohla odsať, takže prvú vec, čo som si kúpila po pôrode bola odsávačka. Ak ešte raz pôjdem rodiť, odsávačku do pôrodnice balím ako prvú!

@molka partner určite môže byť s tebou, až keď si na sále, nie vo vzdychárni. Ja som išla rovno na sálu a muž prišiel asi až po hodine.

babybubble
20. nov 2012

No, ja som rodila v takej miestnosti, kde bola aj postel - akoze "vzdychacia"... Takze ked prisiel muz za mnou vystraseny (kedze som rodila o 2 mesiace skor) aj s mojou mamou, mohli tam so mnou byt az kym som nesla tlacit na tu polohovatelnu postel Nebol by problem, keby bol muz aj pri porode, ale ja som ho vyhnala prec :D vyzerala som ako z tych filmov, kde je zena nepricetna :D som rada, ze tam nebol Ale hned po porode, ked ma zasili, tak mohol za mnou prist a aj moja mama, aj ma nakrmil, lebo mi doniesli tam jest pocas tych dvoch hodin, co som tam musela este ostat

lussi2
20. nov 2012

ja som mala manžela celý čas pri sebe, a to aj na vzdychárni aj na pôrodnej sále. Mali sme to štastie, že v tom čase na vzdychárni nik nebol, tak tam mohol byť somnou a bola som úplne šťastná, že tam je 🙂 . Tiež keď pôjdem rodiť znovu odsávačku beriem ako prvú, vynikajúca vec, žiadna sprcha ani veci podobné.

sandrika1986
21. nov 2012

Ja som rodila druhú dcérku v TN pôrodnici začiatkom septembra ak by som sa znova mala rozhodnúť tak by som si vybrala túto pôrodnicu znova. Po 4 rokoch od pôrodu prvej dcérky sa to tam opäť zmenilo k lepšiemu. Čo sa týkalo pomoci a rád ohľadom dojčenia tak to by som označila ako negatívum či v roku 2008 alebo teraz. Našťastie ja som mala šťastie na dva veľmi rýchle pôrody, nočné k tomu 🙂 🙂 čo som rada.... nemusela som byť na vzdychárni ako iné ženy, nezávidím ženám, ktoré si museli vytrpieť a rodiť aj niekoľko hodín. Muž pri prvej dcérke nestihol byť pri pôrode, tak sa mu to podarilo v septembri. Mala som veľmi dobrú lekárku Mečiarovú, bola prijemná 🙂 Mne odtiekla plod.voda doma o pol 2 v noci a o 2:20 som bola na príjme v pôrodnici, doktorka ma vyšetrila a hovorí ideme rodiť....a 2:46 sa dcérka narodila. Muž so mnou absolvoval pôrod, ktorý trval krátko. Pri prvej dcére som bola zašívaná, teraz som nemala ani nástrih ani zašívanie, Odsávačku som mala tiež z domu pre istotu aj keď som ju tam nevyužila. Ak by sa ma niekto opýtal či som bola spokojná s pôrodnicou v Trenčíne, teraz by som mu povedala, že v každej pôrodnici sa nájdu dobré aj zlé stránky, ale áno bola som spokojná, našlo sa tam zopár vecí hlavne ohľadom dojčenia, čo by mohli zmeniť, čo sa týka pomoci pre matku, lepší prístup by mohli mať, ale iné veci tu boli dobré... aj personál tu bol fajn. Do tejto pôrodnice by som išla znova 🙂

molka
21. nov 2012

A ako je to s návštevami? Môže prísť návšteva až na oddelenie alebo sa dieťa ukazuje len cez sklo?

sandrika1986
21. nov 2012

@molka : Na návštevy je vyhradená miestnosť, kde môžeš prísť aj s bábom 🙂

babybubble
21. nov 2012

@molka No s návštevami to tam bolo teraz tak, že je taká chodba, kde sa môže vziať aj dieťa, no bola som prekvapená, že na tej chodbe môže byť strašne veľa ľudí a vždy, keď tam bolo tak veľa ľudí to znamenalo, že tam bol dosť veľký smrad 😅 Ja som mala dieťa v inkubátore, takže mne návštevy mohli chodiť do inej miestnosti - našťastie, lebo mi bolo zle z toho smradu. Keby aj mám dieťa pri sebe, asi by som ho tam nevzala, hluk, smrad, baktérie ... U nás v Bojniciach je to tak, že dieťa sa môže ukázať len na pár minút a je na to miesnosť, kde návštevu môžu mať max. 2 matky , kvôli imunite dieťaťa.

molka
21. nov 2012

@babybubble to mi nevadí, dieťa aj tak prichádza do styku s personálom. Len som sa bála, že ho budem musieť ukazovať iba cez sklo. A na nadštandard môže ísť aj manžel?

babybubble
21. nov 2012

@molka No len tých ľudí bolo až moc, kýchalo a kašľalo to tam 😀 je tam pár gaučov, asi zo 4, alebo 5, tie boli plné a ešte veľa ľudí stálo ... Je tam viac nadštandardov, jeden, kde je sprcha tuším, potom taký, kde je aj WC a potom asi aj kde je posteľ pre manžela, aspoň tak mi to tam jedna baba vravela, ktorá bola na nadštandarde so sprchou a každý je inak ocenený. Ja som mala izbu vedľa nich a videla som často návštevy chodiť až na tie izby ( čo mi po pôrode aj vadilo, ledva som sa plazila na WC, ktoré bolo vedľa tých nadštandardov a tam kadejakí ľudia chodili 😀 )

molka
21. nov 2012

@babybubble ďakujem za info, som zvedavá, kde nakoniec skončím. Dúfam, že budem mať šťastie a manžel bude celý čas pôrodu pri mne. Rada by som aj nadštandard, ale nevedela som, že sú rôzne. Nooo, už sa teším. 😀

babybubble
21. nov 2012

@molka treba sa ale nahlásiť na ten nadštandard čo najskôr, lebo oni boli stále plné Ja som tiež chcela ísť, ale neušlo sa mi

molka
21. nov 2012

@babybubble to bude asi o náhode, hneď ako prídem rodiť, budem pýtať nadštandard.

babybubble
21. nov 2012

@molka ale aj keď by nebol voľný a dajú ťa na normálnu izbu, môžeš sa presťahovať, keď sa uvoľní. So mnou ležala baba, ktorá bola v poradovníku na ten nadštandard, ráno rodila ako ja, dali ju na normálnu izbu a večer sa presťahovala tam 🙂

soldi
21. nov 2012

@siska25
@babybubble
@vjejka
@sandrika1986
ahojte, tiez rozmyslam nad tn, ale neviem sa nikde dopatrat pre mna zasadnej veci 🙂 pokial je porod v poriadku, a dietatko, je mozne, ze by mi ho nechali po porode na brusku? tie dve hodiny? ze by ho proste nezobrali prec, neumyli, ale jednoducho nechali hned po porode na mne? a nasledne potom aj stale na izbe, keby som si to zelala?
a ako sa stavaju k tomu ked babo spinka s vami v posteli?

dakujem za odpovede 🙂

sandrika1986
21. nov 2012

@soldi: Mne dcérku po pôrode zachvílu zobrali a doniesli za 20 minút. Dcéru mi naprvú noc zobrali, aby som sa vyspala a potom som ju už mala stále pri sebe. Spinkala zo začiatku v postielke a raz spala so mnou v jednej posteli a nevadilo im to. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre