Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

babullka1
13. máj 2009

To tu niesu ziadne tehulky co chcu ist rodit najblizsom case do Trencina,hm? 😅

solmi
13. máj 2009

Ale sú, mna to caka o mesiac tak už mi začina stres 🙂

babullka1
13. máj 2009

ahoj solmi ..ja mam este necele dva mesiace,ale stres uz tiez trosicka zacina. 😉 A odkial si?

sivka
13. máj 2009

Jeej, solmi, tak to vyzera, ze sa stretneme, aj ja som 36tt..... 🙂

babullka1
13. máj 2009

Babule vy sa mate aj ja by som cela uz aspon 36 😀

sivka
13. máj 2009

Babullka, neboj, to poleti tak rychlo....ja akosi ani nestiham sledovat ako tyzdne ubiehaju. Teraz uz chodim do poradne kazdy tyzden, tak sa mi zda, ze som tam furt 😉 My cakame Mateja, malo by to byt 13.6., tak uvidime ci sa trafime.

babullka1
13. máj 2009

m cakame Matuška 🙂 mne sa zas zda ze mi to pomali ubieha..ale ja som doma na rizikovom uz od 6tt tak to asi preto 😒

solmi
14. máj 2009

Ahoj babulka, ja som kusok od NM.Už som tam rodila pred 5.rokmi...a bola to katastrofa, tak dufam že to teraz bude iné.,ved to tam vsetci chvalia a uz tam ani neni ten ´´uzasny dr.´nebojsa prejde to rýchlo, mne tehot.ubehlo strasne rychlo a uz som isla na matersku
🙂

Sivka, mozno sa stretneme ,a ty si odkial? 🙂

babullka1
14. máj 2009

Ja som pocula na TN porodnicu kou chvali tak dufam ze nebudem sklamana 😝

sivka
14. máj 2009

Solmi, ja som priamo z TN. Cakam prve mimi, tak som uz celkom dost zvedava, ako to vsetko prebehne 🙂
Chodila som aj cvicit na predporodnu pripravu, tak uvidime, ci to na volaco bolo 😀 .

V porodnici som sa uz bola kuknut aj s manchelikom, celkom to tam bolo ok, mna skor zaujima, ake to tam bude potom. Teda co bude dalej so mnou a babatkom po tych dvoch hodinach po porode, ked ma prevezu na oddelenie a vobec aky je tam potom rezim dna, co kedy a ako sa bude diat, kedy ake vizity tam budu, nech viem na co sa mam pripravit.
Tak prosim maminky, ktore v poslednom case rodili v TN porodnici, keby mohli napisat, co nas tam caka tych par dni, co tam stravime. Velmo pekne dakujem. Termin sa mi blizi, tak uz ma obcas chytia (hlavne v noci) vselijake myslienky. Aj ked sa snazim ich zahanat co mi sily stacia a skor si vsugerovat, ze vsetko je a bude ok a cele to zvladneme 🙂

Babullka, drzim palceky, nech ti to ubieha a hlavne, nech vsetko dopadne dobre. Verim, ze z toho, ze musis byt doma, uz ti musi ist vsetko na nervy, ale uz sa ti to krati a potom ked uvidis Matuska, tak vsetko bude nadherne 🙂

s.i.m.k.a1
14. máj 2009

sivka ahoj, no ja som rodila vo februari. ako si uz sama videla, porodne saly su velmi pekne a tam stravis aj tie 2hodky po porode s babatkom, aspon myslim, ked som tam bola, baby tam tak ostavali. bo mna na sitie uspali, som mala tazky porod. zobudila som sa na porodnej sale 2hodky po porode a previezli ma na izbu, kde som spala dalej a rano mi priviezli malu. chceli mi ju nosit iba na kojenie, ale ja som ju chcela mat cely den pri sebe a to mi nemohli zabranit. tym, co rodia cisarskym babatka ale nosia iba na papanie, aby si mamicky oddychli. ale po dvoch dnoch im ich ak chcu uz nechavaju na izbe. rano o 7chodi doktor so sestrickou na vizitu, velka vizita byva pondelky a stvrtky o 9(?) tusim. po nasej vizite je vizita babatiek, kde doktorka kazde rano skontroluje babatko. o 6vecer je kupanie babatiek, pride sestricka a okupe ti ho a prezlecie. navstevne hodiny su vazne dlho, tusim do siedmej abo osmej vecera. od obeda. takze bat sa nemusis 🙂 a babo mozes kedykolvek zaniest na novorodenecke aby sa ti on postarali, bud ked ides na navstevu abo si chces oddychnut. neboj, vsetci su fajn a ani nebudes vediet ako rychlo ti to ubehlo 🙂 prajem rychly porod a krasne babo 🙂

sivka
14. máj 2009

Simka, dakujem ti za odpoved, si zlata. Uz mi je to jasnejsie, a som rada, ze si napisala, ze su tam fajn, lebo ja som teda pocula dost negativne skusenosti najma so sestrickami z novorodeneckeho. Tak ja radsej budem verit tomu, ze to bude ok, nez sa uz teraz stresovat nad tym, ze tam budu problemy 😉
A mozem sa este spytat, s dojcenim ste trapenie nemali, lebo tiez som pocula, ze tam baby oplacu arogantne spravanie od sestriciek kvoli tomu, ze este ako prvorodicky nemaju skusenosti, nevedia co a ako, aby sa babatka pekne naucili papat.

solmi
14. máj 2009

Ahoj Sivka,aj ja som tam bola pozriet je to tam teraz pekne urobene.Pred mesiacom a pol tam rodila moja sestra a ta bola velmi spokojna s dr. aj zo sestrickami na porodnici aj na novorodeneckom až na jednu nadavala.Pomahali jej aj pri kojeni lebo nevedela mala chytiit prsnik, aj odsavačku jej pozicali, vravi, že super.tak mozno sa tam stretneme, ja mam termin 15.6., dufam, že ten termin vyde.Prvu dcerku som tyzden prenasala.Ale neboj,,,ja si stale hovorim, že ked totolke baby zvladli zvladneme to aj my.A potom budeme mat pri sebe nasich malych drobcekov.Ty svojho chlapceka a ja neviem co nejake prekvapko

dannynka
14. máj 2009

simka-teraz po ovom kupu babetka len po porode a den predtym nez ta pustia domov 😝 😝 😅

s.i.m.k.a1
14. máj 2009

danny coze?? heh no mne prisli kazdy vecer Lillusku okupkat... hmm neviem preco.
Sivka, no ja neviem ako s dojcenim, bo mne mala pekne papala... bez problemov tak som ich pomoc nepotrebovala ;)

sivka
14. máj 2009

Babule, dakujem vam vsetkym za odpovede. Treba verit, ze vsetko dobre dopadne. Zelam vam pohodovy koniec tehu, bezproblemovy a rychly porod a hlavne krasne a zdravucke babatenka 🙂

martinano
14. máj 2009

ahojte
navstevne hodiny su do piatej!to len niektore pacientky zostavaju tak dlho a nemoze sa im branit pokila nemaju nejake ordinacie, napr. infuzie u tehotnych CTG.neodporucam byt na navstevach s babatkami dlho je tam prievan aj,ked sa to nezda a potom kazdemu druhemu babatku tecu oci.babatka sa hned po porode nekupu, len sa poutieraju kupu sa az na oddeleni, inak sa kupu kazdy den a to podla sluzby toho kolko deti je na oddeleni,ale byva to medzi 19-21.
odsavacku oporucam zobrat si hned zo sebou, mema ich male a ked je plne oddelenie neda sa poziciat kazdej.
a co sa tyka dojcenia pytat sa pytat sa pytat sa, ak vam neidu odsat prsiky ist za sestrickami, ktore maju na starositi maminy, ukazu vam ako odsat a poradia co robit

babullka1
14. máj 2009

Ahoj Martinano 🙂 Dakujeme za infosky 😀

dannynka
15. máj 2009

martinano,uz sa nekupu kazdy den...zazila som si to prednedavnom..... 😅 sestricka povedala ze je to teraz po novom asi tyzden ze sa nekupu 😝

s.i.m.k.a1
15. máj 2009

martinano ja ked som pred porodom volala do nemocnice a pytala som sa co vsetko treba zobrat a dokedy su navstevne hodiny, sestricky mi povedali ze do 20,00hod. a na dverach na tom rezime je napisane ze do 19,00hod... tak ja neviem. ale nikdy mi nikto nezakazal ist tam, ked niekto prisiel 🙂

martinano
15. máj 2009

simka ani ti to nikto nezakaze

martinano
15. máj 2009

s tym kupanim som sa pytala kolegina mi tvrdila,ze kazdy den,ale vraj mi to zisti lebo je na sale a ved kedy sa kupu deti je uplne jedno, asi sa vraciame do starych kolaji, kedy sa deti kupali raz za tyzden 😅

giza
15. máj 2009

vraj - najnovsie studie tak vravia, ze je to tak lepsie 😕 ....tak ideme s trendom...(ale ma to svoje aj + aj -)...

martinano
15. máj 2009

no giza verim,ze ma to aj aj,ale pytala som sa nase kocky nic nevedia, tak zistuju a ked tak preco.podla toho co viem sa nekupali babatka hned po porode, len sa poutierali pretoze ten maz mal vyborne ucinky na pokozku,tak sa nechava vsiaknut a kupu sa az po prichode na oddelenie po vysetreniach a tak
a k tym navstevam som sa tiez pytala,tak som dostala odpoved,ze sa radsej nikto nevyjadruje.podla mna pacientky nemaju na nevstevach vysedavat do 20tej,zazila som vselico a vyvodzujem len zo svojich skusenosti.

ivella
15. máj 2009

tiez si myslim ze do 20ej tam sediet je blbost...
mate niektora zoznam co si treba vziat do porodnice?mozem poprosit poslat na ivella@azet.sk ?dakujem 😉
solmi,sivka,ako sa tam spozname???to budem behat z izby do izby a pytat sa kto je tu z modreho konika??? 😀
a viete mi niekto povedat aky je postup...mam tehu cukrovku,babo zatial poloha priecna,moj doki povedal ze ma necha asi 10dni pred terminom hospitalizovat,nech si tam rozhodnu co dalej.Akoze co?dalej?ci vyvolavacka alebo cs?male je viac nez o dva tyzdne vacsie.---asi chcem toho moc,ze?

martinano
15. máj 2009

ivella ahoj
tak babo je vacsie prave pre ten diabetes
a hospitalizuju ta prave pre diabetes a preto,ze je vacsie a budu sa rozhodovat co robit,ssamozrejme zavisi to od nalezu ako na to budu priprave porodne cesty a budu sledovat babo, nemusis mat strach.
a mysim,ze este sa otoci a ak nie naplanuju cisarsky a mas to za sebou 😉

s.i.m.k.a1
15. máj 2009

ja som nemyslela, ze som tam sedela do 20tej... ja len ze ked mi nasi nejake veci neskoro doniesli, bo boli v robote.
ivella heh, ja som bola po porode statna, ze lezim, nie behat po izbach :D:D

solmi
16. máj 2009

Ahojte baby, včera som bola u svojho dr. na poradni a povedal mi, že všetko je o.k.Ked som doma pozerala mater.knižku tak mám na prednej strane, kde sú predchádzajúce gravidity s červeným napísané moč:streptok aglades alebo take niečo.neviete čo to môže byť,lebo mám strach, aby to malému nejako neublížilo. 😉

Ivella, nejako sa spoznáme,hlavne ,aby to bolo v poriadku. 🙂

ivella
16. máj 2009

ahojte,martinano,dakujem za vycerpavajuce info,vedela som ze ty mi urcite odpovies 😅 😅 😅 😅 😅 😅
no,aj ja som bola stastna na izbe,bo som stratila vela krvi a vkuse sa mi tocila hlava(kedze som tvrdohlavo odmietala transfuzku)
solmi,dohod sem aspon foto 😀

lienka55
16. máj 2009

solmi ak mas pocas tehotenstva streptokoka,pred porodom ti podaju antibiotika,aby ked babatko pojde cez porod.cesty mu to niekde nesadlo napr.zapal pluc.
Aj ja som prikladom,mne ich stihli podat tusim dva alebo tri krat.Podavaju sa do zily.Posielam ti este IP. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre