Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

lienka55
29. máj 2009

Ahoj minkak,tak gratulujem k druhemu tehotenstvu,normalne si ma zaskocila.Ako sa vam to podarilo,ze dvojicky?
Drzim palce, aby si to zvladala. 😉

ivella
29. máj 2009

ahojte,tak bolesti presli okolo druhej v noci-teda skor som zaspala..na to som chytila krc do nohy-no super.
teraz ma to uz chyta presne ako vcera,myslim ze mi dost aj drucho tvrdne-len s tym tiez nemam ziadne skusenosti-neviem ci to len male vystrkuje ritusu...boze preco vsetky tehotenstva nie su rovnake 😒 😒

solmi
29. máj 2009

Ahoj Ivella, tak to iste som si hovorila cele tehotenstvo, prečo to nieje rovnake.Mna by zaujímalo zakolkoto príde na nas odtychto poslickov.lebo pri malej som to vobec nemala, tak som zvedavá 😉

sivka
29. máj 2009

caute, tak vam drzim palce, nech vas ti poslickovia prilis neotravuju, volako to uz doklepeme. aj ked od poslickov to este moze chvilu trvat, tak uvidime ako to bude u nas. ja mam take zmiesane pocity, niekedy by som to uz chcela mat za sebou, niekedy si zas hovorim, ze este to ma cas, ale to asi preto, ze netusim, co ma caka a ako to prebehne. tak sa snazim na to mysliet co najmenej (aj ked na konci 38.tt to ide tazko) a spolieham na to, ze to bude ok.
drzkajte sa a dajte vediet, ako to prebieha 🙂

ivella
29. máj 2009

sivka,bud rada ze ze netusis co ta caka 😀 😀
ale nie,teda ja som bola plna optimizmu,strasne som sa tesila na kazdu bolest,vedela som ze maly je stale blizsie..
teraz?stresujem ako prvorodicka 😅
najviac zo vsetkeho ma mrzi ze manzelik si to uz prezit nechce(aj ja by som najradsej pockala doma,kym mi niekto zavola ze uz mam po.. 😀 😀 😀 )
inak dve kamosky mi opakuju,ze ked mali takychto poslickov,do troch dni bolo po vsetkom-chi chi

solmi
29. máj 2009

😉 Ivella to stresujeme preto lebo vieme čo nás čaká.Ja mám tých poslíckov už od pondelka, tak som zvedavá.

minkak
29. máj 2009

lienka dakujeeeem 😵 fakt neviem,boli sme z toho riadne v soku,vobec ,ale vobec sme to necakali,ze by mohli byt aj dve 😅 ,ale tesimeeee sa 😵 dakujem este raz 🙂
ivella no veru som chodila nakukat doobeda ci sa neukazes ,ci uz nahodou nerodis 😉

martinano
29. máj 2009

ahojte tehulky aspon vas pozdravim, ked nemam kedy citat 😉

ivella
29. máj 2009

martinka ale citat nemusis,staci ked poradiiiis 😅

martinano
29. máj 2009

a co treba?

ivella
29. máj 2009

solmi,aj tebe robili na poradni CTG?lebo teda u nas nie,alebo len v nutnych pripadoch?mne to opakovali len v nemocke pri prenasani..
marti-co presne mam citit ked tvrdne brucho?kazdy ma tym strasi-ale ako poznam ze to nie su len pohyby?sestra si napr.myslela ze su to pohyby a ked dosla k dr.,sprdol ju co nedosla uz davno ze za chvilu porodi a to bola v 34.tt.

martinano
29. máj 2009

ved,ked tak pozeram za chvilku rodis,aj nejaky poslickovia tu su, no teda 😉

ivella
29. máj 2009

ale poslickovia mozu byt aj dva tyzdne pred porodom,nie?nestras ma-teda aj ked ja si myslim ze to veru nebude trvat tak dlho..

martinano
29. máj 2009

nestrasim, jasne,ze mozu 😉

s.i.m.k.a1
29. máj 2009

ahojte baby, a co su to ti poslickovia??

ivella
29. máj 2009

simka,to su take falosne kontrakcie 😉 ale veeeelmi sa podobaju na tie klasicke.. 😠
vidim ze vacsina z nas ich tusim pri prvom vobec nemala..

martinano
29. máj 2009

simka ry si ich tusim mala

solmi
30. máj 2009

😉 Ahoj Ivella, mne nerobili v poradni ctg, ani moj dr.to tam nerobi.Aj ja ked som malu prenášala tak v nemocnici mi robili.Ked som bola v pondelok na poradni tak mi povedal, že prenášať nebudem, tak som zvedavá to iste mi povedal aj prvý krát a týžden som prenášala.Tušim ked si po termine sa chodí každý druhý den do nemocnice na poradnu?

martinano
30. máj 2009

solmi, neboj nebudes prenasat, ked povedal,ze to nebude na prenasanie asi su porodne cesty uz pekne dozrete,tak sa to rozbehne neboj 😉
pekne tepla sprcha niekolko krat denne na podbrusko a krize a pojde to 😉

solmi
30. máj 2009

Martinano, tak to som zvedavá.Muž sa ma už na každe moje pi 🙂 chnutie pýta či už ideme a malá tam ma posiela stále aby som už išla , že chce byť s tatom sama doma.Dávam sprchu,ale vždy to prejde

giza
30. máj 2009

solmi - to aj moje deti (hlavne ti strasi dvaja lapaji) sa uz tesia kedy uz vypadnem prec na vikend na skolenia a potom, ked pridem domov, tak vidim tie nasledky..oni to tak vobec nemyslia -su na tom ako my, ked sme na konci tehotenstva=uz aby to bolo, ale zaroven si to naplno uvedomime, ked to uz je za nami, ze do kelu bude mi to chybat a vlastne mi to uz chyba niecim i ked som si to doteraz nijak nepripustala s tym brusiskom ako "slon v porcelane"... 😉
takze az budes ty v porodnici vedz, ze nielen ona ti chyba ale aj ty jej i ked to nahlas nepovie (ako moji chalani - ved uz su "velky") .. Moja 5. rocna by ma hnala v momente len aby som nejake domov doniesla, aj vcera sme navstivili mojho brata co ma cerstvo doma babatko a videla ho po 1x. a uz sa knim liskala, ze je ich a ze si to babo vezme domov, najmensia sa pytala ci nam ho daju a ked povedal ze nie, tak len dodala:"nedam ti cukrik! 🙄 "
😀 😀 😀

sivka
30. máj 2009

Caute, tak ako vidim, som tu sama, co na to idem po prvy krat 😕
Vy uz vsetky to mate aspon raz za sebou. Normalne mam pocit, ze ani nepatrim k vam do partiie zatial 😉
Ale ved coskoro sa to zmeni 🙂
Dnes by sme chceli poobede skocit na chvilu do Piestan, otvaraju tam kupelnu sezonu....to uz bude asi posledny tehu vylet, potom uz len tak sa maximalne pomotkat po meste v TN 🙂 aj ked ktovie, pocasie je nanic, tak uz sa len mozno presmotim doma. Len ked ja som taky vyletnicko-cestovatelsko-navstevnicky typ 😀 uz sa tesim, ako budeme chodit na vylety aj s nasim malym akrobatom (teda vcera vecer to boli ine salta, manzel nevychadzal z udivu, co to male stvara 🙂 )
Tak vam zelam vsetkym krasny vikend a ivella, solmi, drzte sa!

solmi
30. máj 2009

Ahoj giza, ja viem, že jej budem chýbať aj ona mne.už sa nevie dočkať súrodenca,len neviem kolko ju bude ten súrodenec baviť.sestra má dvoj mesačnú malú a ked ju mám narukách viac ako 5 minút už plače, že ju nemam rada a toho sa obávam, že ked bude malé čo bude robiť. 😕

Sivka, ja ked som čakala Veroniku tak som nebol veru žiadny modrykonik a moc som tých informáciii nemala len z casopisov.Tebe aspon možu poradiť tie čo už to majú aspon raz zasebou.Aj my sme taký výletnici,možno mesiac po porode obsedime doma a bude kdesi behať po výletoch.Uži si výlet a pekný vikend.

giza
30. máj 2009

solmi no nic - ziarlit a pomaly ju z toho potom len dostavat (kazde sa nejako prejavuje inak ziarlivostou) ale to je uplne v pohode, tak to chodi...

sivka....to tak iba vyznieva, ze k nam nezapadas - vies ja by som nikdy na tvoj zaujem (aky si prejavila v MC) nemyslela, ze si prvorodicka a uz vobec nie podla tvojich znalosti a aj praxe, ktoru si opisala v MC (nebudem konkretizovat v com, kto bol vie, kto nie tak nic 🤐 ...iba ak by sivka sama prezradit chcela..) - si v tom super vzdelana vsetkymi smermi a este nielen scitana, ale skusena od ostatnych co radia....a to je pre teba nielen obrovske + ale nieco co by ta malo ukludnovat a to nielen na svedomi 😉 (ved ti to tu moze x mamiciek zavidiet ako to tu uz spominala aj solmi a aj ti to nieze zavidime, ale prajeme 😵 !!) .... som rada, ze si v pohybe a vychutnavas co sa da, nech ti to aj zostane i ked len po meste sa poprechadzat, pohyb je super do poslednej chvile a aj po...(ked sa da), ale to ty vies....Dufam, ze Piestany boli pekne a bez dazda...a ked tak len trosku... 😉 aby ste podrastli....

lienka55
30. máj 2009

minkak a co lezis v nemocke?

zahara
30. máj 2009

ahoj dievcata, sem-tam nakukujem ku vam do diskusie, kedze premyslam nad vyberom porodnice a akosi v tom nemam stale vobec jasno - trencin, ci ilava.. 😖 tak budem rada, ak prispeje kazda novopecene mamicka s cerstvymi skusenostami, zatial je to u mna 50 na 50, no vela starsich znamych mi radi IL, vraj ma lepsie ohlasy.. ja teda netusim, lebo z toho, co sa tu popisalo o TN si myslim, ze ste tam boli tiez spokojne.
chcela by som sa spytat -
1.ake su v TN porodne asistentky? (asi to tu aj niekde bolo spominane, no nechce sa mi citat celu temu..)
2.plati sa v TN za pritomnost otca pri porode?
Dakujem 🙂

minkak
30. máj 2009

lienka jaaaaa 😕 😕 😕 nieeeeeee!!!!
ja som domenka 😵 😵 😵 ja mam este casuuuuuuu 😵
ci myslis,ze preto ze som sa pisala ,ze som chodila nakukat ci Ivella nerodi?to sem do temy som chodila nakukat ci pise alebo nie,ci uz rodi alebo nie 😅

zahara ja teda nemam az take cestve skusenosti,ale co mam tak teda porodne asistentky na jednotku,uuuuuplne vsetky 😵 dr. tiez vsetci supeeeer 😵
a za otca pri porode sme platili okolo 300,-sk 😉 ale to uz neviem presne 😖

sivka
30. máj 2009

Giza - dakujem, ty si taka strasne zlata! Normalne si ma dojala 🙂
Velmi dobre mi tvoje slova padli, fakt! A od teba ako do duly zvlast. Ja sa naozaj snazim dozvediet sa toho co najviac a tiez sa co najlepsie zorientovat v tom kvante informacii, ktore su dnes uz bezne k dispozicii. Dost davam na svoj vnutorny pocit a pri priprave sa riadim aj nim - myslim, ze ma moja intuicia este nezradila 🙂
Spravila som si aj porodny plan, uz mi ho aj doktor odsuhlasil, tak som zvedava, ci ho budu naozaj akceptovat aj v porodnici 😉
No a Piestany boli super, aj poprsalo, ale len chvilku a potom sme si uzili aj slniecka.

Zahara - za otca pri porode sa plati 500,-Sk alebo 16,60 eur.

giza
31. máj 2009

ahojte..
Minkak asi sa ta pytala aj preto, lebo casto maminy s dvojickami lezia na udrziavani aj pre ine pridruzene problemiky a pod.... 😉 sme radi ze si domka -prajem ti to az do konca....

Sivka- slova povzbudenia padnu vzdy kazdemu dobre a v tehu. su kazdodennou nevyhnutnostou...no nie su to odomna len lichotky...myslim to uprimne (moje deti by ti vedeli povedat, ze moc nechvalim 😔 )....som rada, ze ti to dobre padlo a aj tie Piestany...co sa tyka porodneho planu ak ho mas od MUDr. Jank., tak to mas uz akoby zajednane...to ci sa im vsak podari ho aj plnit, sa ukaze az na "mieste cinu" v "akcii".... (myslim si, ze ano) a este je to o //trpezlivosti// (moznosti vyckavat podla stavu -ale to uz vies) aktualneho personalu na sale pri porode (je tam viac aspektov pod pojmom //trpezlivost//, ale to tu netreba zbytocne rozpisovat - hovorili sme si ich a myslim, ze som tu uz o tom aj pisala )...

S tou platbou to sedi ako pise sivka, brat tak platil hned po porode tych 16,60...
Mam rovnaku skusenost aj ako opisuje Minkak s porodnymi asistentkami aj lekarmi...Mozem snad len dodat, ze vsetky vieme v com je iba Ilava v nevyhode...(vybavnie pre novorodencov s nejakym problemom - predcasne narodene, pridusene, atd...)

ivella
31. máj 2009

Ahojte,mna to vcera preslo,tak sme hned boli po nakupoch a hlavne na den detiii..
inak moje dve segrenky-obe trencanky-rodili v Ilave,druha sa tam vratila aj na druhy porod..aj ked som nepocula nic zlee,ja by som tam nesla,ked to tu mame blizko 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre